» »

Skypebook?

Skypebook?

The Register - Menda niste mislili, da se bo facebook združil z GoogleVoice-om.



Že nekaj časa se širijo govorice o morebitni združitvi dveh svetovno najbolj množično razširjenih aplikacijah. In seveda so resnične. Facebook in Skype bosta očitno združila moči in se prepletla med sabo.

Novica je opremljena z morebitno podobo novega Skypa. Gre predvsem za to, da bodo uporabniki Facebooka lahko pošiljali SMS sporočila in se klicali med sabo s pomočjo Skypa, uporabniki slednjega pa bodo dobili dostop do aplikacije Facebook Connect.

Razlika med Skypom in Facebookom je predvsem v načinu zaslužka. Skype služi predvsem z zaračunavanjem telefonskih klicev, medtem ko Facebook živi na račun oglasov. Kljub vsemu pa se obe aplikaciji ukvarjata s povezovanjem ljudi in bi načeloma lahko prav lepo sobivali.

Trenutno vsi stremijo k povezovanju identitet ljudi. Mnoge telefonske aplikacije se trudijo povezati vse uporabnikove identitete v eno uporabniško okolje. Tako se bo Yahoojev Messenger povezal z MSN-jem in zdaj Facebook s Skypom, kar je ogromen korak k povezavi identitet.

14 komentarjev

CyberPunk ::

Pri meni je Pidgin že ene osem let nazaj naredil velik korak, ko je združeval ICQ, MSN, Yahoo, AIM itn. ;)
Bo pa zanimivo videti, kaj bo s folkom, ki ga imaš na Skype, pa nima Facebooka. Bodo avtomatsko vsem Skyperjem naredili FB accounte? V obratno smer pa nekako ni dileme.

spamer ::

Jaz bom imel locene racune, sicer pa ce bo skype prevec transparenten ga ne bom vec uporabljal, ker ze tako mi ni vsec, da nekdo ve, koliko stikov imam, sploh pa ne, da se vidi moje stike. FB je najbolj pokvarjena stvr, nato SKYPE, MSN je pa najboljsi zaenkrat, glede varnosti in zasebnosti.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

GizmoX ::

Verjetno bo le možnost, da Skype povežeš s FB računom. Uporabnikom to lahko koristi - imenik tvojih "prijateljev" + njihov Skype/VoIP (+ telefonske številke).
udirač => uni. dipl. inž. rač.

MrStein ::

spamer je izjavil:

Jaz bom imel locene racune, sicer pa ce bo skype prevec transparenten ga ne bom vec uporabljal, ker ze tako mi ni vsec, da nekdo ve, koliko stikov imam, sploh pa ne, da se vidi moje stike. FB je najbolj pokvarjena stvr, nato SKYPE, MSN je pa najboljsi zaenkrat, glede varnosti in zasebnosti.

A res?
Pri MSN gredo sporočila na centralni server, pa kolko vem niti kriptirano ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Neeeee! Nisem prijavljen na FB, a uporabljam Skype. Groza! Torej v prihodnosti, če bom še želel uporabljati Skype, se bom moral povezati s FB? To mi je pa čisto pokvarilo razpoloženje...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

Jst: nikjer ne pise, da MORES
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tear_DR0P ::

nikjer ne pise, da MORES

seveda piše da moreš, nikjer ne piše da moraš :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Lion29 ::

sorry... s svojo izjavo sem cisto spremenil bistvo... se opravicujem... se posipam s pepelom
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Jst ::

Seveda, da se bo verjetno dalo Skype uporabljati brez, da si registriran na FB, ampak čutim v kolenu na vodi, da bodo Skypov vmesnik (in način uporabe) toliko spremenili, da bo vseeno, če FB ne uporabljaš, ker ti bo vsaj en del, vsiljen.

Tear_Drop: Od kdaj si pa ti grammar nazi?


--

Če pa pogledam širše, sta pa FB in Skype, "ljubezen na prvi pogled." FB služi z reklamami in je socialno omrežje. Skype služi z (neinternetnimi) klici. Oba skupaj sta perfekten odgovor Googlovim načrtom, da si vzpostavi lastno socialno omrežje ter seveda Google Voice. FB & Skype = Perfect Match.

(kar pa ne pomeni, da mi mora biti všeč)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

jaz svomim, da bo obvezno imeti oboje... ce pa bo, bos pa ziher imel moznost neibjavit contact liste...

v najslabsem primeru pac ne nadgradis skype-a
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

mtosev ::

ne rabim. navaden skype mi je cisto dovolj:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dragi ::

spamer je izjavil:

Jaz bom imel locene racune, sicer pa ce bo skype prevec transparenten ga ne bom vec uporabljal, ker ze tako mi ni vsec, da nekdo ve, koliko stikov imam, sploh pa ne, da se vidi moje stike. FB je najbolj pokvarjena stvr, nato SKYPE, MSN je pa najboljsi zaenkrat, glede varnosti in zasebnosti.



Se da vse skrit. Poglej pod nastavitve profile. ;)

CyberPunk ::

GizmoX je izjavil:

Verjetno bo le možnost, da Skype povežeš s FB računom. Uporabnikom to lahko koristi - imenik tvojih "prijateljev" + njihov Skype/VoIP (+ telefonske številke).

Sem najprej na to pomislil, ampak nekako mi ne gre skupaj - razen če bodo Pidgin/Miranda varianto (1 aplikacija, več protokolov) furali, kar pa najbrž ni v njihovem interesu. OK, mogoče zna biti podobna fora, kot ti Skype prikaže vse Outlook kontakte, dokler jih ne izklopiš - da bo v ločeni skupini prikazal vse FB kontakte (razen če boš izklopil), pri tistih, ki pa imajo Skype v profilu vnesen, pa bo možnost klicanja in chattanja.

poweroff ::

Skype + FaceBook = ScrapBook
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WhatsApp bo povsem brezplačen

Oddelek: Novice / Ostale najave
2912405 (10390) smihael
»

Konec neke dobe: Windows Live (MSN) Messenger odhaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5319158 (14716) darkolord
»

Facebook predstavil videoklice, skupinske pomenke in izboljšan videz

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4413412 (11271) Phantomeye
»

Facebook in Google se potegujeta za Skype?

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2713688 (12355) madmitch
»

Takojšnje sporočanje zamira (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5310147 (7575) bf4ed

Več podobnih tem