» »

gledanje DivX filmov

gledanje DivX filmov

bicikl ::

zanima me če je računalnik Celeron 366Mhz, 64MB RAM, ATI grafična 4MB dovolj dober za gledanje najnovejših DivX filmov? a bo laufal brez problemov?

lp

Lime ::

Najlažje boš ugotovil, če PROBAŠ.

bicikl ::

ne morm probat, ker mi ne dela CD-ROM

Lime ::

Potegni kakšen sample iz neta.
Ali sosedu pljuni disk in prekopiraj na svojega.
Ali pa posnami kakšen sample na diskete ali USB flash drive :D .

ALS ::

Pojma nimam???
Imam C667 procesor
ram 128
grafiko radeon 7500
Imam DivX Codec 5.0.2
En kup predvajalnikov.
DivX filmi se mi zatikajo.Nekateri v starejših
odgovorih pa trdijo da jim dela na 300mhz mašinah?????
PS: predvajam jih iz diska.
Kaj naredit??? Vem, vem kaj boste rekli, kupi si novo mašino. Trenutno ne morem, zato če je kakšna rešitev helpppppp.8-O

sash ::

ALS zdeva je nadvse zanimiva in sicer sem imel sam pred časom podoben problem, malenkost boljša mašina-isti problemi ;( rešitev je v kolikor uporabljaš WIN 98/Me si nabaviš kak RAMbuster nekje iz neta in zadeva pomaga, naslednja možnost je (ki sem jo sam uporabil :D ) da naložiš kak novejši operacijski sistem - WinXP ki je sposoben sam praznit ram.

Martesan ::

En prjatu ma P2 266 pa mu delajo brez zatikanja. Menda cache zlo pomaga tak da celeroni nasrkajo k ga majo mal, men na P2 500 delajo super, isto kt na Celeron 950.
:)
Enforcer, [MOb] - Members of besTeam

ALS ::

sash
sem pozabu povedat da imam
instalirane XP.
Kaj to pomeni da C667 ne more
tekoče predvajati DivX filmov.
Aja mislim pa da mi plata laufa na 66mhz vodilu.8-O

Martesan ::

jap kr prav mislis ta stari celery dela na 66 Mhz :) jst mam svojga 633 na 100 Mhz vodilu tak da nanese 950 ven. Aja ce uporablas Windows Media Player 7 ali 8 priporocam da probas verzijo 6.4 al pa ksen BSplayer kje dobis k hitrej laufata.
8-)
Enforcer, [MOb] - Members of besTeam

ALS ::

Smrk, smrk, smrk,
potem bom šel pa rajši v kino.

Ampak, ko sem naložil XP mi je pa nekaj filmov delalo solidno. Pa še tastaro grafično sem imel 4 MB.8-O

Martesan ::

Sej graficna pr divx nx ne vpliva, kar je skoda, mislim da ta nove atijke ze majo podporo za dekodiranje divx tut sicer. Drgac pa sej po moje bi celeron 667 skor da mogu gnat Divxe razen ce mas ksno cudno Via plato pol mas pa problem :)
btw kino je predrago >:D
Enforcer, [MOb] - Members of besTeam

ALS ::

Saj vem da je kino drag.
Bom pogledal plato pa se še mal poigral.
Jaz tudi mislim da bi C667 moral predvajati DivX filme pa čeprav na vodilu 66mhz.
Lep "sončen" vikend še naprej.8-O

frudi ::

ALS, da nimaš slučajno kake VA6 plate, ali kaj podobnega z Via Apollo Pro 133 čipsetom?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

cekr ::

Kot prvo, malo si oglejte, kakšne količine pomnilnika imate. Sama frekvenca na procesorju nič ne pomeni, če imaš samo 64MB rama. Dodaj vsaj še 128 MB rama. Čisto jasno je, da se ti zatika, ker sistem uporablja disk namesto rama.

SasoS ::

Pri divxih ram ne igra nobene vloge. Grafična kartica pa...fora ni v tem da bi dekodirala divx (ker ga nobena pač ne) ampak v overlay podpori. Obvezno se mora film rolat preko overlaya (preveriš tako da pritisneš print screen...če dobiš črn kvadrat namesto slike filma, potem overlay funkcionira) kajti če se ne, lahko to drastično upočasni zadevo.

ales224 ::

Zdravo!
Jaz mam celerona 333A in 4.3 GBdisk, 164MB rama, S3 3D grafično 4M pa mi divxi ful cukajo.
Ko sem pa mel tnt nvidia 32M pa je blo dost bolš, čeprav še je mal cukal.
Poskusil sem pa z win 98 Me in Xp, pa ni razlike.
LP
Če ma kdo kak nasvet da bi lahk na S3 kartici gledal filme naj pove!!

Veseljak ::

Živjo!
Jst mam P2 266,160 Rama,voodoo 3 3000 Win 98,Bsplayer,
Cpu kvaliteta na min.,filme gledam brez problemov,se pa tud najde kak ki mal šteka, ampak se da potrpet.Prej sem jih vrtel
z Divx playerjem in microDVD,takrat pa so full štekal.

MadMax ::

Meni je na C300A/64MB/ATI Rage Pro 8MB/QDI BrillianX1S/win98
zadeva delovala brez problema.

