» »

FBI z GPS-om sledi avtomobilom

FBI z GPS-om sledi avtomobilom

Wired News - Mladi študent pol egipčanskega rodu v Kaliforniji Yasir Afifi je ta teden na svojem avtomobilu našel GPS-slednilnik - v resnici ga je odkril mehanik - Orion Guardian ST820 in ga seveda snel. S prijateljem sta ga razstavila in poslikala ter posnetke pripela na internet, koder so sprožili veliko ugibanj, ali gre za avtentično napravo. Hitro so ugotovili, da gre za pravcati primerek. Zgodba se je začela razpletati v dveh dneh, ko se je pri 20-letnem mladeniču oglasil FBI s šestimi agenti in zahteval drag kos opreme nazaj. Ti so mu med vrnitvijo sledilnika po ovinkih priznali, da je bil zadnje tri do šest mesecev pod nadzorom FBI, česar tiskovni predstavnik potem ni potrdil.

Problem je, da je tovrstno početje v ZDA legalno. Prizivno sodišče je namreč letos presodilo, da policija ne potrebuje sodne odredbe za namestitev GPS-sledilnikov na avtomobile ljudi v preiskavi (precedens velja za Aljasko, Arizono, Kalifornijo, Havaje, Idaho, Montano, Nevado, Oregon in Washington). Afifi je ameriški državljan, a ker je njegov oče, ki je bil vodja Islamsko-ameriške skupnosti, lani umrl, je postal oseba zanimanja. So ga pa potem agentje potolažili, da je dolgočasen in da imajo vse podatke, ki so jih potrebovali.

77 komentarjev

«
1
2

Slo-One ::

potem jim pa moreš napravo še vrniti...

nekikr ::

So ga pa potem agentje potolažili, da je dolgočasen in da imajo vse podatke, ki so jih potrebovali.

Ok, nič na slabšem ni potem. Če bi bil terorist bi pa s tem lahko rešili kar nekaj življenj.

Zdaj pa začnite po udarjati :)

Dr_M ::

Moral bi skrit, pa se nardit malo nevednega?
Kaksna GPS naprava? 8-O

:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jan01 ::

Na craigslist ali ebay bi ga ponudil kot rezervni del....

dronyx ::

Vsi avtomobili v ZDA bi morali imeti serijsko vgrajene GPS sledilnike, ki bi jih lahko policija oziroma FBI na daljavo aktiviral in spremljal gibanje vozila. Čudi me, da tega še nimajo in se morajo tako agenti FBI še vedno plaziti pod avtomobili državljanov arabskega porekla.

poweroff ::

Ne samo to. Zraven GPS-a še en kilogram TNT ter možnost proženja na daljavo.

Ziher je ziher, rakete pa pač stanejo.

:D
Si pa ne morem kaj, da se ne bi spomnil na ene hekerje, ki so pred par leti razvili inteligentne motilce GPS signala... ukradli so tovornjak, potem pa oddajali lažni signal, ala, da se pelje proti Los Angelesu, v resnici pa so ga odpeljali na drug konec ZDA, ga v miru razstavili in potem zapustili.

USRP z ustreznimi moduli za tole stane okrog jurja USD. GPS modul sem pa tudi že videl nekje in je dosti enostaven za upravljat. Drobiž za organizirano kriminalno združbo ali teroriste...
sudo poweroff

sidd ::

dronyx je izjavil:

Vsi avtomobili v ZDA bi morali imeti serijsko vgrajene GPS sledilnike, ki bi jih lahko policija oziroma FBI na daljavo aktiviral in spremljal gibanje vozila. Čudi me, da tega še nimajo in se morajo tako agenti FBI še vedno plaziti pod avtomobili državljanov arabskega porekla.


Google for OBD III ;)
no idea for signature
signed
I

_Enterprise_ ::

Problem je, da je tovrstno početje v ZDA legalno.
problem je, da tako početje mora biti legalno

nevem zakaj bi se sekirali glede tega, razen če že misliš postati bradati musliman, ki sovraži zahodne materialne vrednote

Pyr0Beast ::

Hmm. Luštno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Isotropic ::

poweroff je izjavil:


Si pa ne morem kaj, da se ne bi spomnil na ene hekerje, ki so pred par leti razvili inteligentne motilce GPS signala... ukradli so tovornjak, potem pa oddajali lažni signal, ala, da se pelje proti Los Angelesu, v resnici pa so ga odpeljali na drug konec ZDA, ga v miru razstavili in potem zapustili.

