» »

Stavka

Stavka

««
3 / 11
»»

Thomas ::

Teli štrajki mi gredo na živce.

A bi se jih dalo prepovedat?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zeberdee ::

Pa prispevkov za sp ne mislim plačati. Pa DDVja tut ne. Pa bruto neto bom izplačal tistemu, ki je zaposlen pri meni. Ko vas jebe, pizda vam jebena izsiljevalska, od svojih jebenih 2,5 jurjev na mesec, ki jih dobim s 96 urnim tedenskim delavnikom mi država pobere več kot pol. VEČ KOT POL, pička vam matrna parazitska!

noraguta ::

strajk je. bojda samo se ga ne opaz. naj naredijo res štrajk da se vid kva delajo. ne da 5 min poslušam manifest kako dellajo med štrajom potem pa dobim enake informacije kot a delajo. sej pol človk ne ve.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Samuel ::

Bo že nekomu počil film tamle pred okenci, ko bo kaka debeloritna gospa iz javne uprave preveč pametna.

KaiV6 ::

Zeberdee je izjavil:

Pa prispevkov za sp ne mislim plačati. Pa DDVja tut ne. Pa bruto neto bom izplačal tistemu, ki je zaposlen pri meni. Ko vas jebe, pizda vam jebena izsiljevalska, od svojih jebenih 2,5 jurjev na mesec, ki jih dobim s 96 urnim tedenskim delavnikom mi država pobere več kot pol. VEČ KOT POL, pička vam matrna parazitska!


Ja pejdi delat v javno upravo, pa pit kavice cel dan za 40 ur na teden in 2500 bruto a ne ...
<insert>podpis.html</insert>

Samuel ::

Ne more, ker nima vez.

KaiV6 ::

Samuel je izjavil:

Ne more, ker nima vez.


Ce kdo ne uspe najt zaposlitve v gopodarstvu je nesposoben, ce pa kdo v javni upravi ne uspe prit not nima vez ? :) heh ..

dejmo povedat, da tisti, ki je na tak ali drugacen nacin nezadovoljen s svojimi prihodki, sam nesposoben, ker nima vecjih ? a lahko ?
al je Slovenija ena velika mlaka poznanstev, brez katerih ne mores nikaor nic naredit/uspet ?
<insert>podpis.html</insert>

.:joco:. ::

Če meni ne bi bilo všeč kjer delam, bi šel delat drugam, ne pa stavkat.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

lexios ::

Pa prispevkov za sp ne mislim plačati. Pa DDVja tut ne. Pa bruto neto bom izplačal tistemu, ki je zaposlen pri meni. Ko vas jebe, pizda vam jebena izsiljevalska, od svojih jebenih 2,5 jurjev na mesec, ki jih dobim s 96 urnim tedenskim delavnikom mi država pobere več kot pol. VEČ KOT POL, pička vam matrna parazitska!


Welcome to the club!

Vidiš, temu se sicer reče pranje možganov! Sj se zavedaš, da "država" ni enako "javni sektor", ane!? "Časi so taki, da je treba motor tudi podmazat, da gre... Pa naj se pol lastnik motorja jezi nad serviserjem!" Zakaj ne protestiraš pred parlamentom, se ti še pridružim?

Na k. mi že gre, ko se za napake gospodov direktorjev a.k.a. tajkunov, ministrov, politikov, menedgerjev, fail gospodarstva, koruptivnih navez, zje***e mentalitete in vrednot razdvojene hlapčevske raje pred zidom znajdejo zdravniki, gasilci, policija, šolniki in vsi ostali tja do študentov! Na koncu pa nastradamo vsi! Kr lajajte dalje...

Matako ::

Samuel je izjavil:

Bo že nekomu počil film tamle pred okenci, ko bo kaka debeloritna gospa iz javne uprave preveč pametna.


