» »

Apple znova rekordno

Apple znova rekordno

iPhone 4, vir skoraj polovice prihodkov za Apple

vir: CNet
CNet - Applova desetina tržnega deleža računalnikov v ZDA je bila dosežena le na en način, z dobro prodajo le-teh. A dobro so se očitno prodajali še ostali izdelki iz Cupertina, saj so zabeležili še eno rekordno četrtletje. V zadnjem četrtletju njihovega fiskalnega leta 2010 so s prek 20 milijardami dolarjev pridelali kar 4,3 milijarde dolarjev čistega dobička, kar na delnico nanese dobrih 4,5 dolarja. S tem so presegli pričakovanja delničarjev (ti so pričakovali okrog 19 milijard prihodkov) in za dve tretjini zvišali prihodke iz enakega obdobja lani.

Prodajne številke so izboljšali v vseh kategorijah izdelkov, ki jih prodajajo, saj so s 3,8 milijoni prodanih Macov v primerjavi z enakim obdobjem lani rezultat izboljšali za več kot četrtino, skoraj podvojili rezultat s 14,1 milijonov prodanih iPhone-ov, medtem ko so, morda nekoliko presenetljivo, z dobrimi 9 milijoni prodanih iPodov tudi ta rezultat izboljšali za 11&nbsp%. V drugem četrtletju dobavljivosti so prodali še 4,19 milijona iPadov, v primerjavi z okrog tremi milijoni v prvem četrtletju od predstavitve.

V konferenčnem klicu, povezanem s poslovnimi rezultati, se je Steve Jobs močno razburil na tematiko konkurence (RIM in Google z Androidom) ter povedal, da so 7-palčni tablični računalniki enostavno premajhni oz. bi delovali le, če bi za stranke priložili brusni papir, da bi z njim na četrtino zmanjšali velikost svojih prstov. S tem je popolnoma zanikal vsakršne možnosti manjšega, 7-palčnega iPada, o katerem so že krožile govorice. Povedal je še, da imajo za letošnje koledarsko leto v rokavu skritih še nekaj asov, povezanih z iPhone-om ter da bodo s slednjim do konca leta navzoči že v 89 državah po svetu. Napovedi iPhone-a za Verizon tako postajajo vse bolj smiselne. A bolj pomembno vprašanje tukaj je, če bo med 89 državami končno tudi Slovenija.

Če iPhone končno tudi uradno prispe na sončno stran Alp, bodo novi kupci lahko na App Store izbirali že med več kot 300.000 aplikacijami, saj so ravno nedavno pri Applu presegli to številko. Od teh jih je skoraj tretjina, 94.000, brezplačnih (na Androidu je takšnih približno polovica), medtem ko jih je plačljivih prek 206.000. V tristo-tisočerici aplikacij jih je sicer po nekaterih podatkih kar 55.000 neaktivnih, a je številka še vedno impresivna, v primerjavi z drugim največjim, Android Marketom, kjer je aplikacij med 110 in 115 tisoč.

96 komentarjev

«
1
2

opeter ::

Apple ima torej dosti več prihodkov (dohodkov) kot Intel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ALT ::

primoz, malo si ga falil glede 89 drzav in ugibanj o prihodu v slovenijo.

iphoni se prodajajo v 89 drzavah, med temi pa se trenutno iphone 4 prodaja v 85. do konca leta pa bo prisel v vseh 89, v katerih so se ze do sedaj prodajali prejsnji modeli iphonov. ta siritev na 89 drzav torej ne pomeni prodaje v nobeni novi drzavi, ki do sedaj ni imela iphona uradno naprodaj, med katere spada tudi slovenija.

vec srece prihodnjic, oz drugo leto.. ali leto za tem..

Keyser Soze ::

IMO bi bilo precej bolje, če bi teh 300.000 aplikacij oklestili na magari 50.000, vendar bi s tem pridobili na preglednosti in uporabnosti.

Čist pretiravajo s kvantiteto in zanemarjajo kvaliteto.
OM, F, G!

