» »

Google Street View dodal posnetke Nemčije

1
2
3 4 5

SanAndreas ::

Izi je izjavil:

Sram naj vas bo nekatere tukaj. Kako si nekateri paranoiki in zaplankanci tukaj popolnoma brez sramu upajo govoriti v imenu vseh, kaj mi rabimo in kaj ne?
Sploh ni vprašanja ali se zadeva rabi ali ne, ker to pač mora biti. Saj nismo več v srednjem veku za vraga.

Upam, da nasprotniki čimprej zgnijete zaklenjeni v vaša stanovanja, da bomo ostali končno zaživeli svobodno in ne na vsakem koraku omejeni z vašo usrano zasebnostjo, ki je tako ali tako popolnoma nezanimiva.

Naj te bo sram, ker nimaš pojma, kaj je to prava svoboda!
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Mipe ::

Izi, ti tudi ne govoriš v imenu vseh nas. TUJEGA NOČEMO, SVOJEGA NE DAMO!

driver_x ::

ahac je izjavil:

Očitno je večini pomembna pravica do zasebosti, referenduma/predloga/ipd za ukinitev namreč še nisem zasledil.

Jaz pa nisem zasledil predloga za prepoved fotografiranja na javnih mestih.


Od guglna so zahtevali, da zamegli posnetke, kjer se vidi v stanovanja in podobno. Sploh se ne gre za vprašanje, ali StreetView rabimo ali ne.

Okapi ::

Evo, jaz govorim v svojem imenu, da ne bo kdo kaj rekel. Zaplankani hribovci se bojijo, da bi kdo videl njihove strgane gate na štriku za perilo na balkonu in so zato pripravljeni celi državo odreči koristno tehnološko storitev. Upam vsaj, da ste srečni v svojih omejenih zasebnih svetovih.;((

O.

Chymera ::

Samo eno uprasanje (priznam da debate glede nemskega streetviewa nism popolnoma zasledoval):
Recimo da sem najemnik na EineStrasse 15 sred Münchna... Vse lepo in prav, sm naredu opt-out in moje bajte/stanvana ni na googlu. Cez 1 mesec se preselm na ZweiteStrasse 12 ki pa ni "cenzurirana"... Kaj pa bomo zdej?


A mi lahko kdo se osvezi spomin kako je blo z slovenijo? Opt-out al kar po cez?

FrizzleFry ::

@Izi, Okapi, ahac in ostali somišljeniki:
A boste počasi razumeli, da zasebnost ni neka ideja zaplankanih hribovcev, temveč osnova svobodne družbe in da se Nemci, ki so dali skozi nacizem in STASI prekleto dobro zavedajo, kako je živeti v družbi nadzora? A ste prebrali kdaj kakšno knjigo ali je za vas Big Brother le oddaja na TV? Ja, zasebnost je taka neotipljiva reč, ki je težko definiriraš in katero ceniš šele takrat, ko jo izgubiš - ko si pomotoma uvrščen na seznam iskanih teroristov, ko ti nekdo izprazni tvoj bančni račun, ko se ti za hrbtom smejijo, da imaš hemoroide. In ja, tale street view je morda res na koncu za večino brez hujših posledic, še vedno pa so koraki v družbo nadzora majhni in zato imamo zakone, da ščitijo naše temeljne pravice - in ameriški monopolisti pri zbiranju osebnih podatkov jih bodo v EU počasi morali spoštovati ali pa spokati.
Pa da ne bi slučajno kdo spet privlekel tisti "saj nimam kaj skrivati, naj me dajo gor" argument, ker se samo blamira in kaže svojo nenačitanost. Tisti, ki nima kaj skrivati, naj nas vse povabi zraven, ko bo s svojo drago na romantični večerji (bomo malce poslušali), ko bo hopa cupa v spalnici (bomo malce gledali) in ko bo pri zdravniku (bomo malce potipali še mi). Saj nima kaj skrivati, mar ne? Zasebnost in tajnost nista eno in isto. Pravica do zasebnosti je osnova svobodne družbe in posegi vanjo morajo biti upravičeni, zakoniti in sorazmerni.

Okapi ::

Tisti, ki nima kaj skrivati, naj nas vse povabi zraven, ko bo s svojo drago na romantični večerji (bomo malce poslušali),
A katere vse logične zmote si tule zagrešil, veš? Verjetno ne veš, pa ti bom jaz povedal.

1) Zmota spolzke strmine.
2) Zmota prehitre posplošitve
3) Zmota izločene sredine (ali zanemarjanja alternativ).

O.

Pyr0Beast ::

Po mojem nabijaš na osnovi kake senzacionalistične novice (namig: že to, da se to pojavi v časopisih je dober znak, da gre za izjemo, rutinske stvari se ne).

Hehe. Torej praviš da to nima veze ker se je pojavilo v cajtngih in je zato redka zadeva ?
Kera logika no. ..

Izjava meseca! Tudi zato, ker je voda na MOJ mlin.

