» »

Šola v naravi (ali "taborišče")

Šola v naravi (ali "taborišče")

;-) ::

Včeraj smo predčasno prišli iz šole v naravi (Fiesa-Breženkov dom). Morli bi ostati do danes a se je pripletila nesreča, na srečo ni bil nobeden poškodovan.

Dom Breženka je v zelo slabem stanju...menim da je za šolo v naravi neprimeren in nevaren! Stropi so zelo slabi (na enem stranišču se je zrušil(medtem ni nobeden skakal na vrhu ali kaj podobnega! Strop v naši sobi pa se je migal, če si butnil vanj(kar je vsakdanje pri nadstropnih posteljah), pa je odpadal omet.

Ewo slikca ruševin


Udrlo se je v trenutku z kratkim a neznosnim hrupom. Sošolec ki je bil 1 meter pred tem da bi vstopil je bil v šoku. Takoj po nesreči smo morali vsi v svoje sobe (a je to sploh varno:D ?) No nato (po pol ure) smo morali ven da nam je "šef" doma razložil stvar...govoril je hladnokrvno kot da to sploh ni nevarno in ob mojem vprašanju o varnosti stavbe dejal da nobena stavba ni 100% varna.

še ena slika

Opravičujem se za slabo kvaliteto slik, ker me je ga. prof. zrinila vstran ko sem slikal ruševine.

Po nekaterih informacijah smo uspeli zvedeti da se je že nekaj podobnega zgodilo v eni od sob, a so stvar popravili v dnevu ali dveh in ob koncu vikenda je že v sobi bila druga skupina. Popravljajo na zelo malomaren način-kupijo vijake in plošče, in "zagipsajo" strop tako da zgleda lepo a je precej majavo vse skupaj.

Kaj pravite? Šola in vodstvo centra CŠOD ali kaj pač to je hočejo stvar izpeljati na zelo hinavski način- da nebi prišlo v javnost.
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

;-) ::

PS.: Noč smo morali preživeti v domu, češ da je popolnoma varen in naše zdravje ni ogroženo:\

mtosev ::

LOOL keri odpad je to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

;-) ::

Mislim ej...če je to varno(med temi smetmi so tudi večji kosi betona itd.

Še dam več slik doma-razpoke sten itd. sam da jih dobim.

Fatboyslim ::

nobena stavba ni 100% varna

LOL

Upam da boste zahtevali vračilo denarja

#000000 ::

Tole mora definitivno dobit v roke Dihekt (direkt mislm) bo Bojan P. tako frko naredu da znate res keš nazaj dobit.

edinkrat se strinjam da lahko direkt naredi dobro delo :D

Taras_Bulba ::

Keš nazaj??? Samo to? Znal bi se dobit še kakšen dodaten kupček zarad recimo duševnega trpljenja, strahu pred zaprtimi prostori... Bi blo treba kakega pravnika vprašat.

;-) ::

Dobro, da nardim "halo" so izbrali mene..tko da kam naj pišem na direkt? oz. če ma kdo kak mail itd. pa še predlogov prosim!

EDIT: Sem info. podal direktu pa bomo vidl.

EDIT2: O grozljivem stanju doma pričajo še naslednje slike.



Če so vrata močneje loputnila se je vse krušilo, spati nismo morali, ker je voda na stranišču puščala in curljala...

Električna napeljava je zelo slaba. V naši sobi smo imeli laptopa in 5.1 zvočnike-če smo dali naglas je varovalko vrglo ven itd. Da o hrani ne govorimo;(( -razen zadnji dan ko so se nas kr malo bali:\

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

OldSkul ::

Jst bi to poslal na direkt, ker to je nedopustno... + treba bi bilo poklicat inšpektorja.

ShowDown ::

Na katero šolo pa hodiš da vam zrihtajo taka prenočišča? Šola bi se lahko vsaj pozanimala za take stvari.

;-) ::

Srednja Šola Slovenska Bistrica.

mtosev ::

Tam so res loleki da grejo nekaj takega organizirat. :D :D :D :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

Prijava na policijo in še na vse medije, pa slikce povsod pošli zraven. Zberi vse sošolce in pričajte proti njim pa zahtevajte ves denar nazaj in še kaj zraven za duševne muke.