Zmajc ::

Že tako jih kritizirajo da imajo preveliko cenzuro in prestroge pogoje na app storu. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

ALT ::

keyser, imho bi bilo treba stran vrzti 290 000 appov, mogoce se vec :D

ampak pretiravajo avtorji, ki vsi delajo enake appe. sedaj bodo zaceli (bolj mnozicno) zavracati appe, ki imajo enake ali podobne konkurente ze v appstoru in ne prinasajo nobene konkretne novosti, so le delo drugega avtorja z drugacnim dizajnom. kar se mi zdi nujno potrebno, ker izmed 10 000 appov je ze tezko najti nekaj, kar ti je zanimivo, kaj sele med 300 000..

BALAST ::

Kdo sploh kupi Apple materialni izdelek da bi naprej kupoval Apple aplikacije? Grem stavit da na tej strani luže ni prodano 10% toliko aplikacij kot je izdelkov.

tomaz- ::

Se ne bi ravno strinjal s tabo. Če pogledam sebe in nekaj kolegov, ki si lastimo to škatlico, imamo vsi po vrsti aplikacije kupljene, poleg brezplačnih seveda. Razlog je ta, da so telefoni zdaj praktično vsi nezaklenjeni in ni več velike potrebe po odklepanju in posledično jailbreakanju. Pa tudi skupna cena vseh "mojih" aplikacij je cca 10-20EUR, kar pa ni neka jaka cifra, da se je ne bi dalo "preživet"..

Je pa res, da smo nas pet komadov lahko samo "svetle" izjeme, hehe

ALT ::

balast, kdo pa kupi PC, da bi na njem kupoval licencni software? :))

sicer pa si imel nekaj casa nazaj novico, da je pri apple uporabnikih stopnja piratizacije najnizja, tako da ne vem, kaj je point tvojega posta..

madmitch ::

tomaz- štej še mene med te "čudake".
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

robbe ::

jaz jih tudi kupujem, mi ni škoda dat tisti dolar za kakšno dobro aplikacijo

MrStein ::

Saj za 5 EUR bi marsikdo kupil softver.
Za 50 ali 500 pa ne toliko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

To je pa prednost tukaj, da za 1 ušiv dolar, ki ti res ne pomeni čisto nič, dobiš eno dobro aplikacijo. Če imaš potem nekaj milijonov ljudi, ki to kupi je pa tudi zaslužek dober.

tomaz- ::

No evo, pa nas očitno je kar nekaj "čudakov", hehe

Icematxyz ::

Kako se reče že. Padla jim je sekira v med.

madmitch ::

Icematxyz je izjavil:

Kako se reče že. Padla jim je sekira v med.


Ne, temu se reče, da znajo prodajat. Če bi bile cene drugačne, bi šli po poti MS down to pirate bay.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Icematxyz ::

Nasploh sem mislil. Apple v tem trenutku. In v tem času. Doživlja razcvet.

Zmajc ::

Ko Steve-a enkrat pobere bo Apple hitro šel po gobe.

opeter ::

Res je.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

se dolgo ga ne bo pobralo
in kmalu bo najvecja firma
ima vec prihodkov kot intel, pri ipadu so ven vrgli cpu in tako je se vec denarja ostalo doma

verjetno bo se macbook air imel kmalu drug cpu(daljsa avtonomija)
se manj prihodkov za intel

PrimozR ::

Drug CPU? AMD-jev?

trnvpeti ::

arm je ze v ipad

opeter ::

Baje bo imel novi Macbook Air intelove ULV CPU-je.
Po mojem moramo na Armove CPU-je počakati še kakšno leto. Pustimo se presenetiti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

roli ::

Mogoče bo tole koga zanimalo. Pridemo tudi zanimivih podatkov zakaj je Apple tako uspešen:
http://www.cultofmac.com/john-sculley-o...
http://www.r00li.com

narodno ::

Keyser Soze je izjavil:

IMO bi bilo precej bolje, če bi teh 300.000 aplikacij oklestili na magari 50.000, vendar bi s tem pridobili na preglednosti in uporabnosti.

Čist pretiravajo s kvantiteto in zanemarjajo kvaliteto.


a se ti zafrkavaš al kaj, kvaliteta aplikacij je nad nivoju Symbianovih, Androidovih in še kje, ne vem od kje ti to.

