» »

Nataša Pirc Musar preprečila prihod Google Street View v Slovenijo

Nataša Pirc Musar preprečila prihod Google Street View v Slovenijo

Icematxyz ::

Če že. Potem referendum o spremembi zakona na katerega se sklicuje Nataša Pirc Musar.

Se pravi. Ste za to, da zasebna podjetja in država lahko z svojimi sodobnimi metodami o vas izvedo še več in s še manj omejitvami. Kot to lahko v okviru trenutnega zakona počnejo sedaj.

Lion29 ::

lol
verjetno je cilj google street view-sa, da izve o tebi cimvec, ja
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Icematxyz ::

To je cilj vsakega podjetja ki hoče dan danes biti resen igralec na spletu. Da ima čim bolj natančne in ažurne baze podatkov o uporabnikih. Brez tega te ni. No seveda velike količine uporabnikov tudi potrebuješ ampak to ti delo tako samo olajša.

overlord_tm ::

IMO ce nekoga zanima nekaj o kom drugem, potem bo to izvedel na vsak nacin. Obstajajo legalne in manj legalne poti ter luknje v zakonu.

Mogoce mu bo street view olajsal kako stvar, ampak drzat fotoaparat in peljat mimo hise ni tako tezko. Turisti delajo to ves cas. Obujes pisano kapico, plavutke pa fotoaparat in gremo slikat hise in ostale POI.

Naj bo kot je, zase vem da mi je street view odlicno sluzil letos na poti po ZDA.

Icematxyz ::

Ne moreš primerjati početja enega posameznika, ki fotografira okolico z nečim tako obsežnim, kot je Google "Street View".

To je tako, kot da bi primerjal zbirko podatkov, ki se nahaja v glavah sosedov, ki obrekujejo drugega soseda. Z zbirko podatkov, ki jo je imela kakšna zloglasna "obveščevalna" služba. V teoriji morda gre. V praksi pa je to popolnoam različna zadeva.

Zgodovina sprememb…

FrizzleFry ::

@Icematxyz: Nice one, a se bojim, da bi tudi za to glasovalo veliko pametnjakovičev.

Nekdo pravi, da je Slovenija bolj papepška od papeža? Kje so potem šele Nemci:


It comes as the German newspaper Der Spiegel reports that "several hundred thousand" people have opted out of Google's Street View service.


http://www.bbc.co.uk/news/technology-11...

In Nemci umikajo slike svojih hiš, kaj šele obrazov z GSV-ja. Zakaj hudiča pa je tem Nemcem ta zasebnost tako pomembna, ideas anybody?

Kaj pa če bi po nekem neverjetnem naključju Google-ovi avti zajeli še ves brezžični promet WiFi omrežij v dosegu? Aja, saj nimate kaj skrivati, kajne. A pa to je še vedno treba trobiti, da zasebnost in "saj nimam kaj skrivati" ni eno in isto? Hja, zgleda da ja. Kdor se še vedno sklicuje na "nimam kaj skrivati" pač samo kaže svojo nevednost in osnovno nenačitanost.

Bistven point pa je seveda, da je treba rešitve razvijati tako, da dosegajo svoj cilj in obenem ohranjajo temeljne človekove pravice (vključno z zasebnostjo). In to je v tem primeru blurranje. In ja, saj je odlična storitev, ampak do it by the book. In evropski "book" na področju zasebnosti je pač strog.
Pa naj bo to Google ali tinko binko, ki želi imeti podobno storitev na natu. Če je tvoj namen prikaz ulic, potem prikazuj ulice, razen če bi zadevo klicali Google Street View and Everything Caught There Regardless of Their Rights.

Mipe ::

Lejte, stvar je taka...

Google naredi fotko enkrat, ko pride mimo, ampak samo enkrat, in to takrat, ko se mu zljubi. To lahko naredi takrat, ko tvoj mulec nag teka okrog z kuro v naročju, ko odvažajo kosovne odpadke, ko zračiš hišo in so zato vsa okna ter vrata odprta itd., še in še bi se naštelo neugodnih priložnosti, da tiste enkrat naredijo fotko.

Ko je fotka narejena, ta roma na splet in ta slika je potem dostopna VSEMU svetu, ne glede na moje želje. Recimo, da koga zanima, kje živim, in pogugla do mojega naslova... in kaj vidi? Kup kosovnih odpadkov? "Ta je pa ziher Strojan," si tip misli. Gorje je, če je tip delodajalec ali nekaj takega. Še večje gorje je, če sociala opazi nagega mulota z kuro v naročju. In še in še bi lahko našteval.

