» »

Spletna videoteka iTIVI v stečaju

1
2
»

kopernik ::

Za hbo hd sem povprašal na hbo.si in so odgovorili, da pri nas premalo zaslužijo, da bi investirali v nadgradnjo opreme. Če bi bilo več naročnikov ... Bo pač potrebno še malo počakati, da bodo tudi pri nas dali hbo hd (v ZDA je že).

roCkY ::

Na malih trgih bo vedno tako. Sicer pa dokler ni infastrukture je SLO trg res majhen. Telekom je šel raje na jug, T2 pa je imel konstrukcijo za katero je bilo jasno, da rabi sveže vložke. Za slednjega upam, da se najde! Prek bakra se ponudnikom sploh ne da s HD ubadat, čeprav možnosti do neke razdalje so. Ostane le nekaj optike in nekaj kabelskih omrežij. Res ni veliko trga, ko je pa folk dodobra na paša sistemu.

opeter ::

Okapi je izjavil:

VHS pri nas nikoli ni dobil kakšnega posebnega zaleta,
Koliko si star? Zaradi VHS-a in piratskih videotek so pri nas ljudje tam okoli leta '85 nehali hoditi v kino. Lastniki videotek (po zdajšnjih merilih pirati) pa so obogateli.


Točno tako. V našem kraju kino ne obratuje že več kot 15 let.
Ne morem pozabiti kakšno izbiro si imel v dveh lokalnih videotekah, kjer je bilo 80% filmov piratskih kopij.

roCkY je izjavil:

Na malih trgih bo vedno tako. Sicer pa dokler ni infastrukture je SLO trg res majhen. Telekom je šel raje na jug, T2 pa je imel konstrukcijo za katero je bilo jasno, da rabi sveže vložke. Za slednjega upam, da se najde! Prek bakra se ponudnikom sploh ne da s HD ubadat, čeprav možnosti do neke razdalje so. Ostane le nekaj optike in nekaj kabelskih omrežij. Res ni veliko trga, ko je pa folk dodobra na paša sistemu.


Mi imamo navadno analogno kabelsko (Telemach), priklopljeno imamo dva CRT TV-ja in se že zdaj občasno pojavijo kvadratki (piksli), recimo gledaš drugi program RTV Slovenije in naenkrat postane za nekaj minut tema ... že večkrat smo se pisno in ustno pritožili na Telemach in oni samo pravijo, da infrastruktura ne zdrži prenosa (ker, da je toliko naročnikov).

Kolega ima T-2 (VDSL2, paket 8 Mb proti dol na telekomovi parici, to je maks. hitrost*, kar lahko dobiš pri nas) in je rekel, da je proti večeru skorajda negledljiv (čeprav ima priklopljen "le" en LCD televizor), zato si je zdaj priskrbel digitalni sprejemnik z anteno. Rekel je, da bo počakal, da bo Telemach v celoti nadgradil svoje omrežje na digitalno in bo takrat morda menjal ponudnika.

* v naši ulici je že 4 Mb zgornja meja oz. skorajda znanstvena fantastika, sicer slednje pri Amisu, ampak spet preko Telekoma
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Bor H ::

Kopernik hvala, sem vidu da mamo to že pr bajt, sam je hudič k TVja sploh ne gledam :D

Glede pavšalov, netflix je 9USD, to bi takoj plačal, če bi imel na voljo.
Zune pass je 15USD oz. 12 za 10, če kupiš letno "karto". Lahko pa streemaš kukr hočeš in še 10komadov v DRM free obliki na mesec dobiš, kar je cirka album. Evo, to bi tut z veseljem plačal, sploh če bi mel več kot 100MB na mobitelu prenosa...
Je pa res, da je še zmeraj večji "užitek" dat vinilko na gramofon (al pa vsaj CD v player) kot pa sam na mobitelu kliknt na komad. Enako velja za filme.

techfreak :) ::

Mi imamo navadno analogno kabelsko (Telemach), priklopljeno imamo dva CRT TV-ja in se že zdaj občasno pojavijo kvadratki (piksli)

In od kdaj ima analogni signal kvadratke?

opeter ::

techfreak :) je izjavil:

In od kdaj ima analogni signal kvadratke?


