» »

Računalnik zmrzuje in tudi ne !!!

Računalnik zmrzuje in tudi ne !!!

Tom59 ::

Konfiguracija je sledeča p2 350, 384MB rama, 40gb in 6,4gb HDD, tnt grafična, win98, cd-rom...(vem ne trga, ampak dela solidno, vsaj do zdaj je:O )
Ne daleč nazaj sem dodal ta večji disk, nato sem imel težave z zmrzovanjem v windowsih;(( in na servisu niso nič odkrili, nakar je dva tedna deloval brez težav:) .
Naenkrat, ko sem ga pa hotel ponovno povezati z drugim rač. preko paralelnega kabla(kar je že delovalo v redu), pa zmrzovanje;(( ;(( ;(( , nekako spet delal brez problemov 1,5h(ponovna inštalacija winsow) in vmes enkrat krajši čas.
Zmrzovanje je bilo na različnih mesti, včasih ni do biosa prišel, enkrat sredi brskanja po nastavitvah biosa, reset biosa ni pomagal, naenkrat pa spet deloval in nato zmrzoval.
Spet sem ga nesel nazaj k kolegu na servis in en čas problemi, potem pa spet dela brez problemov.

Kaj bi to lahko bilo?

LP Tom

AngelOfDeath ::

kaj pa delaš ko začne zmrzovat ?
Ti vsi venti delajo ?
Se kakšna stvar slučajno ne pregreva ?
Si kaj navijal ?

Lahko da so problemi z ramom ...

Zgodovina sprememb…

Tom59 ::

Nisem delal nič, zmrznil je na poti do biosa, včasih se je pokazal napis od grafične, pa ni šel dalje, včasih pa tema. ;(
Zmrznil je pa tudi v windowsih pri screensaverju, naredil sem defrag z nortonom, še malo klikal in nato pognal scr, da vidim če bo zmrznil, ko pridem čez nekaj časa nazaj k kompu, je že zmrznil.;(

Procesor ni bil nikoli navijan, razen v obratni smeri-zmanjšanje hitrosti zaradi nekaterih starih paskalovih progov v dosu. Bil je pa nadgrajen bios preden sem dodal novi disk, ker je vezni čip še 440bx in vse je delalo normalno.

Včeraj sem ga prinesel s servisa, velki disk je bil dan na drugi kanal in zaenkrat dela brez problemov, tudi tiskanje in internet, tako da serijski in paralelni port delata.
Samo...čakam, da se spet obesi, kako stestirat?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik zmrzne ko se naložit linux/windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
10902 (738) markkram
»

Problem z zmrzovanjem sistema - nimam pojma!

Oddelek: Strojna oprema
271478 (1315) g. Oden
»

[težka tema] računalnik zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
341792 (1484) solatko
»

Logitech MX518

Oddelek: Pomoč in nasveti
51028 (934) gavro
»

Zakaj mi računalnik zamrzuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
623761 (2973) antraxxx

Več podobnih tem