» »

Nataša Pirc Musar preprečila prihod Google Street View v Slovenijo

Nataša Pirc Musar preprečila prihod Google Street View v Slovenijo

Poldi112 ::

Okapi je izjavil:

Če to ni dovolj ugodna kupčija, da pustiš poslikati od zunaj svojo bajto, in mogoče še sebe na ulici, v zameno pa dobiš brezplačno imenitno in zelo koristno storitev, potem ne vem, kaj je dobra kupčija. Je pa seveda res, da se zapečkarji, tehnofobi in tisti, ki jih daje preganjavica, na takšne kupčije požvižgajo.

O.


Če je Google-u pretežko že tu skriti obraze, potem si lahko svoj StreetView kar nekam vtakne, skupaj z vsemi tistimi, ki bi prodali svoje pravice za malo udobja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Thomas ::

Sprašuj tele kmete leta 1995, kakšna bo korist od internetnega iskalnika! Debelo bi gledali, tako kot debelo gledajo zdaj. Nič domišljije, malo pameti.

Pa s "kmeti" ne mislim pridelovalcev hrane, se razume. Samo večino njih, tako kot večino "delavcev in poštenih intelektualcev".

Kranjski osel ima posebej trdo bučo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mehmed ::

Okapi je izjavil:

Če to ni dovolj ugodna kupčija, da pustiš poslikati od zunaj svojo bajto, in mogoče še sebe na ulici, v zameno pa dobiš brezplačno imenitno in zelo koristno storitev, potem ne vem, kaj je dobra kupčija. Je pa seveda res, da se zapečkarji, tehnofobi in tisti, ki jih daje preganjavica, na takšne kupčije požvižgajo.

O.

Hehe pa se zastonj ti povohljajo za wifijem pa si ga shranijo.

Glej, lahko tako gledas na to. Zadeva je prakticna, ampak s(m)o v napoto paranoicni tehnofobi.
Lahko pa tudi drugace. Ti se lahko pozvizgas na svojo zasebnost, cisto tvoja stvar. Ne mores pa zahtevat od drugih, da se odrecejo svoji na racun tvoje udobnosti.

Ce hoces poenostavit, ce sem jaz tehnofob si ti tehnofrik. Vseeno je tehnofobov vec.
Lahko tudi po delezih gledas. Dolocenemu delu ljudi bo prakticno, dolocenemu je vseeno, delu zasebnosti se bodo pa vsi odrekli. Vsi na racun manjsine, profitira pa google. Bom kr paranoicen raje, hvala.

Ce te recimo google slika (pa se je ze izkazalo da ne pocnejo samo to) v neumni pozi pa to uporabi, kaj se zgodi? Ti se pocutis neumno, dolocen del ljudi se zabava ob tem, google profitira. Res sama korist zame, sploh ce ne uporabim storitve.

Nisem tehnofob, zelel bi si to. Ampak ne za vsako ceno, to je mal otrocje razmisljanje.

Lion29 ::

Poldi112 je izjavil:

...skupaj z vsemi tistimi, ki bi prodali svoje pravice za malo udobja.



lol... pismo ste melodramaticni... mislim ej... razlagate kot da ste prodali duso za udobje...

v bistvu pa samo dovolite, da vam nekdo slika vaso hiso...

ej res ne morem verjet
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Poldi112 ::

Ti sploh ne razumeš, v čem je problem. In potem tiščiš glavo v pesek in se čudiš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Lion29 ::

Poldi112 je izjavil:

Ti sploh ne razumeš, v čem je problem. In potem tiščiš glavo v pesek in se čudiš.


ok.. prvi del drzi... drugi del not so much... poskusam razumeti, ampak res ne morem...castna titova pionirska beseda
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

detroit ::

jst ne vidim problema kle, a vas je strah da vid folk kako bajto imate? Približno površino folk vidi z gursovih fajlov, ki jih kupiš...al pa tudi ne..Slikaš front od bajte in voila si v 3d maxu oz karkoli 3d postaviš sosedovo bajto v 3d precej bolj precizno kot ti jo streetview lahko ponudi. Že dejstvo da si na forumu in s tem an netu govori o tem da zasebnosti ne poznaš

Zasebnost zginja
Skero

Poldi112 ::

Aha, po tvojem, če sem na forumu se avtomatično strinjam s tem, da nimam zasebnosti in me lahko kdorkoli, kadarkoli, filma in to objavlja? Po isti logiki to velja tudi zate? Kam ti lahko pridem montirati kamero?