Nagi Bator ::

Direkt LOL! Ce bos poslal tja, te v trenutku ne bo vec nihce resno jemal!

balocom ::

Ne direkt, ker pol vas mogoč res ne bodo več resno jemal, ampak raj preverjeno, po mojem mneju so tut ti dost dobri>:D Ah, šolske prenočevanja... ...ponavad je kvaliteta podbna tisti v šoli>:D (stavb in pohištva).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

steev ::

Mi smo bli pa v domu Burja, ki je kakih 5 km od vas. Velika razlika!
:|

siegmund ::

Če je tole CŠOD dom sem šokiran. Njihovi domovi so bili po mojih izkušnjah vedno zelo prijetni za bivanje, osebje pa z redkimi izjemami skulirano in zabavno. Edina nesreča je bila prd parimi leti ko je razpadlo cvetlično korito. :)
Sicer sem se ravnokar vrnil iz doma Kavka (Livške ravne).
And now for something completely different...

T-h-o-r ::

O ti fak 8-O v kak odpad so vas pa peljali na šolo v naravi? :O In starši nič ne rečejo, ker so vas dali na odpad??8-O

;-) ::

Starši so klicali ravnatlco itd. ko smo prišli z busa domov, so starši čakali, jim je socialna delavka prinesla napisane listeke z opravičilom- to seveda pomoje ni dovolj!

Moj fotr je čakal da bi videl kje prfokse in jih mal natulil a so se hitro/uspešno izmuznile da jih skoraj nihče ni videl. -Skrajno hinavska stvar.

Ju3 bo zgleda razredna..sam dvomim- kok sm zdaj videl je nebo oz. če bomo preglasni se bo prej zaključla pa bo v 5 minutah vsega konec.

Starši bojo itak zahtevli skupni sestanek.

whatever ::

Jah, kaj ste ga pa tak žural da ste Breženku cel dom porušl. Sami ste si krivi.:D :D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

SkIDiver ::

Sicer že 13 let nazaj pa vseeno. Bivali smo v hotelskih bungalovih v Strunjanu. Da bi delal primerjavo pa je več kot greh! Bival sem tudi 3 dni v stari hiši nasproti cerkve v Logu pod Mangartom (pred plazom) in lahko rečem, da je bila hiša glede na starost pravi hotel proti temu kar je na slikah.

;-) ::

Danes nismo nič govorili na to temo8-) Le ena od prof. je rekla da ne izbira šola kam gremo ampak dajo razpis na CŠOD in potem tam oni izberejo...pa me zanima če je to res da šola nima nobene besede pri izbiri domov?

balocom ::

Stavim da zihr majo besedo pr tem:\
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

bamfy ::

drugič pejte rajš u kemp, bl varn;)
wtf?

gzibret ::

> drugič pejte rajš u kemp, bl varn

Khmm, ne glih. Kolikor se jaz spomnim, je lani (predlani :\ ) v enem neurju pri Idriji podrto drevo ubilo dve deklici, ki sta bili v šoli v naravi v nekem šotoru.
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

Jaz sem bil enkrat s faksom na enih terenskih vajah in smo spali v sotorih!!!!

OMG!!!!1!!!11

;>


gzibret,

Sotorov se nikoli ne postavlja pod drevesom, se posebaj, ce je to osamljeno drevo.

bamfy ::

jz sm biu prejsnji teden na terenskih na medvednjaku, zajeten del ljudi je spal v spalkah zunej pod smrekami v hosti, ni blo elektrike, voda za silo iz šterne...(aja medvede smo šli gledat)
ampak mel smo se pa super
wtf?

;-) ::

"Khmm, ne glih. Kolikor se jaz spomnim, je lani (predlani :\ ) v enem neurju pri Idriji podrto drevo ubilo dve deklici, ki sta bili v šoli v naravi v nekem šotoru."

hmm bi se dal komentirat če je varno spat v savbi ki se ruši sama od sebe :\ Baje da so že poflikali in da je že nova skupina not-mlajši odtroci:\

Srčno upam da ta informacija ne drži.

