» »

Stavka

Stavka

««
11 / 11
»
»»

lexios ::

Tudi, če jo uvozimo?:D

Pšenični ::

"Samo veš, kaj je pri vsem skupaj največja ironija? Da bi lahko imeli vlado poljubne barve, pa bi delala genau isto ..."

Mislim da desničarji v nobenem primeru ne bi pustili, da nam propade tolikšen del realnega sektorja. To kar se je zgodilo Sloveniji, da so to dopustili, to je katastrofa, ki se jo še ne zavedamo. Pač Džorževič, ta vlada je za en k....

Tako sranje kot ga dela ta vlada, ga ni delala še nobena in ga upam tud ne bo več. To kar počnejo, to je neponovljivo.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

evo kaj sem na zacetku teme napovedal se je zgodilo.vlada/Pahor je popustil.Pahor ni primeren da vodi drzavo,ce pri cisto vsem popusti.malo ciljev po na taksen nacin izpeljal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

djordjevic ::

Pa si ti sploh funkcionalno pismen? Nihče ni v ničemer popustil. Stavka se bo (hvala bogu) zamrznila, tačas pa bodo iskali rešitve naprej.

Pšenični je izjavil:

"Samo veš, kaj je pri vsem skupaj največja ironija? Da bi lahko imeli vlado poljubne barve, pa bi delala genau isto ..."

Mislim da desničarji v nobenem primeru ne bi pustili, da nam propade tolikšen del realnega sektorja. To kar se je zgodilo Sloveniji, da so to dopustili, to je katastrofa, ki se jo še ne zavedamo. Pač Džorževič, ta vlada je za en k....

Tako sranje kot ga dela ta vlada, ga ni delala še nobena in ga upam tud ne bo več. To kar počnejo, to je neponovljivo.

Hja, I beg to differ. Je ni vlade, ki bi bila v teh razmerah 'uspešna'. Ampak to je že neka druga zgodba ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

"evo kaj sem na zacetku teme napovedal se je zgodilo.vlada/Pahor je popustil.Pahor ni primeren da vodi drzavo,ce pri cisto vsem popusti.malo ciljev po na taksen nacin izpeljal"

Nisi bil sam. Verjetno pa je to predvsem taktično popuščanje, ker so v nedeljo volitve in si ne morejo dovolit, da bi šel "razjarjen javni sektor" na volišče. Vendar potem čaka Pahorčka že elektro in drugi problemi. v glavnem imam še zmeraj občutek, da hočejo javni sektor "nategnit", da jim ne bi zbezljali in se obrnili na desno. Eh, kaj čmo, pri denarju se vse konča.

Sicer dnevi hitro letijo in 13 bo kmalu tu. Vlada bo potem zaostrila stališče, stavkajočih pa bo več....heh,heh..

madmitch ::

lexios je izjavil:

Eh, to je šele neumnost. Povezovati realne probleme, ki terjajo realne rešitve, s šankovskim politikantstvom ...


Ne bi bil tko zihr, da gre za neumnost, se v ozadju vsake tolko pokaže kr lep vzorec... Kar se Jankoviča tiče pa se mi zdi, da ima več prednosti od trenutne koalicije, kot le ta od nejga!


Pa da dobimo lep Mojčiko, a si ti diht. Nehej že enkrat s to fašistično gonjo, dosadan si. Vsi so glih, tut tvoji črnuharji. Ne veš ker je slabši. Kradejo, kjer lahko.

Vse kaže, vsaj meni se tako dozdeva, da je vse tole trmarjenje vlade en sam blef. Oni hočejo totalno prekinitev K. pogodbe, da lahko preidejo na drugi del plana, razjeb sistema javnega sektorja, preformirat večino javnih zavodov - določeni inštituti, NUK.. v družbe, da ne spadajo več pod patronat države, vsaj direktni ne, temveč so posredni in delni prejemniki proračunskih sredstev. S tem se jih prisili v tržno poslovanje in se jih skine s proračunske grbe. Tako bodo lahko tulili, da so oklestili javni sektor, kot "vsi" zahtevajo od države. Skratka pređi brigu na drugoga. Pokvarjeni so k kvargelj. Da bodo vse te inštitucije prenehale s primarnim poslanstvom in da je to ogromna škoda za državo na dolgi rok, to jih itak ne zanima, samo da bodo lahko odkupovali stanovanja, dajali poroštva in potiho podpirali propadle paradne konje. Ko je konj poškodovan, se mu da šus v glavo, amen.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Pšenični ::