I seriously doubt that but go on. :)




Slovensko pravilo nr. 1 je:
Tujega nočemo, svojega ne damo.

Pa ne govorim samo o Googlu, ampak nasplošno.


Aja ? Je zapisano v ustavi, kje drugje ?
Ali samo bashanje ko ti kaj ni všeč in te boli patak za mnenja drugih, pa se potem začneš dreti ko jesihar da te zatirajo ker ti ne dajo lizike.

Temu pravilu se reče "nacionalni interes" - lep primer so recimo kaki neuradni dogovori v stilu "da nas tuja podjetja ne bodo povozila". Možnost tekmovanja na prostem trgu sploh ne pride na dnevni red (kjeeee smo premaaajhni).

'Nacionalni interes' je ena kurba ki se jo zlorablja za vse mogoče zadeve in dejansko nima veze s pravim interesom ali kakršnimkoli interesom ljudstva sploh. Ima veze samo z interesom vodilnih -> make more money.

Nacionalni interes gor in dol, Google Street View-a ne rabimo v Sloveniji. Če ljudje ne znajo najti kraja brez slikovnih pomagal, rabijo drugačno vrsto pomoči, ne pa servisa, ki potentialno krati osnovne človekove pravice.

++!

Kakšna paranoičnost. Kratenje pravic? Roparji? Očitno vsi živite v jami, ker v zadnjih 10 letih so vse informacije o vaš že dolgo javne in tisti, ki se bojite da vas bo ropar zaradi googla hitreje našel ste pa sploh smešni. Če vas bodo hoteli oropati vas bodo tudi brez tega, imajo veliko večjo bazo kot pa google. Očitno vas 3/4 živi v graščinah in imate ferrarije :D Prov nasmejal so me tile komentarji. :))

What makes you think I don't ? Eto ga na sliki; Klik
In zakaj misliš, da če nimaš ferarija in gradu nisi upravičen do zasebnosti ?

Se mi zdi, da bi bilo bolje, da tisti ki ne spoštujete niti svojih osnovnih pravic, vrnete državljanstvo in greste živet v Severno Korejo. Je bolj primerna idili vaših življenskih razmer...

Se strinjam.

No, jaz menim, da ne gre za lenobo, temveč za denar. Obdelava podatkov (v tem primeru fotografije in še par malenkosti) nekaj stane. In verjamem, da je za Google ceneje to obdelati na neki centralni lokaciji kot pa da se vzpostavi infrastrukturo v Sloveniji. Pa saj razlog ni važen, street viewa pač ne bomo imeli. Mogoče bo kakšen domači ponudnik manj "len" kot Google in bo poslikal slovenske ulice ter vse podatke obdelal pri nas.

Ma en kurac gre za denar, no v končnem pomenu celo gre ker informacije = moneeez

Ne pa za stroške. Point je samo v tem, da gredo iz države izključno zablurrane slike, ne pa da google ohrani izvirnike, katere nato trži izven našega dosega (recimo kakim zlobnim komunistom! - ali pa kitajcem/američanom, ki jih imate tako radi), na net pa se dajejo zablurrane slike.

Izi, ti tudi ne govoriš v imenu vseh nas. TUJEGA NOČEMO, SVOJEGA NE DAMO!

Ali pa: TUJE DOVOLIMO LE S POGOJI, SVOJE ŽE IMAMO.
There, fixed.

Evo, jaz govorim v svojem imenu, da ne bo kdo kaj rekel. Zaplankani hribovci se bojijo, da bi kdo videl njihove strgane gate na štriku za perilo na balkonu in so zato pripravljeni celi državo odreči koristno tehnološko storitev. Upam vsaj, da ste srečni v svojih omejenih zasebnih svetovih.;((

Aja ? Glede tega je to sedaj ? Zaplankanih hribovcev in strganih gat ?
In ne pravica do tega, da če nočeš sodelovati v tem, lahko prostovoljno greš stran, kadarkoli to želiš ?
Ali so to spet kakšne partijske fore komunističnih zborov, da se moraš žrtvovati (Beri, dati njim ves denar) za skupno dobro.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sss ::

kaj vam ni jasno?
Zakaj je narobe če imajo poslikano Slovenijo? Zame je to virtualni zemljevid. Se pravi samo še en v vrsti zemljevidov.

Če vam pa ne paše, lahko pa zakrijete vaše prebivališče, avto in še kaj. NE razumem, da se navkljub tem možnostim razburjate

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

Tisti, ki nima kaj skrivati, naj nas vse povabi zraven, ko bo s svojo drago na romantični večerji (bomo malce poslušali),
A katere vse logične zmote si tule zagrešil, veš? Verjetno ne veš, pa ti bom jaz povedal.

1) Zmota spolzke strmine.
2) Zmota prehitre posplošitve
3) Zmota izločene sredine (ali zanemarjanja alternativ).

O.


