» »

Zaradi odprte kode ob službo

1
2
3 4 5

Grumf ::

Da probam zadevo nazaj na topic spravit:

Balandeque: Vsak naj uporablja, kar želi, če je pa kupec država, nam mora pa to podrobno obrazložiti. Pika.

Problem se pojavi drugje: karkoli vzameš za osnovo mora to država podrobno obrazložiti, v kotlu pa se kuhajo
razne vrste divjačine, na eni strani Microsoft in franšiza, na drugi strani pa razni stručkoti za Linuxe, ki
bi ravno tako radi zaslužili. Kar se mene tiče so oboji identični, sreča v poslu pa je prinesla, da so trenutno
na boljšem pri Microsoftu, prepričan pa sem, da bi se enakega načina "poslovanja" poslužila tako jabolčki in
pigvinčki, če bi le imeli priložnost (ali $$$). Da bi oba ali vsi trije sistemi zavzeli del pogače pa tudi ne
gre ker potem postane vzdrževanje državne mašinerije veliko predrago (več izvajalcev - drazji posel). In kako
to razvozlati je dejanska težava pri vsem skupaj kjer miljončki ki jih skasira Microsoft slovenija (in njihovi
prav zares neznosno osladni preacherji) niti niso tako velik strošek kot prestrukturiranje vsega na pravične
dele, če pa zraven še kdo kakšno kuverto pospravi pa toliko bolje.

Wox ::

-io-, a ti še vedno poleg vseh teh tvojih embeded u iber mlinčkov tipkaš na pisalni stroj?
Commodore 64

murmur ::

pa ga je k sebi poklicala ravnateljica Tatjana Koljadenkova in mu povedala, da je v šoli nezaželen, ker se je obrnil proti ljudem, ki njemu in šoli režejo kruh.


Tukaj je vse povedano. Kaj zdej, bi kruh al ne bi kruh?

Pyr0Beast ::

Kdo je v bistvu tisti ki deli kruh ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AndrejS ::

Sicer pa je naslov novice zavajajoč.... saj lepo piše , da je podpisal sporazumno odpoved.

Grumf ::

Wox je izjavil:

-io-, a ti še vedno poleg vseh teh tvojih embeded u iber mlinčkov tipkaš na pisalni stroj?


Ja, a ni očitno?

Tear_DR0P ::

Meni kot avtorju novice komentarji predvsem govorijo o funkcionalni pismenosti računalnikarjev.

z branjem novice o tem, kako hudo je s korupcijo v rusiji, si ne moremo meriti dolžine tiča, s flejmanjem čigav OS je boljši, pa vsekakor lahko :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Damiani ::

-io- danes sem sam en tvoj post prebral o posiljevanju bralcev z Linux novicami. Sedaj ko so pridni slo-tech hrčki kategorizirali novice, se lepo vidi kater OS prevladuje med novicami. Lahko govorimo o drugih posiljevalcih, kot pa ti tukaj prepričuješ.
Meni osebno so teme o manj poznanih OS/nasploh stvareh všeč. Hvala piscem novic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Damiani ()

Grumf ::

Damiani je izjavil:

-io- danes sem sam en tvoj post prebral o posiljevanju bralcev z Linux novicami.


A res, PREBRAL si ga? Mi ga lahko lepo prosim pokažeš, da si ga še sam preberem, jaz o posiljevanju bralcev
z Linux novicami nisem napisal niti ene same besede. Sem si pa prebral post katerega SEM napisal, da se
prepričam ali se ne znam več razumljivo izražati ali pa nekaterim dela težave razumevanje. Žal sem ugotovil
slednje, tole je že drugi post v tem threadu, ko bi mi nekdo rad povedal, da sem napisal nekaj česar nisem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Bistri007 ::

IO, a imaš ti pisalni stroj? Zakaj na koncu vsake vrstice pritisneš ENTER?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

smash ::

šernk je izjavil:

in seveda ni res, da je linux z XP lookom enak XP-jem...me prav zanima če obstaja "control panel" v linuxu, enak XP-jevem, tako da ne vem če bi skin zadovoljiv tvoje userje


in dej mi ti povej kaj bo oseba, ki računalnik rabi za net+video+youtube+facebook+ mogoče spisat 2 strani v wordu delala v nadzorni plošči? nameščala gonilnike za novo grafično kartico, ki jo je kupila 2 dni nazaj zraven pa je dodala še vodno hlajenje?

pa še nekdo je omenil kako sem lahko siguren, da ne bo zasmetila linuxa v pol leta...sem siguren, ker če ga meni ni uspelo v dobrem letu, ga tudi njej ne bo za tisto kar bo delala na njemu :)


v control panel greš že, če je treba dodat nov printer, in če tam vse zgleda drugače, je lahko že joj za nekoga

Grumf ::

Bistri007 je izjavil:

IO, a imaš ti pisalni stroj? Zakaj na koncu vsake vrstice pritisneš ENTER?


