» »

Zaradi odprte kode ob službo

1
...
3 4
5
»

Tarzan ::

Icematxyz, tole glede kitajcev in ostalih narodov, ki utegnejo masovno presedlati na Linux že en čas napovedujem in se tega tudi veselim. Microsoft se bi lahko bolj boril proti piratstvu, kot se - dejstvo je, da mu je v interesu obdržati čim več piratskih licenc, da ostane konkurenca na svojih ušivih procentih. Večji ko je procent uporabnikov, večji je procent programerjev in ustvarjalcev programske opreme. Glede na to, kako se zadeva razvija ob ušivem enem procentu, se lahko vsakega nadaljnega še kako veselimo.

poweroff ::

Sicer pa če smo odkriti. Mene bi zelo veselilo, da bi imel Linux večji tržni delež. Ampak veliko bolj bistveno zame pa je, da se sistem razvija in da dela. Da je uporaben in zanesljiv. Pa čeprav ga bomo uporabljali samo trije na svetu.
sudo poweroff

BigWhale ::

Grumf je izjavil:

Res? Si ze kdaj slisal za kaj takega kot auto eth0? Ki zabluzi network response v dolocenih konfiguracijah, npr. bannani dhcp naslovi na gatewayu medtem ko gredo staticni ipji skozi? Si mislim, da ne...

In to je situacija v kateri se bo znasla povprecna stara mama oziroma povprecen uporabnik racunalnika? To je situacija v kateri se bo znasel nekdo, ki dela v okolju kjer je sistemski administrator to naredil namerno in ze ve zakaj. V taksnem okolju bo sistemsi administrator pomagal pri namestitvi in konfiguraciji racunalnika. In tako je prav.

Ce sistemski administrator tega ne zna, potem zna to zgooglati, ce se tega ne zna, pa ni vreden svojega naziva. Zal.

Grumf je izjavil:

Poslusaj pametnjakovič, dodal sem nastavitve za statični ip, pa mi je t.i. auto eth0 divje pustil še ene nastavitve na interfacu za dhcp. Spet ni nic napacno z linuxom RAZEN, da preko guija nisem nasel nobenega nacina, da bi to spremenil, več se pa tudi nisem ukvarjal.

auto eth0 nima prav nobene veze z DHCP nastavitvami in auto eth0 vrstica ti 'ne pusti' nobene nastavitve v konfiguracijski datoteki.

Grumf je izjavil:

Ne vem, a ste tule na forumu sami tezaki, ki ne prenesete nobene kritike in vam ego senco na luno
meče?

Dajmo si se enkrat pogledat tvoj prvi post v tejle temi, a prav?

Grumf je izjavil:

Počasi mi je začelo presedati troliranje piscev novic na slotechu z linuxom tipa:

Babica na Kozjanskem je potegnila novega električnega pastirja.
To kot ze nickolikokrat poprej dokazuje, da je Linux superioren operacijski sistem

Mislim pa to je too much, dejansko vas bom nehal brati, ves čas z nekimi uber-egovskimi
pripombami tezite ljudem, ki so prišli prebrati kakšen članek (običajno prevod), samo zato,
da bi se potem kregali o tem kako je linux res oh in sploh in ... In sploh se ne čudim, da
dobite nazaj žolčen odziv, saj ste ga sprovocirali. Dejansko bi vas bilo treba banati z lastnega
sajta, da bi bil ze enkrat mir. Kar poglejte si komentarje pod novicami, večino se jih konča
na debato linux vs. windows in potem se še pumpate kakšne face ste. Ko 13 letnik, ki je življenje
prvič vzel v svoje roke (vrgel si ga je na roko) in zdaj misli, da to fantastično idejo zna pa
uporabljati samo ON! Zresnite se, še najlažje bi vam odpustil, če bi priznali, da lobirate ker bi
potem lahko svoje znanje dražje prodajali. V tem primeru bi vse skupaj vsaj imelo nek smisel.

(p.s. doma imam 2x embeded linux, 1x windows server, 1x windows laptop, 1x BSD server vse po vrsti
predelane "u iber" - samo namig da uporabljam best tool that DOES the job )


Zdaj pa lahko nehas o tezakih, prav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OŠ - kaj storiti v primeru nemogoce uciteljice (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9020867 (16424) s6c-gEL
»

Se v islandskih šolah pričenja prehod na Ubuntu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16516851 (12333) Pithlit
»

Šola v naravi (ali "taborišče")

Oddelek: Šola
375108 (3557) ;-)
»

Jaz in šolanje

Oddelek: Šola
454812 (3999) root987

Več podobnih tem