» »

Nov v programiranju

Nov v programiranju

metalrullz ::

OK,I`ve got some questions for you....:D
Imam nekaj vprašanj na katere prosim če odgovorite...
Prosim da pred odgovor napišete št. vprašanja...

1.Kaj je ENGINE neke igre (je to ena sama ikona,več map...)

2.Zakaj igra potrebuje engine?

3.Kaj je DirectX in npr. Nvidia Psychics?

4.Kateri program vi priporočate za začetniško programiranje?

5.Kateri program vi priporočate za 3D Modeliranje?

6.S katerim programom bi lahko naredil pokrajino kot je npr. v WarRock-u?

7.Če mi prosim kdo pove kateri program je uporabljen v knjigi C++ Na kolenih ?


To bi bilo "zaenkrat vse"....
Prosim za čimbolj obširne odgovore,če je to možno....


Hvala za vaše odgovore in LP

brodul ::

1. Engine je skupek orodij, kniznjic .... ,ki ti olajšajo izdelavo iger. Rišejo objekte, skrbijo za fiziko ..... Game engine @ Wikipedia

2. Ne potrebuje ga. Zakaj ga igre večinoma imajo ? Zaradi olajšitev, ki jih le ta pri razvoju prinese. Glej zgornji link ...

3. To ti naj kdo iz FRIja razlozi. /me pass

4. Program ? Odvisno od okolja v katerem bos programiral ter programskega jezika. Če misliš programirati v C++ in windowsih, bi bil moj nasvet preveč špartanski. Hkrati sem pa v c++ napisal par vrstic.

5. Blender. Ta ima tudi game engine, ki je brezplačen in baje čisto vredu za zafrkavanje.

6. Kolikor jaz vem ima za take stvari engine orodja za to. (naj me kdo popravi)

7. Citiram "Knjiga ni učbenik, ki bi vas naučil programiranja. V njej je precej podrobno opisan jezik C++, njegova zgradba in pravila za uporabo. Ni pa v njej razlage, kako se prav programira. Iz nje se torej lahko naučite sestavin jezika, ne pa tudi govorice." Domnevam, da se notri sploh nič ne interpretira niti niso opisani/uporabljeni "programi za programiranje"


Se upravičujem za kratke odgovore.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Ciklamen ::

3. Skupek API-jev (Application Programming Interfaces), ki se uporablja predvsem v igrah. Klikni me nežno! = zna kar lepo povedat (edino v slovenščini ga nimaš, če razumeš kak drug jezik si ga pa iz menija na levi strani izbereš). Prijetno branje :) (če ti je ta link kaj v pomoč :D)
- End of the Post ->

morbo ::

DirectX je mehanizem s katerim komuniciraš z grafično kartico in ji poveš kaj in kako naj izrisuje na zaslon. V to je vključeno upravljanje s "kamero", viri osvetlitve, nalaganje geometrije (modeli) in tekstur v grafični ram, transformacije, senčilniki... Gre za low level API, torej pričakuj veliko linearne algebre in podobnih matematičnih zafrkancij.

Igrin motor (engine) je napisan tako da uporablja DirectX in je višjenivojska abstrakcija potreb igrinega mehanizma. Igra je pa potem izdelana s pomočjo tega motorja.

IMO je bolje da "pozabiš" na DirectX in pisanje engine-ov zaenkrat, in začneš pri vrhu - torej s kakimi modi oz. uporabo namenskih programov za izdelavo iger.

dolenc ::

Lahko poskusiš tudi GameStudio, si sposodiš njihov engine in dobiš malo občutek kao izgleda.

Zelo hiter lahko narediš nekaj kar te bo navduševalo :). Ima pa urejevalnik za izgradnjo svetov, likov in skriptno programiranje.

Če znaš saj nekaj osnovnega programirat se lahko tudi na directX ali openGL spraviš, ker ni tako teško, porabiš pa bistveno več časa koker če delaš z neko vnaprej pripravleno zadevo. Pač se ne lotiš projekta tako naveliko, ampak ciljaš na kako preprosto 2d igro da malo spoznaš sistem.

Jst tud packam eno zadevščino, samo mi gre sila počasi :D, zgleda da sem slab pri porazporeditvi časa. Če kej rata prilimam na forum.

metalrullz ::

Zanima me pa še kje dobiti python kot ga ima ta na linku:


If possible :))

Googlaw skori ceu dan pa nisem našel nič podobnega....


LP,Hvala

1024 ::

Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

kow ::

Drugače pa je to prvi zadetek, če guglaš, bingaš ipd. "python". :D

morbo ::

Sumim da on hoče IDLE, ta pa pride zraven Pythona... Poglej v mapco on pythona če je IDLE.exe tam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelovanje iger in Blender ?

Oddelek: Programiranje
142297 (1758) korenje3
»

izdelava igre

Oddelek: Programiranje
161741 (1266) dolenc
»

Resnična Resničnost: Linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / RTV Slo
11913555 (8325) smihael
»

Kje začeti z programiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
947598 (5202) BigWhale
»

3D Engine

Oddelek: Programiranje
291753 (1353) helidium

Več podobnih tem