"Pokvarjeni so k kvargelj. Da bodo vse te inštitucije prenehale s primarnim poslanstvom in da je to ogromna škoda za državo na dolgi rok, to jih itak ne zanima, samo da bodo lahko odkupovali stanovanja, dajali poroštva in potiho podpirali propadle paradne konje"

No sej počasi bomo pršli do bistva...

lexios ::

Madmitch ne vem o kaki gonji govoriš, moje stališče glede levih in desnih je enako... Države se v 1 mandatu ne da tako zafurat!

madmitch ::

Pšenični je izjavil:

"Pokvarjeni so k kvargelj. Da bodo vse te inštitucije prenehale s primarnim poslanstvom in da je to ogromna škoda za državo na dolgi rok, to jih itak ne zanima, samo da bodo lahko odkupovali stanovanja, dajali poroštva in potiho podpirali propadle paradne konje"

No sej počasi bomo pršli do bistva...


Nekateri boste, jaz to že ves čas trobim, zdaj sem pa že skoraj siguren.

lexios je izjavil:

Madmitch ne vem o kaki gonji govoriš, moje stališče glede levih in desnih je enako... Države se v 1 mandatu ne da tako zafurat!


Sorry, to je na telbanca letel, k bo lihkar s križem in mečem začel pogrom nad vsemi drugače mislečimi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Pšenični ::

"Sorry, to je na telbanca letel, k bo lihkar s križem in mečem začel pogrom nad vsemi drugače mislečimi."

Dej no, jaz sem tko dobrodušen, kot je npr. Vlado Miheljak....

http://www.zurnal24.si/osrednja-sloveni...

Nedolgo tega pa Hilda in Jankovič tesno objeta.....

Kaj bo pa po volitvah prišlo iz Stožic, to pa sam bog ve.....

Sicer se opravičujem, ker sem malo zašel z teme.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

WarpedGone je izjavil:

Čimveč državnih monopolov se pa razbije na čimveč privat konkurence. Ja, tut komunalo in podobne državne pijavke.

Pa gasilce, pa gasilce! Epic win: http://www.wpsdlocal6.com/news/local/Fi...
sudo poweroff

WarpedGone ::

Accident (fallacy)
Cutting people with a knife is a crime.
Surgeons cut people with knives.
Surgeons are criminals.
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

Zgooglaj kaj se je v Britaniji izboljšalo s privatizacijo železnic. Posledice nemške privatizacije Deutsche Bahna sem pa izkusil sam iz prve roke. S tem, da sem se vmes, ko sem čakal pogovarjal z ljudmi na postajo in so prav vsi glasno negodovali in naštevali kaj vse se je s privatizacijo poslabšalo.

Nočem reči, da je privatizacija slaba stvar, sploh ne. Ni pa to neki sveti gral, ki bo čudežno rešil vse probleme.
sudo poweroff

madmitch ::

poweroff je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Čimveč državnih monopolov se pa razbije na čimveč privat konkurence. Ja, tut komunalo in podobne državne pijavke.

Pa gasilce, pa gasilce! Epic win: http://www.wpsdlocal6.com/news/local/Fi...


Ja, pa na gorske reševalce ne pozabimo. Kot so to imeli nekoč v Švici, najprej so vprašali, kdo plača. Le zakaj je to država vzela nazaj pod svoj patronat?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Mipe ::

Saj... "To se mi ne more zgoditi, zakaj bi jaz plačeval za nekaj, česar ne rabim?" Pol pa se zgodi in moleduješ reševalce, da sploh pridejo, obljubljaš jim celo premoženje. Ljudje neradi plačujejo, zato mora država zagotoviti sredstva, da reševalne službe sploh lahko delujejo. Donorjev je vedno premalo, pomoči potrebnih Čehov v salonarjih na Triglavu pa preveč.

