» »

Google Street View dodal posnetke Nemčije

1 2
3
4 5

digitalcek ::

Okapi je izjavil:

Pravi vzrok je pa vedno en sam - nazadnjaški strah pred napredno tehnologijo.
O.

Vsi goli? Vsi razgaljeni? Dati emšo in davčno številko na vsakem koraku? Povedati vsakemu (ki te vpraša) za svoje premoženjsko stanje?
Pregledat tvoj, moj rektum na letališčih? Napredna tehnologija?

Saj nisi normalen, tako kot NI normalna večina mlade DEgeneracije.
Se ti vidi, da si bil (žal) rojen tako pozno, da ti pojem zasebnost ni znan.
Za vas, fane novih, "naprednih" tehnologij je SEVEDA zasebnost le ovira in nebodigatreba na vaši poti v modern times...

Zgodovina sprememb…

Manu ::

Okapi je izjavil:

Za lažjo predstavo: to je tako, kot bi prišla tvoja punca k zdravniku
Ne, to je tako, kot ko se ljudje bojijo gensko spremenjene koruze. In če je že prepovedati ne smejo, sprejmejo tako neživljenjsko stroge zakone, da je nihče ne more pridelovati. Izgovorov za svoje nazadnjaško početje pa imajo vedno dovolj na rezervi - od skrbi za zdravje do nasprotovanja tujim korporacijam. Pravi vzrok je pa vedno en sam - nazadnjaški strah pred napredno tehnologijo.

O.

Si mogoče zašel s teme?

Nekateri ljudje res imajo določene zadržke glede določenih tehnologij (včasih upravičeno, včasih ne). Ampak Nemčija in Slovenija nista prepovedali snemanje naših ulic! Prepovedujeta zbiranje osebnih podatkov, ki za Street View niso potrebni. In tudi, če drugače ne gre (razumevanje za to je pokazala celo Pirc Musarjeva), ker ljudje bodo vedno na cesti, saj živijo svoje življenje, morajo po nakupih, na pot v službo, po otroke v vrtec itd..., obstajajo rešitve kako ta problem rešiti. In to je obdelati podatke na licu mesta (torej v naši državi) do mere, ko bodo osebni podatki izbrisani in potem se lahko (torej se dovoljuje) posnetki uporabijo za njihovo storitev.

Pa še to: nič jim ne bomo zaračunali za njihovo snemanje. NIČ.

Paranoični so tisti ljudje, ki hočejo Street View TAKOJ,... ker ne znajo brati mnenje pooblaščenke in ker se prehitro odzivajo na določene komentarje o pomislekih in nasprotovanju googlovega snemanja.

Paranoični so ljudje, ki jim ni mar za lastno zasebnost in jim hkrati ni mar za zasebnost sodržavljanov.

Okapi ::

Če folk noče pač noče.
Ja, ampak to ne pomeni, da je to pametno oziroma smiselno. Tudi jedrske elektrarne nihče noče imeti v svoji soseščini, nekateri niti 100+ km daleč ne.

Strah pred izgubo zasebnosti zaradi googlestreeta je prav enako nesmiseln kot strah pred jedrskimi elektrarnami ali gensko spremenjeno koruzo.

Se ti vidi, da si bil (žal) rojen tako pozno,
Sem skoraj prepričan, da sem starejši kot ti.

Ampak Nemčija in Slovenija nista prepovedali snemanje naših ulic!
Ja, Slovenija tudi pridelave GSO ni prepovedala. Samo neživljenjsko strog zakon je sprejela in jo s tem praktično onemogočila.

O.

Manu ::

Ne vem zakaj mešaš GSO in zakaj si se vrgel na to temo. GSO je druga tema in proti njej obstajajo precej dobri argumenti.

Googlu (ki kapitalsko stoji zelo dobro) verjamem da mu ni problem podrediti se našim zakonom, ki so smiselni. Kako pa Google dela pa je bilo dobro vidno v primeru Nemčije, kjer so zbirali podatke, ki jih pravzaprav ne potrebujejo za to kar delajo.