Res je da je zasebnosti manj, samo to je precej bedast razlog, da bi jo kar ukinili. In vsi ki se derete kako fašistične zakone imamo, in da smo tehnofobi, zakaj se ne vprašate, zakaj ima Google tak problem, da takoj zamegli občutljive podatke? A je to res nekaj, kar ne morejo narediti? Preveč zahtevno? Preveč drago? Na Google gledate kot na neko dobro vilo, v bistju je pa čisto navaden kapitalist, ki mu dol visi za vaše pravice. Tudi glede zasebnosti. Tisto o do no evil je zgolj marketinška fora in groba usmeritev, ki traja zgolj in dokler se jim izplača.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

moj_nick ::

Jaz bi pa mel hišo na StreetView. Sorodniki se ful hvalijo, da imajo apartma v Italiji na guglu.
110111001001010001010000

Lion29 ::

aham... po tvoji logiki pa ... ce je nekdo grd kapitalist in se mu gre za kesh... potem je treba pariorij metat polena pod noge, ne?

seveda pod pretvezo clovekovih pravic...

LOL

bejzte si zamskirat tablce ko se vozite po avtocesti, pa zatemnit sipe, da vas ne prepoznajo v avtu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

detroit ::

Poldi112 je izjavil:

Aha, po tvojem, če sem na forumu se avtomatično strinjam s tem, da nimam zasebnosti in me lahko kdorkoli, kadarkoli, filma in to objavlja? Po isti logiki to velja tudi zate? Kam ti lahko pridem montirati kamero?

Precej ozek pogled na zasebnost imaš, ampak ustaviva debato tu
Skero

Poldi112 ::

Ti kar razloži.

Lion, nič ni narobe če gre za denar, naj služi kot mu paše, samo če mu je pa pretežko spoštovati lokalne zakone naj pa lepo spakira in gre v države 3. sveta. Nihče mu ne meče polen pod noge. In nisi mi odgovoril, zakaj je tak problem takoj zablurat slike? Fino takole ignorirati, ane?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Okapi ::

Res je da je zasebnosti manj, samo to je precej bedast razlog, da bi jo kar ukinili.
Pa ti veš, kako se reče logični zmoti, ki si jo pravkar zagrešil (in zaradi česar je vse tvoje nadaljnje razpredanje brca v temo)?

O.

Lion29 ::

Poldi112 je izjavil:

Ti kar razloži.

Lion, nič ni narobe če gre za denar, naj služi kot mu paše, samo če mu je pa pretežko spoštovati lokalne zakone naj pa lepo spakira in gre v države 3. sveta. Nihče mu ne meče polen pod noge. In nisi mi odgovoril, zakaj je tak problem takoj zablurat slike? Fino takole ignorirati, ane?


nisem videl tega... vsekakor ni bil moj namen ignorirat....

tako na pamet bi ustrelil ogromni stroski in human resources?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

sgdjkdlsugi4 ::

S cim pa bi takoj zablurali slike ? Verjetno tega osnovn PC ne zmore usput, ko se vozijo s sihta domov.

amigo_no1 ::

Saj imajo en "cluster", btw.

sgdjkdlsugi4 ::

A ni tezava ravno v tem, da se morajo zablurat predno jih grdi grdi Google dobi v original obliki ?

Poldi112 ::

Okapi je izjavil:

Res je da je zasebnosti manj, samo to je precej bedast razlog, da bi jo kar ukinili.
Pa ti veš, kako se reče logični zmoti, ki si jo pravkar zagrešil (in zaradi česar je vse tvoje nadaljnje razpredanje brca v temo)?

O.