PrimozR ::

Na ARM-ove CPU-je lahko v MacBookih IMO čakamo še en lep čas. Apple je na Intelovih CPUjih torej je združljiv z x86. Za ARM bi bilo potrebno prepisovati programe. Oz. uporabiti iOS. iOS na laptopu?? o_O

francek1 ::

težko bo tole leto ponovit, Android je postal premočan. Že pred Samsung Galaxy S-om se lahko iTelefončki skrijejo, prihajajo pa seveda novi modeli. Mimogrede; kupi kdo 3GS 32GB, italijanskega?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

trnvpeti ::

kolk ga cenis francek1

smash ::

povej ceno, zaenkrat je še vedno TOP telefon

ikeman ::

", da so 7-palčni tablični računalniki enostavno premajhni oz. bi delovali le, če bi za stranke priložili brusni papir, da bi z njim na četrtino zmanjšali velikost svojih prstov."

Hehe.. A kaj za iPhone so pa dovolj veliki al kaj :D Sej naceloma ima Steve prav ampak ocitno ni zdrzal.

Drugace pa zame iPad - ne hvala. naredi te mi xPade. x=poljubna velikost zaslona.
Na katerega lahko priklopim svojega iToucha/iPhona

Zdaj ko ze JB-kani imamo BT tipkovnice in mise.. manjka sam se dobr xVGA izhod.. ne pa ta crappy TV out..
no ja iPad ima HDMI (ampak seveda iPhone4 NE)..
Skratka jaz hocem svoj 500Mhz/1Ghz PC nosil s sabo v zepu.. in ga po potrebi connectat na periferijo..

Keyser Soze ::

narodno je izjavil:

a se ti zafrkavaš al kaj, kvaliteta aplikacij je nad nivoju Symbianovih, Androidovih in še kje, ne vem od kje ti to.

Ja, pol se boš pa zbudu, pa risank ne bo več na TVju. Ane? Lahko koga druzga voziš scat na koprive če imaš takšne želje.

Symbian je kjer je trenutno. V eni sivi luknji. Android je glih tam kot Apple. Na žalost ali veselje, kakor za koga. WP7 se zbuja in zaenkrat dela še na "plačilni listi" MSja (kar zna bit dobro, če bodo zategnili uzde progamerjem in zadeli bistvo potreb uporabnikov).

Skratka, nikjer ne rastejo sam rožice. Kar je jasno vsem, ki znajo snet dol "očala fanatizma" in mal pograjat tisto, kar res še ni OK.

Kot so omenili za mano, še več bi jih lahko skenslali.
OM, F, G!

Seljak ::

Non-stop ga šinfajo,prodaja pa jim raste?!! Komu verjeti??

Owe- ::

Keyser Soze je izjavil:

IMO bi bilo precej bolje, če bi teh 300.000 aplikacij oklestili na magari 50.000, vendar bi s tem pridobili na preglednosti in uporabnosti.

Čist pretiravajo s kvantiteto in zanemarjajo kvaliteto.


No, če primerjaš aplikacije na Androidu in aplikacije na Appstoru, so na slednjem veliko kvalitetnejše. Ne sklepaj prehitro iz številk ;)

Keyser Soze ::

No, pa dejmo povedat pol kaj jih naredi kvalitetnejše.

To, da jih VI uporabljate ni merilo kvalitete.
OM, F, G!

narodno ::

Keyser Soze je izjavil:

narodno je izjavil:

a se ti zafrkavaš al kaj, kvaliteta aplikacij je nad nivoju Symbianovih, Androidovih in še kje, ne vem od kje ti to.

Ja, pol se boš pa zbudu, pa risank ne bo več na TVju. Ane? Lahko koga druzga voziš scat na koprive če imaš takšne želje.

In dejstvo zakaj so aplikacije bolj "kvalitetne" na iOS, čeprav niti sam ne vem kakšno merilo je za vas kvalitetna aplikacija. Za moje pojme je da je hitra, uporabna in pregledna, mogoče še kaj.

