» »

Dota 2

Dota 2

Good Guy ::

Evo na moj rojstni dan dobu beto. Če kdo rabi imam 2 invajta.

Guzzy ::

Moj sošolec si srčno želi igrat Doto 2 :P

sajko33 ::

Bi se priporočal za kakšen invajt.

Steam: Sajko33

Guzzy ::

Njegov steam je GunglX

chief ::

Kockica je izjavil:

Glih kar odigral 5 iger, pa je kr v redu, tudi grafika se mi zdi zlo dobra :)
Zadeva ma tudi vgrajeno svojo konzolco, kot vsi drugi valve spili.

Edino kar me moti je to, da se počasneje scrolla po mapi kot pa v originalni doti ali honu.


To lahko nastavis v nastavitvah scroolanja.
Dejansko ce zadenes in ce se ti da poigrat, je na koncu rezultat enako hitro premikanje kot v WC3-Doti

Mipe ::

Kako dolg je povprečen match? Če je dlje kot 20 minut, ne povoham.

BALAST ::

Povprečno skupaj z fazo izbiranja okoli 40min.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Guzzy ::

Včeraj igral 62 minut, bilo je izenačeno... bi šlo še dalje ampak so serverji D/C jali..

bender rodri ::

Zdravo,

Bi se priporočal za invite za Dota2, če ima kdo še kakšnega :P

Steam account: stjan87

hvala lepa,

lp
guez

ahac ::

Kako nepričakovano:
Blizzard Lawyers Up Vs Valve
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BALAST ::

Mislim da je Blizzard prepozen s tem, raje se naj posveti svoji Blizzard Doti in Diablo3. 8-)
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

ahac ::

Jah... po moje je glih to problem: Če Valve dobi trademark za "Dota", potem lahko toži Blizzard zaradi uporabe imena "Blizzard Dota". Če Blizzard ne prepreči tega, potem so izgubil v vsakem primeru (al morjo plačat Valve al pa preimenovat svojo Doto, čeprav je originalna Dota narejena na njihovi igri).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mipe ::

Ja, itak. Valve brezplačno služi na račun tega imena. Pravica do "Dota" pripada le tistim razvijalcem moda za Warcraft III, posredno pa tudi Blizzard-u (ne vem, kaj vse se najde v njihovih TOS glede moddanja). Kakorkoli že, Blizzard ima boljši položaj glede pravice do "Dota", Valve pa nobene. Zgolj ugrabili so izredno popularno besedo za lastne namene.

ahac ::

Fora je, da je Icefrog (en od avtorjev Dote, ampak ne tisti, ki je začel) zdaj dela za Valve.

edit: Izgleda, da tudi originalni avtor Dote zdaj dela za Valve.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Setsuno ::

Kokr jst vem tist ka se je spomnu ime Dota guinsoo, ki pa zdej dela pr Riot Games ( League of legends)

St235 ::

Sam takrat, ko si je spomnil ime je bil pri Blizzardu.

ahac ::

Nikoli ni bil pri Blizzardu. Dota je sobni projekt par geekov.
Pa tud mislim, da si ni on spomnu imena, ampak je pa on naredu Allstars verzijo.

Jaz na to tko gledam:
Jaz in še 2 tipa smo naredil internetno stran za študente FRI.
Ali lahko firma, kjer zdaj delam registrira ime strani kot svoj trademark? Nope. Tud, če jaz dovolim, sta še vedno 2, ki imata svoj interes tukaj.
Ali to lahko naredi firma, kjer delata ona dva? Nope.
Ali lahko to naredi lastnik serverja, kjer stran laufa, je narejena z nekimi njegovimi toolsi in je močno integrirana v njegove strani? Nope. Ampak mislm pa, da ima pravico, da prepreči, če to poskuša naredit nekdo drug.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

St235 ::

Te stvari niso tako črno bele. Če ste naredili neko produkt v delovnem času, potem seveda si lahko tudi zaposlovlalec lasti pravice do imena. Enako si lahko lasti določene pravice, če je podal idejo za nek projekt. Še več DOTA kot takšna brez Warcrafta ne bi mogla obstajat.