Podjetja se morajo naučiti sorazmernosti in tega, da ljudje ne obstajamo zaradi njih.

Pyr0Beast ::

Ja, ampak to ne pomeni, da je to pametno oziroma smiselno. Tudi jedrske elektrarne nihče noče imeti v svoji soseščini, nekateri niti 100+ km daleč ne.

No, tudi če se cesta gradi se folku ponudi rekompenzacijo za njihova zemljišča. Pa to naredimo še s spletom ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

smash ::

a to da se pelješ z avtom naokoli ter skeniras wifi-je ter potem naredis javni zemljevid le-teh, je kaznivo?

Manu ::

Piši Pirc Musarjevi, ona ti bo odgovorila kako je s tem.

FrizzleFry ::

@Okapi

Na moje vprašanje, ali razumeš zasebnost nisi odgovoril, se ga pa da razbrati iz tvojih odgovorov.

Pravi vzrok je pa vedno en sam - nazadnjaški strah pred napredno tehnologijo.


Ne, eno je strah drugo pa znanje in izkušnje iz zgodovine. Posegi v zasebnost so majhni in težko zaznavni, bistvo vse zgodbe pa je v temu, da se da v večini primerov doseči oboje - polno funkcionalnost in ohranitev zasebnosti. Manu je to krasno pojasnil. V konkretnem primeru je to anonimizacija obrazov in reg. tablic. Ampak to praviloma terja trud, znanje in da, včasih tudi sredstva, vendar je to prava pot-Privacy by Design. Zaradi lenobe, neznanja ali pa ker nekaj stane pač ni upravičeno z uvajanjem novih storitev posegati v temeljne človekove pravice. Nazadnjaški so danes tisti, ki ne zmorejo uvesti novih storitev in uporabe tehnologije na način, ki ohranja naše pravice. V bližnji prihodnosti bodo za to tudi kaznovani (spremembe evropske direktive o varstvu osebnih podatkov gredo namreč v to smer).

a to da se pelješ z avtom naokoli ter skeniras wifi-je ter potem naredis javni zemljevid le-teh, je kaznivo?


Google je še kaj več kot samo to "poskeniral" in pri nas bi s svojim početjem kršil ustavo in storil vsaj nekaj kaznivih dejanj. Programerska napaka, kao. A res mislijo, da jim bo kdo verjel, da se kaj takega zmotiš?:8)

Okapi ::

V konkretnem primeru je to anonimizacija obrazov in reg. tablic.
Google to počne, problem je, ker za nas to ni dovolj. Obraze in tablice je treba brisati na ozemlju Slovenije, kar je pa nerazumna in nesmiselna zahteva, ki povzroča več škode kot koristi. Samo da se tega nekateri pač ne zavedajo (ali pa se zavedajo, pa imajo kakšne druge zasebne interese ali strahove in jim to ustreza).

O.

Mipe ::

Kako nerazumna? Komaj podatki zapustijo avto, v katerem so bili posneti, so že kopije, nad katerimi nimamo NOBENEGA nadzora. Še pomnite Facebook fiaska z brisanjem slik? Zakaj ne morejo brisati zadev na mestu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Okapi ::

In Pirc Musarjeva se mora voziti v avtu in gledati čez rame tehniku, da res briše in ne dela nobenega backupa, ne?

O.

Mipe ::

Če je to res nemogoče, potem pa naj se sploh ne trudijo z nami. Amen.

Okapi ::

Saj se ne in hribovci ste srečni.

O.

Manu ::

Okapi je izjavil:

V konkretnem primeru je to anonimizacija obrazov in reg. tablic.
Google to počne, problem je, ker za nas to ni dovolj. Obraze in tablice je treba brisati na ozemlju Slovenije, kar je pa nerazumna in nesmiselna zahteva, ki povzroča več škode kot koristi. Samo da se tega nekateri pač ne zavedajo (ali pa se zavedajo, pa imajo kakšne druge zasebne interese ali strahove in jim to ustreza).

O.

