» »

Stavka

Stavka

««
8 / 11
»»

mihaf ::

Sam spadam med tiste "hitre" ljudi. Vse delo opravim hitro. Včasih delam zelo dobro, včasih dobro, seveda kdaj tudi kiksnem, ampak vedno delam hitro.

Ko sem na trg dela vstopil kot študent, sem delal neko intelektualno delo, ki pa je bilo plačano po urah. Seveda sem vse hitro naredil, bil vedno pohvaljen, a na koncu meseca dobil, če upoštevam današnje razmere in valuto, največ 300 evrov. Zahteval sem višjo postavko, a sem bil zavrnjen.

Potem sem začel prakticirati Mazzinijevo taktiko. Delo sem še vedno opravil hitro, a ga nisem oddal, hodil sem po firmi, zaskrbljeno spraševal to in ono, iskal določeno osebo, ki bi mi znala na pomembno vprašanje odgovorit, iskal po netu "blazno pomembne" podatke, ki naj bi jih potreboval. In sem zaslužil z današnje perspektive okoli 800 evrov. Več ur, več denarja. Vsaj preživel sem.

Ko sem začel hoditi v službo, se je zgodba ponovila. Okoli mene ful zaposlenih sodelavcev, jaz pa na kavi. Včasih sem jim kar direkt povedal, da se nimamo kaj pritoževat čez delo in plačo, ker imamo ravno prav dela in solidno plačo. Kakšen kreten sem bil, ni me še izučilo. Ni pomagalo, da sem delo opravil v roku, da sem bil večkrat pohvaljen, nič!
Seveda mi pogodbe niso podaljšali, so jo pa tistim sodelavcem, ki so imeli vedno blazno veliko dela.

49106 ::

Si predstavljaš, da bi ti šef povišal urno postavko, bi bilo kaj drugače z zabušavanjem ? Oz. naj te prašam drugače: Z 300eu verjetno nisi kupil niti ene licence(Film, glasba, igre, programi,..) Si z 800eu prenehal biti pirat? :)

amigo_no1 ::

Work smart, not hard očitno pri nas ne drži. Še vedno so vodilni v petletkah, ko se je šlo za "čimvečje številke" vsega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

madmitch ::

Primer iz JU, kjer so vnašali določene stvari v sistem. To je never ending job. Vsak dan toliko in toliko naslovov, bla bla bla. Mlada punca je prišla na oddelek in začela isto kot ostali, opravila svoje delo in se dolgočasila, ostali "stari mački" pa so garali, torej isto, kot zgoraj. Ko je šefla opazila, da mladenka dela prehitro, je dala drugemu!!! sodelavcu nalogo, da sprinta "listke" vsega vnešenega za prejšni teden id dala mladenki preverit in spravit v katalog, ker net je itak modna muha, mora biti na papirju. Skratka, ne samo, da so bile norme smešno nizke, celo delo je dajala potrojevat, da je izgledalo, kako na njenem oddelku vsi delajo in garajo. Samo še gosja peresa so jim manjkala.
Pa smo spet pri nošenju drv nazaj v hosto.

Evo in tu je srž problema, kot smo že ugotovili, nekateri pa to vemo že dolgo, ni kriv uradnik, medicinska sestra, knjižničarka, policaj ali pa carinik. Kriv je lastnik - država, ki zaradi svoje nesposobnosti ne zna organizirati in urediti kadrovskih, procesnih in vodstvenih težav, zna pa pobrati denar, za kerega se je zavezal s pogodbo, da ga bo plačeval. Verjemite, ti ljudje imajo vsega poln kufr in to upravičeno, zato jih tudi podpiram v stavki.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

djordjevic ::

Ubogi, ubogi uslužbenci. Pozabljaš na eno preprosto dejstvo. Koliko ljudi se zaposli v javni upravi, ker imajo neizmerno veselje do prekladanja papirja in koliko takih, ki:
a) vedo, da imajo zajamčeno službo
b) vedo, da se jim z malo sreče ne bo treba kaj preveč pretegniti
c) upajo na nekaj let malo tršega dela, nato pa fino napredovanje in sedenje na guzici do penzije?

In potem mi bo nekdo rekel, da je _za vse_ kriv delodajalec, torej država? Ma, ne me j****.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

Seveda bi vsi ti našteti morali biti tako moralno trdni, zavedni in... da takega dela ne bi sprejeli in bi raje ostali na borzi, knede.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Okapi ::

In potem mi bo nekdo rekel, da je _za vse_ kriv delodajalec, torej država?
Seveda je, ker če bi imeli stvari urejene, kot bi morale biti, ljudje ne bi niti pomislili na točke a do c.

O.

djordjevic ::

Nihče ne pričakuje, da bodo vsi ljudje moralni, kot se spodobi, ker je to, žal, utopija, ne bi pa bilo narobe, če bi se v teh razmerah vsaj spomnili, da jim plače efektivno _plačuje_ gospodarstvo, ki je zdaj prikrajšano za njihove storitve. Ker s tole stavko pač v grobem spominjajo na mulca, ki mu je foter sicer res obljubil avto, če bo izdelal prvi letnik faksa, ampak je vmes padel na slabše plačano delovno mesto in mora že za običajne potrebe najeti posojilo. Saj bi se lahko še dodatno zakreditiral za avto, ampak nima pojma, kako bi kredit odplačal. Mulcu pove, da mu bo avto kupil takoj, ko spet prileze na boljše delovno mesto, mulec pa vztrajno trmari. 'Pa kaj, če se bo moral stari zapufati. Obljuba dela dolg!'. Takole nekako, hudo skarikirano.
No grave is deep enough to keep us in chains.

madmitch ::

Aha, torej je prav, da država izdaja obveznice, nas s tem zadolžuje do konca zato, da da denar bankam, ki so podpirale tajkunsko lopovščino, če zmanjka, pač napiše zakon da drugje pobere? Da ne uredi nič pri pobiranju zasluženega davka...
Saj ni panike, naslednjič bo pobrala iz zdravstvene blagajne, aneda. Bo potem ati sinu rekel, naj bo manj ali pa vsaj ceneje bolan?
Sorry, tale očka bo moral sinu reči: "Adijo sine, brez mene ti bo bolje". in vzeti pot pod noge.