Saj zato imajo pa na Hrvaškem na vseh javnih upravah znak, da je prepovedan vnos orožja. :D
/\/\.K.

mtosev ::

Thomas je izjavil:

Teli štrajki mi gredo na živce.

A bi se jih dalo prepovedat?

sure, just move to the moon
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sc0ut ::

Stavkajo tudi v Knjižnici Mirana Jarca Novo mesto.

Zakaj, a je tako hudo delati v knjižnici, da moraš štrajkat? Je v knjižnici ful stresa in lovljenja rokov? Ni, potem je plača primerna!!

Ma ne me je***.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Samuel ::

KaiV6 je izjavil:

[dejmo povedat, da tisti, ki je na tak ali drugacen nacin nezadovoljen s svojimi prihodki, sam nesposoben, ker nima vecjih ? a lahko ?
al je Slovenija ena velika mlaka poznanstev, brez katerih ne mores nikaor nic naredit/uspet ?


Ti, za občinsko upravo točno to, kar si napisal v zadnjem stavku. Za službo na državnem nivoju pa recimo pol/pol.

O, mtosev v politični debati.. a tvoji starci kaj štrajkajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

lexios ::

Kandidaturo za župana si zgrešu glih za las!;)

djordjevic ::

TheJack je izjavil:

Nisem bral vsega topica (resnično nimam časa), bi pa rad vseeno povedal svoje mnenje.

Stavke ne podpiram. Sam sicer delam v zasebnem sektorju, imam pa kar dosti kolegov iz javnega (pravniki, pač) in stanje približno poznam. Marsikoga iz javne uprave, ki sedajle stavka v prepričanju, kakšna krivica se mu godi, bi bilo treba za par mesecev poslati na delo v zasebni sektor. Sem prepričan, da bi potem svojo službo bolj cenil. Se človeku res neumno zdi, ko dela vsak dan 10+ ur in marsikateri vikend, da stavka nekdo, ki začne ob devetih zjutraj šele dobro kavico piti, ob treh, štirih je pa že doma.

Sam bi stavke v javnem sektorju prepovedal. Če bi potem uslužbenci vseeno stavkali, bi jih vrgel iz službe in najel druge ljudi. Nas je precej, ki bi ponudbo takoj z veseljem sprejeli.

Ker imam boljše delo, kot da bi pisal svoj sestavek, in se v celoti strinjam z mnenjem kolega, se mu pridružujem in mu dajem en srčni +1!

Zeberdee je izjavil:

Pa prispevkov za sp ne mislim plačati. Pa DDVja tut ne. Pa bruto neto bom izplačal tistemu, ki je zaposlen pri meni. Ko vas jebe, pizda vam jebena izsiljevalska, od svojih jebenih 2,5 jurjev na mesec, ki jih dobim s 96 urnim tedenskim delavnikom mi država pobere več kot pol. VEČ KOT POL, pička vam matrna parazitska!

Pa še +1 na tole. Zdaj pa služit ta denar ... ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Thomas je izjavil:

Teli štrajki mi gredo na živce.

A bi se jih dalo prepovedat?

Ja. Takoj ko se uvede prisilno delo. :D

Saj policaji pa cariniki že sedaj ne smejo stavkat. Zato "stavkajo" tako, da pregledajo čisto vsakega ali pa izrekajo opozorila za prekrške (kjer po zakonu lahko). Jeb*** "delodajalca" u glavo, po domače.
sudo poweroff

Samuel ::

Kmalu se bo izkazalo, da je policajev preveč, ne premalo.

lexios ::

Pa gasilcev tud, ane? Sj bi se celo izšlo, če ljudje v času požarov in poplav ne bi tičali na forumih ali sedeli na balkonih!;((

Veš česa je še preveč, Mondeo? Južnih bratov s krampom in zidarsko lopato v roki! Kaj nimamo 100k brezposelnih (približno tolk kot uslužbencev javnega sektorja, le da imajo prvi (samo) 50% "plače" slednjih)? Za vsakega brezposelnega, ki v 3 mesecih ne najde službe, se najde kramp, pa je "problem javnega sektorja "rešen" 50%"! "Bosanca" pa pošlje domov... ;((

Če bi vsak tkole vodu državo... Ajjjj ajj aj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

lurker ::

Jeb*** "delodajalca" u glavo, po domače.
To se mi zdi celo zelo fajn. Pa kako se zraven smehljajo, ko razlagajo koliko so že stali državo.

