» »

nov prenosnik - vrgel BLUE SCREEN!

nov prenosnik - vrgel BLUE SCREEN!

turist1 ::

kupil nov prenosnik,brez OSa, zacel z instalacijo, in je takoj vrglo blue screen!(nisem nič v iosu spreminjal itd...)

:(((

kak predlog? :(

imagodei ::

Ob tako skopem opisu zgolj: vrni nazaj tja, kjer si dobil in uveljavljaj garancijo.
- Hoc est qui sumus -

turist1 ::

je potrebo kaj v biosu spreminit,? kako bom vedel lahko bodo istega nazaj poslali... :/ disk itd...

turist1 ::

ko se pc prizge v dosu... na hitro lahko razberem:
PXE-E61:media test failure, check cable.

sem malo googlal, naj bi udarec v prenosnik rešil tezavo?! ne upam ker je nov, da ga bi odprl in pogledal disk pa ne vem če zgubm garancijo???

amigo_no1 ::

Bilo bi uporabno če bi napisal kaj piše v modrem zaslonu in kateri Os nameščaš...

verjetno je ta:
http://forums.techguy.org/windows-xp/58...

subby ::

@turist1: na pamet rečeno, poskušaš namestit Win XP in imaš v biosu sata mode nastavljen na AHCI.. če hočeš XPje pa ga je treba nastavit na IDE

turist1 ::

ob instalaciji s cdja XP pro, vrze blue screen, pise da je na disku moznost virusa na disku...itd... (NOV PRENOSNIK!!)brez osa je. če ga zazenem brez cdja, v dosu napise PXE-E61:media test failure, check cable.
gre dalje, do operating system not found, logično ker ni se nic na njem, je nov! :(
a garacijo zgubim ce odprem in pogledam disk?

ne morem do biosa pridet, del ne prime...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turist1 ()

imagodei ::

Zato, ker se na tem prenosniku v bios verjetno ne pride z DEL. Consider using google for instructions

Kaj pa ti bo BIOS v tem primeru?

In kaj ti napiše BSOD? A dobiš zgolj prijazno opozorilo v lični slovenščini, v smislu: "Prijazni gospod ali gospa, vaš računalnik je verjetno okužen z virusom, zato pravkar zrete v BSOD"?

Al je mogoče kje kakšna koda zraven? Npr 3 heksadecimalna števila v stilu 0x5abcdef7, ..., ... ?
- Hoc est qui sumus -

denial ::

sem malo googlal, naj bi udarec v prenosnik rešil tezavo?!

Ja, to vedno pomaga :D

Če se pojavi screen "Setup did not find any hard disk drives" potem je vse OK, glede na to, da poskušaš namestiti XP-je: KLIK.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

turist1 ::

:)

ob zacetku instala oz startupu osa vrze tole:
http://img696.imageshack.us/i/201101081...
ce pa prizgem brez cdja pa PXE-E61:media test failure, check cable.

ne upam odpreti in pogledati disk d ne bi zgubil garancije...

v biousu imam le opcijo ahci in compatible na beh je isto...sem pritisnil scan disk in bios se skenira..procent pise 0% a po zvezdicah sodec je sedaj nekje na 40%...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turist1 ()

imagodei ::

Zaradi odpiranja ležišča za disk ne bi smelo biti problema z garancijo. Disk je malodane potrošni material. Drugo je brskanje po mamaplati in podobno.

Zdej, 100% ziher nisem, ampak meni še nikoli niso težili pri službenih računalnikih. Na mnogih smo dodajali npr. RAM in je bilo treba odpreti vratca za RAM, pa je potem kak tak prenosnik šel kasneje (iz nepovezanih vzrokov) na garancijski servis in nikoli ni noben kompliciral. Govorim za HP prenosnike.

Je pa res, da če se boš zadeve lotil s pajsarjem in bo očitno, da je šlo za nestrokovni poseg, pa znaš imeti probleme kasneje pri uveljavljanju garancije.
- Hoc est qui sumus -

turist1 ::

scan testa koncal: pass:read verification and speed test.

torej je disk ok? :/ ga bom odprl in spihal mogoče bo pomagalo..... nov prenosnik :(

subby ::

s tem ne boš nič naredil, ko pa je problem samo ena MALENKOST v biosu, katero moraš nastavit za namestitev XPjev
nič ga ne rabiš tepst, nič izpihavat, nič custom inštalacij.. samo preberi, kaj se ti je že napisalo

turist1 ::

@subby, saj sem rekel da v biosu imam opcijo za disk le: *ahci ali *compatible
in pri obeh imam isti rezultat!
prvi bood je cd, nato disk. drugega ni! :(

subby ::

pa si nastavil na compatible in potem poskusil namestit sistem? mam občutek, da nisi

karafeka ::

Probaj z inštalacijo windows 7 :)