USRP z ustreznimi moduli za tole stane okrog jurja USD. GPS modul sem pa tudi že videl nekje in je dosti enostaven za upravljat. Drobiž za organizirano kriminalno združbo ali teroriste...

ne vem, ce so to toliko motilci gps signala kot bolj to, da so shekali nacin prenosa podatkov od kamiona in posiljali ustrezne...
kaj je to usrp? to za gps v kamionu ali fbi?

MrStein ::

_Enterprise_ je izjavil:


nevem zakaj bi se sekirali glede tega, razen če že misliš postati bradati musliman, ki sovraži zahodne materialne vrednote

Kake vrednote? Svoboda? Domneva nedolžnosti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

Jp. Ampak ker misliš, da tega nimamo, pojdi na obisk sevrne koreje ali bližnjega vzhoda. Potem ne boš trollal več :)

noraguta ::

lahko bi blo na napravi vsaj označeno , da gre za posest ameriškega ljudstva. da ga srečni najditelj lahko vrne lastniku. malomarna postaja tale ameriška administracija.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Monster ::

itak ni mel nic za skrivat :P
Ka zaboga...

MrStein ::

nekikr je izjavil:

Jp. Ampak ker misliš, da tega nimamo, pojdi na obisk sevrne koreje ali bližnjega vzhoda.

Če se mu danes odpovemo, potem jutri res ne bomo imeli.
Kaj misliš, da je severna koreja rekla : OK, imejmo sux sistem?
Ne, rekli so: naredimo tele spremembe, in vse bo full kull.

Tako kot drugje eni pravijo: "malo" omejimo sovobode in vse bo full kull.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

_Enterprise_ je izjavil:

Problem je, da je tovrstno početje v ZDA legalno.
problem je, da tako početje mora biti legalno

nevem zakaj bi se sekirali glede tega, razen če že misliš postati bradati musliman, ki sovraži zahodne materialne vrednote


Najboljše da še v vsa stanovanja v vse prostore državljanov ZDA namestijo kamere in mikrofone, prav tako na vse mobilne telefone. Saj če ne počneš nič nezakonitega, te ne bi smelo motiti niti to, da ima FBI točen pregled nad vsem kar si in počneš, vključno z barvo in obliko stvaritev v WC školjki.

nekikr ::

MrStein: pojma nimaš. Preberi prosim za začetek wikipedio tukaj in tukaj

Tako kot drugje eni pravijo: "malo" omejimo sovobode in vse bo full kull.

Kako točno so s tem GPS sledilnikom onemogočili svobodo tega primerka? Mu je bil prepovedan vstop do česarkoli? Je imel nižjo plačo? Česa točno, je imel manj?

Ne mešajte GPS sledilnikov, ki jih imajo potencialni teroristi oz. sovražniki države (kar ne pomeni avtomatično vseh ljudi, kot vi mislite) z nekim mikrofonom v sekretu. Osebno sem takoj zato, da mi dajo en GPS sledilnik na avto, če bi to pripomoglo, da zaradi tega ujamejo nekoga, ki bi sicer pobil 10 ljudi. Dokler je to regulirano in v mejah normale (kar mikrofon v sekretu ni) je to ok.

amigo_no1 ::

Sledilnik že imate (legalno). Reče se mu GSM.

_Enterprise_
Začne se s "teroristi", nadaljuje z vsemi ostalimi. Žabo se pač počasi kuha, drugače skoči iz lonca...

k4vz0024 ::

Problem je, da je tovrstno početje v ZDA legalno. Prizivno sodišče je namreč letos presodilo, da policija ne potrebuje sodne odredbe za namestitev GPS-sledilnikov na avtomobile ljudi v preiskavi (precedens velja za Aljasko, Arizono, Kalifornijo, Havaje, Idaho, Montano, Nevado, Oregon in Washington).