Garant tudi Virant in Janša uzreta kakšno takšno izjavo. Niti onadva ne bosta več tako butasta naslednjič in bosta 2x premislila preden spet obljubita indijo koromandijo penzjonistom in javnemu sektorju.

Bog, da potraja ta stavka kak mesec, stvar se MORA dobro vtisnit ljudem v spomin. Čeprav mi je hudo gledat tiste tovornjakarje.

WarpedGone ::

Ja. Takoj ko se uvede prisilno delo.

Al pa ukine odpovedne roke ali pa med upravičene razloge takojšnjega prenehanja delovenega razmerja doda še zavračanje dela, kar stavka je.

Pravzaprav je dost že, da se ukine privilegij stavke. Kdor ni v sindikatu namreč pravice do stavke - nima.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Pahor je danes še enkrat poudaril, da ne bo odpuščanja. Zgleda so se nekateri bali stavkat in jih je sedaj pomiril, tako da se lahko tudi oni pridružijo stavki. A ni kul ta Pahor?
Quack !

poweroff ::

Pravzaprav je dost že, da se ukine privilegij stavke. Kdor ni v sindikatu namreč pravice do stavke - nima.

S tem se v bistvu strinjam.

Kljub vsemu ne bi nihče mogel preprečiti, da npr. vsi policisti ali zdravniki dajo odpoved. Pa naj potem delodajalec išče in USPOSABLJA nove.
sudo poweroff

WarpedGone ::

Jah, ni tko simpl. Odpovedni roki in odpravnina so tak luštn korenček, kateremu se z odpovedjo lepo odpoveš in zato folk vztraja po par mesecev brez plače...
Zbogom in hvala za vse ribe

Samuel ::

lexios je izjavil:

Veš česa je še preveč, Mondeo? Južnih bratov s krampom in zidarsko lopato v roki! Kaj nimamo 100k brezposelnih (približno tolk kot uslužbencev javnega sektorja, le da imajo prvi (samo) 50% "plače" slednjih)? Za vsakega brezposelnega, ki v 3 mesecih ne najde službe, se najde kramp, pa je "problem javnega sektorja "rešen" 50%"! "Bosanca" pa pošlje domov... [;((


Zelo površno si lotil tega. Treba je samo ukinit institut minimalne plače (ki sploh ni tako minimalna, kokr bi se dalo iz imena razbrat) in se bodo kar od nekje našli ljudje, ki bodo poprijeli delo tudi za te "manj" vredne poklice. Pa brezsposelnost bo silovito padla. Pa izračunana povprečna plača tud.

zee ::

Kdor ni v sindikatu namreč pravice do stavke - nima.


Ne hvala. Kajti enostavna zamenjava besede "sindikat"za besedo "stranka", kaze kam pes taco moli.

Se vedno tudi mislim, da sindikati v Sloveniji ne zastopajo interesov delavcev, ampak zgolj omejene interese omejenega vodstva.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

noraguta ::

ma pa kaj dela sploh ta državna uprava? izobraževanje je v kurcu, zdravstvo tud. sodišča pa polcaji še neki delajo ostalo so pa papirologi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

lexios ::

Zelo površno si lotil tega. Treba je samo ukinit institut minimalne plače (ki sploh ni tako minimalna, kokr bi se dalo iz imena razbrat) in se bodo kar od nekje našli ljudje, ki bodo poprijeli delo tudi za te "manj" vredne poklice. Pa brezsposelnost bo silovito padla. Pa izračunana povprečna plača tud.


