» »

Stavka

Stavka

««
2 / 11
»»

klemenSLO ::

Še ena iz prve roke:
Ena večjih slovenskih zavarovalnic: 3 referentke s sredjno šolo - tiste k delajo za šalterjem, ko prideš škodo prijavit so dale hkrati odpoved ker za 600EUR niso hotele več delat in poslušat stalno jambranje strank.
Skoraj nisem mogel verjetni da so tako za en k plače v zavarovalnici.

Me zanima če so v javnem sektorju tako majhne plače sploh možne.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

LeQuack ::

Isotropic je izjavil:

poznam eno, ki dela na eni mali obcini pa pravi, da morajo kar orenk delat.


Tisti na dnu verige morajo vedno največ delati, to je povsod.
Quack !

detroit ::

Mi mravljice delavke
Skero

poweroff ::

LeQuack je izjavil:

Jaz sem tudi mnenja, da če en ali dva meseca nobeno podjetje ne bi plačevalo davkov in prispevkov, da bi bilo kar zabavno. Ker pa so javni sektor zajedavci

Prav tako bi bilo zabavno, če en ali dva meseca policija ne bi delala pa zdravniki.

Ali pa če bi izterjali vse bonitete od tistih zajedalcev zasebnega sektorja, ki si prikazujejo minimalne plače ter vlečejo subvencije pri vrtcu.
sudo poweroff

pozitron ::

Me zanima če so v javnem sektorju tako majhne plače sploh možne.

Seveda so, administratorka na oddelku(z 5 stopnjo izobrazbe, srednja administratorska šola), ki ima 2x preveč dela (oz. dela za 2 osebe) zaradi nezaposlovanja in zategovanja pasov, + to da dela še na območju odprtih virov sevanja, dela za minimalec. Se pravi plača 560-600eur.

lurker ::

Javni sektor se že celih 20+ let prilagaja na nižje! Primerjaj razmerje plač v javnem sektorju za isto delovno mesto, stopnjo izobrazbe in kvalifikacijo...
Bulšit. V gospodarstvu je EDINI dolgoročni razlog oz. vir za povišanje plače povišana produktivnost.

V javnem sektorju je EDINI argument za povišanje, ki ga slišiš (nobenega sindikalista v javnem sektorju ne boš zasačil z besedo produktivnost na ustih), da jim nekaj PRIPADA (pripada jim tisto, kar so si izbojevali z prejšnjeletnim nedelom - štrajkom ali pa grožno z njim).

Ko bom slišal Kuštrina, kako so letos opravili isti obseg zdravstvenih storitev ob 25% manjših stroškov bom prvi, ki bo vpil, da je treba zdravnikom in glavnim menedžerjem, ki so to dosegli, povišat plače za 30%.

Scorpia ::

Šernk: ne delam na upravi, tega tudi nisem omenjal, kako tam delajo niti ne vem. Sem pa rekel da ne zagovarjam vse. Tiste ki pa zagovarjam so na minimalcu in vem da si zaslužijo več.
////

huelz ::

Sej to sploh ni problem. Sam s prstom je treba pokazat, kdo dela in kdo ne. Tu je problem. Saj pa ja smo sklepcni, da vsi v javnem sektorju niso salabajzerji.
Se pa vsi skrivajo za kolektivno pogodbo...

LeQuack ::

poweroff je izjavil:


Prav tako bi bilo zabavno, če en ali dva meseca policija ne bi delala pa zdravniki.

Ali pa če bi izterjali vse bonitete od tistih zajedalcev zasebnega sektorja, ki si prikazujejo minimalne plače ter vlečejo subvencije pri vrtcu.


Vse te stvari bi se same od sebe rešile. ko ne bi bilo več prilivov, dodatnega denarja pa jim EU ne bi posodila. Kot sem povedal, treba se je iti demokracijo, kjer obvelja mnenje večine, pa tudi če je to mnenje absurdno. Državni aparat je v manjšini, tako da mu je treba pokazati, kdo je njegov gospodar (mi vsi).
Quack !