Symbian je kjer je trenutno. V eni sivi luknji. Android je glih tam kot Apple. Na žalost ali veselje, kakor za koga. WP7 se zbuja in zaenkrat dela še na "plačilni listi" MSja (kar zna bit dobro, če bodo zategnili uzde progamerjem in zadeli bistvo potreb uporabnikov).

Skratka, nikjer ne rastejo sam rožice. Kar je jasno vsem, ki znajo snet dol "očala fanatizma" in mal pograjat tisto, kar res še ni OK.

Kot so omenili za mano, še več bi jih lahko skenslali.


Če si že tako dosleden bi vsaj lahko ne primerjal verzijo operacijskega sistema s podjetjem. Ne rečem, da je App store popoln, je pa vsekakor na Androidovim marketom. Določeni problemi se pojavljajo tudi v iOS aplikacijah, recimo da je ta v slovenskem jeziku. Aplikacija je pregledana, če je nevarna in kako deluje, ne pa vsebinsko, da ne rečem slovnično, tega ni nikjer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: narodno ()

Keyser Soze ::

A, ježš no.

Pardon, ker sem napisal Jabuk namesto iOS. Ampak sem vseeno vesel, da je tvoj post veliko bolj nedosleden oz. slovnično pomankljiv kot pa moj. Če že s tem meriš kvaliteto vsebine.

Še vedno pa mi tvoj odgovor ne pove kaj naredi aplikacije v iOSu toliko kvalitetnejše za končnega uporabnika, napram Androidovim.
OM, F, G!

PrimozR ::

Keyser Soze je izjavil:

No, pa dejmo povedat pol kaj jih naredi kvalitetnejše.

To, da jih VI uporabljate ni merilo kvalitete.

Poglej jih. Precej aplikacij na Marketu je kot da bi jih zrisal v slikarju. APple je v SDK dal vsaj GUI knofke in zahteva njihovo uporabo.

narodno je izjavil:

Če si že tako dosleden bi vsaj lahko ne primerjal verzijo operacijskega sistema s podjetjem. Ne rečem, da je App store popoln, je pa vsekakor na Androidovim marketom. Določeni problemi se pojavljajo tudi v iOS aplikacijah, recimo da je ta v slovenskem jeziku. Aplikacija je pregledana, če je nevarna in kako deluje, ne pa vsebinsko, da ne rečem slovnično, tega ni nikjer.

Eh, slovnica je najmanjši problem, bistveno je, da app ni črv. Kot je to za Android popolnoma možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mm46 ::

Keyser Soze je izjavil:

No, pa dejmo povedat pol kaj jih naredi kvalitetnejše.

To, da jih VI uporabljate ni merilo kvalitete.

Zadnji primer je Skype za android, ki niti polizdelek ni:)) potem so tu navigacije... Navigon za android je precej oklesten v primerjavi s tistim za iOS, iGO pa pokaže sliko resolucije 320x480 na ekranu 480x800:| Pa (uradno) so mi dostopne samo free aplikacije na Marketu in brez roota in A2SD zelo hitro zmanjka prostora (100MB;(()

McGregorSL ::

Zgleda da nekateri ljudje pač mečejo stran dnar...ampak samo, da bi "lepo" zgledal njihov mac book.

Ph4nt0m ::

McGregorSL je izjavil:

Zgleda da nekateri ljudje pač mečejo stran dnar...ampak samo, da bi "lepo" zgledal njihov mac book.

Daj prosim ne bluzi nekaj, če si ga videl le po TV ali v reviji. Najprej si ga kupi pa potem ocenjuj ;)
Aja kar se tiče telefona pa tudi sam uporabljam Android in kar drži, da so za iOS trenutno na voljo boljše aplikacije, oz več kvalitetnih aplikacij kot za Android. Če že pridejo na Android Market je v večini primerov to z velikim zaostankom v primerjavi z AppStorom.
www.kartusatoner.si

madmitch ::

Keyser Soze je izjavil:

No, pa dejmo povedat pol kaj jih naredi kvalitetnejše.

To, da jih VI uporabljate ni merilo kvalitete.


Ne, merilo je to, da vse DELA!!!
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zmajc ::

madmitch je izjavil:

Keyser Soze je izjavil:

No, pa dejmo povedat pol kaj jih naredi kvalitetnejše.