Komu povzroči škode? Nam ali Googlu? Kar tako omenjat škodo, ne da bi razložil zakaj in komu, se me ne dotakne.
Poleg tega: Google ne anonimizira posnetke. Anonimizira jih šele, ko to zahtevaš. Google pusti kar vse gor "tako kot je".

Mi pa imamo drugačne poglede: anonimizirajte še preden so posnetki na voljo na spletu. To se mi zdi še bolj smiselno. Več dela, ampak bolj smiselno. Frizzlefry je dobro napisal: spoštovanje zasebnosti je bolj pomembno od stroškov spoštovanja teh pravic. Če bomo gledali čisto vse skozi očala financ, potem se kar lepo odpovejmo zdravemu razumu, človekovim pravicam in individualni svobodi.

Moja zasebnost in ostale pravice so mi bolj pomembne od dobičkonosnosti Googla. Poleg tega se vse da. Da se malo bolj potruditi in anonimizirati posnetke, sicer z malo večjimi stroški, ampak v zameno za zadovoljstvo ljudi, ki jim je zasebnost spoštovana že takoj na začetku.

Spoštovanje, ki ga pridobiš s spoštovanjem soljudi, je večji "kapital", kot pa zmanjšanje monetarnih stroškov ali povečanje dobička.

Anonimizacija na našem ozemlju ni nerazumna odločitev, ampak razumna, argumentirana in suverena odločitev države in njihovih državljanov.

marS ::

no, to ni odločitev države in državljanov ampak informacijske pooblaščenke.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Mipe ::

Narobe. Informacijska pooblaščenka se ne odloča, ampak uveljavlja zakone.

marS ::

V tem primeru se je ona odločila. A boš rekel da je ona država? Ali mogoče da je ona ljudstvo? Če bi bil nekdo drug bi se drugače odločil, sem prepričan in ravno tako pravno argumentiral svojo odločitev.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Okapi ::

Komu povzroči škode? Nam ali Googlu?
Nam. Zaradi turističnih in gospodarskih razlogov. Ne mislim pa ti razlagati, zakaj, ker bi bil verjetno ves trud zaman.

O.

Manu ::

Okapi je izjavil:

In Pirc Musarjeva se mora voziti v avtu in gledati čez rame tehniku, da res briše in ne dela nobenega backupa, ne?

O.

Odgovor je tu:

Kot pa že obrazloženo v začetnem delu mnenja, Pooblaščenec za nadzor nad posegi v zasebnost, ki so izven področja varstva osebnih podatkov, ni pristojen. Vseeno pa pojasnjuje, da lahko posameznik, v kolikor mu zaradi protipravne objave posnetkov nastane škoda, v skladu s splošnimi pravili obligacijskega prava pred pristojnim sodiščem zahteva odškodnino. Prav tako pa ima posameznik tudi druge mehanizme za odstranitev svojih protipravno pridobljenih posnetkov s spletne strani (več o tem na povezavi):
http://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-pod...


Lokalno podjetje, ki bo opravljalo snemanje ulic, bo v primeru tožbe odgovarjalo, če se bo izkazalo, da ni spoštoval zakonodaje.

Sicer pa v mnenju pooblaščenca Pirc Musarjeva celo ponuja priporočila

Pooblaščenec na koncu navaja pogoje (in priporočila), pod katerimi bi bilo izvajanje snemanja z namene aplikacije Google Maps Street View po našem mnenju dovoljeno:... beri dalje


kar pomeni, da ni nemogoče posneti in postaviti posnetke v aplikacijo Street View. Le pogojev se je treba držat.

Okapi ::

Saj, pogoji pa so nerazumni in smo z zadevo opravili.

O.

Manu ::

marS je izjavil:

V tem primeru se je ona odločila. A boš rekel da je ona država? Ali mogoče da je ona ljudstvo? Če bi bil nekdo drug bi se drugače odločil, sem prepričan in ravno tako pravno argumentiral svojo odločitev.