Dobro vprašanje.
Telemach je rekel, da smo zdaj v fazi prehoda med analognim in digitalnim. Naslednje leto bodo verjetno začeli deliti neke digitalne škatlice? Ne vem, kako bodo tole rešili.

Mi imamo ta paket:
http://novadoba.telemach.si/support/pdf...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

opeter ::

Imeli smo tudi težavo s tem, da so se programi v zadnjih mesecih včasih dnevno, včasih tedensko premikali* na drug kanal, ali pa enostanvo izginili. No to se je zdaj nekako umirilo.

* Podobno kot je Vitko napisal tej temi:
https://slo-tech.com/forum/t321778/p254...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fosil ::

Če imaš kockanje na analogni je po moje vzrok v centrali, kjer konvertirajo signal. Ne pa v številu naročnikov.
Tako je!

Okapi ::

Zmazkov iz pašnika
Zmazkov? Na netu dobiš isti dan vse ameriške in angleške serije v HD, vse blu-raye v 720p, 1080p stisnjeni in polni različici. Dobiš tudi vse dokumentarce v HD, najprej direkt s televizije in potem, ko izidejo na blu-rayu.

Drugače pa, rešitev za počasne povezave je Siol BOX, ker film pred gledanjem shrani na disk. Tako si lahko ogledaš film v HD, tudi če imaš 1 MB internet (malo sicer traja, da se pretoči;-).

O.

techfreak :) ::

Katere angleške serije je pa mogoče dobiti v HD?

Okapi ::

Lip Service, Poirot, Agatha Christie's Marple, Taggart, Midsommer Murders, Law and Order: UK, Whites, Downtown Abbey, Inspector George Gently, Coronation Street, razne Dr. Who spin-offe ...

O.

MrStein ::

opeter je izjavil:


Mi imamo navadno analogno kabelsko (Telemach), priklopljeno imamo dva CRT TV-ja in se že zdaj občasno pojavijo kvadratki (piksli), recimo gledaš drugi program RTV Slovenije in naenkrat postane za nekaj minut tema ... že večkrat smo se pisno in ustno pritožili na Telemach in oni samo pravijo, da infrastruktura ne zdrži prenosa (ker, da je toliko naročnikov).

Kocka na analognem signalu? In se izgovarjajo na število naročnikov?
Bom predpostavljal, da nisi vseh detajlov povedal.

techfreak :) je izjavil:

Mi imamo navadno analogno kabelsko (Telemach), priklopljeno imamo dva CRT TV-ja in se že zdaj občasno pojavijo kvadratki (piksli)

In od kdaj ima analogni signal kvadratke?

Od takrat ko je izvor signala digitalen.

techfreak :) je izjavil:

VoD bo zanimiv, ko bodo kakovosti enake kot so na DVD in predvsem BD. Siol prek Sagema je obupen napram originalom.

Ponavadi je edina omejitev glede kakovosti v uporabnikovi internetni povezavi. Optika na žalost še ni tako razširjena, da bi lahko streamal DVD.

DVD ima v povprečju 4-5 Mbit/s.
Še pri starših na selu imam več (ADSL).
Pa to je predzgodovinski MPEG-2 kodek. Z H.264 prišparaš vsaj tretjino.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

Od takrat ko je izvor signala digitalen.

In kako lahko število uporabnikov analogne kabelske vpliva na to?

Večina slovenskih internetnih uporabnikov ima hitrost 1 - 2 Mbit/s: 4200/0.128/60/60 = 9h
Če pa prišparaš tretjino pa: 4200/3*2/0.128/3600 = 6h
Blu ray filmi pa so od 15 do 35 GB torej pri 20 Mbit/s povezavi od 1,6h do 3,8h

Matev ::

Blu ray filmi pa so od 15 do 35 GB


en hd-720px rip ni več kot 2 giga

techfreak :) ::

So tudi po 2GB, ampak ponavadi (odvisno od kvalitete) od 4 - 6 GB, 1080p ripi so pa od 4 - 8 GB. Torej pri 20 Mbit/s boš v večini primerov dobil rip v manj kot eni uri.

Ampak ne pozabimo, da kvaliteta ripa ni enaka kvaliteti originala.