1) Zaplankani hribovci se dobro orientirajo tudi na strminah
2) Ali poizkus kristaliziranja 'kaj zasebnost dejansko je' ?
4) To velja bolj za ne-zaplankane mestne veljake (zanemarjanje želja majšin-večin)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

sss je izjavil:

kaj vam ni jasno?
Zakaj je narobe če imajo poslikano Slovenijo? Zame je to virtualni zemljevid. Se pravi samo še en v vrsti zemljevidov.

Če vam pa ne paše, lahko pa zakrijete vaše prebivališče, avto in še kaj. NE razumem, da se navkljub tem možnostim razburjate


Kaj tebi ni jasno ?

Kdo je kdaj rekel da je narobe, da je slovenija poslikana ?

Aja ? Sedaj bi moral jaz vlagati sredstva (beri: denar) samo da ohranim svojo pravico do zasebnosti ? Živeti slabše življenje samo ker se je tebi zdelo da je _moja_ pravica do zasebnosti TEBI NEPOMEMBNA ?

Oh wait: I was so wrong.

Ok, vi nam vzamete zasebnost. Mi pa vam svobodo in svobodo govora/izražanja. Zmenjeno ?

Ajde otroci, dvignite rokice !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

sss ::

vlagati dnar? A si mentalno hendikepiran?

Pošlješ zahtevo na google, da umaknejo sliko tvojega/svojega premoženja iz street view-a. To je vsa umetnost.
Zdej pa lepo te prosm povem mi kolk bi se tvoje življenje kvalitativno poslabšalo ker bo ostala soseščina na ogled svetovni javnosti?


fobije much?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sss ()

Pyr0Beast ::

vlagati dnar? A si mentalno hendikepiran?

Ad hominem much ?

Če vam pa ne paše, lahko pa zakrijete vaše prebivališče, avto in še kaj.

Pod zakrivanjem se razume deka čez avto in rjuha čez bajto in ženo.

Zdej pa lepo te prosm povem mi kolk bi se tvoje življenje kvalitativno poslabšalo ker bo ostala soseščina na ogled svetovni javnosti?

Precej.
Že tako je slabo ker nimam zasebnosti pred tujim hrupom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Ampak vidim da je nekaterim blazno težko razumeti koncept spoštovanja zasebnosti drugih.
Samo kaj čem ko se obnašate kakor politični tatovi; Ne krademo saj je vse naše.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

FrizzleFry ::

A katere vse logične zmote si tule zagrešil, veš? Verjetno ne veš, pa ti bom jaz povedal.


Ah kakšne logične zmote neki, nekaterim je pač potrebno razložiti "plastično" in glede na tvoje dosedanje pisanje ocenjujem, da zasebnosti ravno ne poznaš tako dobro. Se motim?

Looooooka ::

A nismo ze mel te diskusije...
Tega ne rabte, da bi nasli neko ulico.Ce to rabite ste pac...nesposobni.
Zakaj bi zastonj kazal celmu svetu ulice in mesta?...Naj pridejo na pocitnice pa bojo videli.Ce sem lahko jaz neprijetno/prijetno presenecen ob obisku njihove drzave...bojo pa se oni.
Na koncu dneva majo od tega profit samo google...in kksne drzavne institucije, ki bi tko kot so ze druge drzave te "zastonjske" slike uporabile za kaznovanje prebivalcev(res da so tm tiste satelitske posnetke zlorabljal za lociranje neprijavljenih bazenov...ampak vseen).
In ja...zakaj bi nekdo zelel po moznosti met slikano svojo rit na balkonu z obesenim roza pikcastim perilom na internetu(zakaj kupuje roza pikcasto perilo ni odgovor, ki bi zdrzal argumente privatnosti).

sss ::

Pyr0Beast

Kar jst vidim je samo kup crapa kar si napisal.
Nisi pa povedal nič konkretnega kaj ti tvoja paranoja pravi.
Te bo država nadzirala? Te bodo oropal? Bodo pršli tujci ter pokupili tebe in celo Šmarno goro?

EDIT: No Looooooka, še vedno lahko sporočiš Googlu naslov npr stanovanja, kjer prebivaš in bodo zaradi tega zameglil celotni blok.
Slike obrazov ter registrskih tablic so vse zameglene, tko, da vas bodo težko prepoznali, ko ste ob vhodu v "strip klub"
Naravnost neumen se mi zdi pa naslednji stavek:
"Ce sem lahko jaz neprijetno/prijetno presenecen ob obisku njihove drzave...bojo pa se oni."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sss ()

kopernik ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ampak vidim da je nekaterim blazno težko razumeti koncept spoštovanja zasebnosti drugih.
Samo kaj čem ko se obnašate kakor politični tatovi; Ne krademo saj je vse naše.


Nenehno razpredaš o zasebnosti. Google bo oz. bi zablural fotografije na željo posameznikov, saj to ni težava. Zato lahko nehaš o zasebnosti. Težava je v tem, kje se fotografije obdelujejo.

ahac ::

Ampak vidim da je nekaterim blazno težko razumeti koncept spoštovanja zasebnosti drugih.

