» »

Kakšen PC za DivX

Kakšen PC za DivX

Fella ::

Kako močan računalnik potrebuješ za predvajanje DivX filmov?

SpiDEr8 ::

nabav tm okol 1gmhz pa bo use delal 100% ....
em pa maš kej filmov v divX-u?? Če maš mi piš na moj mail za kej zamenat .... :\
Fear Is Mind Killer! The Fear Has Come!

`DoC ::

Sam posedujem:

Celeron 366@550
384 Ram

pa dela bp


:) 8-)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Jolando ::

minimum je 300mhz, pa 32 al 64 rama al neki tazga
ma je dobru met usaj 500mhz pa 128 rama
za menjave pa pejte sem
God save the Queen, she ain't no human being...

pivmik ::

Jazst imam Celeron 300A in 64 MB RAM pa vsi filmi tecejo ko po maslu(razen Dinosaur in Me Myself and Irene so mi cudezno stekali)
LP, Gregor GRE^

MadMax ::

Meni je ze na prejsnji masini delalo b.p.:
C300A, 64MB, ATI Xpert98 8MB AGP (cip RagePRO)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

krucymucy ::

Sem dobu od kolega X-mene - steka!!!
kwa je zdej to D1000+ pa steka!!!

Pol izvem, da ga je on sam skompresiru - na P300 - in je ze tko skompresiran bil, da steka!!!!
Tud taxi ni je steku... verjetno iz istega razloga!!! Tko da je verjetno neki na tem!!!

Jep! Na Celorenu 300 dela vse bp...

Tomi ::

Kolikor je meni znano, se da predvajati tudi na C266, ali vsaj PII266, samo bolj tako. Drugače pa meni na C400@500 in 384 rama dela zelo dobro, in noben film mi še ni štekal..
Drugače se pa raje ne meniti glede menjave, ker Primož se je vrnil z dopusta, in lahko pade par Owc. Sicer pa, Spider8, ti si tisti.. Tule ne bo Gnoja;(
metrodusa.blogspot.com

matevzm ::

Jaz imam c600@900, pa ne zmore vsega. Se mi zdi, da mu ne manjka veliko, a mu.
Za filme ki trzajo, pa ne bi smeli, pa je najboljsi nacin preveranja ogled v VirtualDubu. Obcasno se pojavi kaksen film, ki ni bil predelan iz NTSC in zato izgleda, kot da bi cisto po malem trzal. Obstajajo se hujse stvari: zadnjic sem dobil film, ki ima vsako 15 slikico podvojeno (je pa PAL). Ne vem ne kako ne zakaj, pojma nimam, kako do tega sploh lahko pride. Izgleda obupno.
Na dobrih strojih se splaca preveriti, ce ni film ze narejen slabo in da zato trza.

gkovac ::

no ja... jest mam doma:

AMD K6@350
192 RAM
RIVA TNT 16 mb grafiko

in morm rečt da mam kar probleme pri gledanju filmov... sicer mi zdej itak neki šteka comp, ampak vseen... pričakoval sem, da mi bo vse delal pa mi ne tko kot bi moralo

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Tzar ::

Jest mam Celerona 700, 256Mb. Filmi laufajo BP, kolega ma pa C700 in smao 128Mb pa mu nekateri mal štekajo.
lp8-)
Življenje je lepo!

TylerDurden ::

Mene tut zanima, ker ma kolega C700 pa 128 Mb RAMA pa mu stekaju, s tem da mislim da je kriva riva TNT Vanta, ker ma samo 64 b vodilo, men na D600 laufajo brez problema, prav tako delajo na C415 Mhz z 64 Mb rama in Bansheejem.
Let\'s make some soap ...

Fella ::

Mene je zanima, če bo delalo na P166 + 64MB Ram

tonic ::

glih včeraj sem pod linuxom na PII-350Mhz in 192Mb rama probal hkrati igrat 2 filma DivX; zato menim da z 300MHz celeronom in kakih 32Mb lahko normalno gledaš DivXe.