PS: kam paše zadnji narekovaj, pred ali za ločilo?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

lurker ::

Kako lepo je poslušat, ko še javni sektor ugotavlja kaj vse pri njih ne štima. Zdaj že nizajo tu žalostinke. Ampak hkrati pa tudi že opažajo gnila jabolka v najbolj zaslužnem državnem aparatu pod soncem.

Bomo videli kaj porečejo na predlog Kamnarjeve, ki je rekla, da se komot zmenijo za kakršnokoli prerazporeditev znotraj mase, ki je na voljo. Bomo videli koliko je javni sektor sposoben sam znotraj sebe poiskati rešitev.

Moja stava je, da bodo še vedno vztrajali, da vse težave javnega sektorja rešijo višje plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

djordjevic ::

Za ločilo. Argument, ki si ga omenil, je z mojega vidika pravzaprav tudi eni, ki po mojem mnenju govori v prid stavki, ampak glede na to, da so ga s tem srali po vsej Evropi, očitno nekako ni bilo druge rešitve. Ali pač. Ker, brez zamere, nisem tak ignorant, da se te 'postavke' ne bi zavedal. Je imo preveč zapletena, da bi jo lahko podrobneje komentiral. Po mojem mnenju bi moral vsaj Križanič leteti zaradi 'nalaganja' milijarde in pol v NLB.
No grave is deep enough to keep us in chains.

madmitch ::

djordjevic je izjavil:

Za ločilo. Argument, ki si ga omenil, je z mojega vidika pravzaprav tudi eni, ki po mojem mnenju govori v prid stavki, ampak glede na to, da so ga s tem srali po vsej Evropi, očitno nekako ni bilo druge rešitve. Ali pač. Ker, brez zamere, nisem tak ignorant, da se te 'postavke' ne bi zavedal. Je imo preveč zapletena, da bi jo lahko podrobneje komentiral. Po mojem mnenju bi moral vsaj Križanič leteti zaradi 'nalaganja' milijarde in pol v NLB.

Mislim, da ni edini, ki bi moral dobiti krila, cela jata bi morala na jug, čas je že.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

lurker ::

Po mojem mnenju bi moral vsaj Križanič leteti zaradi 'nalaganja' milijarde in pol v NLB.
Zdaj bo pa še nekdo razložil kakšna je razlika med polno garancijo bančnih vlog (btw, to je dal že Bajuk) in depoziti države v bankah. Če pride do najhujšega, bo država raztalala ta denar tako ali drugače.

mihaf ::

lurker je izjavil:

Kako lepo je poslušat, ko še javni sektor ugotavlja kaj vse pri njih ne štima. Zdaj že nizajo tu žalostinke. Ampak hkrati pa tudi že opažajo gnila jabolka v najbolj zaslužnem državnem aparatu pod soncem.


Realni sektor:
Ko sem na trg dela vstopil kot študent, sem delal neko intelektualno delo, ki pa je bilo plačano po urah. Seveda sem vse hitro naredil, bil vedno pohvaljen, a na koncu meseca dobil, če upoštevam današnje razmere in valuto, največ 300 evrov. Zahteval sem višjo postavko, a sem bil zavrnjen.

Potem sem začel prakticirati Mazzinijevo taktiko. Delo sem še vedno opravil hitro, a ga nisem oddal, hodil sem po firmi, zaskrbljeno spraševal to in ono, iskal določeno osebo, ki bi mi znala na pomembno vprašanje odgovorit, iskal po netu "blazno pomembne" podatke, ki naj bi jih potreboval. In sem zaslužil z današnje perspektive okoli 800 evrov. Več ur, več denarja. Vsaj preživel sem.

Javni sektor:
Ko sem začel hoditi v službo, se je zgodba ponovila. Okoli mene ful zaposlenih sodelavcev, jaz pa na kavi. Včasih sem jim kar direkt povedal, da se nimamo kaj pritoževat čez delo in plačo, ker imamo ravno prav dela in solidno plačo. Kakšen kreten sem bil, ni me še izučilo. Ni pomagalo, da sem delo opravil v roku, da sem bil večkrat pohvaljen, nič!
Seveda mi pogodbe niso podaljšali, so jo pa tistim sodelavcem, ki so imeli vedno blazno veliko dela.


Nauk zgodbe: povsod je ista pesem. Važno je, da se delaš, da delaš.
Če si učinkovit in opraviš delo hitreje, na drug način kot sodelavci, si kaznovan. Tako ali drugače. Če te že šef nima za lenuha, ker nisi 8 ur blazno obremenjen, se pa sodelavci spravijo nate.