Vse to samo zato, ker se Googlu jebe za naše želje. Načeloma nimam problema proti Street Viewu, dokler so slike narejene z soglasjem - pač takrat, ko so vsi not, je zunaj pospravljeno, so okna in vrata zaprti, pes pa je na vidnem - da ja ne bi Strojanom kaj padlo na misel - skratka, da je vse tako, kot mora biti. Takrat lahko veselo škljocajo, kolikor hočejo.

Prej pa ne. Google ravna kot nadležen paparaco, ki te fotografira takega, kot nočeš biti viden svetu. Google bi moral biti profesionalen fotograf, ki se z mano zmeni za datum in uro, da se lahko pripravim.

Tako pa množica ljudi Google Street View uporablja zgolj zato, da bi se smejali ljudem, ujetih v nerodnem položaju. Mnogi med vami tega morda res ne razumete, ker vaš dom ne šteje kaj več od ene in pol sobe, ampak mnogi med nami smo zavedni glede našega domovanja in okolice. Nismo je urejali samo zato, da bi Google vsem na vpogled dal nerodno sliko, ki jo bodo videli vsi, ki poznajo naslov, magari prizanesljivi frendi ali neusmiljeni tekmeci.

Skratka, slikanje da, ampak samo z mojim privoljenjem. Prej pa ne.

Tody ::

A to da je vaša bajta ŽE poslikana vas pa nič ne moti? To da so na geopediji že ortofoto posnetki VAŠIH bajt je pa vse cool? Matr ste eni loji kle gor.

opeter ::

Nekateri ne razumejo, da marsikdo noče, da je njegova hiša, avto, ulica ipd. vidna kje na internetu.

Marsikdo obenem noče, da bi sosed lahko gledal, kakšno hišo ima (ki se z ceste sicer direkt ne vidi, saj ima zasajene visoke ciprese). Potem so tukaj še taki, ki imajo velik nered na dvorišču itn.

Tody je izjavil:

A to da je vaša bajta ŽE poslikana vas pa nič ne moti? To da so na geopediji že ortofoto posnetki VAŠIH bajt je pa vse cool? Matr ste eni loji kle gor.


Samo pri ortofotoju nimaš ne vem kakšno ločljivost.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Tody ::

Mipe dober da preživš iz dneva v dan ko se moreš za toliko reči sekirat.

Icematxyz ::

Tody je izjavil:

A to da je vaša bajta ŽE poslikana vas pa nič ne moti? To da so na geopediji že ortofoto posnetki VAŠIH bajt je pa vse cool? Matr ste eni loji kle gor.


O loju v kakšni drugi razpravi. Sem pogledal zadevo. Ne vidim ljudi. Sami neki narisani kvadrati in vse skupaj v 16 barvah tloris. ne vem če je primerjava na mestu. Razen če omogoča še kaj več pa ne vidim.

mtosev ::

hehe. o krsenju zasebnosti se lahko pogovarjamo ko bo google prisel v vas WC in tam slikal. ampak tega nikoli ne bo, ker googla ne zanima kdaj greste srat. google rabi podatke za karte in podobre stvari in zakaj jih ne bi dobil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Lion29 ::

mah ste smesni s temi teorijami zarote...

kaj pa ce...itd.

tukaj je govora o slikanju javnih mest in ne zajemnaju wifi omrezij in slikanju pervov v spalnicah (ali pasjih uticah).

se pa naceloma strinjam, zadeva google street view naj slika, oz. objavi le ceste in stavbe in ne vsega kar se ujamoejo zraven...

verjetno je tudi njim to v interesu... saj so kolesarji in avti na cestah prej moteci kot ne..

tako da bo v bodoce google tudi to izboljsal... in namesto, da jim take stvari olajsamo (torej izboljsanje tehnologij) bi mi radi na vse nacine upalili google (ker nam gre v nos da na nas racun tolko zasluzi)... in jim metali polena pod noge, da oni ne morejo zakljucit te faze, in imajo ogromno stroskov za razna prilagajanja etc, etc...


@opeter: in res je, ne morem razumet, zakaj se folk zakriva... zakaj ko objavljajo oavto-oglase blurajo svoje tablice... res ne more tega dojet...

in zgodba ima 2 plati... torej s tem, da nekdo ovira GSV krati praivce nam, ki bi si zeleli tako storitev... preprican sem, da ce bi se naredil raziskava , bi se ugotovilo, da je neprimerno vec takih, ki bi si zeleli take storitve.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Icematxyz ::

bi se ugotovilo, da je neprimerno vec takih, ki bi si zeleli take storitve.


Začnimo anketirati v Iranu?