Pa tam niso normalni. Že vidim, kako bodo v naši ljubi državi vsakemu napopali GPS sledilnik. Pa celo res ga bodo pod krinko cestninjenja.

Stalin pleše v grobu in je navdušen nad Ameriko. Če bi bil še živ, bi gotovo emigriral v Ameriko in postal predsednik.

Američani bodo morali na bankovcu spremeniti slogan, zaupamo v boga v: zaupamo samo še totalnemu nadzoru.

Poldi112 ::

nekikr je izjavil:


Kako točno so s tem GPS sledilnikom onemogočili svobodo tega primerka? Mu je bil prepovedan vstop do česarkoli? Je imel nižjo plačo? Česa točno, je imel manj?


Imel je manj zasebnosti. Posledično tudi svobode.

nekikr je izjavil:


Osebno sem takoj zato, da mi dajo en GPS sledilnik na avto, če bi to pripomoglo, da zaradi tega ujamejo nekoga, ki bi sicer pobil 10 ljudi. Dokler je to regulirano in v mejah normale (kar mikrofon v sekretu ni) je to ok.


Mogoče je v mejah tvoje normale, da smejo takole šnofljati za teboj, definitivno pa to ni v mejah moje normale.

Kaj boš pa rekel, ko bo prišel en tretji, ki bo zagovarjal da kar vse po vrsti zapremo, ker bo to znižalo raven umorom na absolutni minimum. In da mu je to v mejah normale?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

MrStein ::

Kak že gre oni citat? Evil comes by good men doing nothing?

To me ne moti.
Tisto tudi ne.
OK, še to odstopim.
...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kitaj ::

nekikr je izjavil:

Jp. Ampak ker misliš, da tega nimamo, pojdi na obisk sevrne koreje ali bližnjega vzhoda. Potem ne boš trollal več :)

Kaj imaš proti S. Koreji? Ljudi tam preganjajo povsem v skladu s svojimi zakoni! Za obisk pa tebi priporočam najnovejšo svetovno demokracijo - Irak.

_Enterprise_ ::

zmaugy je izjavil:

_Enterprise_ je izjavil:

Problem je, da je tovrstno početje v ZDA legalno.
problem je, da tako početje mora biti legalno

nevem zakaj bi se sekirali glede tega, razen če že misliš postati bradati musliman, ki sovraži zahodne materialne vrednote


Najboljše da še v vsa stanovanja v vse prostore državljanov ZDA namestijo kamere in mikrofone, prav tako na vse mobilne telefone. Saj če ne počneš nič nezakonitega, te ne bi smelo motiti niti to, da ima FBI točen pregled nad vsem kar si in počneš, vključno z barvo in obliko stvaritev v WC školjki.
zelo ste primitivni, ko greste v skrajnost in iz tega dajete protiargumente. na kozlanje mi greste

Ziga Dolhar ::

nekikr je izjavil:


Ne mešajte GPS sledilnikov, ki jih imajo potencialni teroristi oz. sovražniki države (kar ne pomeni avtomatično vseh ljudi, kot vi mislite) z nekim mikrofonom v sekretu. Osebno sem takoj zato, da mi dajo en GPS sledilnik na avto, če bi to pripomoglo, da zaradi tega ujamejo nekoga, ki bi sicer pobil 10 ljudi. Dokler je to regulirano in v mejah normale (kar mikrofon v sekretu ni) je to ok.


Kako točno bi GPS sledilnik na tvojem avtu pomagal ujeti nekoga, ki bi pobil 10 ljudi?
https://dolhar.si/

Pyr0Beast ::

zelo ste primitivni, ko greste v skrajnost in iz tega dajete protiargumente. na kozlanje mi greste

Zelo mi greste na jetra vsi ki te zadeve redčite z vodo in se obnašate kot da to 'ni big deal'.