Okapi ::

V bistvu je to skoraj povsod. Evo, moj freelancerski primer. Pred par dnevi sem se pogajal za honorar za neko delo. In je vmes naneslo tudi vprašanje, koliko časa bom to delal, čeprav honorar ni na uro, ampak na izdelek, z vnaprej določenim rokom, ko mora biti narejen. Lahko bi sicer rekel, da nikogar nič ne briga, koliko časa bom dejansko delal, ampak bi izpadlo najmanj nevljudno. In sem povedal 2x daljši čas, kot ga bom v resnici porabil. Naj se vidi, da je denar trdo prigaran in pošteno zaslužen.8-)

O.

49106 ::

Kako lahko pol ti tako vneto obsojaš pirastvo, ko pa si tudi sam podobne sorte sin

lurker ::

Ah, potem pa OK.

Če so v privatnem sektorju isti lenuhi, potem pa morajo dobiti v javnem višje plače. Saj, ko si bo privatni sektor zaželel višjih plač, jim bodo tudi policisti odvajali od svojih plač.

My bad, vzemte za plače kolk hočte!

Okapi ::

Kako lahko pol ti tako vneto obsojaš pirastvo, ko pa si tudi sam podobne sorte sin
??? Kaj pa ima za boga sedaj piratstvo s tem?

O.

djordjevic ::

mihaf je izjavil:

Nauk zgodbe: povsod je ista pesem. Važno je, da se delaš, da delaš.

To lahko reče samo nekdo, ki še v življenju ni bil plačan po realizaciji. In prav to bi jaz naredil (v isti sapi priznavam, da ne vem, kako - prepuščam šefom služb in oddelkov, ki bi jih to prizadelo >:D) - ves javni sektor bi dal za en mesec na normo, potem pa poglejmo, kdo si kaj zasluži. Po istem ključu bi jih tudi plačal. In naenkrat ne bi več poslušali, kako se revčkom ne splača delat, ker jih potem samo dobijo po grbi. Mislim, pa saj to ne moreš verjeti, no ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

mihaf ::

djordjevic je izjavil:

mihaf je izjavil:

Nauk zgodbe: povsod je ista pesem. Važno je, da se delaš, da delaš.

To lahko reče samo nekdo, ki še v življenju ni bil plačan po realizaciji.


Jaz sem imel vedno boljše rezultate kot drugi, pa se mi je slabo pisalo.
Razloži mi malo to realizacijo, kakšno delo bi potem moral opravljati?
Delal sem tako v javnem kot v zasebnem sektorju.

Pa še ena cvetka iz javnega sektorja.
Sedim na kolegiju in razpravljamo o nekem za firmo precej pomembnem projektu. Ura 12.00. Šef napove, da bo treba oddat končno poročilo in na glas razmišlja, kako bo treba poprijet za delo, in tuhta, do kdaj bi to moralo bit narejeno. V istem trenutku jaz razmišljam, kako mi bo uspelo danes to končati, eh, ne bom mogel ob 16.00 domov, bom moral ene 2 uri potegnit, da bom naredil moj del poročila. Hkrati upam, da šef določi rok, ko mora biti delo opravljano, naslednji dan do 12ih. Tako bi lahko res v miru naredil.
Šef pametuje, ostali na kolegiju tud neki jamrajo in določijo rok - čez 14 dni! Da nekega drugega pomembnega dela v tem času nihče od nas ni imel, je brez veze poudarjat.

Konec zgodbe - vsi omenjeni v zgodbi so že vedno tam zaposleni, mene pa so po preteku pogodbe za določen čas - odslovili. Ja, tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaf ()

lurker ::

^ ampak tip še vedno podpira stavko teh buhtljev.

LOL!

mihaf ::

lurker je izjavil:

^ ampak tip še vedno podpira stavko teh buhtljev.

LOL!


Da, jih podpiram. Ker sem v javnem sektorju videl tudi mnogo ljudi, ki so res garali. Večinoma mladi, zaposleni za določen čas že tri leta ali več.
Verjemi, tudi v javnem sektorju so ljudje, ki zelo veliko delajo, poleg tega pa vsak dan poslušajo žaljivke, da so paraziti.

Podpiram pa tudi, da se marsikaj v javnem sektorju spremeni. Kot je nekdo omenil pred mano - da se odpravi n oddelkov z n šefi.
In da se tudi 50 let stare gospe prisili, da bodo dojele, kaj je to mail. Ne pa, da ta gospa narekuje mail 30-letni, bolj sposobni in učinkoviti podrejeni in podplačani delavki. Če pa je mail prevelika znanost, pa naj se jo odpusti!

edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaf ()

zee ::

In da se tudi 50 let stare gospe prisili, da bodo dojele, kaj je to mail. Ne pa, da ta gospa narekuje mail 30-letni, bolj sposobni in učinkoviti podrejeni in podplačani delavki. Če pa je mail prevelika znanost, pa naj se jo odpusti!


+100

Poznam primere, ko ljudje dejansko prebirajo spam in se jim fajn zdi, ko dobijo kakšen email od pokojnega strica iz Nigerije.

Mislim, da bi se že s tem sprostilo več kot dovolj sredstev, da bi se (za)davki lahko znižali, plače v javnem sektorju pa zvišale.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

LeQuack ::

Tukaj se strinjam z mihaf in njegov primer večje angažiranosti opažam tudi v drugih podjetjih, kjer nekoga z več energije in mogoče večjo produktivnostjo enostavno ne odobravajo tako sodelavci kot tudi šef, ker po njihovem mnenju človek lahko dela samo enako hitro kot ostali, takrat ko pa ni pred zaslonom, pa ne dela. Pač socializem in navajenost na čase, ko so stroji diktirali tempo.

