» »

Internet connection sharing! WTF???

Internet connection sharing! WTF???

Zavo ::

Lep pozdrav,

pred kratkim sem nabavil notebooka, in ga zvezal v mrežo!
Na notebooku so win98 na desktopu pa win xp pro...

Sedaj bi rad brez kakšnega serverja uporabljal internet na obeh pa mi nikakor ne uspe. Mreža sicer dela, ampak z notebookom ne pridem na internet pa da ga [cenzurirano]!
Bral sem tukaj na forumu, da je treba v xp-jih omogočit internet connection sharing in to tudi storil vendar ne gre!

Naj mi prosim kdo po kmečko napiše kaj še naj naredim!

Ja, desktop je skoz vklopljen, in mreža tudi dela optimalno!


[Punci/ženi] sem kupil notebooka, da imam sedaj mir na računalniku, ko mora ona diplomo pisat in po netu članke iskat. Evo mi [cenzurirano]!

[moderator: Zavo, par stvari sem ti popravil, se ne spodobijo ravno...:\]
  • spremenil: V-i-p ()

frenkiboy ::

Ker gre za connection sharing na notebook-u ne smeš imeti nastavljenega fiksnega IP-ja. Obkljukaj automatically detect, na desktopu pa pusti fiksne IP-je.

Zavo ::

Hvala frenkyboy, ampak še vedno ne gre, ker če obkljukam auto-detect se mi mreža podere in se računalnika sploh ne vidita!
Na obeh PCjih shaream c:, ampak se mi vidita samo, ko sam vpišem recimo 192.168.0.1,
gateway sem pa uporabil IP od desktopa!

Mreže so me že od nekdaj zajebavale!
Klical sem tudi enega kolega softweraša, pa mi je hladno odvrnil:" Linux!"

Še je treba na kaj drugega pazit? Opazil sem, da se internetuz dobijo razni programi ki to urejajo...

frenkiboy ::

Meni deluje internet connection sharing brez problema, vendar je postavljen na računalnikih, ki imata oba WIN XP Pro. Samo po moje bi moralo v win 98 tudi to delovati.
Aja, pa še to, ne rabiš vpisovati nobenega gatewaya.
Kakšno povezavo pa share-aš? Jaz šeram ISDN..

CaqKa ::

v xpjih idi na network configuration wizarda, pa mu reči naj ti naštela vse. potem na koncu pa te bo vprašal če nucaš disketo da še naštelaš ostale računalnike. vzami tisto disketo in exe ki je na njej zaženi na win98 mašini. ko bo zagnjavo restartaj pol pa bi moralo delat.

btw si ziher da imaš crossover kabel?
sicer pa si preberi temo
postavitev domačega omrežja in deljenje internet povezave: Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

Zavo ::

Zdravo,

poizkusil sem že vse pa ne gre! Ja. uporabljam crosover kabel, saj mi mrežo uspe vzpostavit, v tem ni problem.
Delil bi rad kabelsko povezavo.
Prebral sem tudi celo temo mreže in deljenje internet povezav, ampak nič ne piše o tem.
V bistvu sedaj sem prebral na internetu, da potrebujem program v smislu WinGate, da vzpostavim proxy...

Vseeno hvala vsem za pomoč!

Lep pozdrav,
Marko

CaqKa ::

ni ti treba proxyja štelat.. pa če boš proxy mel ti ostali protokoli še vedno nebojo delali (irc, mail, igre...)
daj še enkrat preveri kabl! pa da res obe mrežni delata. si probal tole z disketo?
ofnaj konzolo in pingaj iz ene mašine drugo in obratno. kaj ti napiše?

Zavo ::

CaqKa veš v čem je fora? Saj meni mreža dela in vse je ok, samo z laptopom ne morem v internet.

Potrebujem Sygate Home Network, to je NAT program (Network address translator), ki mi bo omogočil, da bom lahko z laptopom šel v net!

Fora je v tem, da jaz nimam od spredaj kakšnega serverja ali huba, samo normalno kišto, za njo pa laptop!

Če te zanima več se lahko malo razpišem, ker sem naredil doktorat v teh dneh z vsranim Internet sharingom!

Lep pozdrav

alf__ ::

lej dzabe ti bo to narest ce na xpje nalozis programcek winproxy 4 al pa vec k zan vse tut NAT in pa podpera vse protokole (ftp, secure, mail, irc,...) To bo resl problem za eno skromno zensko k isce ene stvari za diplomsko...vsekakor pa to kaksna prelepa zadeva ne bo...dela bolj taku taku to pa vsi vemo o proxyjih

CaqKa ::

zavo tak btw...
sam imam tak našlihtano. pa mam gor prikloplenga ali win98desktopa ali winxp desktopa ali pa win9x/win2k notebooka pa je vsakič delalo. z običnim ics od winxp. lepo prosim.
torej lan dela samo inet pa ne?
oni komp ko ima kabelsko ofnaj propereties od linije za kablesko. settings >> network connections >>> tvoja kabelska linija >>> propereties >>> zavihek advanced >>> kljukica pri ICS v spodnjega pa vpiši lan kartico oziroma ime lan povezave do notebooka.
predvidevam da imaš dve mrezni v kompu?

Zavo ::

CaqKa, če pa ne gre, ni šans!

Uspelo mi je komaj s Sygate-ovim NATom, samo res zgleda vse skup tak bedno, da mi je slabo!