In uspelo mi je: Stigmata in RoadTrip sta mi igrala hkrati s tako majhnim izgubljanjem frejmov, da tega človek sploh ne vidi (razen recimo, ko je bil ogenj ali pa vodna površina)

SpiDEr8 ::

fantje ni sam važn kok mhz ma pc!!! Jest mam celerona 533 pa geforca 1ko pa 484 mb rama!!! Pa kr dost filmov mi šteka!!! Mislem da so win!!! ker v 98 mi je use laufal v win me slo 50:50 zdej ke pa mam win me ang pa še nism sprobu ..... Uglavnem je pr filmu tut odvisen kak je zripan pa v kako resolucijo .... to je to
Fear Is Mind Killer! The Fear Has Come!

pivmik ::

Odvisno je tudi kako imas nastavljen CPU Quality:
+ Ce imas slab racunalnik si nastavis na 0(300MHz procesorji)
+ Boljsi racunalnik kot imas vecjo stevilo si nastavi(najvec 4)
S CPU quality dolocas kako lepo bo prikazana slika in bolj lepo kot je prikazana boljsi racunalnik mores imet.

CPU Quality pri codecu se nastavi tako:
+ Z Windows Media Player 6 odpri en DivX film
+ klikni na sliko filma z desnim miskinim gumbom
+ In dej lastnosti (properties)
+nato klikni na jezicek Dodatno(tazadnji jezcek)
+ter dvoklikni na DivX MPEG-4 Decompressor
+in ko se ti odpre novo okno si tam nastavljaj kar zelis, torej ce ti DivX Filmi stekajo nastavi na 0 (nula nic nicla zero).
LP, Gregor GRE^

zile ::

Vsak proc hitrejši od 450Mhz predvaja filme brez zatikanja.
Fora je samo v tem , da če gledate filme direkt s cd-ja, potem lahko kšen CDRom povzroči štekanje. To pa zato, ker folk ki dela filme uporablja audio/video interleaving manjši od 200ms, kar povzroča Cdrom pogonom velike probleme, ker niso sposobni "seekat" tako za videom kot audiom pri tako majhni vrednosti interleavinga. Če delate filme, uporabljajte pri združevanju videa in audia interleaving od 250-500ms, pa bojo filmi tekli tko kot je treba.
Tisti, katerim štekajo filmi, jih pa probajte laufat s hard diska.

PS: če imate tak film, ki vam šteka, ga lahko probate popravit. Rabite program Virtual Dub 1.4c. V programu odprete *.avi. Pod video nastavite direct stream copy, pod avdio pa AVI audio. Potema pa še pod preferences -->interleaving nastavite (zgornje okno 500ms, srednje 1 frame, spodnje pustite tako kot je (prazno)). Tipka F7 (shrani). Postopek traja od 2-15 minut.

lp

matevzm ::

Jaz za vse uporabljaam 160/160, za vecje bitrate (192) 120/120 in AC3 (348) 96/96. Bojim se, da prevelike vrednosti interleavinga povrocajo obcasno pospesevanje slike in zelo rahlo zatikanje, ki pa ga je mogoce opaziti le v redkih primerih.
Da ne bo kdo mislil, da je s predvajanjem z diska vse odpravljeno. Jaz sem sam naredil Gladiatorja, in sem ga naredil tako, da se ravno dela pri meni na C600@900. Sem ga nato nesel nekomu na C633 in mu ga dal na disk. Bili so gor Win98. Pognal sem film in potem porabil skoraj pol minute, da sem lahko zaprl MicroDVD. Masina je cisto obupala. :) Ni slo niti slucajno z nobenim predvajalnikom. Masina je imela drugace 196 rama in MXa.

zile ::

matevzm: Uf, pol si pa res hudo naredu film. S katerim programom si pa delu Gladiatorja in kako ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493037 (1797) Azrael
»

gledanje DivX filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
331830 (1009) smash
»

S cim encodirate Divxe?

Oddelek: Zvok in slika
261466 (998) zile
»

divx problem .... spet

Oddelek: Programska oprema
10986 (788) Jebiveter
»

DIVX Filmi

Oddelek: Zvok in slika
271952 (1471) Nemelk

Več podobnih tem