Keyser Soze ::

poweroff je izjavil:

Pa gasilce, pa gasilce! Epic win: http://www.wpsdlocal6.com/news/local/Fi...

Thumbs up! :D

Čeprav bi bili lahko še malo bolj "komercialno" naravnani. Bomo pogasil, ni panike, ampak najprej treba nardit ponudbo (v rangu par 1000EUR), potem izdat račun, račun plačat, dat gasilcem dokazilo (izpis iz banke, položnico) in šele nato začnejo gasit.:D

Razen seveda, če imaš privat gasilski servis.

Aja, pa še ena zanimivost. Glede izjave našega vrlega pametnega predsednika vlade, da je JU preveč. Zgleda da ima on res preveč JU, ampak premalo funkcionarjev.

87.seja KAZI
2A. Predlog imenovanja državne sekretarke v Kabinetu predsednika Vlade Republike Slovenije, Poročevalka: mag. Simona Dimic


Vam povem. Še preveč denarja je za plače. Vsaj v Pahorjevi denarnici.
OM, F, G!

lexios ::

"Rečeno je bilo, da so plače v slovenskem javnem sektorju v letih od 2007 do 2009 zrasle za več kot 20 odstotkov. To bi pomenilo, če bi ekstrapolirali na opazovano obdobje 12 let, okoli 107-odstotno rast, kar bi Slovenijo približalo velikosti zvišanja plač v javnih sektorjih Grčije in Irske. V povprečju evrskega območja pa je primerljivo zvišanje 46-odstotno. Mislim, da dodaten komentar ni potreben."


Heh, on bi kr ekstrapoliru... Konkretnih podatkov od leta 1991 do 2010 pa ni al kako? Zakaj ne bi raje ektrapolirali obdobja 2005-2008? V evrskem območju so pa povprečje ekstrapoliral al kako? ;((

Aja, vir!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

49106 ::

JU pa se zaposlite v Nemčiji, Belgiji ali pa zaradi mene tudi v Gričiji, ni pa treba da zaradi vaše pohlepnosti celo državo potegnete v brezno.

KaiV6 ::

Po drugi strani pa se zahteva, da Vegrad poravna obveznosti svojim delavcem, zakaj pa bi jim, ce je kriza, plac pac ni.
Naj pogoltnejo cmok in naj dajo mir, ne pa da stavkajo pred upravo Vegrada ane. Pac, ko je kriza, podjetju ni treba izplacevati OD, ce nima denarja. Ce se zahteva in krici po nespostovanje pogodb v JU, naj bo to vsaj dosledno, za VSE! tako, da pejte se tistim delavcem rec naj dajo mir, in naj so veseli, da so lahko delali v Sloveniji, ker doma, bi jim itak bilo slabse, banda jedna nerazumevajoca.
<insert>podpis.html</insert>

lexios ::

No tole pa se zgodi, ko so banke "naše" in balonček poči, zgleda, da je blo marsikomu to jasno že pred leti, Križanič et al. pa še vedno sanja o okrevanju... Ajd, se pa vsaj trudijo ohranit konstantno ceno nepremičnin ;((, ker ko ta pade to potegne za sabo še inflacijo in obrestne mere in takrat niti umar ne zmore več pričarati magičnih številk... In padla bo, pač ne letos! Deep shit ahead...

Kontroverzni londonski investicijski strateg je v intervjuju že pred skoraj dvema letoma napovedal, da bo kriza, kot nas uči zgodovina, trajala približno 25 let. Evrskim državam je priporočil ločitev na skupino držav s skupno valuto in skupino trenutno še evrskih držav, katerih tečaji valut bi se lahko v omejenem obsegu gibali okoli evra, kar se sklada z razkolom evrskega gospodarstva. Poleg tega pa je napovedal nujen deflacijski proces s korenitim znižanjem plač, vsemi socialnimi pretresi, državnimi posegi na račun osebnih svoboščin. "Če se bodo zgodovinska nihanja ponovila, postopno prehajamo iz 30-letnega obdobja zniževanja davkov, zniževanja obrestnih mer, zniževanja inflacije in rasti cen nepremičnin v obdobje upadanja cen nepremičnin, zviševanja davkov, zviševanja inflacije in zviševanja obrestnih mer," je dodal. In to se dogaja.

durrenmatt ::

djordjevic je izjavil:

Samo veš, kaj je pri vsem skupaj največja ironija? Da bi lahko imeli vlado poljubne barve, pa bi delala genau isto ...