Treba se je pac zavedat, da dobra mamaplata odigra veliko vlogo. (poleg CPU in grafikulje)
Ne pa FSB, cache, RAM...
(a bo kdo prijavil, da je ful odvisno od zvocne?;) )

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Binji ::

(a bo kdo prijavil, da je ful odvisno od zvocne? )


Tudi:D Sm meu eno zvocno ku ni bla kompatibilna s plato. Je sicer kao delala ma ni dala zvoka od sebe, ma je tolko resursov porabu comp za tu da bi jo usposobil da sm filme na duronu800 gledal po diapozitivih:)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

MadMax ::

Upostevamo, da comp sicer dela ok.
V tvojem primeru pa dvomim, da je bilo tako...
;)

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Reso ::

Od računalnika je manj dovisno predvajanje Divxov kot večina misli. Jaz imam PIII 1ghz in če imam zraven še prižgan kazaa mi zvok zamuja. Jaz priporočam da se pred predvajanjem zaprejo vsi programi. Tudi navaden internet explorer in get-right znata zelo pomagat.
Poleg programov, ki so odprte je v nekaterih predvajalnikih nastavitev kakovosti filma. V divx player 2.0 se da nastavt na slabo kakovost in se bo film igral v mal slabši kvaliteti, samo tekoče.

`DoC ::

Cel 366@55o
abit bh6
256 ram
voodoo 3 2000
-------------------

vsi divx-i delajo bp


+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

cyber ::

Ma to je bilo že 100x rečeno divxi bodo dober delovali le na tistem računalniku ,ki ima dobro plato se pravi plata z dobrim čipsetom s tem dobiš dobro prepustnost pomnilnika ,procesor ne igra tukaj dost vloge vsaj 300 MHz zadostuje.Saj to je razumljivo kaj ti bo eden 1000 MHz procesor na eni slabi platI , teh 1000MHz se izkoristit ne da, ker je plata bad in tak sistem deluje dost bolj počas kar se vid, da štekajo filmi .Vidim da vas še velika večina ni ugotovila da je plata srce računalnika in da gre vse preko nje in če je ona zanič je zanič cel sistem.Zato pa obstajajo številni testi po katerih se je treba ravnat če hočemo dobro plato z dobrim čipsetom in ne rečem da je vedno najdražja plata vedno najboljša ampak se da za razumljivo ceno dobit dobro plato.
Men so tud filmi včasih tud full štekali ko sem imel še star sistem C II 633 MHz pa eno zanič plato, pa sem potem nabavu Abit BX 133 raid pa je vse delalo OK.Pred tem mi je štekal na cpu nastavitvah 0, z Abit sistemom sem lahk gledal na cpu 4 pa je delalo.
Ti ki praviš da imaš C 667 MHz naredi test z memory benchamarkom in povej koliko dobiš.

Moj sistem zdaj :Win XPSP1
Amd Athlon Xp2000, Epox 8K5A2+
512 DDR 2100

PassTrough ::

Saso maš že kartice ki prihajajo v SLO in imajo odkodirnik DivX filmov - hradversko seveda , govorim 5.02 !

lp Primož

ales224 ::

Zdravo!
Jaz mam celerona 333A in 4.3 GBdisk, 164MB rama, S3 3D grafično 4M pa mi divxi ful cukajo.
Ko sem pa mel tnt nvidia 32M pa je blo dost bolš, čeprav še je mal cukal.
Poskusil sem pa z win 98 Me in Xp, pa ni razlike.

Zanima me kolk je minimalna grafična da bom lahk gledal filme???
LP

Binji ::

moglo bi bit zadosti
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ales224 ::

Ja pa mi s to s3 grafična ful ne dela filmi tak cukajo, da sploh ne morem gledat!

Paramedic ::

Mogoče bi mal pomagalo, če bi navil celerona, če se da. Drugače je pa pol vse grafična kriva.
End transmission.

undefined ::

Za gledanje obširnejših (2CDs) DivXov s kakim filtriranjem zraven še 500 MHz ni več dovolj. Brez filtriranja (beri: slabša slika) pa je 500MHz komaj dovolj. Spomina 64MB? To ga še za sam Operacijski Sistem ni dovolj. Poskusi vsaj 256MB.

aambro ::

PII350@392, Abit BH6, 256PC133, Voodoo2 2000@3000 - brez problemov delajo vsi filmi. Ko sem imel 64MB rama, so se filmi vcasih zataknili, ce se je ful slika spreminjala. Gledam na MicroDVD na resoluciji 1280*960.

smash ::

men so divx delall na p166mmx brez zatikanja sam mal slabse kvalitete (recimo kot stare vhs kasete)

undefined ::

Na 166MHz lahko iz DivXov kvečjem dobiš ven dia-pozitive. :>

micka ::

klinc....mam pentium 4 (2 GHz),512 MB ram-a,gigabyte plato in matrox G550 DH.DivX-i mi na tv out rahlo trzajo tko da ne verjamem da je " fora " samo v mašini.

smash ::

micka: ja masino mas prehudo da bi blo kej narobe..lohk so kodeki al pa slabo posnet file


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493036 (1796) Azrael
»

Celeron 266, 96mb rama zadost za gledanje divx & xvid filmov ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151399 (1150) mrTwelveTrees
»

POMOČ PRI DIVX

Oddelek: Pomoč in nasveti
7870 (680) gonilnik
»

Kakšen PC za DivX

Oddelek: Pomoč in nasveti
181271 (1018) zile
»

DIVX Filmi

Oddelek: Zvok in slika
271951 (1470) Nemelk

Več podobnih tem