Nimam pojma. Pa mogoče bo bolj efektivno, če kar poveš kaj te moti, namesto da se greš neke igrice.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Lion29 je izjavil:

seveda je razlika.... ortofotke koristijo le otrtofolkuoz. so skoraj nekorstne... streetview koristi celemu svetu.. in to zelo koristi

Se pravi so tudi zemljevidi zanič, oz. koristijo le "ortofoto folku"

Lion29 je izjavil:


in se strnjam v idealnem svetu bi google moral pridobiti dovoljenje vsakega lastnika nepremicnine....ampak to seveda ni realno za pricakovati...

ce se gre za skupni blagor, bo moral kak posameznik malo potrpeti, a ne?

Točno zato pa so postavljena pravila, ki se jih mora Google držat - če noče iti po varianti B in zbirati vseh soglasij.

Kar se tiče tega, da je treba potrpeti za skupni blagor se pa strinjam. Google bo pač malce več investiral (za skupni blagor), neučakanci streetviewa boste pa za skupni blagor (ščitenje vrednot zasebnosti) malce počakali! :D
sudo poweroff

poweroff ::

mtosev je izjavil:

nope. ce so slikali vse drzave lahko se nas.nismo boljsi ali slabsi od drugih drzav

Seveda ne. Kar pravi Musarjeva je tole: slikajte, a pod istimi pogoji kot v tujini!

Thomas - kakšna škoda bo šele za napredek medicine, če se ne daš kolonoskopirat in to objaviš na internetu...!

Okapi je izjavil:

Če to ni dovolj ugodna kupčija, da pustiš poslikati od zunaj svojo bajto, in mogoče še sebe na ulici, v zameno pa dobiš brezplačno imenitno in zelo koristno storitev, potem ne vem, kaj je dobra kupčija.

Pa kdo si ti, da boš MENI vsiljeval ideje o tem, kaj je dobra kupčija? A nimam pravice odločanja o sebi?

In ko že govorimo o koristih... doma imam en precej zmogljiv smartphone, ki se mi že tri mesece valja na polici. Uporabljal sem ga točno en teden in potem sem šel nazaj na svoj stari telefon (ki zna samo telefonirat in pošiljat SMS-je). Ker sem enostavno ugotovil, da zadeva zame ni uporabna. In ja, sem zadevo zelo obsežno stestiral, ker sem delal nek testing za Simobil.

Kar hočeš reči ti, Okapi je tole: "napredek za vsako ceno!". Po tvoje bi moral jaz sedaj na silo začeti uporabljati smartphone, samo zato, ker je aparat novejši, ima več funkcij, itd. In če nekdo ugotovi, da zadeva zanj ni uporabna in gre nazaj na starejši model, je pač tehnofob in nazadnjak...
sudo poweroff

Okapi ::

Nimam pojma.
Se mi je kar zdelo>:D

Res je da je zasebnosti manj, samo to je precej bedast razlog, da bi jo kar ukinili.


False Dilemma / Bifurcation Fallacy
The bifurcation fallacy is committed when a false dilemma is presented, i.e. when someone is asked to choose between two options when there is at least one other option available.

Fallacy of False Cause or Non Sequitur: incorrectly assumes one thing is the cause of another.

Pa si izberi, katera ti je bolj všeč, obe si zagrešil.

O.

username ::

samo če mu je pa pretežko spoštovati lokalne zakone naj pa lepo spakira in gre v države 3. sveta


Tako je, drugovi i drugarice, ili neka ide u, ovaj, u Graz ili Filadelfiju, bre.
Mi smo more krvi prolijeli za privatnost naših kuća, a i ova naša drugarica Nataša Pirc, koja je, khm kako da kažem, žena in po ako ne čak i dvije, očigledno... ovaj, ona se bori za sve nas i brani nas od ovakvih imperialističkih kapitalista. Koji 'oće da gledaju ljepote naše domovine dok sjednu ispred svojih kompjutera i češljaju muda, umesto da dođu bre k'o ljudi kod nas pa pogledaju i uživo, pa da im naplatimo neki sandvić usput, em da mi malo zaradimo na njihov račun... a oni bi još kuće našeg radnog naroda da gledaju, majku im perverznjačku...


Skratka - nisem se poglobil v stvar, ampak me zanima če je za prepoved s strani Pirc-Musarjeve kakšna trdna pravna podlaga (in če jo je prev uporabila). Vsekakor pa se nima nihče kaj buniti, če kdo dela fotke in ob tem stoji na javnem mestu. Če pa pogosto v svoji dnevni sobi plešeš nag s prašičem ter ne bi rad da drugi to vidijo - zagrni zavese, brihta.

