» »

Pomagajte naštimat wireless ruter

Pomagajte naštimat wireless ruter

c0dehunter ::

Zdravo, sicer sem računalniško podkovan, ampak kar se pa tiče ruterjev sem ga pa danes, ko ga je sestra kupila, prvič videl od blizu.

Sicer sem prebral user-guide, se logiral v 192.168.0.1 in šel čez setup wizard, ki pravi da je namestitev "success". Stvar je v tem da internet ne dela ne na PCju, ne preko brezžične povezave, čeprav mi omrežje prikaže, tudi connecta se mi.

Vem da so včasih pjebi forwardirali porte, pa nisem siguren, je to še vedno treba ročno, in če ja, zakaj to ni omenjeno v quick-guide?

Prosim za pomoč in troubleshootanje, lp
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Gwanaroth ::

Da bomo lahko shootnili kakšen trouble, najprej napiši, kateri dostop do interneta imaš, pa še točen model routerja.
Lights often keep secret hypnosis..

zee ::

Kateri ponudnik? Pri kabelskih operaterjih je ponavadi tako, da jim moras sporociti MAC naslov (na spodnji strani) routerja, potem zadeva ponavadi zacne delat.

Na routerju si vkljucil DHCP?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

detroit ::

-zee mac naslova mislim da že 3leta ni treba sporočat afaik

- codehunter mislim da porti nimajo veze tukaj

- kot je zee reku dhcp poglej če je on

screenshoti bi bli najbl kul:D
Skero

c0dehunter ::

No, pa šutnimo ;)

Gre za Turnšek kabelski internet, ruter je LevelOne WBR-6005.
DHCP na ruter nastavitvah vem da nisem štelal, ker sem nastavil samo WEP2, pa geslo nastavil.

Zdaj je nov problem, namreč (če popolnoma odmislimo ruter) sestri več ne dela povezava niti modem-PC, računalo pravi "Limited connection", kljub temu da meni ob identičnih TCP/IP in ostalih nastavitvah dela na laptopu internet popolnoma ok. Ker ne vem druge rešitve ji ga bom formatiral, pa se potem lotim ruterja.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

detroit ::

oops, da ni turnšek 10let za leseno žlico, vseeno jim sporoči mac change
Skero

c0dehunter ::

Formatiranje je pomagalo, internet zdaj dela (modem-PC).

Medtem ko gre kalvarija z wireless ruterjem naprej. Naredil sem par screenov (verjetno) najpomembnejših nastavitev, pa če bi kdo znal svetovat kaj bi lahk blo narobe.. BTW; kot se vidi na enem izmed screenov je DHCP omogočen. Čudi me pa tisti dodeljen IP naslov, prva slika spodaj:









I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

zee ::

Sporoči ponudniku MAC naslov, kajti očitno je, da se tvoj router ne poveže s tvojim ISP-jem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

c0dehunter ::

Sem klical na tehnično podporo in povedal, da naj bi jim sporočil MAC naslov, pa pravijo da oni imajo tam MAC naslov modema, ker da dostopajo samo do njega.
Druga mi ni znal svetovat. Dal mi je še IP številko mojega modema, če mi bo to kaj pomagalo.

Kaj naprej?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

imallears ::

probi dat operation mode z gateway na router mode.

c0dehunter ::

Sej operation mode dejansko je na router, sam pod "overall status" piše kao gateway mode.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

c0dehunter ::

Še nekaj sem ugotovil.

1.)

Na sliki se vidi, da router niti ne more dodeliti pravega IP naslova, ker IP mojega modema ki mi ga je povedal operater na tehnični pomoči (77.38.40.112) ni v obsegu. Ali je to označeno na sliki range IPjev, ki se jih lahko dodeli wireless napravam?

2.) Če mi je dal IP mojega modema, potem sploh nimam dinamičnega, ali ne? Če ja, zakaj potem sploh vso to ubadanje z DHCP?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

zee ::

1. Kar gledaš, so interni IP naslovi, ki jih dodeljuje router. Z IP naslovom, ki ti ga je dodelil operater, nimajo kaj dosti veze.

2. Dinamični IP za dostop do interneta in DHCP nista ravno isti zadevi. Tvoj router lahko hkrati deluje tudi kot DHCP strežnik, ki vsem napravam v tvojem domačem omrežju dodeljuje interne IP naslove.

Problem pri tebi je, da povezava med routerjem in modemom očitno ne deluje. Razlog za to je lahko bodisi slab mrežni kabel bodisi slab/okvarjen router.

Lahko prosim prilepiš še screenshot listka WAN?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

urosh ::

en čas je bilo pri kabelskih tako, da ko si se konektal, si je za 24 ur modem zapomnil mac in z drugim ni delalo.
To si rešil tako, da potem, ko si imel vklopljen pc (in je delal net na pcju) si v cmd napisal 'ipconfig /release' in potem ko je javil ok, preklopil kabl na ruter in je ruter začel delati (dobil ip).

to probaj... glede na to, da ti na pc dela...

c0dehunter ::

@zee:


urosh, bom poskusil.

Urosh, svaka ti čast za rešitev, sedaj dela! :)):)):))
Hvala tudi zee in ostalim ki ste skušali pomagat!

Lep pozdrav!
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

urosh ::

malenkost :)

frenkii ::

Prijatelj je kupil brezžični router D-link.Nastavili smo parametre ampak zadeva ne deluje niti računalnik,
ki je priklopljen z kablom-RJ-45,kaj šele brezžična povezava. Ko pa sem omenjeni router priklopil pri sebi doma pa je zadeva delovala brez bilokakšne spremembe v nastavitvi. Kje bi lahko bil problem, če bi mi znal kdo to povedati. Hvala za vsak odgovor in namig

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenkii ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329162 (29618) ignats
»

T2 ponudnik in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
433827 (2505) MrStein
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315165 (3846) Mikec17
»

Problem z mrežno (Vista) in to ZELO nadležen!

Oddelek: Strojna oprema
323025 (2324) M-XXXX
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912593 (12125) iro

Več podobnih tem