Ja tole pišem čez teleprinter.

Ker oči sicer vidijo kot 120 stopinj skoncentiraš pa se lahko samo na razpon 6 stopinj
(česar oblikovalci spletnih strani / forumov / whatever redkokdaj upoštevajo). Če imaš
večji monitor ti potem layout strani zadevo raztegne v eno vrstico po celotni širini
monitorja kar krepko useka čez teh 6 stopinj. Ali skrajšano: lažje je brati (marsikdo se
ne bo strinjal ampak način delovanje oči (in možganov) trdi drugače), verjetno je pa tudi
vprašanje kako komu browser rendra stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

opeter ::

Saj, zato pa se lažje berejo časopisni in drugi članki v revijah, katere stolpci v večini primerov niso širši od 5-7 cm kot pa romani.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sirotka ::

Icematxyz je izjavil:

Včasih si se ob takšnih novicah zamislil. Danes pa samo zamahneš z roko in se malo nasmejiš.

Novico si tako ali tako prebral na stacionarnem ali prenosnem ali celo tabličnem računalniku, kjer poganjaš GNU/Linux. Medtem si seveda telefoniral. Pač današnji tempo življenja je hiter. Telefonu uporablja OS kateri temelji na Linux. Med tem se izvaja varnostno kopiranje podatkov na majhen službeni strežnik v lokalnem ali oddaljenem omrežju. OS je spet GNU/Linux & Co. Prižgeš TV in kaj zagledaš? XBMC? Jah to pa ni GNU/Linux? Jah ni ne. GNU/Linux je nameščen na HTPC. Ta pa poganja XBMC. Greš v avtomobil. Obrneš ključ, vključi se navigacija. Nasmeji pa se ti MeeGo. Kaj je sploh to? To pa nima nič z Linux!

Skratka sam uporabljam FOSS. In ga bom tudi še naprej uporabljal. Ker nisem neumen, da ga nebi. Kdo pa misli, da dan danes ne uporablja tudi FOSS. Pa naj razčisti malo pri sebi. In pomisli še enkrat.

Problem bo samo, če bodo tega človeka tožili. Ker on "vsiljuje" FOSS. Tožilci pa bodo tožbo spisali kar v OpenOffice. Bomo videli. Skratka uporabljal Windows, Apple izdelke, (GNU)Linux in ostalo FOSS programje. Ne pa biti lepo prosim več tisti človek, ki brez argumentov kvasi neumnosti. Morda je to bilo 10 let nazaj moderno. Danes pa niti smešno ni več. Vsak uporablja FOSS. Naj se oglasi tisti, ki ga ne?

Ne sklepaj po sebi, prosim lepo. Še navigacija mi laufa na winCE:)

modicr ::

šernk je izjavil:

@Icematxyz: tvoj post zmaga :D
ja precej je takšnih ljudi ki pravijo kako je linux zanič in dejansko sploh ne vedo, da ga uporabljajo :D
počakmo da izda google lasten operacijski sistem...


BTW, Google je medtem vložil tožbo proti ZDA :)

http://news.cnet.com/8301-30684_3-20021...
"Google alleges that because the Interior Department specified that the system needed to be part of Microsoft's Business Productivity Online Suite, Google Apps never had a chance despite repeated attempts by Google to explain the product."
(c) nisem patentiran

Looooooka ::