Tudi glede javne sektorja je res, da imaš osebke, ki veliko delajo. Sam sem imel možnost videti, kako so študente dobesedno izmozgavali ob predsedovanju evropski uniji, ko so morali delati do večera.
Na drugi strani pa me kar zgrozi, ko grem recimo čez vse hodnike MDDSZ ali MJU, to je kot en velikanski labirint v več nadstropjih, človek si ne bi mislil koliko ljudi je lahko tam. Pa niso nagneteni, večinoma imajo kar svoje pisarne ali pa so v eni pisarni največ dva do trije. Vsaj ima svoj lep naziv, pa naj si bo to svetovalec, sekretar, podsekretar in podobno. In nad tem ni nobenega pregleda, dosti se jih tam pase kot na travniku. Slaba izraba prostora in slaba izraba ljudi, nasploh vseh virov. Ampak za to stanje so odgovorni vodilni kadri, ne tisti zaposleni, ki pretipkavajo stvari iz obrazcev v elektronsko obliko in podobne zadeve.
Quack !

lurker ::

Potem pa naj stavkajo proti njim, ne proti državljanom. Naj posredujejo sindikalistom zahteve, da mora vlada te in te ljudi odpustiti, to in to stavbo prodati, optimizirati ta in ta proces ipd.

Verjetno bodo s temi zahtevami prišli jutri na plan. Raaaaajt...

Tarzan ::

Ah, kakšna stavka nekej, vsi delajo bolj kot ponavadi, razen ponovno dohtarjev, ki bi jih morali spustit na realna tla in začeti iskati južno, vzhodno, zahodno ali severno. Razštelad zbornico in zgradit sistem na novo, trenutno imamo gnilobo, ki sama od sebe ne bo sanirana.

Če ne bi zdravnikom popustili pri nadurah, potem se tole ne bi zgodilo. Potihem sem upal, da javni sektor ne bo mirno gledal, kaj se dogaja in bo kolektivno zastavkal - ne zaradi tega, ker se mi smilijo, temveč iz preprostega razloga - izsiljevanja zdravnikov in zdravniške zbornice. Zdaj vladi ne ostane drugega, kot da naredi harakiri, ali pa se ostro spoprime s problematiko in končno naredi red, ki jo je naredil Virant tik pred zaključkom mandata.

Denarja ni, podjetnikov, ki redno plačujemo vse prispevke in davke je iz meseca v mesec manj. Kreditki se prav tako lepo povečujejo, denarja za pokojnine ni, javni sektor pa je postal pogolten kot še nikoli prej. Nekdo štrajka za 200 EUR, ki bi jih moral dobiti 6 mesecev nazaj, nekateri pa za 2000 EUR, ki naj bi jim pripadali čez pol leta.

Kot prvo bo treba prevetrit javno upravo. Kjer je preveč zaposlenih, naj jih odpihne tornado, če so odpuščanja v zasebnem sektorju iz razloga prihrankov v recesiji, naj se to prakso prenese še na javni sektor. Kjer je pomanjkanje kadra, naj zaposlijo nove, naj se odstrani trapaste omejitve pri zaposlovanju novih ljudi - seveda pa se mora pred tem prevetriti celotna piramida. V skoraj vseh špranjah javne uprave čepijo ljudje, ki so na hitro napredovali. Te zadeve je treba korigirati, zaposliti ljudi na nižjih položajih, v kolikor jih primanjuje, v istem zamahu pa odpuščati morebiten odvečni kader na visokih položajih, ki ne dela ničesar. Če bi vlada imela že od začetka jajca in jih ne bi bilo strah pomesti svinjerije, ki se nabira že leta in leta, potem bi imeli precej manj problemov.

Upam, da se resnično razpiše referendum na to temo. Po mojem se javna uprava zaveda, da bi tu velikopotezno izgubila in trenutno le laja in grozi vladi, ki vse prerada popušča. Naj bo referendum, z veseljem bom proti javni upravi, tako kot celo marsikdo, ki dela javnem sektorju.

madmitch ::

djordjevic je izjavil:

mihaf je izjavil:

Nauk zgodbe: povsod je ista pesem. Važno je, da se delaš, da delaš.

To lahko reče samo nekdo, ki še v življenju ni bil plačan po realizaciji. In prav to bi jaz naredil (v isti sapi priznavam, da ne vem, kako - prepuščam šefom služb in oddelkov, ki bi jih to prizadelo >:D) - ves javni sektor bi dal za en mesec na normo, potem pa poglejmo, kdo si kaj zasluži. Po istem ključu bi jih tudi plačal. In naenkrat ne bi več poslušali, kako se revčkom ne splača delat, ker jih potem samo dobijo po grbi. Mislim, pa saj to ne moreš verjeti, no ...


Ti bom jaz povedal kako. Šefovanje morajo direktorji javnih zavodov, ki so politično nastavljeni, zaupati ljudem, ki to šefovanje lahko opravičijo, ne pa da šefi niti mesečnih poročil ne berejo, ne vedo, kaj podrejeni delajo niti ne poznajo materije dela. Ja to se dogaja.
Primer, ko je podrejeni poslal mesečno poročilo v Word datoteki, ki je bila prazna. To se je zgodilo po pomoti, kar je opazil šele kasneje. Zanimivo, da šefe tega SPLOH ni opazil.

lurker je izjavil:

Potem pa naj stavkajo proti njim, ne proti državljanom. Naj posredujejo sindikalistom zahteve, da mora vlada te in te ljudi odpustiti, to in to stavbo prodati, optimizirati ta in ta proces ipd.

Verjetno bodo s temi zahtevami prišli jutri na plan. Raaaaajt...