Kar nočeš da se o tebi vidi na StreetView-u, bi verjetno skril tudi pred siceršnjimi mimoidočimi na ulici. Ukrepaj ustrezno.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Matako ::

opeter je izjavil:

Kot je že nekdo zgoraj napisal, me tudi zanima, kaj bodo današnji najstniki (predvsem punce), ki se radi razkazujejo (po možnosti brez obleke) in pišejo bedarije po raznih Facebookih, Netlogih, Simpatije ipd. straneh naredili čez deset let, ko bodo zaradi objavljenih slik/besedil ob delo/zaposlitev, zaslužek, socialno pomoč itn.


To je pesimističen pogled. Obstaja ravno toliko možnosti, da bodo delo ravno zaradi tega dobile!
/\/\.K.

Poldi112 ::

Okapi je izjavil:

Nimam pojma.
Se mi je kar zdelo>:D

Res je da je zasebnosti manj, samo to je precej bedast razlog, da bi jo kar ukinili.


False Dilemma / Bifurcation Fallacy
The bifurcation fallacy is committed when a false dilemma is presented, i.e. when someone is asked to choose between two options when there is at least one other option available.

Fallacy of False Cause or Non Sequitur: incorrectly assumes one thing is the cause of another.

Pa si izberi, katera ti je bolj všeč, obe si zagrešil.

O.


Bravo, limaš ene definicije, pa nič konretnega ne napišeš. A si lahko še bolj offtopic?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matako ::

Lion29 je izjavil:


bejzte si zamskirat tablce ko se vozite po avtocesti, pa zatemnit sipe, da vas ne prepoznajo v avtu


Hja kaj, ko je to... prepovedano, LOL! Tu pa Pirc nima nič proti - pa si ljudje le želijo ohraniti zasebnost!!!
/\/\.K.

Poldi112 ::

Ker je vožnja po avtocesti in objava vožnje po avtocesti ista stvar, ane?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Bom povedal tako, da bodo razumeli tudi tisti na zadnjih sedežih.

Če jaz naredim eno fotko na javnem kraju, je to pač fotka. Če pa naredim serijo fotk in jih shranim v obsežno bazo, potem je to avtomatizirana zbirka osebnih podatkov (po definiciji zakona). Tukaj v poštev pride ZVOP-1 (zakon).

Vprašanje je samo ali so to navadni ali osebni podatki? No, sodišča (tuja, da ne bo pomote), so presodila, da osebni podatki niso samo stanje na vašem računu, ocene v šoli in velikost vašega t***, pač pa tudi vaša podoba in vaš glas.

Zdaj... če je moja podoba, torej moja faca moja last, potem jaz z njo lahko razpolagam kot želim. Enako kot s svojim denarjem. Ali čim drugim. Pač, socializma ni več, dda bo Centralni planer meni določal kam naj vtaknem svoje prihranke, kako naj jih porabim in kako naj se v javno dobro (ki je bilo v socializmu praviloma vedno dobro priviligerane skupine vladajočih) odpovem svoji zasebnosti.

Tle pa zdaj pridemo do dveh zadev. Javno mesto in zbirka. Če me turisti pofotkajo na javnem mestu, je to sicer OK, vendar avtor fotografije nima pravice delati s fotko kar želi. Ne sme jo recimo brez mojega dovoljenja uporabiti na reklamnem letaku. Kar je ugotovilo že Vrhovno sodišče ZDA pred skoraj 100 leti. Privatna raba pa je OK.

Če pa je moja fotka del neke zbirke, pa zapade pod zakonodajo o varstvu osebnih podatkov. In tisti, ki to zbirko upravlja, se mora držati določenih pravil. Lahko pa te podatke anonimizira (slike zablura) in potem zbirka ni več zbirka osebnih podatkov.

Če ste do tukaj razumeli, pa zajemite sapo.

Musarjeva je naredila natanko tisto, kar zakon od nje zahteva. Mogoče bi ona intimno tudi rada, da Google pride sem (tako kot bi en policaj intimno tudi rad, da mu ne bi bilo treba kaznovati one prsate blondinke v Porscheju, ki jo je ustavil), ampak njej zakon nalaga določene ukrepe. In ona je to DOLŽNA izvest.