Avtor novice, ki tko ponosno napada komentatorje pac zivi v svetu trolov carovnic in zmajev. Cas da se zbudis. Nasa drzava z razlogom "mece" stran denar v dolocene firme. Tud z razlogom noce "zastonj"(linux ni nikol zastonj... Nehi slepit samga sebe razen ce je tvoj cas zastonj). Z razlogom mamo 2x vecji propracun za avtoceste kot so dejanski stroski(ce ne celo x4). Z razlogom majo vsa ta podjetja se par 10 manjsih podjetij. Z razlogom mamo davke na davke. Dokler se denar okol obraca lahko z mal ekonomske "magije" na vsake 4 leta ustvarjas gospodarske raste... Prihodke... In obratno. Kam hudica pa mislis, da bomo prisli ce bo drzavi lepega dne zmanjkalo municije in bo morala povedati kaksno je ekonomsko stane v drzavi.
Si slucajno mogoce opazil, da ma microsoft na koncu leta vedno neke kvazi akcije 2-3... 50% znizacnja ob nekih bulk nakupih in podobno? Da o kksnih popustih na izdelke, ki se znajdejo doma in v podjetjih v drugih firmah ne govorimo. Na konc leta je treba pac prevelke dobicke tud nekam zmetat. Ce ne te bo davcna hitr poslatala.
Ce resno mislis, da mora microsoft grozit komurkol v vladi, da proda svoje izdelke pac prevec igras wow. Linux bi verjetno cez prisel z groznjo. To al pa financiraj velko kampanijo z reklamnimi oglasi na poptvju... Pa dvigni rajo na noge in naj grejo s pingvin majckami stat pred parlament. Bos mel v enem tednu vse migriran.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

5er--> ::

Looooooka je izjavil:

Ce resno mislis, da mora microsoft grozit komurkol v vladi, da proda svoje izdelke pac prevec igras wow.


Saj v vladi še ni treba, so pa na sodišču imeli par "razgovorov", ko so uvajali OpenOffice. PS: Po neuspehu se je menjalo vodstvo MS Slovenija. ;)

Gandalfar ::

Zakaj se pa ne bi?

5er--> ::

Jaz ne vidim problema.

šernk ::

smash je izjavil:

v control panel greš že, če je treba dodat nov printer, in če tam vse zgleda drugače, je lahko že joj za nekoga


heh al naj se smejem al naj se zjočem? odgovarjam nekomu, ki kaj drugega kot control panel še ni videl, najbrž če ti spremenim ikono, je niti našel ne boš.

sedaj ti pa povem kako bo z XPji: dobi printer...zavrti telefon: "mi prideš uštimat printer, hvaaaaaaalaaaaaaaaaaa " potem pa vsedi se v avto in pojdi na drugi konec Ljubljane, ker ob printerju ponavadi dobiš zraven še vsaj 2 CDja z neuporabno šaro.

na ubuntu bi zgledalo tako: zavrti telefon: "mi prideš uštimat printer?" jst: "priključi ga prek USBja in daj print" odgovor nazaj: "ooooo suuupeeeeeeeer delaaaaaaaa, hvaaaaaaalaaaaaa"
in šele če ta stvar ne bi delala, bi se usedel v avto in šel na drugi konec LJ in ura mojega dela v prostem času je ZASTONJ, ker raje kot da berem slo-tech, komu kaj pomagam.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Grumf ::

šernk je izjavil:

na ubuntu bi zgledalo tako: zavrti telefon: "mi prideš uštimat printer?" jst: "priključi ga prek USBja in daj print" odgovor nazaj: "ooooo suuupeeeeeeeer delaaaaaaaa, hvaaaaaaalaaaaaa"


Ne dela. Preverjeno, ravnokar, ubuntu 10.10. Samsung SCX-4200.

(mimogrede, saj dela, samo niti pod razno ni tako trivialno kot si napisal
in prav veselo bi se vozil na drugo stran Ljubljane, vendar tukaj ne bi dal
zamero linuxu, ampak raje "velikim gobcem"/"globokim grlom"/..., ki hočejo
za vsako ceno opravičit, da je pa linux edini in oh in sploh najboljsi
operacijski sistem. Ni. Tudi Windowsi ali katerikoli drug OS ni. Eni imajo
prednost na eni strani, drugi na drugi, trditi da bi pa z vsemi IO napravami
nek os znal delat kar plug & play (pray) iz prve je pa že naravnost smešno.

kitaj ::

Bistri007 je izjavil:

Ampak če govorimo o šoli - njena naloga je dati učencem čimbolj "marketabilna" znanja. Po katerih znanjih za profil, kot jih izobražuje ta šola, bodo delodajalci bolj povpraševali - po znanju Windows ali Linux?

Naloga šole je, da učencem predstavi vse možnosti in jih nauči razmišljanja z lastno glavo, da se bodo lahko odločili za najboljšo oz. najbolj ustrezno.
Kot delodajalec pa bi od zaposlenega zahteval znanje uporabe računalnika, ne pa znanja položajev, barv in oblik posameznih ikon.