Mal sm provuciru! ;)
Pozabljaš, da se najdejo že sedaj? Uvozimo jih in brezposelnost na ta račun nič ne upade... Minimalca pa itaq večina ne dočaka (na črno), al pa se na koncu nardi en pavšal v višini treh ali več plač, "kao ni dnara", ki se jim pač še dodatno odtrga, "k. pa nj stavkajo, se jih bomo vsj znebil, drug mesec itaq dobimo nove"...

izobraževanje je v kurcu, zdravstvo tud. sodišča pa polcaji še neki delajo ostalo so pa papirologi.


Mal mešaš pojme al je v ozadju te misli kak globji smisel?

durrenmatt ::

Očitno med udeleženci tega foruma še nihče ni slišal za besedno zvezo "plačna nesorazmerja" (razen moje malenkosti).

Sem slišal, da so bile te zadeve okrog plačnih razmerij v Kraljevini Jugoslaviji pred 80 leti bolje urejene, kot so danes. Bah, ni vredno zgubljati besed.
Pozor, branje ogroža neumnost!

Samuel ::

Jasno, da so bile, ko je bilo vse skupaj 10 poklicev. Zdaj imaš pa čisto štalo, kam kaj paše in pod koga.

durrenmatt ::

Samuel je izjavil:

Jasno, da so bile, ko je bilo vse skupaj 10 poklicev. Zdaj imaš pa čisto štalo, kam kaj paše in pod koga.


Stvari preveč popreproščaš. Mogoče res ni bilo skrbnikov računalniških strežnikov in IT-menedžerjev, je pa bilo zato deset drugih poklicev, ki jih danes ni več.

Sicer pa poglej si pravnike. Izsilili so si privilegije in s tem še bolj porušili razmerja. Kaj je bilo vladi treba pravnikom popuščat?
Pozor, branje ogroža neumnost!

kmetek ::

Zeberdee je izjavil:

Pa prispevkov za sp ne mislim plačati. Pa DDVja tut ne. Pa bruto neto bom izplačal tistemu, ki je zaposlen pri meni. Ko vas jebe, pizda vam jebena izsiljevalska, od svojih jebenih 2,5 jurjev na mesec, ki jih dobim s 96 urnim tedenskim delavnikom mi država pobere več kot pol. VEČ KOT POL, pička vam matrna parazitska!


Glej, začnite/začnimo se združiti v neko združenje, združbo itd.

Tudi jaz imam popoldanski s.p., in se ti pridružim takoj.

Imamo absolutno previsoke prispevke na plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

MadMicka ::

Jaz stavke ne podpiram. Ne moreš imeti za enako stopnjo izobrazbe enako plačo in v javnem sektorju in v zasebnem sektorju, če pa je varnost zaposlitve neprimerno večja v javnem sektorju. In varnost zaposlitve je vredna bistveno več, kot pa par sto EUR na mesec več!

Pa dejmo razčistiti še naslednje: del javnega sektorja trdi, da bo stavkal zato, ker se jim plače ne bodo uskladile oz. dvignile, kot je to bilo določeno leta 2008. Tedaj naj bi odpravljali plačna nesorazmerja. Pri tem pa ne pomislijo, da če bi leta 2008 vedeli kakšna bo danes situacija, ne bi niti pod razno prišlo do takšnega dogovora. Res je, da dogovor zavezuje. Res je pa tudi, da če se okoliščine bistveno spremenijo, dogovor odpade! In tega zadnjega stavka del javnega sektorja ne razume.

Pa še to, ko je Matthai zapisal, da se plače leta in leta v javnem sektorju niso povečevale v skladu z inflacijo. Pa kaj potem? A kje piše, da se morajo plače usklajevati z inflacijo? A četudi je gospodarska rast negativna? A četudi so bile te plače v štartu nesorazmerno visoke v primerjavi z gopodarskim sektorjem? Pred več kot 20 leti si se zaposlil in si lahko ostal v isti službi, če si hotel, do penzije. Danes je to mogoče kvečjemu v javnem sektorju. Mislim, da je čas, da se stvari na novo ovrednotijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

WarpedGone ::

Še MadMicka zgleda da razume bistvo problema v tej godlji. Presenetljivo.