Ja, očitno je težko razumet, da na javnih mestih ni zasebnosti, ker TE ITAK VSAKDO LAHKO VIDI in tudi fotografira.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

techfreak :) ::

Slike obrazov ter registrskih tablic so vse zameglene, tko, da vas bodo težko prepoznali, ko ste ob vhodu v "strip klub"

Seveda, ampak zakaj ne bi tega naredili pri nas?

Ja, očitno je težko razumet, da na javnih mestih ni zasebnosti, ker TE ITAK VSAKDO LAHKO VIDI in tudi fotografira.

Tisto je ena fotografija za osebno rabo, tukaj se pa govori o fotografiranju celotnega mesta.

ahac ::

Tisto je ena fotografija za osebno rabo, tukaj se pa govori o fotografiranju celotnega mesta.

Kaj pa če jo daš na flickr? Potem pa ni več za osebno rabo...?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mehmed ::

smash je izjavil:

..zakaj nebi vsaj v nečem bilimed prvimi ali pa celo prvi - verjetno nimamo jajc

Sej se med prvimi postavljamo zase. Happy?

madmitch ::

techfreak :) je izjavil:


Tisto je ena fotografija za osebno rabo, tukaj se pa govori o fotografiranju celotnega mesta.


Ni res, tudi v cajtngu ali na TV se lahko pojaviš, če te lih kdo ujame na cesti v objektiv.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

smash ::

kaj pa če recimo Looooooooooka in jaz živiva v istem bloku? Kaj pol zaradi njega moj blok ne bo viden? kratenje mojih pravic?

driver_x ::

Še dobro da informacijska pooblaščenka, za razliko od nekaterih butlov tu gori, premore vsaj malo razuma in je zahtevala take pogoje.

para! ::

Za tiste, ki na svet gledate črno belo: obstajajo namreč tudi barve.

Google StreetView je zihr uporabna zadeva in posameznik naj ne bi odločal kaj je za drugega koristno. Morda je ahacu StreetView všeč zgolj zato, ker gleda kje je lepša fasada in to zanj seveda pomeni korist, četudi se komu drugemu to zdi zapravljanje časa.

Vendar tudi zakoni, ki ščitijo našo zasebnost, so koristni in ni prav, da delamo izjeme samo zato, da bomo imeli StreetView tudi v Sloveniji. Če ima Google interes zadevo postaviti pri nas, naj se prilagodi zakonom, ki pri nas veljajo.

Ni nobenega razloga, da bi dovolili vpeljavo StreetView aplikacije mimo zakonov. Zahteve s strani zakonodaje so jasne in enostavne za realizacijo, seveda pa niso zastonj. Da mora Google odšteti nekaj denarja, da storitev zakonito postavi tudi pri nas, kar jim ne bi smelo predstavljati težav, saj gre konec koncev za investicijo, ni dovolj tehten razlog za spreminjanje zakona.

Zakon namreč ni bil sprejet zato, da bi z njim izsiljevali korporacije ali vzburjali ga. Musarjevo, ampak da nas ščiti v dobi, ko je slehernemu posamezniku zasebnost vse manj pomembna in se dejansko vsakodnevno odpoveduje dobršni meri zasebnosti zgolj zaradi tega, da lahko opazuje kaj počnejo drugi (voayerstvo je včasih bil fetiš ;>).

Vsekakor je potrebno zasebnosti nameniti več spoštovanja in v njenem imenu na realna tla postavljati organizacije (in tudi ljudi), ki mislijo, da se bodo zakoni prilagajali njihovim željam in potrebam..

V kolikor je kdo prepričan, da je konkreten zakon, ki ovira Google nepotreben, naj začne delati na temu, da se ta zakon spremeni. Če vas bo dovolj, vam bo ziher uspelo. Tisti, ki pa mislite, da je StreetView nekaj, brez česar se v civilizaciji živeti ne da, pa začnite pritiskati na Google, da storitev uvede po črki zakona.

Nobene potrebe po relativiziranju uporabnosti, zakonov in pomena zasebnosti in podobnega sranja ni potrebno, zgolj en tak objektiven pogled in rešitve so na dlani.

lp
Death before dishonor!

darkolord ::

Slike obrazov ter registrskih tablic so vse zameglene, tko, da vas bodo težko prepoznali, ko ste ob vhodu v "strip klub"
Slike so zamegljene za javnost, Google ima pa še vedno nekje "čisto" verzijo slik, ki jo čisto možno daje v uporabo določenim (ameriškim) institucijam in/ali z njimi počne še marsikaj drugega.

sss ::

Da ne bo pomote, jst sm čist za to, kar Pirc-Musarjeva zahteva od velikana Googla in hkrati menim, da bi bilo zanimivo imeti Slovenijo pokrito s Street View-om

Sem proti ljudem, ki slepo vzklikajo, da tega ne rabimo, hkrati pa ne navajajo razlogov, oz. imajo slabe

smash ::

Verjetno bi bila aplikacija neuporabna, če bi bila cela slovenija zamegljena. Mogoče bi nas sčasoma začeli klicati ghost country in bi tako pridobili na razpoznavnosti.

techfreak :) ::

Saj ne bo cela Slovenija, ampak samo obrazi ter registrske tablice. In pa seveda, če kdo želi zamegliti svoje stanovanje/hišo.