Bistri007 ::

Grumf je izjavil:

Bistri007 je izjavil:

IO, a imaš ti pisalni stroj? Zakaj na koncu vsake vrstice pritisneš ENTER?


Ja tole pišem čez teleprinter.

Ker oči sicer vidijo kot 120 stopinj skoncentiraš pa se lahko samo na razpon 6 stopinj
(česar oblikovalci spletnih strani / forumov / whatever redkokdaj upoštevajo). Če imaš
večji monitor ti potem layout strani zadevo raztegne v eno vrstico po celotni širini
monitorja kar krepko useka čez teh 6 stopinj.
Ali skrajšano: lažje je brati (marsikdo se
ne bo strinjal ampak način delovanje oči (in možganov) trdi drugače), verjetno je pa tudi
vprašanje kako komu browser rendra stran.

Hmm. Saj lahko zmanjšaš okno ali pa si pozumiraš stran: Ctrl + miškin kolešček
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Grumf ::

Bistri007 je izjavil:

Hmm. Saj lahko zmanjšaš okno ali pa si pozumiraš stran: Ctrl + miškin kolešček


In gledam 2 cm crke? :) Sicer ce pogledas citate na moje odgovore
bos videl, da to naredi ze forum sam vendar zal samo za citate. Ce
bi enako pocel tudi pri odgovorih bom rade volje opustil newline.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Cold1 ::

Način pisanja ki ga uporablja -io- je relativno v redu, preširoko besedilo v forumih in spletnih straneh je namreč precej zoprna nadloga, problem nastane le če je okno spletnega brskalnika premajhno in pride do lomljenja besedila sredi vrstice.

Z drugimi besedami za normalen razpored besedila bi moral poskrbeti forum, ker ni se moramo uporabniki znajti kakor vemo in znamo, in ne, manjšanje okna ni sprejemljiva rešitev (ko zamenjaš zavihek pa okno spet večaš ali kaj ?!), uporaba vnosnice se mi pa kar dopade.

Cold1 ::

Aja saj res o Linux-u in konstantnih flamebait-ih, ter flamewar-ih govorimo.
Ali nekaterim izmed vas res ne pride na misel, da čisto vsaka stvar pa res ni primerna za evangeliziranje Linuxa, se vam res ne zdi, da so človekove pravice oz. njih kršenje neprimeren teren za navijanje ter skandiranje za svoje trenutne idole??

šernk ::

se vam res ne zdi, da so človekove pravice oz. njih kršenje neprimeren teren za navijanje ter skandiranje za svoje trenutne idole??


vsiljena raba windowsev od osnovne šole naprej je pa OK?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Cold1 ::

Hahaha... ah ja Šernk ti ga pa pihneš.:))

Skoraj vse stvari v naši družbi so vsaj deloma vsiljene, vsi standardi, recimo, so v celoti vsiljeni, če se jih ne bi vsililo tudi ne bi bili standardi.

Svoboda ni ne prva ne ključna človekova pravica, Dostojanstvo je.
Nimaš in nkoli ne boš imel neomejene pravice izbire, imaš pa - in truditi se moramo da se ohrani - pravico da v okviru s strani družbe vsiljenih pravil zahtevaš spoštovanje tvoje osebe in dostojanstva.

Vsiljena odpoved delovnega razmerja v zaposlitveno nefleksibilni družbi je hud poseg v eksistenco (v ZDA ali na Danskem pa je bolj ali manj trivialen), reduciranje takih zlorab na Windows vs. Linux flamewar je znamenje nespoštovanja ali pa nerazumevanja tako človekovih pravic drugih kot samega sebe.

Damiani ::

-io- zaradi povrnšega branja in motilnih faktorjev okrog mene sem narobe razumel tvoj post. oprosti

Icematxyz ::

Ne sklepaj po sebi, prosim lepo. Še navigacija mi laufa na winCE:)


Čedalje bolj boš moral biti pozoren pri nakupu naprav. Imaš usmerjevalnik slučajno doma? ;)

Pol strani vidim, da ste se prepirali o tem, če ima na primer Ubuntu nadzorno ploščo ali ne. Če prav razumem ta prepir. Seveda jo ima:

ALT + F2 in vpišeš gnome-control-center.

Če bi kdo rad ikono na namizju ali na pultu, pa naj vpraša v ustrezni temi.