Zdi se, da ima ta vlada nekatere posebnosti, po katerih izstopa.

# Joža
# 06.10.2010 21:27:37
# Sloveniji itak ne more iti na bolje, ko pa ji vladajo moralni sprevrženci. Že vrabci čivkajo, da je polovica leve vladajoče elite gejev in lezbijk (ne bom rekel 'pedrov', ker je menda politično nekorektno). Že pol Slovenije npr. govori, da je Kresalova lezbijka. Ta punca je vsaj to dovolj zgodaj ubotovila, medtem ko je Slavko Gaber šele pred kratkim šel živek k svojemu frizerju v Celje. Beda!


Tako nekako ljudski glas. Komentar na tej strani
Pozor, branje ogroža neumnost!

madmitch ::

Tale Joža ga pa pihne. Samo da se krade moralno in po krščanskih načelih in vsi bomo srečni in dobro živeli
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Pšenični ::

"Že pol Slovenije npr. govori, da je Kresalova lezbijka."

Rokco na srce, je treba rečt, politika gor al dol, da je to velika škoda-če je res seveda.

Utk ::

poweroff je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Čimveč državnih monopolov se pa razbije na čimveč privat konkurence. Ja, tut komunalo in podobne državne pijavke.

Pa gasilce, pa gasilce! Epic win: http://www.wpsdlocal6.com/news/local/Fi...

Zakaj zgražanje? 60 evrov na leto za hišo je smešna cena za profesionalne in dobro opremljene gasilce. A kdo ve kolk stanejo naši prostovoljni gasilci, z vso opremo, ki jo ima vsaka vas in jo uporabi polkrat na leto (če ne štejemo veselic), plus vse te prostovoljne ure? Ne, nihče ne ve, in čisto možno, da pride glih tako okoli 60 evrov. Imaš pa v ZDA vsaj izbiro, pri nas ti pa najprej vse poberejo, potem pa razdelijo in to tako, da nihče ne ve kolk kaj stane. Enako je z zdravstvenim zavarovanjem, ki je tako grozno tam, v resnici ni pa nič dražje kot naše pri naši, za njih smešni, povprečni plači. S tem, da se tam ve kolk stane to na človeka, pri nas pa tega nihče ne more povedat. Tudi če seštejemo ves denar in ga delimo s številom ljudi, ne pridemo do ničesar, ker trenutno naš sistem itak ni tak, da bi se lahko zanašal na njega in če nočeš umret, moraš itak plačat dodatno, privatnikom. Res da 50,000,000 nima zavarovanja, ampak 250,000,000 ljudi pa pride na vrsto takoj. Pri nas ne pride nihče, ki ne plača extra. Razen prisklednikov seveda. Poleg tega moraš imet kar srečo, da se ti kaj ne zgodi glih med stavko, ali pa med zbiranjem napotnic, medtem ko si pod infarktom. A je to tolk boljše?

bluefish ::

Res da 50,000,000 nima zavarovanja, ampak 250,000,000 ljudi pa pride na vrsto takoj.
Si se vprašal, koliko od teh domnevnih 250M sploh dejansko plača storitev?

Utk ::

Ne, zakaj? Tam imaš izbiro, pri nas je nimaš, tam se ve kolk kaj stane, pri nas tega ne zna nihče povedat, tam se ve kdo pije in kdo plača, pri nas se ne. Njihov sistem je daleč od popolnega, ampak mi ga pa sploh nimamo. In to ni samo pri zdravstvu, ampak povsod.

djordjevic ::

Ah, daj, v take ekstreme ti pa res ni treba. Ampak ok, če si vrežeš proč dva prsta in bi se rad odločal, ali boš dal 12k $ za prišitje enega prsta ali 28k $ za oba, pa le izvoli.
No grave is deep enough to keep us in chains.

madmitch ::

Utk je izjavil:

Ne, zakaj? Tam imaš izbiro, pri nas je nimaš, tam se ve kolk kaj stane, pri nas tega ne zna nihče povedat, tam se ve kdo pije in kdo plača, pri nas se ne. Njihov sistem je daleč od popolnega, ampak mi ga pa sploh nimamo. In to ni samo pri zdravstvu, ampak povsod.