Kolikor vem, je bilo miljonkrat poudarjeno, da je stavka usmerjena proti vladi in ne prebivalcem, tako se jo tudi vodi, koliko se da. Zakaj naj s stavko opozarjajo na stvari, ki jih predlagaš, to ni njihova stvar, to je stvar lastnika - države.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Crimson_Shadow ::

Okapi je izjavil:

- razlika je le ta, da se nanje največkrat spravijo sodelavci, ne šefi. Kao "ej ga frajerja, jaz delam po 10 ur, on pa po 5".
Ne samo to, marsikje delavci kar lepo razložijo novemu in zagnanemu, naj po hitrem postopku oladi, ker drugače bodo vsem zvišali normo.

Že 20 let se gremo kapitalizem, ampak še vedno se marsikdo drži načela - ne morejo me tako malo plačati, kot lahko jaz malo delam.

O.


Heh, tile "norme", sploh tiste, ki zahtevajo "le" ročno delo, so kar v precejšni meri dediščina našega socializma, kjer so vsi enaki in vsi prejemajo enake plače.

Drugače rečeno, in kot pravijo tisti, ki imajo že delavsko kilometrino, da se za normo ni vredno pretegnit, ker od tega delavec nima praktično nič.

Kot primer, delavci, ki delajo ta "praktična dela", so tako ali tako na minimalcu. Norme so v veliki meri take, da moraš delat na 125% do jo dosežeš. Če norme ne dosežeš, ti to TRGAJO od plače. No, od minimalne zajamčene plače tako ali tako ne trgajo. Oziroma ti dodajo kar delodajalec pač mora.

Ker so taki delavci tako ali tako na minimalcu, se noben ne "pretegne", ker tako ali tako v nobenem primeru ni šans, da bo tak človek mel mesečno normo 100%. Pa še prekladajo te sem pa tja vsakih par dni na drugo ročno delo. Potem pa naredi (mesečno) normo.

Edini, ki se koliko toliko pretegnejo so študenti in dijaki, ki jim pač gre za to, da v danem času dobijo čimveč €€€.

Povrh vsega so celo dela, ki spadajo pod zagotavljenje kakovost izdelkov normirana, kjer sploh ni šans, da boš normo naredil! Razen v primeru, da "prekladaš dobre kose", kar pa se dogaja le izjemoma.

Še najbolj mi gre pa na kurac, da se delavcu TRGA od plače, če nima "norme". Če se pa že dela preseg, pa se RES mimogrede zgodi, da se normo zviša na tak nivo, da mora delavec narediti še več kosov ali pa je sploh ne naredi, in to za isti ali še manjši znesek soldov - zaradi trganja od plače. (Se je zgodilo na drugih oddelkih, na mojem ne)

Tipična mentaliteta še po JUS-u. MISLIM, WTF?

Kje je tako opevani kapitalizem, kjer je delavec plačan NA KOS?!? In zakaj zaboga sploh obstaja ISO standard vodenja kakovosti, KJER DELAVEC NIMA NIČ OD TEGA IN O TEM NIČ NE VE!

Ja, samo da se preklada papirje sem in tja. ;((
We create worlds

Pšenični ::

"Kot prvo bo treba prevetrit javno upravo. Kjer je preveč zaposlenih, naj jih odpihne tornado, če so odpuščanja v zasebnem sektorju iz razloga prihrankov v recesiji, naj se to prakso prenese še na javni sektor. Kjer je pomanjkanje kadra, naj zaposlijo nove, naj se odstrani trapaste omejitve pri zaposlovanju novih ljudi - seveda pa se mora pred tem prevetriti celotna piramida. V skoraj vseh špranjah javne uprave čepijo ljudje, ki so na hitro napredovali. Te zadeve je treba korigirati, zaposliti ljudi na nižjih položajih, v kolikor jih primanjuje, v istem zamahu pa odpuščati morebiten odvečni kader na visokih položajih, ki ne dela ničesar. Če bi vlada imela že od začetka jajca in jih ne bi bilo strah pomesti svinjerije, ki se nabira že leta in leta, potem bi imeli precej manj problemov."

Zdele pred volitvami, da bi odpuščali v javnem sektoru. Če bojo samo namignili na to, bo Zoky letu. Po moje so Pahorju že namignili, da nej se skulira. Na koncu bojo vsi s Pahorjem govorili o nekih velikih prihrankih....kot pri zdravnikih,....

madmitch ::

Mah, niso probem tisti, ki so napredovali, vsaj v večini primerov ne. Zalega so padalci, ki vsake štiri leta uletavajo z leve ali desne na položaje, za katere je v ustanovi par več kot kompetentnih pretendentov, ki so za to potencialno napredovanje garali. Potem jim pa od zadaj spustijo prenapetega karkoli_že za šefa, ki se mu niti sanja ne, kaj oddelek dela, zakaj je tam in kaj naj bi sploh počel. Itak da jim morala pade, mislijo si svoje in začnejo kariero "javnega uslužbenca", ki se mu jebe za vse skupaj, dokler dobi tisto plačo, enostavno nehajo delati, kdo pa ne bi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

;-) ::

Mi bo kdo odgovoril kak stavkajo policisti, če pa pišejo kazni kot zmešani? Kje je to stavka ?

poweroff ::

Stavkokazi! >:D
sudo poweroff

Pšenični ::

"Mi bo kdo odgovoril kak stavkajo policisti, če pa pišejo kazni kot zmešani? Kje je to stavka ?"

Grem včeraj iz Ljubljane, sami kamioni okrog mene-spet, torej stavka se prenaša "v notranjost". Zdej bojo "jebal" nas.

http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/...

