» »

Več nadzora nad oglaševalskim sledenjem in ciljanimi oglasi

Več nadzora nad oglaševalskim sledenjem in ciljanimi oglasi

Magični trikotnik

vir: Ars Technica
Ars Technica - Več oglaševalskih združenj (med njimi Association of National Advertisers, Direct Marketing Association, the Better Business Bureau, Interactive Advertising Bureau in Network Advertising Initiative, ki skupno predstavljajo 5000 podjetij) se je povezalo in naznanilo program z imenom Advertising Option Icon, ki bo deskarjem po spletu omogočil enostavno odjavo od sledenja prek oglasov in natančno analizo podatkov, ki jih strani zbirajo. K shemi pridružene strani bodo dobile majhno modrozeleno ikono v obliki prerezanega trikotnika, ob kliku na katero bo uporabnik upravljal s svojo zasebnostjo.

Program je nastal kot odgovor na poročilo Self-Regulatory Principles for Online Behavioral Advertising iz lanskega julija, ki se je ukvarjalo z izobraževanjem, transparentnostjo in uporabniškim nadzorom nad ciljanimi reklamami. S klikom na ikono bo uporabnik lahko prebral izjavo podjetja, kaj zbira, in se odjavil. Program je seveda neobvezen, zato ni nobene prisile, da bi ga strani morale uporabiti in uporabljati modrozeleno ikono. Prav tako odjava ne bo pomenila umika reklam, ampak zgolj ukinitev sledenja in preklop s ciljanih na generične reklame.

11 komentarjev

PJani ::

Ah reklame...
C/C++

gendale ::

adblock + noscript = kake reklame?

dunker ::

adblock + noscript = internet brez zanimivih spletnih strani, ker vse propadejo

Mater ste eni "flegma" in vidite samo svoje dobro ... :8)

McMallar ::

Pa smo spet tam...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

KaRkY ::

adblock brez njega živeti mi ni.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

nUUb ::

dunker je izjavil:

adblock + noscript = internet brez zanimivih spletnih strani, ker vse propadejo

Mater ste eni "flegma" in vidite samo svoje dobro ... :8)


moja bi ostala ^^ www.localhost.com
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

techfreak :) ::

Seveda, raje imamo oglase, vendar da nas ne sledijo oz. sistem opt-in prijava na sledenje in navade. Enako bi rabili tudi za statistiko.

ABX ::

dunker je izjavil:

adblock + noscript = internet brez zanimivih spletnih strani, ker vse propadejo

Mater ste eni "flegma" in vidite samo svoje dobro ... :8)


To sem začel koristit ko je vsaka druga stran začela uporabljat moteče pop-upe.
Zdaj Internet spet zgleda kot leta 90, čist in hiter.

Če kdo uporablja custom build reklame, večina jih ne bo blokirana. Ampak ker jih je večina lenih in samo delajo strani po templat-u, sem prav vesel da je vse blokirano.

Na slo-tech AdBlock plus ne blokira nič, edino NoScript blokira (pravilno) določene forum linke. Napiši stran kot treba in nimaš kaj skrbet, če pa si nesposoben pa tvoje solze mi ne pomenijo kaj dosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

matejdro ::

Recimo oglasi od googla so super. Nevsiljivi, pa tudi teh nekaj vrstic teksta ne bo kaj dosti povečalo hitrost nalaganja strani. Med tem ko so drugje slike (po možnosti animirane z vsiljujočo animacijo) ali pa celo več MB veliki flash bannerji, ki utripajo in spuščajo raznorazne zvoke. Če pa stran obiščemo iz mobilnega telefona (tistega, ki podpira flash) ali pa počasnejšega računalnika, kjer flash ne deluje ravno s svetlobno hitrostjo, se nam brskanje po strani opazno upočasni.

Oglasi morajo biti zasnovani tako, da jih uporabnik strani vidi, obenem pa morajo biti nemoteči in ne smejo upočasnjevati nalaganja ali samega delovanja strani. Ko bodo oglaševalci to razumeli, bo veliko manj oglasov blokiranih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

gruntfürmich ::

dunker je izjavil:

adblock + noscript = internet brez zanimivih spletnih strani, ker vse propadejo

Mater ste eni "flegma" in vidite samo svoje dobro ... :8)


mislim da si samo nesposoben, ker ne znaš narediti 'OK' reklam...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dunker ::

V bistvu niti nimam toliko izkušenj z AdBlockom, da bi vedel, kaj blokira in kaj ne, ampak sem privzel, da blokira oglase v splošnem. You know, Ad Block. What does it do? It blocks ads.

O svoji nesposobnosti pa ne bi vedel, bodo morali soditi drugi; želim si le, da bi bil to kdo, ki ve vsaj nekaj malega o meni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook in AdBlock Plus: kdo bo koga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7121355 (16832) Pithlit
»

Yahoo ignorira DNT

Oddelek: Novice / Zasebnost
3413180 (11128) Mipe
»

Odvetnik trdi, da ima patent na ciljano oglaševanje

Oddelek: Novice / Tožbe
135435 (4175) cegu
»

Microsoft ne želi omejitev pri zbiranju osebnih podatkov

Oddelek: Novice / Zasebnost
135399 (4387) gendale

Več podobnih tem