Lion29 ::

Icematxyz je izjavil:

bi se ugotovilo, da je neprimerno vec takih, ki bi si zeleli take storitve.


Začnimo anketirati v Iranu?


mene en drek briga za iran, govora je o Sloveniji in sem slovenc torej bi rad tudi jaz o tem imel pravico odlocati
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mipe ::

Nimaš se pravice odločati o tem, kdo bo slikal moj dom brez moje vednosti in privoljenja ter objavil podatke celemu svetu.

Lion29 ::

Mipe je izjavil:

Nimaš se pravice odločati o tem, kdo bo slikal moj dom brez moje vednosti in privoljenja ter objavil podatke celemu svetu.


tako kot ti nimas pravice odlocati kdo bo slikal moj dom in ostale domove
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

mtosev ::

sori ampak lahko pridem kdarkoli slikati tvojo hiso in karkoli na na javnih mestih
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

Lion29 je izjavil:

tako kot ti nimas pravice odlocati kdo bo slikal moj dom in ostale domove


Briga me za tvoj dom, ti se lahko odločaš zase, le meni pusti pravico do mojega odločanja. Je to tako težko razumeti?

mtosev je izjavil:

sori ampak lahko pridem kdarkoli slikati tvojo hiso in karkoli na na javnih mestih


Kar izvoli, samo moja hiša ne stoji na javnem mestu, ampak zasebnem ozemlju.

mtosev ::

slikam jo iz javne ceste oz si najamem helikopter in slikam te od zgoraj. zracni prostor ni tvoj ane?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

poweroff ::

Lion29 je izjavil:

Mipe je izjavil:

Nimaš se pravice odločati o tem, kdo bo slikal moj dom brez moje vednosti in privoljenja ter objavil podatke celemu svetu.


tako kot ti nimas pravice odlocati kdo bo slikal moj dom in ostale domove

Saj zato pa pravim, da se ti lahko slikaš kakor hočeš. Tudi rektalno. Samo mene pri miru pusti. Nataša nima nobenega problema, da Google poslika hiše (in zadnje plati) tistih, ki so dali svoje soglasje. Samo Google soglasij ne gre zbirat, ker mu to pobere preveč resursov. Zato se bo pač moral držati določenih drugih pravil.

In seveda je še nekaj. Valjda je razlika med ortofoto in street posnetki. In valjda je razlika med naključnimi fotkami in sistematično urejeno obsežno searchable zbirko podatkov, ki se hrani nedoločen čas.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Lion29 je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

bi se ugotovilo, da je neprimerno vec takih, ki bi si zeleli take storitve.


Začnimo anketirati v Iranu?


mene en drek briga za iran, govora je o Sloveniji in sem slovenc torej bi rad tudi jaz o tem imel pravico odlocati


Žal. So še drugače misleči. In zakon kot kaže ne dovoljuje tega kar si želiš. Tako da vsi se na koncu prilagajamo. Jaz, ti in tudi Google.

Mipe ::

mtosev je izjavil:

slikam jo iz javne ceste oz si najamem helikopter in slikak te od zgoraj. zracni prostor ni tvoj ane?


Kar slikaj, kolikor te je volja, to sliko boš bolj težko spravil v obtok. Za razliko od strička Googla, ki vse takoj spravi online in katerega prečekira milijarde ljudi.

Lion29 ::

poweroff je izjavil:


In seveda je še nekaj. Valjda je razlika med ortofoto in street posnetki. In valjda je razlika med naključnimi fotkami in sistematično urejeno obsežno searchable zbirko podatkov, ki se hrani nedoločen čas.


seveda je razlika.... ortofotke koristijo le otrtofolkuoz. so skoraj nekorstne... streetview koristi celemu svetu.. in to zelo koristi


in se strnjam v idealnem svetu bi google moral pridobiti dovoljenje vsakega lastnika nepremicnine....ampak to seveda ni realno za pricakovati...

prav tako ni realno za pricakovati, da bo rtvslo ukinila narocnino, ker ne bodo sli preverjat vsako gospodinjstvo kjer gleda in kjeri ne...

takih primerov je pac na miljone razlicnih... in je potrebno sklepat neke kompromise... ce se gre za skupni blagor, bo moral kak posameznik malo potrpeti, a ne?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

amigo_no1 ::

Če se ne motim so v Nemčiji med samim fotografiranjem delali še kaj drugega kot samo slikali.
Za sken wifi omrežij so jih "dobili", vprašanje kaj vse so še počeli.