Javni sektor bi se mogu odločt med:
a) Imel bo indeksirane plače, ki bodo vezane na uspešnost "realnega" sektorja, katerega servisira in omogoča delovanje. BDP -10% pomeni avtomatski padec bruto plač za istih 10%.
b) Ali pa si naj določijo in izvajajo merjenje delovne uspešnosti, kjer je ena izmed možnosti tudi nesposobnost in zavoz za zaposlovanje

Tko kot je trenutno ni okusno.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Meni, osebno, se niso tarife dvignile že kakšnih šest let. Realno torej moj dohodek z inflacijo že ves ta čas nazaduje. Pri tem me država vsako leto 'nagradi' s kakšno višjo to ali ono prispevno stopnjo, tem ali onim novim davkom. Delam 10+ ur na dan, pogosto ponoči, praktično vsak vikend, marsikdaj tudi na dopustu. Ob potencialni zaprositvi za kredit moram na banki zaradi organizacijske oblike podjetja tekati tako dolgo po dursu, da kakšno simbolično vsoto, ki bi si jo rad izposodi, prej zaslužim. Kateremukoli javnemu uslužbencu lahko zatorej v tem trenutku samo v fris rečem - od*ebi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

denial ::

Stavke absolutno ne podpiram, ker menim, da je ponižujoča in nepoštena do vseh državljanov, ki so pristali na cesti oz. hodijo na tlako k fevdalcu. Pa še tiho so. Če jim kaj ni po godu, lahko mirne duše odidejo. Enako velja za zaposlene v javnem sektorju.

Me pa res zanima kolikšno podporo ima stavka v javnosti. Obstajajo kakšni podatki?
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

LeQuack ::

Torej odprava plačnih nesorazmerij je bila ves ta čas samo olepšava za dvig plač? Ampak če se vsem dvigne potem nesorazmerja ostanejo? Torej to ni rešitev, ker javni sektor pravijo da stavkajo zato, ker hočejo odpravo plačnih nesorazmerij.
Nelogičnosti levo in desno.
Quack !

MadMicka ::

LeQuack, glede plačnih nesorazmerji ni ravno tako. Bila sta dva problema; bodisi je npr. računovodja v enem javnem zavodu dobival več kot za isto delo njegov kolega v drugem ali pa so pogruntali, da je npr. poklic gasilca v primerjavi z učiteljem premalo ovrednoten. In tistemu "sloju", ki je dobival več, so plače zamrznili, drugemu "sloju" pa so začeli postopoma dvigovati plače, dokler ne bi dosegel nivoja tistega "sloja", ki je imel zamrznjene plače. Iz sedaj tisti "nižji sloj" pravi, naj najprej njim dvignejo plače, nato pa lahko vsem po potrebi enakomerno znižajo plače. To se sicer na prvi pogled sliši pravično, vendar je resnica takšna, da če bi leta 2008 vedeli, kakšna bo dejanska gospodarska rast, bi pač pogruntali, da mogoče pa npr. gasilci niso premalo plačani glede na učitelje. Še vedno bi ostal problem razlike v plači pri istih poklicih, ampak politično je gotovo še bistveno huje plače realno nižati, kot pa dvig plač prestaviti na obdobje višje gospodarske rasti.

KaiV6 ::

Samuel je izjavil:

KaiV6 je izjavil:

[dejmo povedat, da tisti, ki je na tak ali drugacen nacin nezadovoljen s svojimi prihodki, sam nesposoben, ker nima vecjih ? a lahko ?
al je Slovenija ena velika mlaka poznanstev, brez katerih ne mores nikaor nic naredit/uspet ?