Saj verjamem, da večina razvajenih otročičkov, ki pozna samo pravice in nič dolžnosti tega ne razume najbolje, samo to je real life.

Ravno tako kot je policaj oni blondinki dolžan napisati kazen. Ali pa recimo preiskati Janeza Janšo ali pa Zorana Jankovića v primeru resnih sumov kaznivih dejanj. Pa čeprav njuni privrženci zato padajo v nezavest.

Zdaj bodo oni na zadnji sedežih vstali in rekli, da pa dajmo zakon spremenit.

Na-a, ne bo šlo. Zakona si nismo izmislili pri nas. Zakon temelji na konvenciji Sveta Evrope in direktivah EU. V Svet Evrope vemo zakaj smo vstopili (konvencija o človekovih pravicah), za EU ste pa tudi vsi po vrsti veselo glasovali. Zdaj, ko vas Komisija "podjebava", bi pa radi izstopili? Ne vem, pokličite na Evrofon, vam bodo morda vedeli kaj svetovati.

V končni fazi gre seveda izključno za pravico posameznika razpolagati s svojimi osebnimi podatki. Eni se tej pravici odrečejo za keks. Drugi hočejo 100 EUR. Tretji pa še kaj bolj konkretnega.

V kateri skupini so največji butci - se pa vprašajte sami. Jaz bi rekel da tisti, ki so se na suho in zastonj pustili nategnit. :D
sudo poweroff

Okapi ::

Ja, saj tudi domorodci dobro vedo, da s fotografijo ukradeš dušo. So jim povedali modreci in v svetih spisih tako piše.

O.

djordjevic ::

Malo ste trdi tule, 'napredkoljubci'. Stavim, da je prav vsem v tej temi jasno, kaj Googlov Street View prinaša in da bi bilo dobro, če bi pokrival tudi Slovenijo, vendar, once again, on lawful terms. Je tako težko zapopast? Močno dvomim, da boš na SLO-TECHU našel tak delež nazadnjakov, kot bi se zdaj tu rado na vsak način predstavilo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

username ::

Zdaj bodo oni na zadnji sedežih vstali in rekli, da pa dajmo zakon spremenit.
Na zadnjih sedežih so vstali, ker je trenutni del filma (Matthaijev intermezzo) izredno trapast in dolgocajten, pa eto gredo lahko vmes scat in po nove kokice.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Matako ::

To je vse res - ampak, dajmo reči bobu bob: na delu SO dvojna merila. Končno ima ne vem. RTV Slovenija "obsežno bazo podatkov", ki je na vpogled javnosti (preko njihovega portala) in je čisto dovolj avtomatizirana, karkoli to pomeni- Mater.. knjižnica je "avtomatizirana" po tej logiki.. v bistvu je "avtomatiziran"... TV! In smo seveda pri odličnem materialu za pravniško jajcanje in prekladanje definicij. Še sreča, da INAL!

Po mojem je tukaj na delu enostaven koncept "kjer ni tožnika, ni dolžnika" - iz izkušenj drugje je znano, da Google Street View team vedno odneha, ko je soočen z _možnostjo_ kršitve lokalnih zakonov in jasno ne gredo izpodbijati takih odločitev. Končno bi jih to stalo.

Tako da morala zgodbe je: GSV v Sloveniji za enkrat ne bo. Saj kake večje škode ni, tako da se zaradi tega res nima smisla sekirati.

Bi bil pa seveda lulz, če bi-bo se kaj podobnega spomnilo "mlado visokotehnološko domače podjetje" in stvar izvedlo v okviru kakega natečaja ne vem, ARSO in po možnosti za davkoplačevalski denar oz. manj "kapitalistično". Samo hipotetično. Argumenti bi bili čudežno čisto drugače obarvani - in na koncu bi se izkazalo, da ZVOPA pa vendarle ne kršijo. Wutevr.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Ja, saj tudi domorodci dobro vedo, da s fotografijo ukradeš dušo. So jim povedali modreci in v svetih spisih tako piše.

Ne, modreci so povedali, da Google Streetview rabimo. In kdor je proti, je preklet ateist in krivoverec.