Pa pravijo da denarja ni.....burleska. Denar je za posvečene. Poleg tega je SCT na psu. Ima 100 miljonov pufa...

"redarstvo po LJ je pa še vedno aktivno, na zelo čudnih mestih"

Verjetno so spet na Viču in "pomagajo"

Zgodovina sprememb…

šernk ::

;-) je izjavil:

Mi bo kdo odgovoril kak stavkajo policisti, če pa pišejo kazni kot zmešani? Kje je to stavka ?


saj jih niso nikoli pisali kot zmešani :)
redarstvo po LJ je pa še vedno aktivno, na zelo čudnih mestih ;(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LordTado ::

laj darsovci globija v času stavke za vinjete?
ker vidim da se folk vozi brez gor...

LaidBack ::

Dober dan.

Sem prebiral tale forum in preprosto moram tole napisati... Sem zaposlen v podjetju.

Najprej tole, kar sem dobil po mailu:
"Basen:
Volk pove zajčku, da mu bo zaradi težav pri poslovanju za nekaj let zamrznil plačo, da pa mu bo po nekaj letih v štirih obrokih odpravil plačno nesorazmerje, ki bo nastalo. Zajček pristane, ker mu volk to tudi pisno potrdi - skleneta pisni dogovor. Zajček dela in je vsa leta tiho. Ko pa pride čas, da volk izpolni obljubo, jo volk enostransko prekliče in celotnemu gozdu kriči, kako je zajček pokvarjen, ker ne razume, da je kriza in zahteva povišanje plač. Zajček skuša vsem pojasniti, da ne zahteva povišanja plač ampak samo tisto, kar je nekaj let dobival manj, kot bi mu pripadalo, vendar vsi poslušajo volka.
Zajček povesi ušesa in je naprej tiho.
Čez nekaj dni pa izve, da je volk dvignil plačo medvedu, ker ga je ta s svojim rjovenjem preglasil in prestrašil ostale živali v gozdu.
Zajček zbere pogum in glasno pove, da se te igre ne gre več. Ker pa je volk veliko močnejši od zajčka, spremeni pravila igre in zajčka predstavi kot največjega sovražnika gozda in vseh živali. Medved pa se potuhne in pridno grize pogačo z medom.
Vsaka podobnost z javnim sektorjem in vlado JE NAMERNA."

Tega ne bi niti komentiral!


Druga zadeva:
Kolega je bil zaposlen v javni upravi na nekem uradu. Sam je opravil toliko dela, da je v enem letu zaključil projekt, ki se je vlekel 2 leti ter HKRATI izvedel še 2 podobna projekta (torej sam naredil 2,5 projekta v 1 letu; pred tem pa so 1 projekt vlekli 2 leti). Je rekel, da mu težijo, naj dela manj, ker meče slabo luč na ostale. Poiskal je službo v gospodarstvu in je sedaj direktor velikega podjetja...

Toliko o tem, da iz javnega sektorja ne gre v zasebnega, ker si "stigmatiziran"!


Tretja zadeva:
RTV-jevci so se enkrat v poročilih pritoževali, da imajo njihovi kolegi v zasebnih TV hišah 30 % večjo plačo... Samo to bi rekel: NAJ GREDO V ZASEBNE TV HIŠE. Če si seveda upajo. In tvegajo "varnost" za EUR. A to pa ne bi? Al so pa preslabi, da bi jih sprejeli (ker večina taboljših je šla v zasebne). EUR bi imeli, a tvegali pa ne bi.

Zgornji primer priča o tem, da iz JU lahko greš v zasebni sektor - če le imaš (pardon) jajca oz. pogum.

Četrta zadeva:
Oseba iz JU je rekla sledeči stavek:"Zakaj vi v zasebnem sektorju tako malo delate, da moramo zdaj mi stavkati za plače."

Tega tudi ne bi želel komentirati, ker bom moral k zdravniku po tableto za pritisk... Aja - ne bom je dobil, ker stavka in me bo kar kap...


Peta zadeva:
Ko je članstvo v GZS postalo neobvezno, je kar nekaj ljudi ostalo brez zaposlitve. Takrat so DIREKTORJI (ne me vprašat s katerih področij) iz GZS iskali službe. Ena oseba konkretno je bila več kot pol leta brez službe.

Le zakaj?


Če povzamem. Jaz sem takoj za to, da se plače v JU ful dvignejo. Samo naj tam dela toliko ljudi kot jih je potrebno (in naj DELAJO), ne pa tako, kot je sedaj (je bilo že tudi v prejšnjih postih napisano kaj o tem)... Aja, pa prosim - ne mečem vseh v isti koš; vem, da določeni v JU "spustijo dušo" pri delu. Me pa zelo razkuri, da sedaj, ko ljudje izgubljajo službe, da oni zahtevajo višje plače. Mimogrede, moja partnerka dela v JU in je čist razpizdjena, ker njeno delo stoji zaradi drugih...

gzibret ::

laidback - ja, saj ravno o tem smo tudi govorili. JU je še vedno globoko v socialkomunizmu. Dobrih se ne nagrajuje ali pa minimalno, slabih se ne kaznuje oz. minimalno, vodilni pa se po večini izberejo po nekem čudnem politično-družinsko-ritolizniškem ključu, pa smo tam, kjer smo....
Vse je za neki dobr!

cewapcic ::

na ajpesu gledam podatke o plačah pa me zanima, kdo so ponavadi te, ki nimajo kolektivnih pogodb, k plače majo ohoho
recimo Urad Republike Slovenije za kemikalije, 1 oseba zaposlena za katero ne velja kolektivna pogodba plača je pa.. 3800 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

madmitch ::

Ćevap, to so vodstveni - direktorji, ravnatelji... Za te ne velja kolektivna, imajo individualne pogodbe.

gzibret je izjavil:

laidback - ja, saj ravno o tem smo tudi govorili. JU je še vedno globoko v socialkomunizmu. Dobrih se ne nagrajuje ali pa minimalno, slabih se ne kaznuje oz. minimalno, vodilni pa se po večini izberejo po nekem čudnem politično-družinsko-ritolizniškem ključu, pa smo tam, kjer smo....