Muloti, ki dandanes vselo trolajo na FB z vsem osebnim in neosebnim bodo čez 10 let na kolenih prosili naj jim zbrišejo profile s slikami, filmčki& ostalimi umotvori na zidu, vendar bo takrat že prepozno, vse bo že poindeksirano v +5 search enginih in ŽNJ data-bazah.

Zgodovina sprememb…

cholt45 ::

Lion29 je izjavil:

Mipe je izjavil:

Nimaš se pravice odločati o tem, kdo bo slikal moj dom brez moje vednosti in privoljenja ter objavil podatke celemu svetu.


tako kot ti nimas pravice odlocati kdo bo slikal moj dom in ostale domove


Zakaj se prepirate o zasebnosti in svobodi odločanja z osebkom ki je sposoben izjaviti tole?

sgdjkdlsugi4 ::

Prvo naj dvignejo vsi tu roke gor, ki sploh vedo kaj je to StreetView in so ga ze uporabljali v praksi. Na telefonu. Ostali pa naj naredijo prej domaco nalogo in ga sprobajo, ker smartphone pac ni samo za uporabo fejsbuka in kalkulatorja hkrati, potem pa lahko podajo mnenje.

Icematxyz ::

Tako kot je nekdo določil. Da darilo v vrednosti do 50 evrov je legalno nad pa ne. Tako mislim, da bo tudi tukaj zakonodaja, ki je spisana za popolnoma drugačne razmere se dopolnila. In postavila neke nove omejitve za takšne projekte. Morda pa tudi zakonske podlage za kaj več. In uredila to področje. V tem trenutku se verjetno še vsi malo "lovijo". Ne moreš preprosto reči, da če nekdo vzame fotoaparat in malo slika okolico. Da je to sedaj popolnoma enako kot to kaj počne Google. V teoriji morda je. V praksi pa ni.

mtosev ::

upam da vsem "paranoikom" tukaj slikajo hise in dajo na internet pa potem boste lahko jokali
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Thomas ::

Severna Koreja in Slovenija bosta ostali neposlikani? Minus za turizem, promet in še za kaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Icematxyz ::

mtosev je izjavil:

upam da vsem "paranoikom" tukaj slikajo hise in dajo na internet pa potem boste lahko jokali


Saj to je ravno tisto. Na srečo ne bodo.

Severna Koreja in Slovenija bosta ostali neposlikani? Minus za turizem, promet in še za kaj.


Plus za zasebnost in Garmin...

djordjevic ::

mtosev je izjavil:

upam da vsem "paranoikom" tukaj slikajo hise in dajo na internet pa potem boste lahko jokali

Oglašaj se, ko boš imel kaj več kot le svojo sobo, do takrat pa STFU.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

nope. ce so slikali vse drzave lahko se nas.nismo boljsi ali slabsi od drugih drzav
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mehmed ::

poweroff je izjavil:



In seveda je še nekaj. Valjda je razlika med ortofoto in street posnetki. In valjda je razlika med naključnimi fotkami in sistematično urejeno obsežno searchable zbirko podatkov, ki se hrani nedoločen čas.


To. Pa v zasluzku.
Nimas veliko za reci, ce te nekdo ujame na javnem mestu. Ce te da na net pa po moznosti se sluzi na racun tega, bi pa moral imeti nekaj besede pri vsem.
Nej me kak pravnik popravi, ce se motim.

Grem stavit da ves ta folk, ki se tako pozvizga na zasebnost, ima zagrnjene zavese, ko pise te neumnosti tu gor, mogoce tudi rolete spuscene. Zakaj, ce nic ne skrivate?

cholt45 ::

Thomas je izjavil:

Severna Koreja in Slovenija bosta ostali neposlikani? Minus za turizem, promet in še za kaj.


Lahko pa greš z dovoljenjem poslikaš naše turistične točke in pošlješ slike Googlu. Vse to brez da se slika celotno Slovenijo.

marS ::

..no, no, naj bo, sam kaj pa če se bo kaka slovenska firma spraula to delat, me prav zanima če bo vse zblurano.....
pa register nepremičnin je itak povezan z geopedio.....se bojim da so spet dvojna merila v igri...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Thomas ::

Smo slabši, mi mamo Musarco, drugi nimajo te "sreče".

Lahko pa greš z dovoljenjem poslikaš naše turistične točke in pošlješ slike Googlu.


Ja, ja. Ti kar slikaj in pošiljaj, boš videl če bo isti rezultat! Če bo Google hotu dat tvoja jajca gor. Plus, če se una Musarca spet ne splaši, da s svojimi posnetki boš pa zdej ti kršil zasebnost od enga.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cholt45 ::

cholt45 je izjavil:

Thomas je izjavil:

Severna Koreja in Slovenija bosta ostali neposlikani? Minus za turizem, promet in še za kaj.


