» »

Celeron 266, 96mb rama zadost za gledanje divx & xvid filmov ?

Celeron 266, 96mb rama zadost za gledanje divx & xvid filmov ?

mrTwelveTrees ::

Nimam toliko prakse z počasnejšimi mašinami, oz kako lavfajo filmi na takih mašinam...
Mislim si postavit še 4. mašino :D zraven TVja, pa mam na razpolago:
Celerona 266
plata slot 1, intel 440al ?
96 rama
8,4 disk
mrežna ISA 3comka,
mrežna začasno ati 8 MB brez tv-ou - mislim prodat oz zamenjat... za TV out

zdej pa vprašanje:
če je mašina zadost "močna" za gledanje divx & xvid filmov ?
pa še to: če ma tu kaj pomen boljša grafična, ?
kateri OS ? (v mislih mam 98 se)

žal ne morem sprobat če to lavfa, ker nimam še enega napajalnika trenutno doma, ker če pravite da ne bo delal (filmi morajo delat gladko) potem bom vse prodal...

lp

c3R4R ::

Za gledanje filmov bo tale konfiguracija čist kul!

Azrael ::

Odvisno od filmov. Tisti, ki so kodirani v starejših zapisih Divx in MPEG1/2 verjetno brez težav (če boš imel ATI grafiko, ki ima dekoder za MPEG), tisti v najnovejših kodekih pa verjeno ne, full screen 100% ne. Imaš procesor C 266, ki nima cache memory, je pa zelo primeren za navijanje na 100 MHz FSB, če plata to omogoča. Procesor navit na 400MHz pa bi zadevo verjetno prebavil BP, chipset je dober, kar se tiče hitrosti prenosa po IDE vodilu, tako da vsaj glede tega bi zvok in slika, morala teči brez zatikanja. OS pa Win 98 SE, ne poskušat s kakšnimi Me ali XP, za to je ta mašina prešvoh.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

mrTwelveTrees ::

sej bi ga navil na 412 -(100 x 4) ampak na drugi plati.. 440 BX
ta plata mi ne podpira navinaje... grr

Phoebus ::

1. za divX je masina presvoh
2. navit se da vse :D

mrTwelveTrees ::

no, pol pa mi povej kako naj ga navijem na TEJ plati
v biosu mi napises samo; Celeron bla bla bla...
nič za spreminjanje frekvece...

kaj pa P II 300 mhz ? - ta pa bi mogu bit zadost a ?
če bi samo procesor zamenju

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Mašina je čisto zadosti za filme v bilokaterem kodeku. Če dela meni vse na 225Mhz mmx 64MB rama bo tudi tebi.
Edino to moraš paziti da izklopiš procesiranje in da znižaš kakovost slike

Azrael ::

Če plata omogoča 100 MHz FSB se to da naredii tako,da izoliraš pin B21 na slocketu od procesorja. Kako to narediti je bilo že govora v nekaterih člankih na s-t, če ne najdeš nič, ti pošljem na mail html, po katerem sem sam naredil OC na C333A@500 MHz in deluje, pa tudi filme se da gledat brez zatikanja, če spodaj ne laufa Kazaa. Osebno mislim ,da sprocesor na 66 MHz FSB nima smisla uporabljati za gledanje filmov, tako da tudi PII 300 MHz brez OC-ja ni primeren. Mogoče bi bilo bolje, da poskusiš dobiti kakšno BX plato (glej da bo res Intel chipset, VIA ali SIS je slabše) in potem naviješ obstoječ procesor.
Glede grafike ne pretiravaj s kakšno najnovejšo, TNT2 32 RAM ali enakovreden ATI je več kot dovolj.

Lp, Azrael

Ps. jest10, vidim da imaš ti zadevščino na 75 MHz FSB, kar se precej pozna. BTW: Celeroni 266 in 300 MHz na osnovnih frekvencah, brez OC-ja so bili neznatno hitrejši od nenavitih 200 in 233 MHZ Pentiumov MMX, pač nič prvostopenjskega predpomnilnika...
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Dr_M ::

jest sm gledu divxe kodirane z 3.11 kodekom na p210mmx z 128mb rama in win98se. mogu sm znizat kvaliteto zvoka na 22khz in potem je delal se kr zadovoljivo, razn v ksnih hitrih kadrih je stekat zacel. pa c266 bi tut taki filmi delal, ampak verjetn samo na win98 al ME.
za filme kodirane z 4.xx, 5.0x ali xvid bos pa rabu kr ene 350-400mhz (z win98)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mrTwelveTrees ::

ne vem, kaj bom naredu...
plata mi podpira do P II 333 mhz, več ne...

plato se mi ne splačsa prodat, ker ne bom dobu zanjo nič, pa še fdd kontroler ne dela

tako da, P II 333 mhz, 96 rama, win 98, to bi pa mogl delat

frenk ::

ja to bi pa pomoje že mogl delat...jest sm meu c266 in 32MB rama pa je kr precej štekal

Smorny ::

Meni se pleyajo filmi na c266 + 160mb rama skoraj brez problemov. Redkokdaj pride do zamikov zvoka, oz. pri hitri akciji do štekanja. Vse to na onboard ati rage z 2mb rama. Grafična tu nima veze. Daj si gor čim manj požrešen sistem, kvaliteta malo nižja in mora delati.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smorny ()

Phoebus ::

>> Grafična tu nima veze

Graficna ima se kako veliko vezo. Ce ti ne pozre podatkov/resajza/..., mora vse to delat procesor. In se *full* pozna pri starih masinah. Full screen na eni levi grafi s staro masino zelo zelo zelo tezko dosezes, s kaksno malo boljso pa kar gre.

mrTwelveTrees ::

grafično mislim met ene ATI 8 Mb tv out... kaj več ne

Alfa ::

Kaj pa če bi Linux gor fliknil.

Kakor so testiral divx playerje, se je proc še najmanj mučil v Linuxu?

Jaz sem imel idejo, da bi dal na laptop P2-233 Linux za divx-e, samo tudi na Win98SE za silo dela.

mrTwelveTrees ::

ne morem verjet... stvar dela na win98 se slo
konfiguracija je ista...

divx dela normalno v Bsplayerju, v windows media playerju pa šteka ? kje je logika
no pri xvidu pa mi zvok malo prehiteva/zaostaja

to pa je vse...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493035 (1795) Azrael
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291764 (1367) Poldy
»

dvix na slabšem pc-ju

Oddelek: Strojna oprema
171671 (1384) Phoebus
»

AMD izda računalnik za množice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
525631 (5631) nicjasno
»

gledanje DivX filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
331828 (1007) smash

Več podobnih tem