STASI ::

In kaj so ti rekli na Direktu?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

;-) ::

Nič. Nisem dobil odgovora.

;-) ::

Oz. se opravičujem za prejšnji post. Med tem se sem dobil sporočilo z strani Direkta. kul.

Nejc Pintar ::

Smo bili mi tudi lani v breženki, pa je dom res bolj tko-tko, čeprav ni zgledal ravno nevaren.
Smo pa preživeli kar nekaj lepih dni.:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

steev ::

Mamila pač ...
:|

;-) ::

Mamila pač ...


Ojej:\ Nobenih mamil, opojnih substanci itd. ni bilo. Tudi če bi hoteli nebi mogli, ker je bilo glede tega zelo strogo, tako da ne govorit na pamet;((

lonz ::

O tem primeru bi moral obvestiti Zavod za zaščito potrošnikov, ali pa vsaj vprašati za nasvet. Imajo svojega pravnika, ki ti vse lepo in zastonj razloži.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

;-) ::

Yow:D

Najprej bi se zahvalu direktu še tukaj! (torej vsi kupte direkt in preberite članek "Dijaki v Fiesi trepetali pod razpadajočim stropom")

Kot drugo pa bom razložil potek sestanka ki je bil minuli četrtek.
Moja mama pride pol ure prej v šolo, ker v učilnici še ni bilo nobenega, se vsede na klop pred učilnico...zraven pride še ena mama, ki je bila zelo zgovorna in je imela zelo negativno mnenje o vsem skupaj.

Nato se je začel sestanek, ravnateljica začne govorit, tale mama, ki je kako minuto pred tem mislila tako kot sem zgoraj napisal izjavi: "se je vredi, samo da so vsi živi". Mislim:\ kaki ti je to odnos...

Kot je dejal sošolec za ljudi, ki so bli prisotni v breženki "ste kot ena kmečka deklina, se štala poruši-glavno da so krave cele" velja tudi za to mamo.

Sledilo je ravnateljicino opravičilo in obrazložilo dogodka (kar je bilo po mnenju moje mame dobro povedano.

Med sestankom je ena od mam ene dijakinje iz drugega razreda je dejala ge. ravnateljici, da je to čisto nekaj vsakdanjega, in da to res ni nič takega:\

Ko sem slišal tole, bi najraje šel do nje domov pa jo vprašal v kakih razmerah živi da je normalno če se ti v stranišču strop zruši. Tale komentar mi nebo nikoli jasen. Pri nas v bajti smo že meli veliko zabav...po sobi je skakalo/plesalo po 10 "zdivjanih" najstnikov tudi po par ur... pa ni odpadlo nič-kar je normalno. enim pa je normalno da celoten omet in še iber velika količina gradbenega materiala odpade dol, glede na to da ne skače nobenen nad stropom itd.

Eni starši so res malo čudni:\ zgleda da jim otroci veliko pomenijo.

EDIT: tole temo bere kar nekaj ljudi...tudi profesorji Srednje šole Slovenska Bistrica, kot sem dobil informacije. Opravičujem se če sem koga užalil, obžalujem pa nikakor!

Če komu ki bere to temo kaj ni po volji, naj se registrira in to napiše v to temo! V privatnem življenju NE sprejemam pritožb itd.

PS.: Če še je komu normalno da odpade strop kar tako, naj mi pove, pa prpelje par 120 kilašev pa pridejo skakat po naši bajti, če jo zrušjo jih peljem na pijačo, če je ne jih nabrcam v rit.

(naj se tema nadaljuje z resnimi odgovori/vprašanji, prosim.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

T-h-o-r ::

Svašta....

kdaj pa bo/je bilo to v časopisu

;-) ::

Jah ko nevem. Tisti k so dans kupovali je blo not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dijaku narobe sešteli točke popravnega, da ni opravil je izvedel 3dni pred poukom...s

Oddelek: Loža
424644 (2192) Wox
»

Šola v naravi ali taborišče (v2)

Oddelek: Šola
332850 (1918) strictom
»

Bedarije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
575020 (3661) milica
»

Fizično nasilje v OŠ nekaznovano! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14111869 (8763) BigWhale

Več podobnih tem