Ne samo, da se bo njegova duša cvrla v peklu, celo človeštvo bo potegnil za sabo. Zato ga je treba v splošno in njihovo dobro "civilizirat". Pa magari tako kot so to Američani počeli v Vietnamu in Iraku.
sudo poweroff

Okapi ::

modreci so povedali, da Google Streetview rabimo. In kdor je proti, je preklet ateist in krivoverec.
Ja, tako kot tudi obveznega cepljenja ne rabimo, ker je to poseg v našo zasebnost, ne?

O.

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

modreci so povedali, da Google Streetview rabimo. In kdor je proti, je preklet ateist in krivoverec.
Ja, tako kot tudi obveznega cepljenja ne rabimo, ker je to poseg v našo zasebnost, ne?

O.



seveda da ne! ves da se mora vsak zase odlocat.. ce zelijo, da se vsi cepijo, naj jim placajo!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

moj_nick ::

StreetView mora bit, vsaj za poslovne stavbe, tehnološke parke itd. Kdo bo pa resno jemal naša podjetja v tujini, če si ne bodo mogli pogledati stavbe?
110111001001010001010000

Aljaz1980 ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

S cim pa bi takoj zablurali slike ? Verjetno tega osnovn PC ne zmore usput, ko se vozijo s sihta domov.

Če ima samsung omnija detekcijo obraza, ni ga vraga da nekaj podobnega google ali še celo bolje ne razvije.
Registerske tablice so pa še lažje.
Street view je že dobra stvar, samo me moti kaj za hudiča imajo uni za beležit wifi?

Gandalfar ::

to se ne sprasuje. a ne vidis gor, da je google najboljsi ever in da naj samo pridejo in vse poskenirajo. Saj je javno!

sgdjkdlsugi4 ::

poweroff je izjavil:


Na-a, ne bo šlo. Zakona si nismo izmislili pri nas. Zakon temelji na konvenciji Sveta Evrope in direktivah EU. V Svet Evrope vemo zakaj smo vstopili (konvencija o človekovih pravicah), za EU ste pa tudi vsi po vrsti veselo glasovali. Zdaj, ko vas Komisija "podjebava", bi pa radi izstopili? Ne vem, pokličite na Evrofon, vam bodo morda vedeli kaj svetovati.


Se vedno cakam na odgovor iz izvirne novice: ce so EU zajebanci dovolili, da se poslika cela Nizozemska, kako so tam blurali podatke ? Usput v avtih ?

Matako ::

Nizozemci so znani perverzneži - po mojem so še nalašč seksali, ko se je GSV avto mimo peljal!!!
/\/\.K.

sgdjkdlsugi4 ::

Torej so zakoni EU neenotni, ce se tam dopusti taka perverzija ?

Matako ::

Hm.. no dejansko ti pomojem ta direktiva _omogoča_ neko zaščito _če_ jo želiš, samo če ti je kul - ti je kul, ne?
/\/\.K.

Lion29 ::

ikzakli....torej zgoraj omenjena gospa bi si lahko interpreetirala zakon kakor bi sama zelela... in to je tudi ocitno storila...ali se motim matthai?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Matako ::

Hm... no saj če bi recimo vsi prebivalci ene ulice odločili, da je ok, da se GSV avto zapelje po njej... bi se ta ulica lahko dodala v "avtomatizirane shrambe podatkov"... in če bi se to seveda splačalo.

Kar nas privede do naslednje ideje, ki mislim, da je že krožila nekaj časa nazaj in sicer iz večih virov (celo nek Microsoft Research projekt je bil na to temo, samo se ne spomnim imena ).
Trik je, da bo katerokoli večje podjetje vedno imelo pravne težave. Ampak distribuirani podvigi so neuničljivi. Govorimo jasno o servisu, kjer bi ljudje sami pošiljali geooznačene slike iz katerih bi se potem z matematičnimi čarovnijami generirale bolj ali (verjetneje) manj dobre prostorske predstavitve. Sami strežniki bi bili seveda gotovo v državah brez ZVOP in tako povsem izven dosega vsemogočne Pirc-Musar!
Za razliko od Google, pri takem servisu ne bo nobenih možnosti pritožb niti zameglitev.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Lion29 ::

ja za razliko od googla bi MS ali kjeri drugi zacelotno pokritostcakal 250 let in se vec
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Alexius Heristalski ::