Sej ti to iz lastnih izkušenj govoriš, aneda. Ja, v ZDA se lahko zavaruješ tudi za 12$, samo kaj boš za to dobil, je pa drugo vprašanje. Nikar ne probaj za teh 12$ zboleti za čem hujšim, kot je gripa. Nikar ne pričakuj postelje v bolnici, podobni veterinarski kliniki pri nas in ne pričakuj strokovnosti višje od alanfordovske "ustanove za popravak ljudskog tjela i duha". Recept za Ospen boš sicer dobil, samo plačal ga boš pa sam.
Naš zdravstveni in zavarovalniški sistem nista idealna, sta pa daaaaaleč pred ameriškim. Navadna čeljad Mayo klinike za svoje zavarovanje niti od zunaj ne sme pogledati.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Utk ::

djordjevic je izjavil:

Ah, daj, v take ekstreme ti pa res ni treba. Ampak ok, če si vrežeš proč dva prsta in bi se rad odločal, ali boš dal 12k $ za prišitje enega prsta ali 28k $ za oba, pa le izvoli.

Še zmeraj bolje, da je usoda prstov odvisna od denarja, kot od priimka, ali pa od kirurga, ki oddela 290 ur na mesec.
Sploh pa ne vem v čem je bistvena razlika...teh 12 al kolk že jurjev v vsakem primeru nekdo plača, in niti v Sloveniji niso to Marsovci. Dobro, pameten človek se zavaruje, ampak vseeno mi ni jasno...a potem zavarovalnica ta denar natisne pa ga da dohtarju? Če ciljaš na to, da je v ZDA vse dražje, ker je privat, si pa raje poglej slovenske cene pri enem jebenem aspirinu. To sigurno ni zato, ker imamo praktično monopol občinskih lekarn, koncesije, itd. Free market bi vse to uničil in bi aspirin stal 100 evrov.
Še en primer slabe gostilne z nedefiniranem kelnarjem in stranko so cestnine pri registraciji, zbere se več denarja kot se porabi za obnovo cest, te so pa vseeno zanič. Ko bo vlada predlagala dvig cestnin, bojo vsi veseli, ker so ceste res zanič, ampak zato ne bojo nič boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Okapi ::

Ja, v ZDA se lahko zavaruješ tudi za 12$,
Raje primerjaj, kaj v ZDA dobiš, če se zavaruješ za $250 na mesec (toliko približno plačaš pri nas, če imaš povprečno plačo).

In potem primerjaj še, kaj dobiš, če se zavaruješ za 13% ameriške plače, kot se moraš pri nas - se pravi za recimo $500 na mesec.

Potem se pa lahko naprej pogovarjamo, kateri sistem zdravstvenega zavarovanja je boljši.

O.

Vajenc ::

Raje primerjaj, kaj v ZDA dobiš, če se zavaruješ za $250 na mesec (toliko približno plačaš pri nas, če imaš povprečno plačo).
Pa misliš, če pri nas ukinemo to obvezo, da bo delodajalec dajal 250$ več plače delavcu? Hec mora bit, ampak tole ni več hecno.

Ameriški način zdravstva ne želijo imeti več niti v rodni domovini.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

poweroff ::

Pšenični je izjavil:

"Že pol Slovenije npr. govori, da je Kresalova lezbijka."
Rokco na srce, je treba rečt, politika gor al dol, da je to velika škoda-če je res seveda.

Tvoja draga se s tem ne strinja... :D
sudo poweroff
««
11 / 11
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746260 (40380) dstr17_
»

Realnost privatnega sektorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117257 (14078) Pithlit
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782203 (77787) lexios

Več podobnih tem