» »

Vdor v Gmail

Vdor v Gmail

kilobajt ::

Zivjo,

imam samo eno kratko vprasanje. Sumim, da mi je nekdo vdrl v moj Gmail racun. Imam njegov IP naslov, saj si Gmail zapisuje cisto vse obiske strani. Ali mogoce kdo ve kako gredo IP naslovi? Mislim, da gre za soseda, saj imamo zelo podobne naslove:

moj: 93.103.31.182
njegov: 93.103.255.73

Vem, da je narocnik T2-ja in njegov datum prijave.

Klical sem T2 in so mi povedali, da brez sodnega naloga ne morejo dati nic podatkov.. ali mogoce kdo ve kaj bi bilo za narediti?? Na mailu imam gesla od pay-pala, ebay-a itd itd..



Hvala za pomoc.

bluefish ::

Ne, brez prijave na policijo ne bo šlo. Pa še v tem primeru podatkov ti direktno ne boš prejel. Skratka, spremeni geslo za Gmail in gesla do ostalih storitev.

Preveri tudi, če je dodan sekundaren mail, spremenjeno varnostno vprašanje, mobilna cifra,...

Seveda pa ne pozabi na to, kako je lahko kdo prišel do gesla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

KoMar- ::

Mislim, da gre za soseda, saj imamo zelo podobne naslove:

moj: 93.103.31.182
njegov: 93.103.255.73

No, to čisto napačno razmišljaš. Vsi uporabniki T-2 imajo podobne naslove.

Prijavi zadevo na policijo in obvezno posreduj datume, čase in IPje.

zee ::

Imas dinamicen ali staticen IP naslov? Ce ne ves, kaj to je, se ti je verjetno samo IP naslov spremenil in podatek o IP naslovi tebe in soseda mogoce ne drzi vec.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

KoMar- ::

Pri T-2 se IP spremeni samo po daljši neaktivnosti, sicer se tudi "dinamičen" podeli vedno isti, saj je vezan na MAC mrežne kartice.

cyber_killer ::

Hah, prijavi na policijo. Eni ste res smešni. Zarad enga gmail accounta na policijo.

KoMar- ::

gesla od pay-pala, ebay-a itd itd..

Jasno. A misliš, da je hec vdirat nekomu v mail?

BadB0y ::

cyber_killer je izjavil:

Hah, prijavi na policijo. Eni ste res smešni. Zarad enga gmail accounta na policijo.


Po drugi strani pa nimajo vsi e-mailov za spam pisat !


kilobajt ::

Uhh.. hvala za tele nasvete.. res je bilo tole..

V bistvu... zadnjic, ko sem se prijavljal v mail.. sem imel kabel prikljucen kar iz modema v racunalnik.. potem pa sem rabil vec racunalnikov in sem imel tale racunalnik prikljucen preko routerja.. res se spremeni IP naslov.. tako, da je bila skrb zamanj..

Kar posteno sem se oddahnil, saj imam na mailu kar nekaj osebnih stvari, gesel itd..


Se enkrat hvala vsem, za nasvete :)

AmokRun ::

Briši gesla iz maila. Ne morš takih stvari imet shranjenih na mailu.

Squeazer ::

Najboljše je da v gmail iskalnik vpišeš geslo in zbrišeš vse maile ki se pojavijo (nato jih ne pozabi zbrisat iz smeti še!).

En dober nasvet, da vidiš, če imaš dobro geslo: Vpiši ga v google. Če kaj najde, je slabo geslo, če ne najde nič, je dobro :)

Blazz ::

mene pa bolj zanima kako je prišel do tvojega passa? Po tvoji neumnosti?

poweroff ::

Squeazer je izjavil:

En dober nasvet, da vidiš, če imaš dobro geslo: Vpiši ga v google. Če kaj najde, je slabo geslo, če ne najde nič, je dobro :)

Samo je pa že v Google vpisano - in torej slabo. :D
sudo poweroff

Lion29 ::

Blazz je izjavil:

mene pa bolj zanima kako je prišel do tvojega passa? Po tvoji neumnosti?


ce bi se naucil brat, bi videl, da je naredil zamanj paniko.... da mu ni noben gesla ukradel in da je "vrdl sam sebi v gmail racun z drugim IPjem" :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

techfreak :) ::

Matthai: kaj je tvoj point? Saj če ga pod svoj profil na Googlu vpiše bodo tudi vedeli za njega.