Manu ::

Saj se ne gre za to, da streetview-a nočemo. Gre se za način, kako se bo poslikalo, obdelalo podatke in jih objavilo.

Slovenija je suverena država. "SUVERENOST".

Problem je, ker ste posamezniki narobe razumeli odgovor Pirc Musarjeve, kot "nočemo streetviewa". Pa NI RES! Hočemo ga oz. nismo proti temu, ampak naj se ulice poslikajo pod našimi pogoji. Zakaj? Zato, ker smo suverena država.

Slovenija kljub temu ima hrbtenico. Če je ne bi imela, potem bi bili že zdavnaj asimilirani ali s strani germanov ali pa s strani južno-slovanskih bratov. Mogoče nismo popolnoma samozavestni, mogoče nismo v določenih pogledih dovolj stabilni, ampak brez hrbtenice pa nismo.

Zaradi naše (kvantitativne) majhnosti podjetja niso preveč zainteresirana za nas. In ko pride neko podjetje za-malo, da jim ne poližemo podplate in se jim poceni prodamo.

Tisti, ki hočete za vsako ceno in ekspresno uvesti streetview, namesto da klečeplazite pred Googlom, izbrskajte na plano svojo ustvarjalnost. Sami poslikajte (oz. posmenite) naše ulice in slike lepo prodajte Googlu (pa ne bit pohlepen) ali pa kar sami uvedite spletno stran in ponudite to storitev.

Zakaj vedno pričakujete, da bodo drugi delali za nas? Sami nekaj naredimo. Konkurenčnost (trenutno aktualna tema) se pridobi z ustvarjalnostjo in ne klečeplazenje pred tujimi vlagatelji! Država mora ohranjati svojo suverenost zavoljo večje kvalitete bivanja!

marS ::

Manu: če jaz prav razumem, to o zamegljenosti velja za vsako podjetje in naše in tuje ne?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Manu ::

Ne vem o kakšni "zamegljenosti" ti pišeš. Gre za anonimizacijo posnetkov. Novica podaja povezavo do odločbe informacijskega pooblaščenca in tam piše vse.

Velja za vse - domača in tuja podjetja.

marS ::

no pa anonimizacija posnetkov, ajde...sej meni je vseeno kako se temu reče, ma po tej odločbi pač pričakujem da to velja za vse ki bi si nekaj podobnega želeli postoriti
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Manu ::

Glede na to odločbo tako tudi velja: ZA VSE. Preberi odločbo...

...
Navedeno velja tako za primer, ko bi zajem posnetkov izvajal Google sam, kot tudi za primer, da bi to prepustil pogodbenemu partnerju. Pooblaščenec opozarja, da za zbirko posnetkov z osebnimi podatki nima pravne podlage niti Google kot naročnik, torej je nima niti njegov pogodbeni partner kot izvajalec. Kdorkoli v okoliščinah, ki veljajo v konkretnem primeru, ustvari zbirko osebnih podatkov - >>surovih posnetkov<<, jih je dolžan nemudoma anonimizirati, >>surove posnetke<< uničiti in neanonimiziranih posnetkov ne sme obdelovati kakorkoli drugače.
...

marS ::

Sem jo prebral ja. Me pa zdaj res zanima, ko bo kakšna lokalna firma poskusila to nardit, kaj se bo zgodilo....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

darkolord ::

Bodo pač naredili tako, kot se to zahteva?

Manu ::

@ mars

Domnevam, da isto, kar se je zgodilo v tem konkretnem primeru... ne vem, zakaj bi bilo drugače.

Ne vem pa na kaj namiguješ. Za Google je to storitev hotelo opraviti lokalno podjetje... to pomeni, da že zdaj veš, kaj se bo zgodilo...

Mipe ::

sss je izjavil:

Da ne bo pomote, jst sm čist za to, kar Pirc-Musarjeva zahteva od velikana Googla in hkrati menim, da bi bilo zanimivo imeti Slovenijo pokrito s Street View-om

Sem proti ljudem, ki slepo vzklikajo, da tega ne rabimo, hkrati pa ne navajajo razlogov, oz. imajo slabe

In tako je bilo najmanj ducat argumentov, podanih v tej debati, gladko ignoriranih. Nima se smisla debatirati z osebami, ki slišijo oz. berejo samo to, kar ustreza njihovi viziji.

digitalcek ::

sss je izjavil:


Pošlješ zahtevo na google, da umaknejo sliko tvojega/svojega premoženja iz street view-a. To je vsa umetnost.


Si ti zato na kugli, da cele dneve pošiljaš neke zahteve?
Da cele dneve kontriliraš You Tube, ker te je en kreten snemal z mobilcem, ko si scal ob cesti?