Danes je bil pri meni en kolega, ki je ful freak glede teh reči, pa mu tudi nič jasno ni bilo!
Glej še to foro CaqKa, ko naredimo povezavo na tvoj način in ko grem z notebookom v internet mi od spodaj v oni vrstici napiše, da najde stran potem pa takoj napiše strani ni bilo možno prikazati ali nekaj podobnega, kot da bi nekaj zablokiralo povezavo oz. preprečevalo strani, da se odpere!
Tam na Security sem dal vse na minimum, ampak, kot pravim dela samo z Sygateom...

Ne vem no...

S kod si CaqKa...?

frudi ::

pred par dnevi sem enemu kolegu štimal ICS med dvema kištama z winXP. ta čudežni network wizard me je spravljal ob pamet več kot eno uro, na client mašini pa nikakor nisem mogel na net, pa čeprav sem delal do pike enako, kot sem prebral v par vodičih na netu. če sem na clientu nastavil automatsko dodeljevanje IPja, niti mreža ni delala, kaj šele net. na koncu mi je presedlo in sem vse skup nastavil 'ročno' in sicer:
- na 'serverju' omogočiš deljenje povezave na net, na drugi mrežni kartici pa nastaviš ip 192.168.0.1
- na clientu nastaviš ip 192.168.0.2, subnet mask 255.255.255.0, gateway 192.168.0.1, DNS serverje pa vpišeš tiste od tvojega ISPja, torej enake kot na serverju
začuda je nato net na clientu začel delat. sicer je to bilo za primer obeh mašin z XPji, ampak mogoče bi brez kompliciranja delalo tudi z win98.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

CaqKa ::

jaz sem iz mb.
a kaj recimo kako odpiranje pošte pa ti dela?
kaj imaš ti v ieju kak proxy naštelan pa te jebe?
povej kaj ti napiše ob 'ping www.microsoft.com'

frudi: zaj kak jaz to naredim
najprej probam na roko vpisat ipje pa ics všaltat pa te fore... pol pa če to ne dela pač zaženem wizarda pa mi pomaga. s temi dvemi sem do zdaj še vsakič rešil tako foro...

bozicek ::

Frudi: Ali lahko to malce po kmecko in po korakih poves. Enkrat drugi teden grem k kolegu to stimati, ker je dobil kabel in bi rad svojga ter od brata povezal na net. Jaz bom pa to prvic delal.
Bratov comp bo glavni in ima XP, medtem ko kolega bo na njega hodil in ima 98.
Torej po moje.
V obeh so mrezne, mreza deluje. Na XP je IP 192.168.0.1 na 98 pa 192.168.0.2
Grem v Network conn. na XP in tam omogocim "Allow other network users to connect this com..."
Grem k drugemu compu z win98 kjer je IP 192.168.0.2 ter nastimam gateway 192.168.0.1(kar je v bistvu IP prvega compa) ter DNS od ponudnika neta(192.189.160.11 - Siol DNS. Ne vem kok je od kabelskega trenutno)

In to je to. Sedaj bi moglo delati. Kako pa iz drugega compa dostopas do neta? Samo explorer odpres pa bo zacel delati(ce si recimo 24h gor povezan).

CaqKa ::

zakaj greš nekomu drugemu delat prvič? am to mi je čist zgrešeno. reči onemu naj si nekoga drugega najde ki zna.
sicer pa boš moral še ICS vklopit da bo internet delal.

Zavo ::

Božiček ni ravno tako lahko, kot si misliš! Če še tega nisi delal, si za jurja kupi suhe slive, pa si en dober divx poglej, kot pa da boš cel dan zabluzo za mrežo...

CaqKa cool, jaz sem tudi iz MB, natančneje iz Nove vasi.
CaqKa veš v čem je fora, da ftp dela in pinga mi tudi ven, se pravi do microsofta oziroma do faksa itd., samo nekaj mu net blokira razumeš!
Kot, da bi modem zaznaval, da sta gor dva PCja in takoj zablokira...
Sedaj sicer dela s sygateom, samo tako tako, včasih dela, včasih pa ne!

CaqKa, lahko bi kdaj šla na drink, pol pa usput do mene pa da mi to zrihtaš!:D

frudi ::

bozicek, jp, to je v bistvu to, če maš srečo, bi moralo delat :). če ne, potem probaj še z network wizardom, jaz pač nimam dobrih izkušenj z njim.
je pa res, da nimam pojma, če in kako se stvari spremenijo, če je ena od kišt win98.

Zavo, a si ti ziher, da nimaš kakega firewalla vklopljenega? tudi winXP automatsko vklopijo svoj firewall, ko vklopiš ICS, si siguren, da si ga izklopil?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

bozicek ::

Božiček ni ravno tako lahko, kot si misliš! Če še tega nisi delal, si za jurja kupi suhe slive, pa si en dober divx poglej, kot pa da boš cel dan zabluzo za mrežo


Hehe, saj ne bom mreze postavljal prvic. Z racunalniki se zajebavam ze 8 let(sestavljam, razstavljam, popravljam itd), samo hec je v tem, da pa nikoli se nisem postavljal interneta za 2 compa.

CaqKa ::

božiček kot sem zgoraj napisal še firewall vklopi.
zavo ti pa piši na zasebna ali pa imejl.

Zavo ::

Vsem bi rad povedal, da mi je končno uspelo urediti to mrežo brez ygate ali PPPshare programa!
Fora je bila v tem, da sem na novo naložil Windowse z SP1 in naredil tako, kot ste mi vsi rekli in glej ga zlomka DELA!!!

Čisto možno, da sem imel winse malo v piz..!

Skratka zdaj dela!

Hvala vsem!

CaqKa ::

se zgodi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311329 (6999) Tomi
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333337 (2613) MrStein
»

MREŽA

Oddelek: Programska oprema
151532 (1337) bojan1
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401719 (1291) mte
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654926 (4162) Klemenn

Več podobnih tem