Tako te stvari niso enostavne, še posebej ker se trademark zadeve ponavadi na koncu rešujejo izvensodno.

pipicar ::

Kje bi lahka dobil invajt ?

Setsuno ::

tole si poglejte :)

Mipe ::

Sem dobil vabilo in sem namestil Dota2. Zaženem, ni mi všeč, kako se zažene v majhnem okencu, zato grem šarit po nastavitvah. Okno velikosti namizja, veliko bolje. Samo kaj, ko nekaj ni bilo v redu - kliki so bili way off. Uredilo se je šele po ponovnem zagonu dota2. Pa gremo naprej, pogledam za kak training battle, da se privadim kontrol... No dice, je vse sivo. Na koncu le pogruntam, da lahko začnem svoj lobbi, ga zavarujem z boti, nato pa lahko igram proti botom.

In trajalo je cele tričetrt ure. Tričetrt ure za eno samcato bitko? Mnogo prepočasen tempo za busy človeka kot sem jaz. Sem takoj zbrisal.

St235 ::

Zaposleni ljudje kot si ti, res ne evm zakaj se ukvarjajo z BETA verzijami izdelkov.

Mipe ::

Vsi imamo svoj prosti čas. Vsak dan odigram nekaj malega World of Tanks, kjer so bitke ~5 do 15 minut. Ravno prav po mojem čutu. Tale dota2 s svojimi enournimi bitkami pa daleč, daleč prekaša razumno mejo.

St235 ::

Torej ne igrat DOTE,k er bitke tam trajajo 45 minut. Its a feature not a bug. Pa v hribe tudi ne hodit, ker traja cel dan in to daleč daleč prekaša razumno mejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mipe ::

Nekdo je pa butthurt...

koyotee ::

bo to kmalu izšlo? Sit sem že turkov, romunov, brazilcev,... ki pokvarijo igro na blizzardovi doti [:((]
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

m0f0x ::

This week we are also increasing the number of invites being sent out. In addition, we'll be giving the most active Dota 2 players some more copies to gift to friends.


Torej, tisti, ki boste dobili invajte bi prosil, če mi ga kdo pošlje :) STEAM ACC: ni.ko@email.si

Ker mi gre LOL že na K! :D

koyotee ::

js bi tut invite! :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

m0f0x ::

Danes dobil invite za betooooooo :D Jihaa

zos ::

A se da komu v nekaj stavkih razlozit kako se Dota2 razlikuje od LoL. Veckrat sem slisal, da je tezje in bolj neizprosno samo ne poznam podrobnosti.

Guzzy ::

Dota 2: Broken champs vs Broken champs(zato tudi malo težje... 5 sekundni stunni itd), tukaj lahko soliraš igro sam
LoL:večji povdarek na teamworku. povdarek na večji. vse je bolj softcore, a imo potrebuješ večjo komunikacijo, sam težko kaj nardiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guzzy ()

BALAST ::

Guzzy kot da LoL nima OP karakterjev?! :))

zos na kratko:
Obe sta MOBA in v osnovi imata podobno mehaniko igranja.

LoL daje poudarek na "igraj ogromno ali pa plačaj", seveda dajejo vsak teden drugačne heroje za prezplačno preizkušanje.

Dota2 pa daje poudarek, da so vsi heroji že v začetku dostopni za igranje in nima nekih Superherojskih čarovnij kot jih ima LoL (Flash, Ghostrun, Flame...).

Kar se tiče razlik, jih je preveč da bi našteval, ampak ko enkrat dobiš ekipo ki se razume in sodeluje pri napadih ali gankih, bo vsaka izkušnja s katerokoli igro boljša, kot pa če igraš vedno sam "SoloQue".
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Guzzy ::

Seveda ma, ampak v primerjavi z doto skoraj nič.