Ti, za občinsko upravo točno to, kar si napisal v zadnjem stavku. Za službo na državnem nivoju pa recimo pol/pol.



Ma dobro, puscam moznost VIP statusa v obcinskih upravah, ampak teh je na oko, kolko 200(obcin)x povprecno 50(zaposlenih)? je cca 1000 ljudi, pljunek, na drzavnem nivoju pa 50/50 no... bold statement ...
a bi ti kot sef v sluzbi na drzavnem nivoju, obkolil sebe s sposobnim kadrom, da tebi ni potrebno delat in "pospravljat nereda" za vsakim, ali pa bi nabavil sluzbo familiji in imas kaos v oddelku, pa se sposobni bi te gledali postrani in ti delali skodo po moznosti... ?

Ko so teme o minimalcu, vecina pravi, "ja kaj pa delas tam za minimalca, pejd stran", javna uprava pa je malo drugacen problem, ker se delavci zavedajo svojih pravic, in jih zdej samo uveljavjajo, jebiga, pravna drzava mora veljati, tudi takrat, ko nam ni vsec.
Ko pa bos imel za salterjem na DURS-u oz. se huje, v pisarni kakega bolgarskega referenta (da prisparamo seveda, za 300€/mesec), ki bo tvojo zadevo reseval 3x vec casa, kot danasnji, ki "ne dela nic" pa bo zopet narobe. Situacija se ne bo resila, ker vsaka stran zeli radikalne spremembe, eni zelijo dati odpoved 50% javne uprave, drugi pa zelijo 10 al 20% visje place (ali kolko je pac tista uskladitev realno vredna).
Prblem je IMHO, ker se posplosuje, eno so politicne oz. politicno obarvane funkcije, eno pa strokovne, eno uradi/oddelki/obrati laufajo super, eni so polni vez. To je pac dolgorocna strategija, in dokler bodo politicne funkcije odlocale o strokovnih oz. ne bodo striktno locene, do tako, da bo vsak zmagovalec volitev pripeljal nove "svoje" ljudi not, starih pa se ne bo mogel resit.
Prvi korak trenutne vlade bi lahko bil, npr. moratorij na novo zaposlovanje, saj vsako leto gre kar nekaj ljudi v penzijo in ze s tem, bi se zacelo stevilo zaposlenih zmanjsevat. Baby steps ... 2000 na leto pa 2000 na leto ... po 20 letih je 1/4 uprave manj npr.
<insert>podpis.html</insert>

Zeberdee ::

Meni osebno se zdi plača policista izredno nizka. Pa tudi vojaki so plačani izredno nizko. Ogromno so pa plačani, in ogromno jih je "višje izobraženih" kadrov. Pa so to referentke, delo, ki bi ga znal delati šimpanz ali pa študentke. Ta zadeva se ne bo rešila, dokler ne bo ali zamrznitve novih zaposlitev ali pa odpuščanja. Obedve zadevi dodatno bremenita pokojninsko blagajno in zmanjšujeta davke ter povečujeta socialne transferje.

LordTado ::

No eni so dan brez radarjev izkoristili in testirali konjičke na štajerski avtocesti...:D
Če bodo enkrat na leto to nardili nebo tolk nesreč:)

djordjevic ::

LordTado je izjavil:

No eni so dan brez radarjev izkoristili in testirali konjičke na štajerski avtocesti...:D
Če bodo enkrat na leto to nardili nebo tolk nesreč:)

Misliš, da so stacionarne kar izklopili? ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

LordTado ::

Tam jih ni;)

durrenmatt ::

Pri obremenitvah plač smo res svetovni prvaki, to drži. Rad bi pa po drugi strani videl junaka, ki bo v fris rekel fotru in materi: "Kljub temu, da sta v pokojninsko blagajno vplačevala 40 let, bosta dobila pokojnino, ki je enaka ali celo manjša od socialne podpore. Sorry, za vaju bo na starost poskrbela Salvation Army, jaz itak ne bom imel časa, ker bom v nulo zaposlen." >:D