Perkele no. Človeku so _sledili_.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MrStein ::

... brez sodne odredbe.
Sodniki in zakoni so samo na poti policij-i/ski državi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

_Enterprise_ je izjavil:

zmaugy je izjavil:

_Enterprise_ je izjavil:

Problem je, da je tovrstno početje v ZDA legalno.
problem je, da tako početje mora biti legalno

nevem zakaj bi se sekirali glede tega, razen če že misliš postati bradati musliman, ki sovraži zahodne materialne vrednote


Najboljše da še v vsa stanovanja v vse prostore državljanov ZDA namestijo kamere in mikrofone, prav tako na vse mobilne telefone. Saj če ne počneš nič nezakonitega, te ne bi smelo motiti niti to, da ima FBI točen pregled nad vsem kar si in počneš, vključno z barvo in obliko stvaritev v WC školjki.
zelo ste primitivni, ko greste v skrajnost in iz tega dajete protiargumente. na kozlanje mi greste


Aha, zate je torej to preveč? Kje je meja? Sicer pa se mi zdi nastavljanje GPS naprav v avtomobile s ciljem da se sledi človeku glede na stanje tehnologije zelo neumno početje. Kolikor vem se da brez nameščanja česarkoli slediti kar mobilnemu telefonu (dovolj je prepričljiv obisk pri operaterju), da ne omenjam nepraktičnosti sledenja avtomobilu npr. po peš conah ali parkih.
Glede primitivnosti bi te pa vprašal kakšno zvezo imajo kot si napisal "bradati muslimani" s terorizmom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Gavran ::

Kakšen smisel ima sledenje? Tip bi lahko zamenjal avto vsak teden - a bi mu vsak teden montirali nov GPS in iskali starega? Samo pesek v oči ljudstvu pod krinko "boja proti terorizmu" in kratenje osebne svobode in zasebnosti...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

poweroff ::

Isotropic je izjavil:

kaj je to usrp? to za gps v kamionu ali fbi?

USRP je en tak lušten kos hardwera, ki je namenjen sprejemanju in oddajanju radijskih signalov. In je totalno programabilen. Ves signal processing se odvija programsko, z GNU Radijem.

Kar pomeni, da imaš USRP, pa naložiš program, in nenadoma je USRP postal radijski FM sprejemnik. Potem naložiš drug software - in je postal DVB-T sprejemnik. Pol naložiš tretji software - in je zadeva postala GSM bazna postaja. Ali pa GPS sprejemnik. Ali pa oddajnik. Itd.

nekikr je izjavil:

Osebno sem takoj zato, da mi dajo en GPS sledilnik na avto, če bi to pripomoglo, da zaradi tega ujamejo nekoga, ki bi sicer pobil 10 ljudi.

Hmm, se zavedaš, kaj si napisal?

Napisal si, da si ta človek, ki bi pobil 10 ljudi v resnici ti. Predlagam, da se samoovadiš. :D :|
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Keri ownage.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nekikr ::

Matthai: ta človek (tako kot jaz) očitno ni imel namena ubiti nikogar. Zato so napravo vzeli nazaj, mu povedali, da ni zanimiv in šli dalje. Če bi meni naredili isto, jim ne bi zameril. Mogoče pa na 100 takih poskusov najdejo nekoga, ki pa ima tak namen in mu to preprečijo. In tako je bil zgornji stavek tudi mišljen, kar ti je povsem jasno, pa najbrž hočeš samo provocirati, ko zmanjka protiargumentov.

A ti slučajno kupuješ v Mercatorju? Ali katerikoli drugi običajni trgovini? Ker tam te snemajo veš. Hudiča, zlobno-zlobni ljudje te gledajo in točno vejo kje si! Pričakujem, da od sedaj kupuješ hrano samo še na lokalni tržnici, zavit v maskirno obleko, brez mobitela. Ali pa stfu.

camalotz2 ::

nekikr je izjavil:

Osebno sem takoj zato, da mi dajo eno videokamero na skret, če bi to pripomoglo, da zaradi tega ujamejo nekoga, ki bi sicer pobil 10 ljudi.


FTFY

nekikr je izjavil:

A ti slučajno kupuješ v Mercatorju? Ali katerikoli drugi običajni trgovini? Ker tam te snemajo veš.


Ja vem. Ker tam piše "Objekt je pod videonadzorom". Za razliko od avta na katerem ne piše "Objekt je pod nadzorom FBI."

Sicer pa ni problem v sledenju. Problem je, da lahko ljudem sledijo brez kakega utemeljenega suma, samo zato, ker se je en policaj tko odločil.