BALAST ::

Gabe Newell: DOTA 2 is going to be free-to-play, "it'll have some twists"

"It's going to be free-to-play -- it'll have some twists, but that's the easiest way for people to think about it," he revealed.

"The issue that we're struggling with quite a bit is something I've kind of talked about before, which is how do you properly value people's contributions to a community?," he mentioned when asked about what kind of "twist " players can expect from the game.

"We're trying to figure out ways so that people who are more valuable to everybody else [are] recognized and accommodated.

"We all know people where if they're playing we want to play, and there are other people where if they're playing we would be on the other side of the planet.

"It's just a question of coming up with mechanisms that recognize and reward people who are doing things that are valuable to other groups of people," he added.

He said that the free-to-play model Valve has in mind for DOTA 2 is completely unique and hasn't been done before.

"When you start thinking about the different games that people play and you try to think about how people can create value or a service in one game and benefit somebody in a different game, you can start to see how the different games sort knit together," Newell said.

"[You can see] how somebody who really likes Team Fortress 2 (TF2) can still be creating value for somebody who is playing DOTA 2 or Skyrim, or if somebody is a creator in one space how it can translate into another.

"In a sense, think of individual games as instance dungeons of a larger experience, if that makes sense as a concept."



Najboljša novica danes!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

m0f0x ::

Dajte javit vaš steam acc, tisti, ki igrate dota 2, da lahko grem s kom kaki party game. moj acc je ni.ko AFNA email.si

koyotee ::

zrihtaj key raje :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

m0f0x ::

koyotee je izjavil:

zrihtaj key raje :D


Hehe, bi dal, če bi imel kaj viška. Daj si Dota 2 na wishlist v steamu in mogoče te kmalu presenetijo. Pri meni je bilo tako, da sem slab teden po tem, ko sem dal, dobil invite :). Mogoče naklučje ali pa ne :). Probaj.

MAGGOTs! ::

m0f0x je izjavil:

koyotee je izjavil:

zrihtaj key raje :D


Hehe, bi dal, če bi imel kaj viška. Daj si Dota 2 na wishlist v steamu in mogoče te kmalu presenetijo. Pri meni je bilo tako, da sem slab teden po tem, ko sem dal, dobil invite :). Mogoče naklučje ali pa ne :). Probaj.


Ga mam na wishlistu že od februarja, pa še ni nič prišlo :|
Res rabim ta beta key >:D
Play TF2 until death! :D

m0f0x ::

MAGGOTs! je izjavil:

m0f0x je izjavil:

koyotee je izjavil:

zrihtaj key raje :D


Hehe, bi dal, če bi imel kaj viška. Daj si Dota 2 na wishlist v steamu in mogoče te kmalu presenetijo. Pri meni je bilo tako, da sem slab teden po tem, ko sem dal, dobil invite :). Mogoče naklučje ali pa ne :). Probaj.


Ga mam na wishlistu že od februarja, pa še ni nič prišlo :|
Res rabim ta beta key >:D


Anketo si rešil?

koyotee ::

jp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BALAST ::

Že pobrani keyi! :(
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

m0f0x ::

Včeraj igral 2 rundi in so nas tako zownali. 1. match takoj 1 od naših DC + 1 feeder, nismo meli za burek. 2. match bot nafeedal Urso tako, da bi lahko šel sam proti vsem nam in nas vse pobil :) Pol pa sem šel lol igrat :)

Lonsarg ::

Bolš igrat tam kjer nisi noob res je:) Jaz po drugi strani bom LOL noob še ene 100 iger, da vse nagruntam. Pri Doti2 pa lahko uporabim kar znanje iz dota1, sam animacij se je treba navadit, prvih par iger si totalno out, k ne veš kaj je kej.

Pa nagravžno mi je pr LOL, da imajo levlanje zunaj igre, mislm wtf, pa kr vsak 2 spela imaš dodatno, kar pokvari prav ves trud po balanciranju, ker zaradi takih dodatkov ne moreš nikoli doseči balanciranosti, ki jo ima dota1(in jo ima/bo imela dota2), zaradi česar je tudi primerna za prave tournamente.