Kaj se pa tiče te novice. In novic o (GNU)Linux. Za moje pojme je novic na slo-tech toliko vrst, koliko vrst je "navdušencev". Jaz osebno vidim novice za Android, Apple, Microsoft, (GNU)Linux... In še marsikakšno drugo novico. In potem vidim v vseh teh temah prepir med zagovorniki in nasprotniki. Zakaj bi diskriminirali potem takem še na tem področju (GNU)Linux. Če si drugi zaslužijo "prepir" si ga tudi (GNU)Linux!

Treba bo se pač navaditi na to dejstvo. Da kamorkoli pogledaš vidiš Microsoft izdelke, Apple izdelke... Po novem pa tudi GNU(Linux) izdelke, pa če ti je prav ali ne. Je pač to postala popolnoma enakovredna zadeva dan danes, tudi na področju prepiranja!

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

šernk je izjavil:

se vam res ne zdi, da so človekove pravice oz. njih kršenje neprimeren teren za navijanje ter skandiranje za svoje trenutne idole??


vsiljena raba windowsev od osnovne šole naprej je pa OK?

Zakaj pa vsiljena? Uči se na tistem, za kar obstajajo potrebni programi.

Icematxyz ::

In za te potrebe obstaja mnogo programov in ne samo eden. Ampak potem se spet začne razprava. Ali je OpenOffice, Thunderbird, Firefox, Ubuntu... dovolj za te potrebe.

In če prav razumem, naj ne bi to programje po nekih "strokovnih" analizah izpolnjevalo zahtevanih kriterijev? Zato pa potem dobiš takšne novice. Kjer lahko vsak pove svoje mnenje. Se pravi mnenje o tem, če meni da je temu res tako ali pač ne.

sirotka ::

Icematxyz je izjavil:



Čedalje bolj boš moral biti pozoren pri nakupu naprav. Imaš usmerjevalnik slučajno doma? ;)


Treba bo se pač navaditi na to dejstvo. Da kamorkoli pogledaš vidiš Microsoft izdelke, Apple izdelke... Po novem pa tudi GNU(Linux) izdelke, pa če ti je prav ali ne. Je pač to postala popolnoma enakovredna zadeva dan danes, tudi na področju prepiranja!


Ne skrbi, imam tudi android telefon. za prepirat je enakovreden, žal pa na desktop dvomim, da bo kdaj zaživel. "Ždenje" nekje zadaj(recimo usmerjevalnik) pač še ne naredi "zgodbe o uspehu", vsaj po mojem mnenju.

Icematxyz ::

žal pa na desktop dvomim, da bo kdaj zaživel


Že "živi" na namizju. In se presneto dobro počuti v tej vlogi.

Ne skrbi, imam tudi android telefon. za prepirat je enakovreden


Ždenje" nekje zadaj(recimo usmerjevalnik) pač še ne naredi "zgodbe o uspehu", vsaj po mojem mnenju.


Jah kako sedaj. Spredaj na telefonu torej? In praktično vedno je s tabo? In se lahko nanj zaneseš, ko ga potrebuješ? A misliš, da je potem na namizju zadeva kaj drugačna? ;)

Usmerjevalnik pa sem omenil za to, ker sem razumel tvoj sestavek na način, da presneto paziš, da ne bi uporabljal kje slučajno GNU/Linux. Ampak OK. To je zdaj že "off topic".

Grumf ::

Icematxyz je izjavil:

In se lahko nanj zaneseš, ko ga potrebuješ? A misliš, da je potem na namizju zadeva kaj drugačna? ;)


Zal je. Dokler si ne zazelis kaj posebnega in najdes distribucijo, ki ima kar zelis je vse
ok, takoj, ko pa skrenes iz poti povprecja se zacne pa pekel. Neusklajeni config fajli, kombinacije
opcij po večih config fajlih za željen efekt, slaba ali neobstoječa dokumentacija, community kjer
se tudi najmanjša bakterija obnaša kot mogočen lev (vendar čez nekaj strani debate ugotoviš da ti
tako ali tako ne zna pomagati) in še bi lahko našteval. Po eni strani se ukvarjajo z neumnostmi kot
vrtenje ikon (kde4) po drugi strani pa manjkajo trivialne malenkosti na katere je navaden uporabnik
navajen ze od malega - ja uganil si, na windowsih). In seveda to ni naključje, "velikim" (redhat,
suse,...) je jasno da na desktop svetu linux nima za burek (1-5% desktop instalacij, ce pogledam
wiki) in se tu niti ne trudijo, kar pa ne velja za fanatike, ki bi radi linux podvalili v vsako
vas. Obrvi dvigne pa tudi dejstvo, da se apple pri macosu ni odlocil vzeti za osnovo linuxa kljub temu
da je ze takrat imel """izpopolnjen""" gui ampak je raje vzel cisti server os kot je bsd. A ni noro?!
Ali pa tudi ne. Aja pa da ne bo pomote, linux mi v vecji meri ne dela nikakršnih težav samo nimam se
časa ukvarjat z neusklajenimi umotvori 500 autorjev. Koliko so Windows 7, 150EUR? Ali pa da se zgubljam
med config fajli in se naucim 1001 verzijo zapisa key=value? Za server mi je to sprejemljivo ampak za
workstation pa ni šans. Seveda pa je to samo moja računica.