Na določenem oddelku v neki javni hiši si je šefla stimulacijo razlagala zelo po svoje. Namesto da bi tistih 20% dajala individualno, je vsem dala 10%, tako lenuhom, ki niso delali nič ali samo škodo, kakor tudi tistim, ki so garali še za ostale. Sama je seveda vsak mesec dobila 20%.
Pa smo spet tam, nobene kontrole, nobenih kazenskih ukrepov...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Vajenc ::

Pahor pravi, da lahko enako učinkovito deluje s 50% sedanje JU. Obenem trdi, da bi se zmanjšanje JU za 10% pozitivno poznalo na državni blagajni. Naj za vraga potem odpusti 10% viška ljudi in ostalim 40% viška in 50% pridnim plača kar jim po zakonu pripada. Kot bi v Gorenju spet dajali 500€ namesto 600€.

Gospodarstvo je v dveh dneh čakanja na robo izgubilo dosti več kot bi vlada prišparala z neuskladitvijo plač. Vlada kar naenkrat, čez noč, slepo sledi direktivam, predlogom in vizijam EU glede JU, čeprav so vse te stvari narejene zelo na grobo in povsem neprilagojeno glede na državo. Zelo podobno usklajevanju visokošolstva z Bolonjsko deklaracijo. Beda!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

Naj za vraga potem odpusti 10% viška ljudi
Saj bi, če bi vedel, katerih 10% je viška. Tega pa nihče ne ve in ker se tega zavedajo, raje vsi (ministri, direktorji, šefi, podšefi ...) trdijo, da viškov pri njih ni, ampak so kvečjemu kje drugje.

O.

Keyser Soze ::

Vajenc je izjavil:

Pahor pravi, da lahko enako učinkovito deluje s 50% sedanje JU. Obenem trdi, da bi se zmanjšanje JU za 10% pozitivno poznalo na državni blagajni. Naj za vraga potem odpusti 10% viška ljudi in ostalim 40% viška in 50% pridnim plača kar jim po zakonu pripada. Kot bi v Gorenju spet dajali 500€ namesto 600€.

Ker bi verjetno moral začet pri svojem kabinetu? Potem spucat svojo bajto. In it po lestvici počasi navzdol?

Potem pa štafeto predat ministrom, ki bi najprej isto storili v svojem kabinetu. Potem v svoji bajti. In nato predali štafeto tistim šefom pod njimi.

A pa ma Pahor jajca začet v svojem kabinetu? A se ga kdo upa pozvat naj to naredi? Samo da vidimo odziv in ažurnost.

P.S.: Plus izredno zanimivo mora bit delat za šefa, ki zate trdi, da si morda eden od POLOVICE! ljudi, ki jih ne potrebuje oz. si odveč.
OM, F, G!

madmitch ::

Okapi je izjavil:

Naj za vraga potem odpusti 10% viška ljudi
Saj bi, če bi vedel, katerih 10% je viška. Tega pa nihče ne ve in ker se tega zavedajo, raje vsi (ministri, direktorji, šefi, podšefi ...) trdijo, da viškov pri njih ni, ampak so kvečjemu kje drugje.

O.


Verjemi, da prekleto dobro vedo, koga nagnat, samo ne dajo nobenega delavnega mesta, ker vedo, da ga, če bo še tako potrebno, resorno ministrstvo ne bo odobrilo, pa če je to še tako potrebno. Torej, če direktorji/ravnatelji dajo lenuhe na čevelj (recimo 30% zaposlenih), bodo ostali brez delavnih mest za dodatnih 10% uporabnih ljudi, ki bi jih rabili.
Če je kadrovanje totalno razjebano (z razlogom) potem to ni rešitev, rabijo celovito rešitev, tega pa ne cnajo, nočejo, ne vedo kje prijeti, se bojijo za stolčke, se bojijo okostnjakov v omarah, you name it.

Keyser Soze je izjavil:

P.S.: Plus izredno zanimivo mora bit delat za šefa, ki zate trdi, da si morda eden od POLOVICE! ljudi, ki jih ne potrebuje oz. si odveč.

Klinc, šef mora tudi koga odpustiti, če tega ne zna, noče, naj gre domov.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Vajenc ::

Dohterjev je sigurno premalo ali pa dobro blefirajo in nič ne delajo. Uradnikov je sigurno preveč ali pa je premalo birokratskih postopkov za vse njih -> not! Učiteljev je preveč, ker gredo vse pozneje v penzijo, rodnost potencialnih učencev pa pada. Policajev je premalo, ker je ta poklic vse manj cenjen (velja tudi za učitelje) in plačan. Vojaki so balast za nabiranje zunanjepolitičnih točk države in jih je kot takih vedno preveč. Gasilcev je ravno prav, da ni preveč požarov. Umetniki in znanstveniki subvencionirani s strani države pa so bolj kot ne nedohranjeni.