Ona je samo tista, ki skrbi, da se zakonodaja (ki je bila uveljavljena s strani izvoljenih predstavnikov) spoštuje. Ona se sama po sebi ne more nič odločati mimo zakonodaje, kakor bi ji "pasalo".

Ona ni država, ampak dela za državo.

Kot državljan se strinjam z njenim mnenjem, ...ki temelji na zakonodaji, ...ki varuje mojo zasebnost.

Nimam pa nič proti Street Viewu. Bom zadovoljen, ko bo uveljavljen, čeprav mi zdaj nič ne manjka. Satelitski posnetki mi trenutno zadostujejo in vedno sem našel, kar sem iskal brez problemov.


Okapi je izjavil:

Komu povzroči škode? Nam ali Googlu?
Nam. Zaradi turističnih in gospodarskih razlogov. Ne mislim pa ti razlagati, zakaj, ker bi bil verjetno ves trud zaman.

O.

Po mojem mnenju pretiravaš, ker (sklepam) si človek, ki noče priznati smiselnost argumentov (kadar so ti smiselni), ki se ne skladajo s tvojimi trenutnimi pogledi.


Okapi je izjavil:

Saj, pogoji pa so nerazumni in smo z zadevo opravili.

O.

Opisani so v sedmih točkah (poleg tega so to hkrati tudi smernice, ki olajšajo podjetju odločanje o tem kako izvesti dano nalogo). Odlično s strani Pirc Musarjeve.
Pogoji so razumni, obvladljivi in uresničljivi, če je le kaj volje s strani podjetja, da se ne gleda vse strogo preko "finančnih očal".

sgdjkdlsugi4 ::

Mi slovencki smo smesen narod. Najbrz vecni kompleks, ker nas je tako malo.

Constantine ::

Res je, vsi se nam smejejo, pa ne zaradi googla :D

marS ::

Brez veze mislim, spet bomo ostali zadaj. Street view je pogonsko sredstvo za tisoče storitev ki bi se lahko pojavile in bi jih domači razvijalci lahko razvijal. Tako pa bo spet shit. Ko se bodo kaki lokalci kej tacga spomnili bodo prav gotovo zahtevali kako licenčnino in kaj jaz vem kaj, kao veliki stroški za anonimizacijo.
Ne vem zakaj vztrajanje na tem da tukaj anonimizirajo podatke. Sej smo kot narod ful zasebnosti prenesli na EU. Madona še keša nimamo svojga več. Pa na Paypal uporabljate? Saj tam moraš tudi dat eksaktne podatke o sebi in svoji kartici. Pa nikome ništa.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

darkolord ::

Constantine je izjavil:

Res je, vsi se nam smejejo, pa ne zaradi googla :D
Kdo se nam pa smeje?

Pa na Paypal uporabljate? Saj tam moraš tudi dat eksaktne podatke o sebi in svoji kartici.
- Paypal ne pridobiva in shranjuje mojih podatkov brez da jim jih _JAZ_ dam,
- dam jim toliko podatkov, kolikor je potrebno za uspešno ugotovitev istovetnosti in opravljanje transakcij,
- moji podatki, ki sem jih zaupal Paypalu, NISO na voljo javnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Po mojem mnenju pretiravaš, ker (sklepam) si človek, ki noče priznati smiselnost argumentov
Nič ne pretiravam. Nikjer nisem rekel, da se bo svet podrl, ali da bo Slovenija obubožala brez StreetViewa, se pa z vsakim takšnim korakom zmanjšuje naša konkurenčnost in zato dela škoda.

Zapečkarji pa seveda ne bodo nikoli razumeli, zakaj je pred rezervacijo hotela koristno na StreetViewu pogledati, kakšna je okolica. Ko se recimo Anglež odloča, ali bi šel čez vikend na izlet v Ljubljano ali v Barcelono, si lahko staro Ljubljano ogleda samo iz zraka, po Rambli pa se lahko navidezno sprehodi. In Katalonci so verjetno vsi obupani, ker jih je Google oropal zasebnosti.

O.