Aja pa LOL nima nobenega balanciranega matchmakinga, ki bi gleda na win/lose ratio skupaj dal enako dobre igralce. Mislm wtf, tisti level kar skoz raste, sploh ga ne moreš izgubiti, kar pomeni da tisti level ne pove nič o tem koliko si dober, pač pa samo o tem, koliko iger si šel na koncu bojo itak vsi lvl30. Za doto2 imam še upanje, da naredijo nekaj W3 stil levela, ki se ti zniža, če igro izgubiš, torej podobno kot PSR na playdoti, z to razliko, da namesto PSR uporabiš level.

m0f0x ::

OMFG Pravkral odigral 73minutno igro. ZMAGALI :) In jaz sem bil najboljši v našem teamu 8-) Tega v LOL nisem doživel v letu dni kar igram :)

Good Guy ::

Aja pa LOL nima nobenega balanciranega matchmakinga, ki bi gleda na win/lose ratio skupaj dal enako dobre igralce. Mislm wtf, tisti level kar skoz raste, sploh ga ne moreš izgubiti, kar pomeni da tisti level ne pove nič o tem koliko si dober, pač pa samo o tem, koliko iger si šel na koncu bojo itak vsi lvl30. Za doto2 imam še upanje, da naredijo nekaj W3 stil levela, ki se ti zniža, če igro izgubiš, torej podobno kot PSR na playdoti, z to razliko, da namesto PSR uporabiš level.


igraj ranked igre pa ti bo sistem jasen, normal igre so na isti ravni kot igre z boti

MAGGOTs! ::

Ma kir inivte?
Ga že preveč dolg čakam :p
Play TF2 until death! :D

Ciklamen ::

Jaz bi tudi probal ta špil, da vidim kakšne so razlike napram LOLu :D
- End of the Post ->

Lonsarg ::

Glavna razlika je taktično uporabljanje spelov pri doti napravm "akcijskemu spamanju spelov v stilu", ki je prisotno pri LOL. Večina spelov pri doti uporabiš samo enkrat med fightom, en sam stun pa spremeni cel fight. Nekako je povprečno trajanje efektov spelov in cooldownov 5-10krat daljši pri doti kot pri lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Poldi112 ::

Začel sem igrati lol, ker imam tam par kolegov, do pred par let sem pa veselo nažigal doto (končal par mesecev po tistem, ko so predstavili netopirja).

V grobem me hudo moti pri lol grafika. Dostikrat se kar izgubim v fightu, ne vidim jasno koliko zdravja imam v gužvi in moram konstantno preverjati spodaj, folk je enako smotan kot pri doti (se derejo feeder, noob in podobno), hudo me moti da se čisto prehitro predajajo, ko nekdo zapusti igro team ne dobi njegovega denarja (je pa kul da se lahko priklopi nazaj), pa nimaš tistih agility, strength in intelligence pointov, ki bi ti rasli glede na to kateri tip heroja si. Tako da ima v praksi v lol en usran agility heroj (kako temu rečejo v lol, ad?), ki je imel dober start, hitro in do konca več HP in armorja kot ti, ki imaš tanka. To zame potem ni to. V dota sem vzel unega konja s thorns aura in stunom in res bil tank, ali magino ali mortred in res bil agility heroj, v lol je pa vse pomešano. Tudi to da te mid game en speller mirno ubije v šusu samo s tem, ko naenkrat vse spelle na tebe vrže in ti naredi 1.5k damage-a mi je bedasto.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Guzzy ::

Boš pa moral malo več lola igrat pa boš videl bistveno razliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

se da blokirat spletnega trgovca od tolčenja kartice?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81761 (1174) Riff
»

Heroes of the storm (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11519532 (11602) ahac
»

Izšla Dota 2

Oddelek: Novice / Igre
3912366 (10008) Tr0n
»

Dota

Oddelek: Igre
122422 (1812) koyotee

Več podobnih tem