To, da jih VI uporabljate ni merilo kvalitete.


Ne, merilo je to, da vse DELA!!!


Vse dela ce ga jailbreakas ja.

nekikr ::

Uf, ta je pa močna. A znaš tole razložit?

tomaz- ::

no, obrazložitev tele BUČE bi pa tud mene zelo zanimala

McGregorSL ::

Ph4nt0m je izjavil:

McGregorSL je izjavil:

Zgleda da nekateri ljudje pač mečejo stran dnar...ampak samo, da bi "lepo" zgledal njihov mac book.

Daj prosim ne bluzi nekaj, če si ga videl le po TV ali v reviji. Najprej si ga kupi pa potem ocenjuj ;)
Aja kar se tiče telefona pa tudi sam uporabljam Android in kar drži, da so za iOS trenutno na voljo boljše aplikacije, oz več kvalitetnih aplikacij kot za Android. Če že pridejo na Android Market je v večini primerov to z velikim zaostankom v primerjavi z AppStorom.


Si pa smešen... pri nas kupimo maca zato da gor naložimo windows 7 in putmo majcene težavice pri tem. Poleg tega računalnik z istimi zmoglivostmi in ne MAC stane 50% ceneje in je bolj nadgradljiv. Če bi že vsi uporabljali v podjetju MAC serverje in OSX bi bankrotirali.... učinkovitost-delovanje/cena je podn... je pa lep ja...

http://main.makeuseoflimited.netdna-cdn.com/tech-fun/wp-content/uploads/2010/09/whynottobuyamac.png



za to ceno se mi zdi mac bedarija...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Keyser Soze ::

madmitch je izjavil:

Ne, merilo je to, da vse DELA!!!

Ja no sej. Pol sigurno ni tako kvalitetno kot se tule govori, če je to merilo.

Razen če imate vi kakšen über specialen dostop do nadmočnih aplikacij brez napak? Katere se ne sesuvajo na čase, katere vedno delujejo kot morajo, katere so brez kakšnih butastih omejitev, ipd.

Sej lepo, da hočete stvari namalat kot perfektne. Ampak na žalost niso takšne. In je potrebno, tako kot drugje, požret marsikateri kompromis ter pazit na živce, da jih ne izgubiš.
OM, F, G!

mm46 ::

Ko sem imel iPhona nisem naletel na aplikacijo, ki bi se sesuvala, na Marketu pa so aplikacije za n različnih aparatov in potem dela al pa ne dela na mojem. Zaenkrat sem tudi jaz mnenja, da je kvaliteta aplikacij (stabilnost, izgled, ...) za iOS boljša kot za android.

Zmajc ::

nekikr je izjavil:

Uf, ta je pa močna. A znaš tole razložit?


Ker ima zmodan iOS več funkcij kot defaultno zaklenjen (med drugim podporo za flash, večja množica kodekov za video vsebine, etc, etc)? Je že res da po defaultu "VSE" dela, nekaj česar ni ne more delat narobe.

Keyser Soze ::

mm46 je izjavil:

Ko sem imel iPhona nisem naletel na aplikacijo, ki bi se sesuvala,

No, sej pravim. Potem imate dostop do nekega specialnega repozitorija. Ker s tem, dostopnim navadnim smrtnikom, so težave in bizarne omejitve.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Hja, če ti tako praviš, potem bo že res, da je appStore dostopen samo posvečenim.

Zmajc: vedno je prostor za izboljšave, pri vsaki stvari. Če nima nekega obskurnega kodeka še ne pomeni da je stvar slaba. Tudi vaše mokre sanje ala Android ima milijardo pomanjkljivosti. Pa Symbian tudi. Pa vstavi_poljubno_stvar tudi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple sklenil najuspešnejši prvi kvartal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7117743 (14406) zmaugy
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811922 (9713) solatko
»

Applov dobiček nekoliko upadel, investitorji razočarani

Oddelek: Novice / Rezultati
136696 (4372) nekikr
»

Apple z nekoliko nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
73477 (2630) njok

Več podobnih tem