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Zakaj sploh GPS sledilnik, ko pa se da že preko GSM signala in triangulacije zelo natančno določit položaj. Tudi v SLO. In to tudi počnejo....
Vse je za neki dobr!

Blisk ::

Zanima me, kaj bi storili, če bi zadevo prodal na Ebayu in to v tujino?????
Verjetno bi po ameriških zakonih našli nekaj, da bi ga obsodili za terorizem.

Jaz bi vsekakor zadevo ali prodal ali uničil!

Mehmed ::

nekikr je izjavil:

A ti slučajno kupuješ v Mercatorju? Ali katerikoli drugi običajni trgovini? Ker tam te snemajo veš. Hudiča, zlobno-zlobni ljudje te gledajo in točno vejo kje si! Pričakujem, da od sedaj kupuješ hrano samo še na lokalni tržnici, zavit v maskirno obleko, brez mobitela. Ali pa stfu.

Heh, to je kot bi v mercatorju sli preglede delat vsem. En od stotih mogoce krade.

gzibret je izjavil:

Zakaj sploh GPS sledilnik, ko pa se da že preko GSM signala in triangulacije zelo natančno določit položaj. Tudi v SLO. In to tudi počnejo....

Mogoce nalog rabijo za tisto. Da ti oddajnik podtaknejo pa ne.

nekikr ::

Heh, to je kot bi v mercatorju sli preglede delat vsem. En od stotih mogoce krade.

Ja saj točno to delajo. In v vseh drugih trgovinah tudi. Pregledujejo VSE - brez izjeme, eden na 100 pa recimo krade. Se kdo pritožuje? Si kdaj šel do varnostnika in mu rekel naj izključi varnostno kamero, ker nočeš biti posnet?

Markoff ::

nekikr je izjavil:

Če bi meni naredili isto, jim ne bi zameril.


Kaj pa, če bi ti isto naredil tvoj sosed? Mu ne bi zameril? Glede na tvoj nivo izražanja in nestrpnost ("STFU") bi prej ocenil, da bi ga šel fentat. In 9 drugih sosedov zraven, just for the fun of it.

No, pa naj te kar sledijo, da ti preprečijo umor 10 ljudi. Ali pa vsaj de facto ugotovijo, da si bil res ti. Če pa nisi bil ti, ampak si bil samo v bližini, potem si stranska škoda. Hey, it didn't happen to me, so what do I care?

nekikr je izjavil:

Heh, to je kot bi v mercatorju sli preglede delat vsem. En od stotih mogoce krade.

Ja saj točno to delajo. In v vseh drugih trgovinah tudi. Pregledujejo VSE - brez izjeme, eden na 100 pa recimo krade. Se kdo pritožuje? Si kdaj šel do varnostnika in mu rekel naj izključi varnostno kamero, ker nočeš biti posnet?


Tam kamere ne snemajo samo določenih ljudi, ampak prostor. To pomeni, da si posnet samo toliko časa, kolikor se zadržuješ v določenem prostoru. Misliš, da imajo kamere samodejni "OCR" za obraze in da se posnetki shranjujejo v centralni bazi UDBE? Hkrati ne pozabi, da se morajo posnetki po določenem času brisati, v skladu z ZVOP.

Mimogrede - Emporium je fasal konkretno globo, ker so namestili kamere za kabine za preoblačenje, kjer se sicer dogaja največ kraj, a se pričakuje tudi določena zasebnost. Zato pa imaš RFID / magnetne priponke in čitalce le-teh na izhodu.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

nekikr ::

Narobe ocenjuješ. stfu je mišljen vsem vam, ki zagovarjate neko svobodno družbo, brez kakršnegakoli nadzora, po drugi strani pa nimate nič proti nadzoru v trgovinah, na avtocestah, mobitel imate vedno in povsod s seboj. Ampak to ni problem. Problem je, ker v istem stavku nekdo omeni teroriste, sledenje in ZDA. Te tri besede so za povprečnega slovencelnja enake bogoskrunstvu. Ker vsi seveda vemo, še posebej tisti z vasi popoldne v gostilni, kako zlobni so namreč ameri. In nobenega ne bom šel fentat, brez skrbi, mirno se lahko sprehajaš naokoli.

ampak si bil samo v bližini

Ta izgovor sem vedno uporabil v osnovni šoli, ko je bila kakšna pizdarija. Začuda se mi ni pa nikdar zgodilo, da bi bil obtožen samo zato, ker sem bil v bližini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Mehmed ::

nekikr je izjavil:


Ja saj točno to delajo. In v vseh drugih trgovinah tudi. Pregledujejo VSE - brez izjeme, eden na 100 pa recimo krade. Se kdo pritožuje? Si kdaj šel do varnostnika in mu rekel naj izključi varnostno kamero, ker nočeš biti posnet?