Pa tudi ameriško zdravstvo dobro funkcionira, mar ne? 8-)

Na tovrstni zelenjavi se potem kot gosenice redijo podmladki levičarskih skrajnežev, ki bi radi "zrušili sistem" in ponovno poskusili s kakšnim utopičnim družbenim eksperimentom. Komunizem 2.0

Aja, in kar se tiče stacionarnih radarjev na avtocestah: na podlagi njihovih posnetkov policija (še) ni opravnomočena za pregon prekrškarjev. Vendar nikoli ne veš...;)
Pozor, branje ogroža neumnost!

Klaatu ::

durrenmatt je izjavil:

Pri obremenitvah plač smo res svetovni prvaki, to drži. Rad bi pa po drugi strani videl junaka, ki bo v fris rekel fotru in materi: "Kljub temu, da sta v pokojninsko blagajno vplačevala 40 let, bosta dobila pokojnino, ki je enaka ali celo manjša od socialne podpore. Sorry, za vaju bo na starost poskrbela Salvation Army, jaz itak ne bom imel časa, ker bom v nulo zaposlen." >:D



si boš pač pri Generaliju al pa Triglavu v penzion sklad vplačeval.

durrenmatt ::

Klaatu je izjavil:



si boš pač pri Generaliju al pa Triglavu v penzion sklad vplačeval.


ja, šur. Tvoj 58 let star fotr bo zdaj vse nadoknadil z začetkom vplačevanja v zavarovalniške produkte. Pa tvoja stara mama tudi. Verjetno bo noter kar s svojo penzijo vplačevala, a ne? Tisto, ki ji jo poštar dostavi vsak mesec.:|

Sicer pa me zanima, kako bodo zavarovalnice izplačevale dostojne pokojnine, ko še poplavnike gulijo navkljub sklenjenim zavarovalnim policam. Mar ni to skregano z logiko maksimiranja profita? Samo vprašam.
Pozor, branje ogroža neumnost!

djordjevic ::

durenmatt: Your final point being?
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

poweroff ::

Če že gremo privatizirat, pol pa privatizirajmo tudi javni sektor.


Ko ti bodo vlamljali in boš poklical na policijo bo policaj preveril ali si, obrtnik, plačal "davke". Če si jih, bodo takoj tam. Če ne, bodo vseeno prišli, ampak boš dobil še račun za posredovanje.

In enako za zdravstvo, šolstvo, itd.
sudo poweroff

amigo_no1 ::

Javni sektor je posla kasta v kasti, požegnana s strani države (že v času Avstro ogrske je bil državni aparat ogromen, potem je šlo samo še gor). V teoriji je država zato, da s svojimi službami pomaga državljanom, si vzame nek minimalen delež za svoje "usluge" in ne da te jebe na vsakem koraku in kasira maksimalno kjer se da.
Najprej so dvignili plače sodnikom, potem zdravnikom, nato šolnikom (ne me držati za tak vrstni red 100%).Domino efekt se je začel - vsi so začeli gledati drug drugega in zahtevati dvig plač.

Na žalost je slo gospodarstvo v qurcu, samo 150k zaposlenih (exclude one v v javnem sektorju) ustvarja s svojim delom dodano vrednost, država vsako leto ustvarja/viša davke, le tako lahko država dobi nek denar. Nerealno je pričakovati, da bodo plače javnem sektorju višje od onih v gospodarstvu, tega ni nikjer po svetu, ne sedaj, ko je recesija, niti prej, ko je ni bilo.

Naj stavkajo vsaj par mesecev,da ljudstvo dojame, da le niso tako pomembni kot mislijo da so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

lexios ::

durenmatt: Your final point being?