EDIT: Če ti bo šlo, potem imaš v biosu nastavljeno na sata diske (katere gonilnikie xpji nimajo na inštalacijskem cdju), če pa ne, je pa res možna kak napaka strojne opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

imagodei ::

kje naj jih pa dobi? Win7 namreč?
- Hoc est qui sumus -

turist1 ::

sem tudi razmisljal da bi to naredil, a skrbi me da ni kaj narobe fizicno s prenosnikom, diskom, itd.. ker je nov! :(
sem tudi ze poskusal compatible pa je isto!

edino česar nisem poskusil je mrezne nisem disabla, pa sem se to sedaj poskusil.. in surprise, ob restartu je instalacija zacela, a kaj to pomeni da je kaj narobe z mrezno, ali le da ob prvi instalaciji ne zeli zaceti z instalom brez disablane mrezne??!

v lgavnem instalacija poteka, a skrbi me vseeno če obstaja kaksna okvara...
PS: imam xp, home in pro itd. in win7, vec verzij... ni prroblem v softweru... :)

Ales ::

Zdownloadaj live DVD od Fedore in probaj, če ti prenosnik deluje normalno...

Kot se meni zdi, je z njim vse v redu. Tvoj problem so Windows XP. Z udarjanjem, ispihovanjem in ne vem še čim pa nas ne zezaj...

turist1 ::

koncalo z instalacijo.
sem pogledal pod properties, pise: intel cor 2 duo cpu t6670 @ 2.20ghz 1.18ghz- kaj to pomeni sta 2 jedra z 2.2ghz ali 2 jedra z 1.188ghz??


do da udarec pomaga sem prebral na večih forumih, baje je slab stik diska s maticno?.. ne vem nisem nic udarjal..parkrat nezno pritisnil.. mislim da to ni bila resitev... bom za vsak primer se odprl in spihal disk, pogledal ce je pritrjen dobro...
da se bi sedaj se z linuxom ucil in igral, vidis da se xpjev ne obvladam ;)

cholt45 ::

Dol potegni eno live distribucijo in jo zaženi z dvd/cd -ja .
Ubuntu
Fedora

Bi zelo pomagalo, če bi podal model in znamko prenosnika. Vedno ko iščeš pomoč napiši to, boš dobil dosti bolj uporabne napotke.

turist1 ::

vem da obstajajo live verzije a ker potrebujem prenosnik cimprej se nemorem sedaj se igrati

Lenovo ThinkPad SL510 T6670 :)

ne razumem sedaj kaksen procesor je notriv properties pise:
intel core 2 duo cpu t6670 @ 2.20ghz 1.18ghz- kaj to pomeni sta 2 jedra z 2.2ghz ali 2 jedra z 1.188ghz??

imagodei ::

> "vem da obstajajo live verzije a ker potrebujem prenosnik cimprej se nemorem sedaj se igrati "

Igrati? Errr - iskanje vzroka napake je sedaj po novem "igranje"?

Kakorkoli, meni se zdi, da prav posebne izbire nimaš. Ali pa če kar odneseš prenosnik nazaj v trgovino, oni ga pošljejo na servis in si NAJMANJ kakih 5 dni brez?
- Hoc est qui sumus -

turist1 ::

ne vidim kaj mi bo linux povedal?? saj sem rekel sedaj sem instaliral xp. a skrbi me če je kaj narobe s pcjem zaradi blue screena ki sem ga zgoral prilepil... bom enablal v biosu lan nazaj da vidim če e ponovi..
5dni je res preveč.. bom sporočil kako bo ko enablam v biosu...

DeeCoy ::

imagodei je izjavil:

> "vem da obstajajo live verzije a ker potrebujem prenosnik cimprej se nemorem sedaj se igrati "

Igrati? Errr - iskanje vzroka napake je sedaj po novem "igranje"?

Kakorkoli, meni se zdi, da prav posebne izbire nimaš. Ali pa če kar odneseš prenosnik nazaj v trgovino, oni ga pošljejo na servis in si NAJMANJ kakih 5 dni brez?

Če si še slučajn nisi gor pršu, problem je rešen, win xp nameščeni, dokler laufa, laufa. Ko bo kaj narobe, bo že povedu. zanima ga še sam kaj pomeni oznaka njegovega provesorja ;)

turist1 ::

hvala decoy :) sem mislil da sem razumljivo napisal :) hvala tudiimagodeju ker je pomagal :)
seveda tudi drugim se najlepše zahvaljjujem :);)

le oznaka me se zanima...

xteakwondox ::

glede procesorja pomeni da je notri 2x 2,20 in ti lavfata na 1,188 zaradi tega ker ni obremenitve zaženi par programov in potem spremljaj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik: boot problem po menjavi HDD s SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
91225 (1053) Han
»

Boot težava, SSD disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
142261 (2009) twom
»

Težave pri inštalaciji Winodws 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
71060 (963) GTX970
»

instal win noče formatirat niti particijenarest!

Oddelek: Pomoč in nasveti
405116 (4590) Frenckie
»

Ne gre mi zagnat laptopa........

Oddelek: Pomoč in nasveti
71486 (1365) Daedalus

Več podobnih tem