Mipe ::

Ti kar žali vsevprek, Google Street View je naš Ambrus. Kar je preveč, je preveč, nekje mora biti meja.

Manu ::

To kar pišeš je kar nekaj.

Hočeš reči, da ko bo neko drugo podjetje za nas zastonj nekaj naredilo, se nam bo konkurenčnost kar naenkrat povišala? Mi bomo pa samo sedeli doma in čakali, da se nam konkurenčnost dvigne?

Kogar zanima Slovenija si že zdaj lahko marsikaj ogleda o naši državi. Poleg tega bo na Street View-u prikazane le ulice in ne narava. Prikazana bo Ljubljana in večja mesta, lepote manjših vasi in mest še dolgo ne bo. Kako to pomaga turizmu?

Že zdaj si lahko pogledaš, kar na Street Viewu ne bo: http://www.slovenia.info/en/Prostorske-...

poweroff ::

madmitch je izjavil:

smash, biti zadnji včasih ni slabo.

Ja odvisno. Večina ljudi nočejo biti prvi, ko gre za rektalni pregled. Ampak eni so pa takoj za.

Pustimo vendar ljudem svobodo izbire! :D

digitalcek je izjavil:

In zakaj ena kurba lahko daje oglase (delo na črno!), upokojenega brusilca parketa, ali pleskarja pa lovijo?

Mogoče zato, ker brusilec parketa brusi napačno stvar?
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Evo, jaz govorim v svojem imenu, da ne bo kdo kaj rekel. Zaplankani hribovci se bojijo, da bi kdo videl njihove strgane gate na štriku za perilo na balkonu in so zato pripravljeni celi državo odreči koristno tehnološko storitev. Upam vsaj, da ste srečni v svojih omejenih zasebnih svetovih.

Čisto preprosto je. Vsak ima pravico, da se SAM ZASE odloči ali bo na sliki ali ne in ali bo njegova hiša na sliki ali ne. Nima noben Okapi kej odločat za druge. Niti Matthai prepovedovat Okapiju da se javno "razgali", če tako hoče.

Kar se tiče GSO-ja: nihče nima pravice, da meni vsiljuje da ga moram jest. Če mi tako paše, ga bom jedel, če mi ne paše, ga ne bom. Pa če se Okapi na glavo postavi. In točno za to gre - za svobodo, da odločamo o SAMIH SEBI in o SVOJI LASTNINI.

Pika.
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Natanko tako.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Če folk noče pač noče.
Ja, ampak to ne pomeni, da je to pametno oziroma smiselno. Tudi jedrske elektrarne nihče noče imeti v svoji soseščini, nekateri niti 100+ km daleč ne.

Strah pred izgubo zasebnosti zaradi googlestreeta je prav enako nesmiseln kot strah pred jedrskimi elektrarnami ali gensko spremenjeno koruzo.


Ja, točno to rabimo. Vrhovni sovjet, ki bo predpisal kaj je smiselno in razumno in kaj ne. Pol pa še Vyšinskega, ki bo ta pravila uveljavil v praksi.

Zakaj ne bi te ideje še posplošili. Ubogo neuko ljudstvo pač ne ve kaj je smiselno in razumno. Ukinimo volitve, pa jim izberimo Vodjo, ki bo vladal v njihovo najboljše dobro.

Saj veš - če daš ubogim hudičem preveč svobode se utegnejo odločit napačno in v lastno škodo.
sudo poweroff

Okapi ::

Problem je, ker taki, kot je Matthai, zaradi svojih neupravičenih strahov onemogočajo pridelavo GSO, in s tem povzročajo škodo vsem (recimo zaradi večjega onesnaženja vode s pesticidi). Enako velja za StreetView - zaradi svojih neupravičenih strahov imajo škodo tisti, ki bi jim to koristilo (in gospodarsko gledano bi posredno koristilo vsem). Podobno je pri jedrski energiji, kloniranju in še kje.

Skratka, svoje male parcialne interese postavljajo pred skupne interese (in se niti ne zavedajo, da v resnici škodujejo tudi sebi).