Ja ne vem, pomojem si je prebral post od unga prejle, ki bi kr vse sprivatiziral, pol od tretjega, ki bi ukinu minimalca, četrtga, ki se pritožuje nad prispevki, drugega, ki bi ukinu celoten javni sektor itd., povzetek se lepo vidi v temle:

Na tovrstni zelenjavi se potem kot gosenice redijo podmladki levičarskih skrajnežev, ki bi radi "zrušili sistem" in ponovno poskusili s kakšnim utopičnim družbenim eksperimentom. Komunizem 2.0


Najbrž res nismo daleč od padca...

@WarpedOne, bi mogoče šlo (imaš vsaj podporo javnosti, i guess). Sam še zmer, rabiš enako dovolj močne (če ne celo močnejše!) vatle za realni sektor v isti pogodbi! Tega se zavedaš, ne? Tole spodaj ti v današnji družbi menedgerjev in direktorjev, nastavljenih s strani politike nič ne pomaga! Oz. tako kot predlagaš, v obstoječi družbeni situaciji ne bi bilo okusno! Mislim, da je čas, da se začnemo zavedat, da realni sektor ni samo par tisoč malih S.P.-jev, temveč pretežno tudi Tuš, Laško, Istrabenz, Vegrad, Mijax, Gradis... pa še kak procent NKBM, NLB itd... Se ve kje se resnično pere javni denar, ne? (V javni upravi, ane? ;(()

Javni sektor bi se mogu odločt med:
a) Imel bo indeksirane plače, ki bodo vezane na uspešnost "realnega" sektorja, katerega servisira in omogoča delovanje. BDP -10% pomeni avtomatski padec bruto plač za istih 10%.
b) Ali pa si naj določijo in izvajajo merjenje delovne uspešnosti, kjer je ena izmed možnosti tudi nesposobnost in zavoz za zaposlovanje


Na žalost je slo gospodarstvo v qurcu, samo 150k zaposlenih (exclude one v v javnem sektorju) ustvarja s svojim delom dodano vrednost, država vsako leto ustvarja/viša davke, le tako lahko država dobi nek denar. Nerealno je pričakovati, da bodo plače javnem sektorju višje od onih v gospodarstvu, tega ni nikjer po svetu, ne sedaj, ko je recesija, niti prej, ko je ni bilo.


Še enkrat, problem te države NI javni sektor sam po sebi, tkole kot se trobi! Temveč fail gospodarstva in zakonodaje! Tudi, če javni sektor dejansko le parazitira, kot je večina prepričanih, to samo pomeni, da bi država kolapsnila malenkost kasneje. Koga bi pa pol najdl za grešnega kozla? Žide?

Naj stavkajo vsaj par mesecev,da ljudstvo dojame, da le niso tako pomembni kot mislijo da so.


Se strinjam, najbrž bi se marsikdo tule premislil! Mislim, da vseskupaj preveč poenostavljamo in posplošujemo! Ja, sure, marsikje bi zadostovala samo 1 "tajnica" ali 2 "učitelja", namesto treh! Oklestit tam kjer je to potrebno! Enako lahko rečem za realni sektor! Sj ni nič drugače, le da se tam ne "pere" vaš davkoplačevalski denar direktno in vam logika ne znese, da vas tudi 3 tajnice v realnem sektorju še vedno več stanejo kot 2!

Stavki bi se morali pridružiti vsaj še zdravniki, šolniki in sodstvo, samo zato da se vidi, če so res potrebni, kot praviš... Dolgoročnih učinkov niti nismo sposobni spregledati, npr. si predstavljaš, da zdravstvo štrajka 1 mesec ali cele generacije Butalcev, ko odpove šolstvo na dolgi rok? Ampak ajd, sj se butalce v trenutnem šolskem sistemu producira anyway... No harm done, right? ;(( Me zanima, če bi kdo kaj bolj cenil brezplačen vrtec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746264 (40384) dstr17_
»

Realnost privatnega sektorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117259 (14080) Pithlit
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782205 (77789) lexios

Več podobnih tem