Državi pa očitno v interesu, da se sedanji trend ohranja, spotoma pa pokrade še par pravic, ki zaposlenim zakonsko pripada. Slaba!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Keyser Soze ::

Vajenc je izjavil:

Vojaki so balast za nabiranje zunanjepolitičnih točk države in jih je kot takih vedno preveč.

Heh, jp, se je izkazalo kakšen balast so. Sploh ob nedavnih poplavah. Al pa ko se ti bo zemlja stresla pod ritjo. In boš stal na balkonu ter vpil kje so gasilci in vojska.:|

Ampak, če se vrnem na bistvo. A bo kdo Pahorja pozval naj vzorčno, vsem ostalim v vladi, očisti svoj kabinet? Al je vse kar se zna tule gor samo gobec otresat, ker je to najlažje. Po kliku na "pošlji" pa gremo lahko nazaj pred TV zjat telenovele.
OM, F, G!

Vajenc ::

Heh, jp, se je izkazalo kakšen balast so. Sploh ob nedavnih poplavah.
Včasih bi vojska cel dan pred poplavami nalagala peščene vreče na bregove, da nobena Gradaščica ne bi poplavla, sedaj pa jih je tisti vzorec od večine, ki vlečejo "nadure" na misijah, prišel šele po poplavah.

Al je vse kar se zna tule gor samo gobec otresat, ker je to najlažje.
Namen tega "tule gor" je, da se otresa.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

madmitch ::

Vajenc je izjavil:

Heh, jp, se je izkazalo kakšen balast so. Sploh ob nedavnih poplavah.
Včasih bi vojska cel dan pred poplavami nalagala peščene vreče na bregove, da nobena Gradaščica ne bi poplavla, sedaj pa jih je tisti vzorec od večine, ki vlečejo "nadure" na misijah, prišel šele po poplavah.


Včasih bi vojsko nagnal pit Mali graben, da ne bi poplavil, zdaj pa ministrica reče, da so za reševanje lastnih ljudi predragoceni. Kako me je to spravilo pod plafon. Dobri so za kanonfutr v Afganistanu, doma pa prevredni. In kaj smo mi ovce naredili pri taki izjavi? NIČ, namesto, da bi jo s pučom odnesli iz kanclije. Sami smo krivi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Crimson_Shadow ::

Cccccc

Kličeš carinsko pošto in te v prvo 5x prevežejo, pa še zmeraj nič. Kličem v drugo, pa ti je rečeno, da nimajo časa ;((. Še malo prepričevanja, pa mi gre tip končno vsaj okvirno povedat, da vem za kateri paket poslat "račun". (Čakam na 2 paketa od istega prodajalcs)

In potem se čudijo zakaj gre ljudem, ki ne delajo v JU tale stavka na kurac.

Ne bi rekel, da bi tip vsaj toliko pošten pa bi rekel, da stavkajo, ne pa da imajo odpremo in da zato nimajo časa. Čemu na čast je potem ta telefonska na obvestilu o prispeli pošiljki?
We create worlds

ExecuterX ::

Delavci bi morali zahtevati, da si znižajo plače v javnem sektorju ne da oni zahtevajo zvišanje..., sicer pa če dobro pomislimo, ali jih sploh rabimo v taki meri ???? Ta zadeva me "dvigne", da bi najraje nekoga ..., da bi potem bil vsaj en čas mir.... P.m. naj pustijo službe če imajo premalo, komur pa služba ni povšeči jo mirne duše lahko menja, pa lahko dela na firmi kot navaden delavec, mogoče bo pa takrat srečen, ko bo imel 400 EUR plače, pa še do njega bo odnos kot do "živine" v štali. Ti, ki samo jezik znajo vrtet si sploh ne bi smeli lastiti izdelkov iz industrije, saj niso na noben način prispevali vloženega truda, kaj šele znanja v okviru proizvodnje.... Oz. da se bolje izrazim, znanja večina sploh nima, vse temelji na njihovem "gobcu".... Naj začne delavec stavkat, pa ne 1 teden, ampak tako dolgo, dokler se plača ne bo solidno zvišala. Ampak problem, ki se pojavi je naša politika, ki to dopušča, da si ti "qurci" lahko to dovolijo. Sploh pa kaj lahko delavec sploh stori, da doseže dvig plač ??? Odgovor je preprost, z ničemer ne more nobenemu NIČ !!! Mogoče bi z dolgotrajno stavko dosegli le to, da bi le ta podjetja šla končno v stečaj. Pa naj potem javni sektor živi od davkov nezaposlenih, če lahko, pa bomo videli kako dolgo jim bo uspelo. Pa kje je tukaj sploh logika, da imajo ti ljudje višje plače kot pa nek delavec ??? Mislim da delavec opravlja v večini primerov koristnejše delo kot pa v javnem sektorju, kjer jih je kot muh, in "se jih večina greje" za velike vsote.

Vajenc ::

Mislim, da ima preveč ljudi tipa executerX, povsem zgrešene pojme kaj je to javni uslužbenec. Javni uslužbenci so še kako pomembni za privat sektor in državo nasploh. Vprašanje pa je, če resnično potrebujemo tolikšno št. uradnikov in zdolgočasenih tajnic, ki si večino dneva urejajo nohte in ostalo roževino ob skodelicah kave. Na vsak način pa mora biti država zgled ostalim delodajalcem pri spoštovanju delavskih in drugih pravic, če se že gremo pravno državo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746238 (40358) dstr17_
»

Realnost privatnega sektorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117253 (14074) Pithlit
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782193 (77777) lexios

Več podobnih tem