Ne, google te mora prositi, če dovoliš snemanje/fotografiranje!

YouTube pa bi moral vse take posnetke avtomatsko brisati, ne pa da omogoči budalam, da dajo gor ves gnoj, ki ga posnamejo, potem pa YT briše le filmčke, ki nekoga diksreditirajo in še to le v primeru, da se ta razpizdi, jim zagrozi s tožbo in ne vem kaj še..
Kot da bi propadel, če ne bi objavljal posnetkov scanja in še česa...

Ali pa moški ne bi smel lulat, če ga hudo prime, ženska pa ne počepnit?

Če bo šlo tako naprej, bomo prisiljeni v javnosti vsi nositi feredžo in se sploh ne bomo smeli pogovarjati, da ne bo kaj šlo na YouTube.

Kreteni ameriški. Pa tudi tisti Slovenci, ki dajo temu posiljevanju prednost pred zasebnostjo!

sgdjkdlsugi4 ::

techfreak :) ::

Da cele dneve kontriliraš You Tube, ker te je en kreten snemal z mobilcem, ko si scal ob cesti?

Ne, google te mora prositi, če dovoliš snemanje/fotografiranje!

Ne, snemalec te mora prositi, za dovoljenje. Google od uporabnika zahteva, da od oseb na videu pridobi dovoljenja. Če jih ne, je to njegova krivda in Google nima nič pri tem.

Kreteni ameriški.

Zakaj pa to? Saj takšne spletne strani obstajajo po celem svetu, tudi Slovenci jih imamo nekaj.

BuzzFuzz ::

Kaj pa ko vas kamera snema 24h na dan pred vsemi bankami, občinami, raznih trgovinah, trgih, bencinskih servisih, lekarnah... to pa vas ne moti.
Seveda ne boste rekli, ker posnetki niso javno dostopni. Raje bodite paranoični na soseda nad vami ki vas vsak dan čekira kadar ste na terasi ali ko greste od doma na ulico...Ne vem ali ste paranoični ker je vaša ograja pred hišo visoka samo dober meter in za njo stoji en kup nakradene krame, ali ker za njo natepavate sosedovo Tanjo. Verjamem pa da vas je kar nekaj doma v bloku višje od pritličja kamor pa kamera ne seže. Ali pa vas moti dejstvo da bi se na fotki videla vaša zavaljena postava.

Jaz ne vem kaj ljudje počnete na ulici vsak dan ko pa vas lahko vidi xxxxx ljudi. A vas ne skrbi da si bo kdo mislil glej tipa kako je gor naštiman, ali pa s s kakšno "hudo" bejbo in javno izjavil tole sem tudi jaz nabrisal pred kratkim. Še dobro da ne hodite na koncerte in razne partye...A tudi na PoPTV, SloTv kličite ob vsaki reportaži če vas kje kamera ujame? na razne športne prireditve pa itak ne hodite, a ne?
Vse skupaj bi lahko opisal kot: pazite kaj počnete in kaj sanjate kajti veliki brat sosed vas gleda.

Če potrebujete StreetView ali ne, ne gre se samo za VAS dragi paranoiki, gre za tujce ki jim približa slovenijo na najboljši možen način.
Če vam je pa res toliko do zasebnosti si najprej odklopite internet, ali za začetek odstranite Windows, Yahoo Mail in ostale "življenske pripomočke".

Pri nas se še zmeraj podarjenemu konju gleda v zobe.

Z vsem spoštovanjem do gospe Pirc-Musar ampak v tem primeru se je malce preveč osredotočila na nekatera dejstva ki so v določeni točki pravno odstopala od naše zakonodaje hkrati pa pozabila na vsa ostala pravna mnenja in kompromise ki so lahko le v dobrobit naši državi.

Sploh se ne bom čudil če bo čez čas Najdi.si začel snemat naše ulice in tržit zadevo po državi. Sem pa prepričan da zadeva ne bo brezplačna kajti v ozadju je Telekom ki pa vemo v čigavi lasti je. Pričakuje se tudi da bo slovenska različica StreetView izšla v izdaji Telefonskega Imenika Slovenije ki pa vsi vemo koliko stane. In prešli smo iz paranoičnih prebivalcev do zaslužka državnih podjetij. In kdo na koncu potegne kratko? In kdo bo imel od tega profit?
Kako pa Telekom do dandanes upošteva zakone je pa tako vsem jasno.
Važno da je bilo veliko uporabnikov oškodovanih in takrat se ni oglasih noben informacijski pooblaščenec.

Pyr0Beast ::

Kaj pa ko vas kamera snema 24h na dan pred vsemi bankami, občinami, raznih trgovinah, trgih, bencinskih servisih, lekarnah... to pa vas ne moti.

Ne vem od kod si si vzel pravico do zagovarjanja mojega mnenja.

Seveda me moti.


Če potrebujete StreetView ali ne, ne gre se samo za VAS dragi paranoiki, gre za tujce ki jim približa slovenijo na najboljši možen način.