Se je pa vseeno dobro držati nekaj pravil:
- geslo za vsako storitev/spletno stran mora biti drugačno ter takšno, da ga je težko uganiti (torej namesto imena svojega psa daš npr. 7}pII~84E/9$\F)
- pri pošiljanju osebnih podatkov ter gesel se uporablja varna SSL povezava
- do emaila, PayPala, eBaya in podobnih zadev se ne dostopa iz javnih računalnikov
- na računalniku iz katerega se dostopa do takšnih zadev (ter vseh drugih PCjev v omrežju) je potrebno imeti FW in AV program
- gesla vpisuješ samo takrat, kadar na stran dostopaš preko vpisa URLja
- gesel in osebnih podatkov se ne hrani v email predalu

poweroff ::

techfreak :) je izjavil:

Matthai: kaj je tvoj point? Saj če ga pod svoj profil na Googlu vpiše bodo tudi vedeli za njega.

Ja, malo sem se hecal.

techfreak :) je izjavil:


- pri pošiljanju osebnih podatkov ter gesel se uporablja varna SSL povezava

+PetNameTool, da se prepričaš, da ni MITM napada.
sudo poweroff

švrk ::

Imam njegov IP naslov, saj si Gmail zapisuje cisto vse obiske strani.


Mene zanima, kje lahko to vidiš iz katerega ip-ja si se vpisal na gmail?

recmajkemi ::

 klikni na označeno

klikni na označeno

RejZoR ::

techfreak :) je izjavil:

Matthai: kaj je tvoj point? Saj če ga pod svoj profil na Googlu vpiše bodo tudi vedeli za njega.

Se je pa vseeno dobro držati nekaj pravil:
- geslo za vsako storitev/spletno stran mora biti drugačno ter takšno, da ga je težko uganiti (torej namesto imena svojega psa daš npr. 7}pII~84E/9$\F)
- pri pošiljanju osebnih podatkov ter gesel se uporablja varna SSL povezava
- do emaila, PayPala, eBaya in podobnih zadev se ne dostopa iz javnih računalnikov
- na računalniku iz katerega se dostopa do takšnih zadev (ter vseh drugih PCjev v omrežju) je potrebno imeti FW in AV program
- gesla vpisuješ samo takrat, kadar na stran dostopaš preko vpisa URLja
- gesel in osebnih podatkov se ne hrani v email predalu


V teoriji ja, v praksi pa ne. Sem naletel na prenekatero butasto stran, med njimi je bila SiOL servisna stran nekaj let nazaj kjer ti gesla striktno omejijo na črke in številke pa mogoče underscore.
In nikakor ne bom razumel strani, ki ti OMEJIJO največjo dolžino gesla. Običajno je to 12 znakov kar je naravnost kretensko. Mislim wtf. 12 bi moralo bit minimalno, ne pa maximalno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SG_101 ::

recmajkemi je izjavil:

 klikni na označeno

klikni na označeno



zakaj meni piše tam, kjer bi moral biti IP naslov "Ni na voljo" in to v vseh vrsticah, razen, tam, kjer sem se prijavil z mobitelom?

Morfejus ::

Verjetno ima tale oseba na računalniku nameščen vohunski program, ki lepo beleži vse kar si napisala na računalnik. Tako ne vidi samo kar si pisala pred enim mesecem, pač pa tudi vse, kar pišeš zdaj.

Lp

techfreak :) ::

RejZoR je izjavil:

V teoriji ja, v praksi pa ne. Sem naletel na prenekatero butasto stran, med njimi je bila SiOL servisna stran nekaj let nazaj kjer ti gesla striktno omejijo na črke in številke pa mogoče underscore.
In nikakor ne bom razumel strani, ki ti OMEJIJO največjo dolžino gesla. Običajno je to 12 znakov kar je naravnost kretensko. Mislim wtf. 12 bi moralo bit minimalno, ne pa maximalno.

Boljše, da so odkriti in priznajo, kot pa da prikrijejo in od tvojega gesla z 30 znakov upoštevajo samo prvih 12.;)
Je pa vsekakor takšno početje dokaj kretensko.

@nny ::

Nekdo mi je vdrl v račun, IP je v Braziliji. (če je?)

Kaj naj storim, poleg spremembe gesla?

Ericssony ::

Nastavi si dvostopenjsko prijavo v Gmail. Na ta način se nihče razen teben ne bo mogel prijaviti - tudi, če pozna geslo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
111706 (1295) bluefish
»

Vdor v gmail (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7420143 (18900) Joze_K

Bivša punca = ukradena gesla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16123764 (19315) Gandalfar
»

Facebook - zloraba

Oddelek: Informacijska varnost
237234 (6033) St235
»

Vdor v gmail?

Oddelek: Pomoč in nasveti
378339 (7713) ttommy

Več podobnih tem