Matev ::

Ampak ne pozabimo, da kvaliteta ripa ni enaka kvaliteti originala.

kvaliteta ripa je ponavadi boljša kot po televiziji (sploh če tv ni hd...)

in ja... v manj kot eni uri imaš film ... ter ga pogledaš

katerikoli film!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

techfreak :) ::

in ja... v manj kot eni uri imaš film ... ter ga pogledaš

Še dobro, da imamo vsi 20 Mbps povezavo.;(( Optike se ne gradi kaj veliko, kabelski internet je dostopen samo v večjih krajih, po telefonskih kablih pa kaj več kot 10 Mbps ne ponujajo (pod pogojem, da si dovolj blizu centrale, ki še ni preveč zasedena).

Matev ::

ahhh
jaz imam siol osnovni paket in dobim film v cca 1-2 urah

kvaliteta je pa boljša kot na TV-ju

techfreak :) ::

Odvisno od ponudnika ter tvoje povezave. HD kanali na TVju so boljši kot pa DivX, pri SD je pa problem, ker uporabljajo mpeg2 (verjetno večina ponudnikov?) in pri isti hitrosti je DivX boljši.

roCkY ::

Za ceno, ki jo je ponujal ITIVI se je absolutno splačalo le originale gledat.

Cena je bila verjetno vzdržna pri nekem številu strank. Da bi se glede hitrosti obrata toliko zaplanirali in s tem pridelali izgubo dvomim.

Matev ::

258.627 evrov prihodkov in 257.960 evrov izgube


pomeni, da so imeli odhodke za 2x večje kot prihodke

Gandalfar ::

kako si pa do tega prisel?

techfreak :) ::

odhodek = prihodek + izgube

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

Od takrat ko je izvor signala digitalen.

In kako lahko število uporabnikov analogne kabelske vpliva na to?

To pa moraš Telemach vprašati, ne mene.

techfreak :) je izjavil:

in ja... v manj kot eni uri imaš film ... ter ga pogledaš

Še dobro, da imamo vsi 20 Mbps povezavo.;(( Optike se ne gradi kaj veliko, kabelski internet je dostopen samo v večjih krajih, po telefonskih kablih pa kaj več kot 10 Mbps ne ponujajo (pod pogojem, da si dovolj blizu centrale, ki še ni preveč zasedena).

Čentiba je večji kraj? :))
Dostopen je 20Mbps, mogoče delo 28, se ne spomnim točno.
Po "telefonu" pa tudi gre 20 Mbps. Na vasi (3 km od centrale, če se prav spomnim) pa 6 Mbps.
Ni rožnato, ampak črno pa tudi ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

roli ::

Eh v Sloveniji je vse tole bolj tako-tako. Imamo siol-TV in 2Mb internet priključek že kar nekaj časa. Navadne TV ne gledam nikoli - razen ob zelo zelo zelo redkih priložnostih kak dokumentarec na discoveryju. Dolgo smo plačevali tist HBO dodatek za prazen k***. HBOja ni nihče gledal niti enkrat, ker je njihova ponudba preprosto nekje v p***. Siol je s temi sagemi naredil tudi precej veliko bedarijo. Vmesnik je počasen, snemalnika ni, EPG vodič je v p****... Včeraj smo zamenjali TV z novim in sem šel probat digitalne kanale. Slika je še boljša kot pri siol TVju - cena je manjša, in še EPG dela tekoče. In siol hoče, da za tako ponudbo ti njemu plačuješ mastne denarce. Tudi 720p sliko bi verjetno lahko streamali preko tenutne siol-TV infrastrukture. Imaš 20s bufferinga in potem lepo predvajaš zadevo. Za take stvari dvomim, da bi rabili optiko. S pravim kodekom bi verjetno šlo.