Ampak to je samo desktop uporaba. Je pa se druga stran zgodbe, npr. embeded sistemi, npr. android. Tu ne
konkurirajo izpiljenemu GUIju kot so windowsi (aja točno, nima vrtečih ikonc) in je trg po zaslugi zaspalega
microsofta se odprt zato se je nasel prostor za iphone in android (ali pa morda pred androidom angstrom).
Tudi na routerju in video playerju se ne bom pritozeval nad njim, paše "ko mama na ata", verjetno pa se
tudi kot server obnese (ne pogrešam ne na windowsih ne na bsdju ničesar kar bi mi linux server lahko
nudil kot svojo dodano vrednost).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

poweroff ::

Uporaba Linuxa na namizju je res majhna. A se sistem vsako leto izboljšuje, uporaba pa narašča.

And you can't do anything about it. Pa če se živi požrete.

Mislim, to je tako kot kriptoanaliza. Napadi se samo še izboljšujejo, slabšati se ne morejo.
sudo poweroff

Grumf ::

poweroff je izjavil:

A se sistem vsako leto izboljšuje.

Saj s sistemom ni nič narobe (reciva da nič navadnemu uporabniku kritičnega),
na routercku mi super špila. Samo pri guiju je pa nekdo pozabil, da je bolj
preprosto za uporabo tisto kjer brez tipkovnice z najmanj kliki prideš do
rezultata. Ce moras pa konzolo in 'viaj' odpret pa tako ali tako padeš iz konkurence.

poweroff je izjavil:

uporaba pa narašča.

Oprosti moji hudomusnosti ampak ko sem prebral sem izgledal takole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Icematxyz ::

Dokler si ne zazelis kaj posebnega in najdes distribucijo, ki ima kar zelis je vse
ok


Točno tako. Vse je ok.

"velikim" (redhat,
suse,...) je jasno da na desktop svetu linux nima za burek


Sicer pustimo zdaj ta dva. Kaj menita in kaj ne. Pozabil si omeniti na primer Canonical.

Po eni strani se ukvarjajo z neumnostmi kot
vrtenje ikon (kde4) po drugi strani pa manjkajo trivialne malenkosti na katere je navaden uporabnik
navajen ze od malega


Na primer česa nima KDE in si navajen na tisto že od malega.

Koliko so Windows 7, 150EUR? Ali pa da se zgubljam
med config fajli in se naucim 1001 verzijo zapisa key=value? Za server mi je to sprejemljivo ampak za
workstation pa ni šans.


Skrajni čas je, da spet po 20 letih preizkusiš kakšno "top-notch" GNU/Linux distribucijo za namizje. Ne vem o kakšnih "configih fajlih" govoriš. Če kaj ne dela v GUI zaradi takšnih ali drugačnih razlogov. Potem tako najverjetneje ne bo delalo. To je zdaj isto, kot da rečeš, da če imaš telefon ki uporablja Android. Da ga prižgeš in greš urejat "config fajle". Skratka res je čas, da malo posodobiš svojo poznavanje in spoznaš metode dela v GNU/Linux distribucij za namizje.

Cold1 ::

O, glej no glej, flamewar še traja.:P
Na onega Rusa smo že vsi pozabili, ne?8-O

Poskusimo torej ponovno pogledati trenutno stanje debate:
Linuxaši eden drugemu izmenjaje dopovedujejo kaj je res; enkrat Linux je primeren za namizje (facepalm, nay, double facepalm) drugič zopet ni (tole pač drži), tretjič je osnova za zabavno elektroniko (ahm, ne), četrtič je na vzponu (po statistikah, ki sem jih sam videl, je v zelooo počasnem padanju, ja, ja, metodologija, saj vem), petič pa pridemo do starega dobrega mema: Try The Newest Distro X™, tale zadnji je star skorajda toliko kot Linux sam.:))

No fantje, kar tako naprej, saj bo šlo, še malo pa dorečemo vse kar je doreči treba (*), sploh pa koga briga neki Rus tam bogu za Uralom.