Aja ? 'MI' na enkrat nismo pomembni, tujci pa so ?
Pa zaenkrat še nobeden tujec ni imel težav z iskanjem naše bajte. GSV gor ali dol. In v tej bajti živim JAZ, ne TI in ne TUJEC. Kapiš ?

Če si hočejo ogledati slovenijo pobližje, imajo možnost da se osebno najavijo.

Če vam je pa res toliko do zasebnosti si najprej odklopite internet, ali za začetek odstranite Windows, Yahoo Mail in ostale "življenske pripomočke".

Ne ne, internet bo kar ostal, Windowsa sicer nimam, pravtako ne Yahooja in ostalih google traparij in toolbarov.

Ne vem pa, zakaj bi opravičeval dodatno kršenje zasebnosti s tem da se je kršila že v preteklosti ?


Z vsem spoštovanjem do gospe Pirc-Musar ampak v tem primeru se je malce preveč osredotočila na nekatera dejstva ki so v določeni točki pravno odstopala od naše zakonodaje hkrati pa pozabila na vsa ostala pravna mnenja in kompromise ki so lahko le v dobrobit naši državi.

LoL. Uzakonitev suženjstva in obvezna prodaja, kaj ene, 2h ledvic ter pljučke bi bila v bajno dobrobit naši državi. Ali bi ti tak zakon še vedno podprl ?

In kdo na koncu potegne kratko?

Mi, venomar mi. Pa naj si bo to GSV ali pa Telekom SV

In kdo bo imel od tega profit?

Ti že ne, razen če se boš zaposlil v taki firmi.

Kako pa Telekom do dandanes upošteva zakone je pa tako vsem jasno.

O lejga, pa saj nisi tako zaplankan.
Povej mi, v čem se pa Telekom do nespoštovanja tujih zakonov tako razlikuje od Googla ?


Važno da je bilo veliko uporabnikov oškodovanih in takrat se ni oglasih noben informacijski pooblaščenec.

No vidiš. Same with google. Samo da so uporabniki tako glupi da se sploh ne zadevajo da so bili oškodovani.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BuzzFuzz ::

Pyr0Beast vse kar ti lahko napišem nazaj je ROFL!

Škoda besed da ti sploh repliciram ker nisi sposoben pravilno prebrat napisanega nakar še citiraš moje besede in odgovoriš izven konteksta.
Samo na kratko da boš še enkrat premislil: pravica zagovarjanja tvojega mnenja, nisem napisal da MI nismo pomembni - preberi še enkrat...itd
Da nimaš MS Win in Google pripomočkov dvomim ampak naj bo to tvoje. Jaz vem da imaš Gmail account, vem iz kje prihajaš, vem v katerem mestu delaš, vem kakšno je tvoje delovno mesto...a to te ne moti?

"I'm Off"

Pyr0Beast ::

ROFL back at you !

Iz kje prihajam ni tako težko izbrskati, pravtako na netu BP najdeš mojo cifro kot tudi emajl, kje delam nemogoče, kakšno je moje delovno mesto pa prav tako.

Moti me niti ne.

Vendar pa verjetno ne boš uspel izbrskati slik moje bajte/ulice/dnevne sobe, domačega telefona in še kakšnih drugih podatkov. Not for public.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Manu ::

BuzzFuzz je izjavil:

Kaj pa ko vas kamera snema 24h na dan pred vsemi bankami, občinami, raznih trgovinah, trgih, bencinskih servisih, lekarnah... to pa vas ne moti.
Seveda ne boste rekli, ker posnetki niso javno dostopni. Raje bodite paranoični na soseda nad vami ki vas vsak dan čekira kadar ste na terasi ali ko greste od doma na ulico...Ne vem ali ste paranoični ker je vaša ograja pred hišo visoka samo dober meter in za njo stoji en kup nakradene krame, ali ker za njo natepavate sosedovo Tanjo. Verjamem pa da vas je kar nekaj doma v bloku višje od pritličja kamor pa kamera ne seže. Ali pa vas moti dejstvo da bi se na fotki videla vaša zavaljena postava.

Jaz ne vem kaj ljudje počnete na ulici vsak dan ko pa vas lahko vidi xxxxx ljudi. A vas ne skrbi da si bo kdo mislil glej tipa kako je gor naštiman, ali pa s s kakšno "hudo" bejbo in javno izjavil tole sem tudi jaz nabrisal pred kratkim. Še dobro da ne hodite na koncerte in razne partye...A tudi na PoPTV, SloTv kličite ob vsaki reportaži če vas kje kamera ujame? na razne športne prireditve pa itak ne hodite, a ne?
Vse skupaj bi lahko opisal kot: pazite kaj počnete in kaj sanjate kajti veliki brat sosed vas gleda.

Če potrebujete StreetView ali ne, ne gre se samo za VAS dragi paranoiki, gre za tujce ki jim približa slovenijo na najboljši možen način.
Če vam je pa res toliko do zasebnosti si najprej odklopite internet, ali za začetek odstranite Windows, Yahoo Mail in ostale "življenske pripomočke".