Sedaj pa na real deal. iTivi je bil meni precej zanimiv servis in bi ga uporabljal ampak največji problem je cena (ko je ven prišel sem lahko o lastnih dohodkih bolj kot ne sanjal) pa seveda to, da moraš čakati. Cena sedaj ni več problem - čakanje je. Kot je nekdo napisal - zgledovati bi se morali po netflixu. Siol TV VOD je tako kot vse ostalo bolj kot ne v p***. Pogledal sem dva filma (mislim da imam še celo kak žeton zastonj - 5 jih je bilo na začetku, ko smo naročili siol TV zastonj). Zadeva je OK - slika je OK, predvajanje je hitro... Problem je počasen sagem komunikator, premalo izbire in cena. Jaz filmov gledam zelo zelo malo. Gledam pa TV serije. Ni ga boljšega kot v petek ob osmih dati downloadati nek 720p TV rip priljubljene serije, ki ga lahko ob 22h, ko pač narediš kar si imel za naredit v miru pogledaš. In če mi kdo to storitev ponudi za 15EUR na mesec plačam takoj. 15EUR zato, da lahko izberem poljubni film/serijo v poljubni kvaliteti kadarkoli želim. Serije morajo biti na voljo naslednji dan, ko so bile predvajane (kot na torrentih zaradi časovne razlike) in to je to. Tak model bi deloval - in že deluje (nažalost ne pri nas). Trenutno se za navadnega uporabnika temu najbolj približajo torrenti. Kadarkoli, karkoli, v katerikoli kvaliteti.
http://www.r00li.com

St235 ::

V Lj imamo optiko in prva stvar, ki je bila sem si zrihtal Netflix. V kombinacijami s tv.com in direktnimi stranmi televiziskih hiš (nadaljevanke), zlepa ne zmanjka stvari za gledat. SD signal laufa brez najmanjših težav, večina 720p prav tako. Na 1080p v tem trenutku ne gre računat.

Torrenta praktično več ne rabiš, ker imaš vse instant brez downloadanja. Sproti se zmisliš kaj boš gledal in ne rabiš ogromne baze podatkov, pa še na 3/4 legalno je.

Keyser Soze ::

Preko koga pa dostopaš do Netflixa?
OM, F, G!

St235 ::

strongvpn

Keyser Soze ::

Kakšna je pa zanesljivost/ping/hitrost?

Sam sem namreč že nekaj časa nazaj iskal enega pametnega ponudnika VPNja (XBOX, Hulu, Netflix, ipd.) za USA IP, pa jih je blo malo morje, mnenja pa, kot vedno, deljena.
OM, F, G!

Okapi ::

In kateri paket je dovolj, ker jih imajo malo morje?

O.

kopernik ::

Če koga zanima, iz hbo.si so me obvestili, da predvidevajo hd predvajanje v začetku 2011. Nič informacij še o tem, kako bo to prišlo do nas uporabnikov prek operaterjev (torej, kdaj bo siol to dal naprej in ali bo kakšno doplačilo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

OldSkul ::

Hvala za info. Dobro je to, da bojo verjetno na satelitu nekemu že obstoječemu HBO HD kanalu dodali DVB slovenske podnapise. Tako bom lahko tudi sam spremljal ta kanal (preko satelitske seveda).

Galaxy ::

Njihova spletna stran še kar vstraja :)

http://www.itivi.si/

Mipe ::

In še kar bo:

status: ok
created: 2005-06-28
expire: 2014-09-12

roCkY ::

Eno je registracija domene drugo server. Gostovanje verjetno ni plačano za isto obdobje.

mtosev ::

A se obratujejo,ce je stran se vedno online?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OldSkul ::

Ne znaš brat?
Tole piše na strani;
"
Spletna videoteka iTIVI je v stečajnem postopku, zato izposoja DVD-jev trenutno ni mogoča. Še vedno pa je omogočen dostop do vsebin na naši strani in upamo, da vas bomo še kdaj lahko razveseljevali z našimi DVD-ji. "
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se lotiti iskanja razvijalca IOS/Android aplikacije?

Oddelek: Programiranje
132576 (1699) Nublet
»

Netflix prihaja v Evropo, sprva na Otok

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
329498 (8054) Jeronimo
»

Netflix se opravičuje za podražitve, izposojo DVDjev prenaša na hčerinsko podjetje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
84184 (3649) techfreak :)
»

Spletna videoteka iTIVI v stečaju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8619129 (15063) OldSkul
»

Video na zahtevo. Rabim podatke za seminarsko.

Oddelek: Zvok in slika
411385 (1120) shock

Več podobnih tem