(*) A ta sarkazem ste dojeli - te debate so skoraj identična kopija pogovorov iz konca devetdesetih.

Poldi112 ::

Grumf je izjavil:


Obrvi dvigne pa tudi dejstvo, da se apple pri macosu ni odlocil vzeti za osnovo linuxa kljub temu da je ze takrat imel """izpopolnjen""" gui ampak je raje vzel cisti server os kot je bsd. A ni noro?!


Če bi malo pomisli o licenci ti ne bi dvigovalo obrvi.
Kakšno vezo pa sploh ima tu po tvojem gui in v čem se razlikujeta gui na linux-u in gui na "čistem server os-u, kot je bsd"?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Icematxyz ::

te debate so skoraj identična kopija pogovorov iz konca devetdesetih.


"Poznavalci" uporabljajo iste argumente, kot so se uporabljali konec devetdesetih. Uporabnik GNU/Linux na namizju, pa dan danes verjetno sploh več ne ve, kaj mu nekdo želi s tistimi argumenti povedati. Takšne razprave v FF verjetno sploh ne da več pod zaznamke.

šernk ::

vi še vedno nakladate o nekih naprednih funkcijah, katerih 90% uporabnikov sploh ne pozna...in to so vaši glavni razlogi za in proti uporabi linuxa.

povprečen uporabnik rabi:
-net
-office
-video
-audio

povejte mi torej kateri OS tega nima in je zato neprimeren za razširjeno uporabo, pol pa gre lahko debata dalje, če sem še kaj pozabil med zgornjimi štirimi pa dodajte...torej na eni strani moram dati za te 4 stvari 300EUR na drugi strani jih dobim zastonj...hmmm jah v sloveniji se pač izbere ceno 400EUR in se da 100EUR v žep. zadeva rešena :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hamax ::

Obrvi dvigne pa tudi dejstvo, da se apple pri macosu ni odlocil vzeti za osnovo linuxa kljub temu da je ze takrat imel """izpopolnjen""" gui ampak je raje vzel cisti server os kot je bsd. A ni noro?!

Ze takrat? Kdaj takrat?
MacOS je skoraj desetletje starejsi od linuxa ...

Grumf ::

šernk: he he, 400 evrov je en teden mojega dela. Sem ze zabil skoraj toliko čas samo
da sem xdmcp pokonci spravil (fedora, kde4). Še enkrat, če ti je dovolj kar ti distribucija
ponuja potem je vse lepo in prav, ko pa je tega konec se zacne zur. In spomnim se tudi to, da ko
sem cez nekaj mesecev fedoro ponovno nalagal sem SPET zabil en teden da sem našel vse nastavitve.
(kako ze gre, v enem fajlu je treba vklopit listen, v drugem je treba izklopit no_listen,...)

Ob teh zabavnih izjavah tipa poglej si zadnjo distribucijo se mi pa milo stori. Po mojem fanatiki
ze 10 let ves cas govorijo ena in isto, poglej "zadnjo distribucijo Ž" in tudi to vem, da ves cas
trobijo enako, da je linux že uporaben za desktop uporabo. In potem cez pol leta rečejo, tista verzija
ne ampak zadnja distribucija Ž je pa TO! In potem se cikel ponovi.

Saj ni dosti razlike med nami, samo jaz sem KRITIČEN do tega kar dobim v roke, pa čeprav mi je morda
zadeva pri srcu. Vam pa srce zaslepi kritičnost.

Pa še to: ko vas takole poslušam, si počasi mislim, da ste navadne tajnice, ki ste zatavale na slotech
pecat geeke. Dovolj vam je net, office, video, audio in zdaj to prodajate kot workstation. Meni to pač
ne zadostuje, ce pa bi mi, bi dal QNX na floppy (saj imajo se floppy distribucijo?) in na linux niti
pomislil ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

noraguta ::

hamax je izjavil:

Obrvi dvigne pa tudi dejstvo, da se apple pri macosu ni odlocil vzeti za osnovo linuxa kljub temu da je ze takrat imel """izpopolnjen""" gui ampak je raje vzel cisti server os kot je bsd. A ni noro?!