Pri nas se še zmeraj podarjenemu konju gleda v zobe.

Z vsem spoštovanjem do gospe Pirc-Musar ampak v tem primeru se je malce preveč osredotočila na nekatera dejstva ki so v določeni točki pravno odstopala od naše zakonodaje hkrati pa pozabila na vsa ostala pravna mnenja in kompromise ki so lahko le v dobrobit naši državi.

Sploh se ne bom čudil če bo čez čas Najdi.si začel snemat naše ulice in tržit zadevo po državi. Sem pa prepričan da zadeva ne bo brezplačna kajti v ozadju je Telekom ki pa vemo v čigavi lasti je. Pričakuje se tudi da bo slovenska različica StreetView izšla v izdaji Telefonskega Imenika Slovenije ki pa vsi vemo koliko stane. In prešli smo iz paranoičnih prebivalcev do zaslužka državnih podjetij. In kdo na koncu potegne kratko? In kdo bo imel od tega profit?
Kako pa Telekom do dandanes upošteva zakone je pa tako vsem jasno.
Važno da je bilo veliko uporabnikov oškodovanih in takrat se ni oglasih noben informacijski pooblaščenec.

Neish - po tem kar si napisal si se pokazal za paranoika

Preberi si mnenje pooblaščenca.

Ko bereš bodi pozoren in preberi ga še enkrat, da se boš rešil lastne paranoje.

Google si je sam kriv za tak odziv Nemcev z zameglevanjem svojih hiš. Saj je Google k projektu stopil, kot bi bil bog, nad vsemi zakoni in individualnimi pravicami. Te zameglitve razumem kot odpor ljudi do Googlovega neobčutljivega ravnanja do njihovih zasebnosti (google je "skeniral" brezžična omrežja in gesla ali nekaj takega... kaj ima to veze s StreetView???)

Za lažjo predstavo: to je tako, kot bi prišla tvoja punca k zdravniku zaradi npr. zvitega gležnja, zdravnik pa bi ji rekel naj se sleče do golega, naj se uleže in naj da noge narazen, da ji bo pregledal vagino, potem naj se postavi v "pasji položaj", da ji bo pregledal anus, potem pa še potipal in izmeril velikost košarice, si še zabeležil njene mere, opravil temeljito psihološko anamnezo (tudi podrobnosti o njenem spolnem življenju), potem pa bi ji rekel, da jo mora še bolj temeljito pregledati s peniscopom, jo nato na ta način pregledal v vagino, anus, ustno votlino, trdnost njenih prsi in ji za konec še injeciral beljakovinsko zdravilo, ki ga bo morala pogoltniti. Potem jo bo pa prepustil medicinski sestri, da povije zvit gleženj.

To, kar Google želi posneti in prikazati na spletu se imenuje Street View in ne People View ali Face View ali Backgarden View ali License plate View. Razumeš za kaj gre in kje je problem?

Okapi ::

Za lažjo predstavo: to je tako, kot bi prišla tvoja punca k zdravniku
Ne, to je tako, kot ko se ljudje bojijo gensko spremenjene koruze. In če je že prepovedati ne smejo, sprejmejo tako neživljenjsko stroge zakone, da je nihče ne more pridelovati. Izgovorov za svoje nazadnjaško početje pa imajo vedno dovolj na rezervi - od skrbi za zdravje do nasprotovanja tujim korporacijam. Pravi vzrok je pa vedno en sam - nazadnjaški strah pred napredno tehnologijo.

O.

Pyr0Beast ::

Ne, zadeva je čisto enaka. Enako so se GSO ji spustili nad ljudi, še preden je bilo označevanje takih izdelkov obvezno (aja, so to že porihtali v sloveniji - označevanje GSO+ izdelkov je obvezno?)

Če folk noče pač noče.

Tako kot ne klikneš vsakega oglasa na netu in kupiš vsake neumnosti v trgovini, med drugim tudi superduperultrapraktik. Tehnologija nima kaj terorizirati prebivalce in čisto prav je tako.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aljaz1980 ::

Ko smo že pri gensko spremenjeni koruzi, ko jo nasadiš plačaš provizijo ali kako bi rekel, vsako leto plačaš, da jo lahko nasadiš.

Tudi če uporabiš koruzo, ki si jo pridelal. Pa če je gensko spremenjena, kar lepo plačat!
Potem pa so še primeri kjer sosed sadil gensko spremenjeno hrano, pa veter malce nanosil na sosedovo njivo pa so soseda šli tožit.

Ni vse kar se sveti zlato. Tudi z googlom je tako.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Street View brez novih posnetkov v Nemčiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7316566 (1192) Lonsarg
»

Google Street View se vrača v Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11034390 (22752) GreenT
»

Googlove težave s Street Viewom v Švici (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6322249 (20760) BlueRunner
»

Google Street View osvojil Antarktiko

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
227630 (6718) slitkx

Več podobnih tem