Matako je izjavil:

Končno ima ne vem. RTV Slovenija "obsežno bazo podatkov", ki je na vpogled javnosti (preko njihovega portala) in je čisto dovolj avtomatizirana, karkoli to pomeni-

To je res. RTV Slovenija na infokanalu prikazuje posnetke vožnje z avtom po Sloveniji in Italiji. Je sicer samo ena kamera, posnetki pa so stari pet let, se mi zdi. Kako je s tem?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

detroit ::

a je red light district na streeviewu
?

:D

čez noč please
Skero

poweroff ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

ce so EU zajebanci dovolili, da se poslika cela Nizozemska, kako so tam blurali podatke ? Usput v avtih ?

Ne, pač pa na serverjih - NA NIZOZEMSKEM. Musarjeva zahteva analogno za Slovenijo. Modreci pa pravijo, da v svetih knjigah piše, da je Google kul. In da je krivoverce treba sežgat. Vsekakor pa utišat in jim vzet pravico, da odločajo o sebi. Vse v smislu višjega dobrega. Svetla budučnost nas čeka, ali kako že...

Matako je izjavil:

Ampak distribuirani podvigi so neuničljivi. Govorimo jasno o servisu, kjer bi ljudje sami pošiljali geooznačene slike iz katerih bi se potem z matematičnimi čarovnijami generirale bolj ali (verjetneje) manj dobre prostorske predstavitve.

OpenStreetMap. Izvoli sodelovati.

Ampak tle je en problem. To je tako kot Linux. Community driven. V bistvu ne dela, uporabljajo samo fanatiki, pa še napad na kapitalizem je (menda)... :D
sudo poweroff

kopernik ::

cholt45 je izjavil:

Katere zelo koristne storitve z uporabo street view-a so navoljo v ZDA? Resno vprašanje.


Meni je bilo zelo koristno pogledati turistični del pristanišča v Genovi, da sem si lažje predstavljal, kako peš iz železniške postaje do akvarija in kako z avtom do akvarija (pač sem tehtal, kaj je lažje). Povsem drugače je, če vidiš fotografije okolice kot samo shematski prikaz ulic. Ko sem potem prišel v Genovo, se mi je zdelo kot da sem tam že bil. Ne vem, težko razložim občutek, ampak vsaj meni je uporabnost take storitve zelo velika.

Glede bluranja obrazov, registrskih tablic in ostalih kočljivih situacij. Po mojem je tukaj še kaj drugega, ne samo zahteva, da se podatke obdela lokalno, ker je Google izjavil, da bodo morda umaknili storitev na celotnem območju EU zaradi zahtev evropske komisije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

poweroff ::

No, preden napletamo in napletamo naj nekdo zgoogla katere sploh so te zahteve...
sudo poweroff

kopernik ::

Ne vem, ena taka zahteva, ki mi je ostala v spominu je, da mora brisati fotografije po šestih mesecih (google jih briše šele po 12 mesecih). To vem, da je bilo na Bloombergu pol leta nazaj. Drugi kamen spotike je zbiranje dodatnih podatkov (recimo wi-fi omrežja). In tretje je, da je potrebno vnaprej obveščati ljudi, kdaj se bo delalo fotografije. Verjetno je še kaj. Čudi me, da v Wikipedii niso enumerirali vseh zahtev evropske komisije, mogoče te zahteve niso v celoti javno znane ?

EDIT: Tukaj je opisana ena zahteva (zmanjšanje časa za hranjenje fotografij na pol leta), ki je verjetno glavni kamen spotike. Google pravi, da bi to močno podražalo celotno storitev (2x več voženj po celi Evropi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Street View se vrača v Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11034390 (22752) GreenT
»

Google street view tudi v sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612882 (8596) jest10
»

Google Street View dodal posnetke Nemčije (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
23152017 (44633) Keyser Soze
»

Švicarsko sodišče terja anonimizacijo posnetkov za Google Street View

Oddelek: Novice / Zasebnost
4212541 (11592) Pyr0Beast

Več podobnih tem