O.

Pyr0Beast ::

Si že izračunal škodo zaradi onesnaženja s pesticidi ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Saj veš - če daš ubogim hudičem preveč svobode se utegnejo odločit napačno in v lastno škodo.
In kako dvolična je šele ta trditev. A ti začnem naštevati področja, kjer od države pričakuješ ali celo zahtevaš, da te obvaruje pred odločitvami v lastno škodo?

O.

gtu ::

pošteni ljudje nimamo kaj skrivat :)

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Problem je, ker taki, kot je Matthai, zaradi svojih neupravičenih strahov onemogočajo pridelavo GSO, in s tem povzročajo škodo vsem

Ja, ti v bistvu praviš, da jaz s tem, ko nočem prisilno kupovati GSO delam škodo vsem...

Ti pa ravno tako delaš škodo vsem, ker nočeš prisilno kupovat ekološke izdelke. Če bi jih, bi trg bio izdelkov še bolj zacvetel, celo cene bi padle in potrošniki eko izdelkov bi bili na boljšem.

Ti ti grdi Okapi, ki misli lena svoje parcialne interese in noče kupovati dragih eko izdelkov...! :))
sudo poweroff

Okapi ::

praviš, da jaz s tem, ko nočem prisilno kupovati GSO delam škodo vsem...
Kupovanje ni pomembno. Pomembno je, da imamo zaradi neupravičenih strahov ljudi neživljenjsko strogo zakonodajo, ki onemogoča pridelovanje GSO. Nobena zakonodaja ne onemogoča ali omejujejo pridelovanje eko-poljščin. Kaj bo kdo kupil, je prepuščeno njegovi prosti izbiri.

O.

Mipe ::

gtu je izjavil:

pošteni ljudje nimamo kaj skrivat :)

Ne ga srat, no. Zasebnost še ne pomeni, da skrivamo naughty secrets. A ti morda kopaš froce v javnosti?

mtosev ::

bedna cenzura. to sploh niso rabili dati gor, ker je neuporabno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

poweroff ::

Okapi je izjavil:

praviš, da jaz s tem, ko nočem prisilno kupovati GSO delam škodo vsem...
Kupovanje ni pomembno. Pomembno je, da imamo zaradi neupravičenih strahov ljudi neživljenjsko strogo zakonodajo, ki onemogoča pridelovanje GSO.

Zagovorniki GSO ste proti pravici do informiranosti. Proti temu, da se izdelke z GSO ustrezno označi.

Ker če bi se to uvedlo, bi se znali ljudje odločiti - napačno, ne? Pri zasebnosti je problem podoben, le da ni toliko izrazit.
sudo poweroff

kopernik ::

Pri prehrani še marsikaj manjka. Verjetno bi bilo fajn ljudi tudi informirati, ali je rastlina (ali sadež na drevesu) rastla v rastlinjaku, bližnji okolici Milana, šaleški dolini ali nekje daleč od mest/industrije. Torej toksičnost zemlje in ozračja. Pa recimo kakšni so standardi do zaposlenih v pridelavi (verjetno bi raje kupil izdelek od tam, kjer ljudje ne trpijo v proizvodnji oz. obdelovanju). Ali pa vprašanje ob nakupu ribe: je bil ribolov, uporabljen pri dotični ribi, izveden trajnostno (torej na način, da se ribja populacija obnavlja) ali ne? Tega je še dosti, GSO je verjetno manj pomemben faktor pri pridelavi hrane. Sam sem seveda za to, da se poda čimveč informacij.

Pyr0Beast ::

kopernik je izjavil:

Pri prehrani še marsikaj manjka. Verjetno bi bilo fajn ljudi tudi informirati, ali je rastlina (ali sadež na drevesu) rastla v rastlinjaku, bližnji okolici Milana, šaleški dolini ali nekje daleč od mest/industrije. Torej toksičnost zemlje in ozračja. Pa recimo kakšni so standardi do zaposlenih v pridelavi (verjetno bi raje kupil izdelek od tam, kjer ljudje ne trpijo v proizvodnji oz. obdelovanju). Ali pa vprašanje ob nakupu ribe: je bil ribolov, uporabljen pri dotični ribi, izveden trajnostno (torej na način, da se ribja populacija obnavlja) ali ne? Tega je še dosti, GSO je verjetno manj pomemben faktor pri pridelavi hrane. Sam sem seveda za to, da se poda čimveč informacij.

