» »

Kako nadgraditi bios?

Kako nadgraditi bios?

urosh ::

Prosim, če mi lahko kdo pove na kak način se da nadgradit bios? Kje bi se našel kak link do kakega programa? je awardov bios (leto 95 piše gor). Enemu kolegu je pri takem poizkusu bios "crknil", zato me zanima kak način, ki 100% dela. Vkolikor bi sploh dober bios iz 486 mašine v pII c433...

:D hvala!:D

ali3n ::

Bios s procesorji nima nič. Najbolje je, da odsrfaš na uradno stran proizvajalca tvoje matične plošče, poiščeš Bios Update, najdeš svojo matično ploščo (pozor! pomembna je tudi verzija plate npr. 1.2 ni enako ver.2); na tej strani boš zagotovo našel obširna "step by step" navodila kako flashat Bios, potreben software,...
Najprej temeljito preberi navodila (najbolje je da jih sprintaš) in se šele potem, ko boš 100% da razumeš VSE kar tam piše, loti flashanja Biosa.

Veliko sreče!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

urosh ::

hja, kaj pa če nikjer ne najdem nič od te plate? je model asus as97127 in nikjer je ne najdem, tako da hmmmm kaj zaj? sploh ne ven niti keri ram mora bit (mislim da SDR, ali?), ker sem to plato z processssorjem dobil đabe, tak da... bios je skuril, pol pa mi dal to plato, sedaj pa jo jaz rihtam za punco, da bo na mojem mir :D in mislim, da je ta bios (k sem ga uzeu iz ene stare 486 plate, pa paše noter - če bo pa delal, pa nea vem) malce prestar in bi ga rad nadgradil. Ker pa sem trenutno še v službi (kabel), pa bi si rad vse potrebne stvari potegnil prej dol, da nebo doma preveč tel. račun trpel oz. moja denarnica... tak da niti ne vem, če bo zadeva sploh laufala, pa vseeno... Vkolikor bo, kako to narediti? Osebno nisem našel nič uporabnega za navedeno plato. Če pa bo kdo, pa prosim za kak link :D

hvala!

ali3n ::

pa si siguren, da je to številka modela plate? Morda bo pomagalo: pojdi semle in probaj identificirat plato (s pomočjo CTBIOS programčiča, ki ga najdeš tam).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

urosh ::

Se opravičujem, plata je model ASUS P28 - F (je pisalo ne prebeliko in nisem videl:D ), tako da sori. Sedaj pa drug problem: je bios zelo občutljiva zadeva? ker mislim, da sem ga skuril (vkolikor to pomeni, da je bil 3 sekunde dan gor in se je malce segrel), nakar sem ga obrnil in se ni več grel. Slike pa ni bilo. Ko ga prižgem, se vklopi in zašrota, vendar ko bi moral slišati tisti beeep, je tiho, pa monitorja mi ne vklopi... sem probal z drugo grafično, ki je in še dela, torej ne leži na grafični. je morda za to kriv bios? Je mogoče "hin", ker mi niti v oni ne dela več ;( . Če ja, a ma kdo kako staro palto (oz. bios po možnosti awardow) za dat ali prodat? Prosim za pomoč :O


Hvala:D

Duhec ::

Tisti ''malce'' je bil maaaaaaaaaaaaaaaaaalce preveč !!!
Bios fuč !!! Sedaj imaš problem ako ne najdeš lastnika s podobno ploščo, ki ne rabi več biosa.
8-)

urosh ::

Ja, ali pa nekoga, ki ima bilo kakšen bios, le da "paše" noter (tako so mi vsaj tu povedali). Ima mogoče kdo kaj takega?

:D lp:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sesuvanje i7 3820, 64GB sistema, NUJNO (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507153 (5160) Icematxyz
»

Problem z zmrzovanjem sistema - nimam pojma!

Oddelek: Strojna oprema
271469 (1306) g. Oden
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120015 (8898) ZaLoMaT
»

ASUS M2N-E (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877318 (4242) planetparty
»

Prenosnik 486 33Mhz, kaj naj naložim?

Oddelek: Operacijski sistemi
352447 (1563) civic_

Več podobnih tem