» »

Problem instalacije XP - SATA disk

Problem instalacije XP - SATA disk

jELKO ::

Mam problem pri instalaciji WIN XP(WIN 98 normalno inštalira),saj mi noce zaznati sata diska(Hitachi 7k250 80mb sata).Imam plato gigabyte GA-7VT600 1394 in nisem dobi nobene diskete poleg tako,da sm si prenesu driverje s CD-ja na disketo,kot navajajo v navodilih.Sem zagnal racunalnik nastavil bios na podporo za sata,disk mi je zaznaslo(ne v biosu,pol ko napiše: Sata (O)DE,nekaj podobnega), začne se bootanje s CD-ja, stisnem F6, me vpraša za SATA Cotrolllerje, jih podam in instalacija se nadaljuje, me vprasa ali hočem namestiti WIN Xp, potrdim in tukaj pride do problema, saj mi napiše, da disk ni priklopljen ali priključen, prepusti mi samo F3 za končanje setupa.

Help. Meni primankuje idej in potrplenja.Kaj bi mogoče mogu bios update, al na kak drugi način?

Hvala

sash ::

imaš enablan sata kontroler v biosu ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

jELKO ::

če si mislil na ''OnChip Serial ATA'',jo imam na ''ENABLED'',al je še kateri drugi,da ga nisem opazil?

MI5Ek- ::

Mi lahko poves, kako si naredil disketo z SATA DRIVER-ji? Namrec tudi mene nekaj zafrkava ta plata, disketa, ki je bila pri prejsnji instalaciji Win XP dobra, sedaj ni vec.

MI5Ek- ::

Mi je že uspelo priti do driverjev. Problem pa je bil pri Windowsih (inc. SP1a & RU1)

jELKO ::

SATA driverje sem pobral bol s CD-ja,ki sem ga dobil s plato. Poglej mal po CD-ju za Si3112/Si3114,na net-u(http://www.siliconimage.com) pa maš tudi Si3124,to naj bi bili ti driverju(controllerji)-po navodilih,sam meni ne pomagajo,srečno.

jELKO ::

Katere driverje si pol ponucu,da ti je sprejelo.Kaj pa je z WIN? Če ti je uspelo, bi te prosil, če mi lahko poveš kako ti je uspelo.

MI5Ek- ::

Ti ne delaš prav, downloadaj si te driverje driver_raid_via_8237.exe, pol pa datoteko razpakiraj na disk in sledi navodilom, ki so v readme datoteki. Poročaj, če ti je uspelo.

PS. Tale plošča ima VIA chipset in ti drugi driverji ne bojo čisto nič pomagali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MI5Ek- ()

jELKO ::

Sam kako si ti razpakiral na disk al disketo? Jaz sem zdaj na drugem računalniku.Kaj ji razpakiram na tem in pol prenesem na tadruzga,katerega moram se bootat in farmatirat disk.

MI5Ek- ::

Na disk sem datoteko razpakiral z programom WinRar, pol sem sledil navodilim >>

Insatll Operating System into SATA HDD of VT8237

1. Install Windows 98SE or Me

* Make sure VT6420 BIOS is executed by the system BIOS when POST.

* Make sure the HDD wanted for installing the OS is in the first hard disk drive (C:\).

* Install OS.

* Run setup.exe after OS is installed.

2. Install Windows NT 4.0, 2000, or XP

* Copy all files and directories of DriverDisk\SATA folder to a floppy disk. Make sure
following directories and files are copied into floppy disk.

A:\
\Win2000
VIAsraid.inf
VIAsraid.sys
VIAsraid.cat
\Winnt40
VIAsraid.inf
VIAsraid.sys
\WinXP
VIAsraid.inf
VIAsraid.sys
VIAsraid.cat
Txtsetup.oem
VT8237


* Boot system from OS installing CD-ROM.

* Make sure VT6420 BIOS is executed by the system BIOS when POST.

* Press "F6" when OS installer starts running.

* Insert floppy disk.

* Choose the OS device driver wanted for loading.

* Install OS.

* Run setup.exe after OS is installed.
LP

jELKO ::

Sem zrihtu,dela gud. Hvala ti.

MI5Ek- ::

Malenkost, samo da ti deluje.

mloncar ::

imam isti problem, samo da imam plato NF7-SL!!!!

mi lahko pomagate. prosim!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

jELKO ::

Na tej strani: http://www.abit-usa.com/downloads/drive..., dobiš driverje za ''SATA driver disk V1.21 - SiliconImage 3112A SATA Driver, poglej si na domačo stran majo 3124 verzijo zuni '' ali pa ''Driver for Windows 2000/XP'', mal poskušaj, jaz ti drugače ne morem pomagat. Poišči po googlu(NF7-7 WIN XP install sata problem), če ima še kdo take težave. Srečno.

mloncar ::

sm zrihtu že učeri. sm sou na abit, dol potegnu te driverje, pa vse elpo inštaliru.
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Micho95 ::

Js mam pa problem, da ko mi hoče inštalirat XP, se mi pokaže tale VIDEO.
<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="640" height="510" src="http://www.youtube.com/embed/oJt5Gb-2RFc?hd=1" frameborder="0"></iframe>

Imam tudi screeenshot.
Drugaše sem pa tudi prepisu text za lažje branje:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follw
these steps:

The BIOS in this system is not fully ACPI compliant. Please contact your
system vendor or visit www.hardware-update.com for an updated BIOS.
If you are unable to obtain an updated BIOS or the latest BIOS supplied by
your vendor is not ACPI compliant, you can turn off ACPI mode during text
mode setup. To do this, simply press the F7 key when you are prompted to
install storage drivers. The system will not notify you that the F7 key
was pressed - it will silently disabled ACPI and allow you to continue
your installation.

Technical information:

*** STOP: 0×000000AS (0×00000011, 0×00000000, 0×00000000, 0×00000000)

No, da boste vedeli - moja matična plošča je "Phoenix Technologies, LTD 6.00 PG, 20.6.2008 " - ta matična plošča ima samo SATA priključke in pa enega Flopija - za disketo. Ima tudi za IDE - ATA, samo ni vgrajen priključek, ampak so le prazne luknjice za lotat.

BIOS verzija je : 2.5 ; če vas še kej druzga zanima o mojem kompu, mi pišite na mitja.miklav@gmail.com.

Tukaj je še video posnetek mojega BIOSa:

<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="640" height="510" src="http://www.youtube.com/embed/n1BKh3AUQH8?hd=1" frameborder="0"></iframe>

Duhec ::

Sata Mode daj na IDE. Zdaj ga imaš na AHCI.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sata/ide nepravilno razumevanje pojma!

Oddelek: Strojna oprema
113250 (2923) Icematxyz
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415938 (4801) fredyjetle
»

Iz win vista na win xp na prenosnem računalniku

Oddelek: Operacijski sistemi
151951 (1646) dejan707
»

sata problem .....!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81412 (1277) jan01
»

Vprasanje ce rabim?..

Oddelek: Strojna oprema
141016 (789) ddeben

Več podobnih tem