Bil predlog na predlagaj-vladi
Še sedaj niso odgovorili. Klinc pa taka informiranost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tr0n ::

Ja Google, daj Slovenijo poslikaj! Bo vsaj malce vec turizma, ko bodo videli, kako lepo zelena je.

Mipe ::

V Sloveniji je veliko hiš, ki imajo ograjo oz. živo mejo, da zastrejo pogled z ceste. Googlovi avtomobili imajo višje nameščene kamere. Nekoga (v tujini) so že oropali, ker so lahko videli na Google Street View notranjost njegove hiše.

Dokler to ostaja dejstvo, tega ne odobravam.

Tr0n ::

Heh, ne panicari. A se je stevilo vlomov v ZDA in Nemciji povecalo zaradi street view-a?

Mipe ::

Nimam številk pri roki, zato ne morem reči. Vseeno pa mi vednost, da ta varnostna luknja obstaja, ne da miru. Raje ne tvegam.

Keyser Soze ::

poweroff je izjavil:

In točno za to gre - za svobodo, da odločamo o SAMIH SEBI in o SVOJI LASTNINI.

Pika.

No, tole niti ni ena taka huda "pika". Ampak je zelo megleno področje, ki nadalje tone v še hujšo meglo.

Že pri avtorskem pravu se izredno hitro oz. nerazumno omeji tvoja pravica nad lastno lastnino. Pa to ne moti prav veliko ljudi.

Zakaj potem pri odločanju o zasebnosti ne bi mogli isto omejit pravice posameznikov v negativni smeri. Pač, če je večina za to, se razgali tudi tvoja "rit". Vse za "družbeno dobro".:|

Mipe je izjavil:

Nimam številk pri roki, zato ne morem reči. Vseeno pa mi vednost, da ta varnostna luknja obstaja, ne da miru. Raje ne tvegam.

Ne kvasit. Imaš tista pričakovana odstopanja oz. bolje rečeno naključja, ko je nekomu morda res pomagal Google maps (jp, satelitski posnetek). Ampak pri tem ne gre spregledat dejstva, da smo brali tudi o primerih, ko je šla zadeva v obratni smeri. In je pomagala roki pravice.

Z varnostnega stališča je "street view" manj škodljiv kot pa običajen "drive-by". So podatki veliko bolj ažurni. Da ne rečem, kakšen intel si lahko nabereš če se sprehodiš peš mimo tarče.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Keyser Soze je izjavil:

Pač, če je večina za to, se razgali tudi tvoja "rit". Vse za "družbeno dobro".

Hehe, tko, kot je bila večina Nemcev za to, da se zaplini Žide. In večina pač zmaga...
sudo poweroff

Mipe ::

Ograja, Keyser Soze. Oziroma živa meja. Če se samo sprehodiš mimo, ne vidiš not. Googlovi avtomobili pa imajo kamero dovolj visoko, tako da vidijo, kako natepavaš sosedovo Micko. Lokalni lopovi pa hop vtipkajo naslov in vidijo, kako bi se dalo najlažje priti not.

Sumljiv je vsakdo, ki se smuka okrog hiše in kuka not, posebej če je v trenirki in je malo temnejše polti. Tisti avto z kamerami, ki kukajo prek ograje? Awwwright.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Street View brez novih posnetkov v Nemčiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7316521 (1147) Lonsarg
»

Google Street View se vrača v Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11034305 (22667) GreenT
»

Googlove težave s Street Viewom v Švici (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6322176 (20687) BlueRunner
»

Google Street View osvojil Antarktiko

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
227622 (6710) slitkx

Več podobnih tem