Govorim o nakljucnih fizicnih pregledih. Da bi ob vratih se vsakogar pretipali.
Pritozujejo se itak ne, ker vejo da se snema in imajo izbiro se izognit takemu kraju. Ne eno ne drugo ne pride v postev pri tem, kar je fbi zganju, tko da res ni dobra primerjava.

nekikr je izjavil:

Narobe ocenjuješ. stfu je mišljen vsem vam, ki zagovarjate neko svobodno družbo, brez kakršnegakoli nadzora, po drugi strani pa nimate nič proti nadzoru v trgovinah, na avtocestah, mobitel imate vedno in povsod s seboj.


Nadzor v trgovinah je reguliran. Mas dovoljenje, mas obvestilo, mas moznost se obrnit in oditi stran.
Na cestah ne spremljajo kam grem ampak stanje. Mobitela mi ne nadzorujejo brez naloga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

nekikr ::

Ne, ravno v tem je stvar, da je zelo podobno. GPS sledenje je neinvazivna stvar. Nihče te ne ustavi in pregleduje. Možakar sploh ni vedel da mu kdo sledi. Na noben način ni bil oviran. Da pa je skrivno je pa seveda logično - ali pa morda pričakuješ, da bodo recimo tudi pedofilom poslali pošto, v katerih jih seznanjajo, da bodo pregledali njihov računalnik na ta in ta dan ob tej in tej uri, ker imajo utemeljeni sum, da je pedofil in da naj bodo tako prijazni ter vse slike in filmčke dajo nekam v mapo na namizje, da ne bo preveč dela?

In če kupuješ hrano se praktično ne moreš več izogniti kraju, kjer bi te snemali. Tudi do morja ne moreš iz Ljubljane, brez da te posname ena od kamer na avtocesti ali na lokalni. Primerjava ni idealna, je pa dovolj dobra.

Mehmed ::

Ce hoces slabe primerjave; tud ni kraja na svetu, kjer bi bil varen pred kriminalom.
To ne pomeni, da bo zdej postal sprejemljiv pa vsakdanji.

nekikr ::

Seveda ne. Bo pa postala sprejemljiva in vsakdanja določena kontrola, kot je sedaj recimo policijski nadzor, varnostne kamere itd. Ti praviš, da je bolje narediti nič, ker s tem nekako posegaš v življenje posameznika (kar je res, toda poseg je neinvaziven), jaz pa pravim, da je določena stopnja nadzora v redu (močno dvomim, da FBI tole napravo namontira vsem lastnikom avtomobilov). Ta stopnja pa je odvisna od države do države in od primera do primera. V tem iz članka se moram strinjati s takšno uporabo, pa čeprav bi tudi sam raje videl, da smo brez nadzora. Ampak to ne gre, ker potem dobiš anarhijo.

poweroff ::

nekikr je izjavil:

Narobe ocenjuješ. stfu je mišljen vsem vam, ki zagovarjate neko svobodno družbo, brez kakršnegakoli nadzora

Kdo pa zagovarja družbo povsem brez nadzora? Kvečjemu eni zagovarjate družbo povsem brez zasebnosti in svobode.

nekikr je izjavil:

Seveda ne. Bo pa postala sprejemljiva in vsakdanja določena kontrola, kot je sedaj recimo policijski nadzor, varnostne kamere itd.

Ja sej to eni problematiziramo. Da se polje svobode oži.
Da ne govorimo o tem, da je videonadzor za preprečevanje kriminala itak večinoma neuporaben. Ampak ja, religija dela svoje in verski fanatiki pač tumbajo, da je videonadzor učinkovit...

nekikr je izjavil:

V tem iz članka se moram strinjati s takšno uporabo, pa čeprav bi tudi sam raje videl, da smo brez nadzora. Ampak to ne gre, ker potem dobiš anarhijo.