Ze takrat? Kdaj takrat?
MacOS je skoraj desetletje starejsi od linuxa ...

recimo da so korenine osX nekje 5 let starejše(next kva je že mel tisti step al kva). linuxa pa najbržda že niso vzeli zaradi glp.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

l0g1t3ch ::

@Icematxyz

99% ljudem (razen parim linux fanom) je vseeno kaj poganja njihov TV, router, hladilnik, navigacijo, ...
Da se pri teh stvareh v ozadju uporablja linux, to nič ne vpliva na to, da ga bodo ljudje sprejeli in tudi na samo kvaliteto linux desktop distrotov ima to ničen vpliv.

Pa če vzamemo Android, ki je btw odličen, ima ta v primerjavi z neko desktop distribucijo skupen samo kernel (in mogoče še kako malenost). Google se je mogel pošteno potruditi in narediti vmesno plast med kernelom in aplikacijami, da je ta vmesna plast pod apache licenco in proizvajalcem, ki uporabljajo Androida ni potrebno razkrivati svoje kode.
Če bi bil Android pod gpl, ga še pes ne povoha.

opeter ::

l0g1t3ch, saj imaš prav.

Zato pa menim, da bo dosti prispevalo k razširjeju Linuxa na namizju tole:
http://slo-tech.com/forum/t435460/p2899...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozBo ::

opeter je izjavil:

l0g1t3ch, saj imaš prav.

Zato pa menim, da bo dosti prispevalo k razširjeju Linuxa na namizju tole:
http://slo-tech.com/forum/t435460/p2899...


Lahko rečem samo, končno :)

Poldi112 ::

Grumf je izjavil:

šernk: he he, 400 evrov je en teden mojega dela. Sem ze zabil skoraj toliko čas samo da sem xdmcp pokonci spravil (fedora, kde4).

Po mojem fanatiki ze 10 let ves cas govorijo ena in isto, poglej "zadnjo distribucijo Ž" in tudi to vem, da ves cas trobijo enako, da je linux že uporaben za desktop uporabo. In potem cez pol leta rečejo, tista verzija ne ampak zadnja distribucija Ž je pa TO! In potem se cikel ponovi.

Saj ni dosti razlike med nami, samo jaz sem KRITIČEN do tega kar dobim v roke, pa čeprav mi je morda zadeva pri srcu. Vam pa srce zaslepi kritičnost.

Pa še to: ko vas takole poslušam, si počasi mislim, da ste navadne tajnice, ki ste zatavale na slotech pecat geeke. Dovolj vam je net, office, video, audio in zdaj to prodajate kot workstation.


Jaz bi tudi tako službo, kjer bi en teden postavljal distribucijo na noge za €400. Tvoj šef se mora nekaj vprašati...

Ne vem kaj je zate workstation, ampak jaz v par firmah veselo skrbim za njih. Igric v službi pač ne igrajo, kakšnega namenskega sw pa tudi ne rabijo.

Ne vem, meni ti ne deluješ toliko kritičen, kot nesposoben. In daleč od tega da bi bil geek. Pa brez zamere.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tarzan ::

Dovolj vam je net, office, video, audio in zdaj to prodajate kot workstation.


Okej, kaj ti tukaj še manjka zraven, da bo postal po definiciji ponokrven workstation? Recimo, da smo geeki dobre volje in dovolimo, da na WORKstation dovolimo tudi igre, ki bi jih osebno preselil najraje kar na konzole. Razen pesjanse in farmvilla nimajo na workstejšnu, čeprav v javni upravi, ničesar početi. ;)

Poleg audio, video, ki si ju omenil, bi sam dodal še foto in pod to seveda vključil obdelavo teh vrst podatkov. Vse to Linux omogoča, kdo bi si mislil, še kaj več kot le to. Me pa zanima, kaj bi ti še vtaknil v workstation. Osebno sem bil vedno mnenja, da gre pač za malo bolj zmogljivo mašino od osebnega računalnika, ki je namenjena poslovni uporabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OŠ - kaj storiti v primeru nemogoce uciteljice (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9020758 (16315) s6c-gEL
»

Se v islandskih šolah pričenja prehod na Ubuntu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16516792 (12274) Pithlit
»

Šola v naravi (ali "taborišče")

Oddelek: Šola
375103 (3552) ;-)
»

Jaz in šolanje

Oddelek: Šola
454796 (3983) root987

Več podobnih tem