Lahko pa greš z dovoljenjem poslikaš naše turistične točke in pošlješ slike Googlu. Vse to brez da se slika celotno Slovenijo.


edit: povdarjen tekst

Okapi ::

Matthai, Mipe, Pirčevka & Co. ste natanko taki kot tisti avstralski domorodci, ki se niso hoteli fotografirati, ker so mislili, da fotograf s fotografijo ukrade njihove duše. Prav tako vas je strah napredne tehnologije, samo drug neumen izgovor imate.

O.

Icematxyz ::

Google sam se zaveda, da posega v zasebnost. Za to preventivno izvaja določene ukrepe. In tudi naknadna "pritožba" je možna tudi za javne površine:

http://maps.google.ca/intl/en_ca/help/m...

Če Google sam priznava, da posega v zasebnost.

Bom mu jaz kar verjel na besedo.

Thomas ::

Prav tako vas je strah napredne tehnologije, samo drug neumen izgovor imate.


Ne, nč nimajo drugega izgovora, isti izgovor majo. Mogoče mau preštrihanga.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

techfreak :) ::

Okapi je izjavil:

Matthai, Mipe, Pirčevka & Co. ste natanko taki kot tisti avstralski domorodci, ki se niso hoteli fotografirati, ker so mislili, da fotograf s fotografijo ukrade njihove duše. Prav tako vas je strah napredne tehnologije, samo drug neumen izgovor imate.

O.

Kdo pa preprečuje Googlu slikanje? Pirc Musarjeva je samo povedala, da morajo skriti obraze ter registrske tablice pri nas, in ne šele v tujini, kjer nima naša država nobenih pooblastil.

Mipe ::

Enim je pa Google ful zlezel v rit... Kakšen napredek neki? Kam nas je pa pripeljal Facebook, pray tell?

opeter ::

Kot je že nekdo zgoraj napisal, me tudi zanima, kaj bodo današnji najstniki (predvsem punce), ki se radi razkazujejo (po možnosti brez obleke) in pišejo bedarije po raznih Facebookih, Netlogih, Simpatije ipd. straneh naredili čez deset let, ko bodo zaradi objavljenih slik/besedil ob delo/zaposlitev, zaslužek, socialno pomoč itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mehmed ::

Okapi je izjavil:

Matthai, Mipe, Pirčevka & Co. ste natanko taki kot tisti avstralski domorodci, ki se niso hoteli fotografirati, ker so mislili, da fotograf s fotografijo ukrade njihove duše. Prav tako vas je strah napredne tehnologije, samo drug neumen izgovor imate.

O.

Nah, jaz bi rad videl to, samo ne pod googlovimi pogoji ampak nasimi.
Google ni dobrodelna organizacija, ima ze doloceno korist od tega kar pocne. Tako da je na njih, da se prilagajajo, na na nas, da pozremo.

Okapi ::

Če to ni dovolj ugodna kupčija, da pustiš poslikati od zunaj svojo bajto, in mogoče še sebe na ulici, v zameno pa dobiš brezplačno imenitno in zelo koristno storitev, potem ne vem, kaj je dobra kupčija. Je pa seveda res, da se zapečkarji, tehnofobi in tisti, ki jih daje preganjavica, na takšne kupčije požvižgajo.

O.

Lion29 ::

in tako zaradi svoje zafrustriranosti se nam prikrajsajo te zadeve
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

cholt45 ::

Katere zelo koristne storitve z uporabo street view-a so navoljo v ZDA? Resno vprašanje.

Mipe ::

Ta storitev zame nima nobene praktične vrednosti. Zakaj bi se razdajal za nekaj, česar niti ne uporabljam? Ne čutim se prikrajšanega, prav tako pa ne čutim nobene volje, da bi se pustil izkoriščati za nekaj, kar mi niti koristi ne.

Okapi ::

Katere zelo koristne storitve obstajajo v ZDA?
Pogledaš si recimo, v kakšni četrti je hotel, ki bi ga rad rezerviral, kako se od njega pride do morja, kakšne restavracije in štacune so v bližini ...

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Street View se vrača v Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11034385 (22747) GreenT
»

Google street view tudi v sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612880 (8594) jest10
»

Google Street View dodal posnetke Nemčije (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
23152006 (44622) Keyser Soze
»

Švicarsko sodišče terja anonimizacijo posnetkov za Google Street View

Oddelek: Novice / Zasebnost
4212537 (11588) Pyr0Beast

Več podobnih tem