Trapast argument. Ker če bi to veljalo, bi do pred par let imeli težko anarhijo, saj takrat ni bilo ne GPS-ov, ne videonadzora... pa "začuda" anarhije ni bilo.
sudo poweroff

nekikr ::

Kdo pa zagovarja družbo povsem brez nadzora? Kvečjemu eni zagovarjate družbo povsem brez zasebnosti in svobode.

Kje sem to napisal?

Ampak ja, religija dela svoje in verski fanatiki pač tumbajo, da je videonadzor učinkovit...

Ne vem točno za kateri primer se je že šlo, ampak nekaj let nazaj je bil umor in imeli so človeka, ki je umor zagrešil. Trdil je, da ga takrat na primorskem koncu ni bilo. Varnostna kamera na avtocesti ga je pa posnela. Večinoma je zelo splošna beseda veš. Če bi ti nekdo ubil otroka in bi ga varnostna kamera posnela, človek pa bi bil na podlagi tega obtožen, bi bilo pravici vsaj deloma zadoščeno. Če gledaš samo neko široko povprečje pa niti policije ne rabimo.

poweroff ::

Argument, "če bi ti nekdo ubil otroka" je bedast. V tem primeru bi policija uporabila pač druge metode za odkritje zločinca. Večinoma je to tako tudi sedaj - videonadzor sam po sebi je zelo redko ključen dokaz. Vprašanje torej kako je bilo takrat na Primorskem.

Poznam pa en hujši primer. Podrobnosti ne bom opisoval, ker sem na primeru delal kot izvedenec, ampak šlo je tudi za uboj (z avtom). Ženska, ki naj bi ga zagrešila, je trdila, da ni ona vozila. Posnetek se je pridobil, a je tako zanič, da tega ni mogoče z gotovostjo potrdit. Kažejo pa nekateri drugi posredni dokazi, da je ženska govorila resnico.

Ampak obsojena bo skoraj ziher. Da bo pravici zadoščeno.
sudo poweroff

nekikr ::

Katere druge metode? Ker čisto vse po vrsti so nepotrebne in jih ne maramo, ko hočemo imeti družbo brez nadzora. Boš rekel, da je sledenje mobitelu ok, sledenje GPS pa ne?

Tukaj
Tukaj
Tukaj
Prvi trije linki na googlu, če vtipkaš "varnostna kamera ujela morilca". Tega je še precej. In ponovno: ne pravim, da je varnostna kamera super dobra in 100%. Daleč od tega. Ampak če najde nek procent storilcev na nam neinvaziven način, potem je v redu.

ABX ::

Problem tega nadzora je zloraba. Zgodovina pravi da je to večji problem kot par mulcev ki dela galamo, ker profesionalci itak nevtralizirajo te igrače.

In še obvezen quote Benjamina Franklin za takšne poste:
People willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

nekikr ::

Res je. Zato pa s tem sistemom ujamemo amaterje, ki jih prime, da bi koga ubili. Vsak sistem je za nekaj dober. Povej mi, zakaj ima vsako skladišče varnostne kamere in pogodbo z zasebno varnostno firmo, če pa za profesionalce to ni problem? Zakaj ima Mercator varnostnika in varnostne kamere, če za ninđe to sploh ne predstavlja ovire? Najbrž zato, ker določeni kriminalci pa vseeno niso tako hudo profesionalni in ti se ujamejo na tako past.

ABX ::

Za narkomane ki udirajo v prostore bi bila 2 psa dovolj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS tracker/sledilnik

Oddelek: Loža
327772 (1093) Peter40
»

Hutchins pogojno na prostosti, avtorji WannaCryja začeli unovčevati plen

Oddelek: Novice / Kriptovalute
168976 (6227) Uros!no
»

GPS sledenje vozila

Oddelek: Na cesti
71441 (1270) siniša
»

GPS sledilci

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112529 (1819) pikpok
»

FBI z GPS-om sledi avtomobilom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7718931 (16305) ABX

Več podobnih tem