šernk ::

Isotropic je izjavil:

poznam eno, ki dela na eni mali obcini pa pravi, da morajo kar orenk delat.


poznam eno, ki dela na eni mali občini in pravi da mora sama vse delat, ker so ostali nesposobni, poznam drugo, ki dela na tej isti občini in pravi da mora sama vse delat, ker so vsi ostali nesposobni (obe v pisarni) in poznam tretjega, ki dela na tej isti občini in mora dejansko sam celo občino pometat, pa je vesel da ima delo in se nič ne pritožuje.

to je isto kot ko prideš na kako veselico...sam sem spil celo vodko...potem rpide drugi...sam sem celo vodko spil, pride tretji...sam sem celo vodko spil...kolk vodk ste pa imeli? eno vsi skup...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LeQuack ::

šernk je izjavil:

Isotropic je izjavil:

poznam eno, ki dela na eni mali obcini pa pravi, da morajo kar orenk delat.


poznam eno, ki dela na eni mali občini in pravi da mora sama vse delat, ker so ostali nesposobni, poznam drugo, ki dela na tej isti občini in pravi da mora sama vse delat, ker so vsi ostali nesposobni (obe v pisarni) in poznam tretjega, ki dela na tej isti občini in mora dejansko sam celo občino pometat, pa je vesel da ima delo in se nič ne pritožuje.

to je isto kot ko prideš na kako veselico...sam sem spil celo vodko...potem rpide drugi...sam sem celo vodko spil, pride tretji...sam sem celo vodko spil...kolk vodk ste pa imeli? eno vsi skup...


Po resnici povedano :)
Quack !

Mipe ::

detroit je izjavil:

Po velikosti smo kaj ena najmanših držav na svetu (ok ne štejmo rim pa teh:) po davkih najvišja (link to bi rad prebral da pizdim še naprej:). Kam nas bo ta borat prpelou...

Ni Boratova krivda, da je tako državo tudi podedoval. Že njegovi predhodniki in njih stranke so državo naredili tako, kot je.

poweroff ::

LeQuack je izjavil:

Vse te stvari bi se same od sebe rešile. ko ne bi bilo več prilivov, dodatnega denarja pa jim EU ne bi posodila. Kot sem povedal, treba se je iti demokracijo, kjer obvelja mnenje večine, pa tudi če je to mnenje absurdno. Državni aparat je v manjšini, tako da mu je treba pokazati, kdo je njegov gospodar (mi vsi).

Državni aparat mora biti učinkovit. Ne pomeni pa to, da je podplačan.

In še enkrat - če neha delat policija, pa šolstvo, me zanima koliko časa bo privat sektor funkcioniral....
sudo poweroff

Mipe ::

Preprosto, privat policija in šolstvo.

Blazz ::

nekje je nekdo napisal: 'ta stavka je kot če bi gasilci stavkali med poplavami'.

Moram reči, da se precej strinjam s to trditvijo.

Poleg tega nekateri tule govorite da je recesija mimo in da je bila v 2008/9. Realni sektor recesijo občuti z zamikom, država pa še bolj (pobiranje davka za nazaj). Torej če je finančna slika v EU/US sedajle boljša, se bo to pri nas poznalo realno gledano čez 1 leto, če sploh.

Res tudi mene zanima, koliko ljudi so odpustili v javnem sektorju? 0? jih morda 1000 zaposlili? ... brezveze..

lexios ::

Bulšit. V gospodarstvu je EDINI dolgoročni razlog oz. vir za povišanje plače povišana produktivnost.


Bulshit ja. EDINI dolgoročni razlog je sledenje trendu konjunkture (po domače rečeno: mal več smo lahko prodal), ne da bi pričakovali kaj čaka za vogalom...

Čudno, koliko podjetij gre v teh časih v stečaj (ob vsej tej povišani produktivnosti v preteklih letih), bi pričakoval da imajo zaloge vsaj za prebrodit 2 takšni krizi... Kak vir mogoče? Kje to visoko produktivnost opažaš? Sicer pa ne dvomim, produktivnost je od vekomaj bila nekoliko višja kot v javnem sektorju, država apriori ni najboljši možen gospodar!

Vse te stvari bi se same od sebe rešile. ko ne bi bilo več prilivov, dodatnega denarja pa jim EU ne bi posodila. Kot sem povedal, treba se je iti demokracijo, kjer obvelja mnenje večine, pa tudi če je to mnenje absurdno. Državni aparat je v manjšini, tako da mu je treba pokazati, kdo je njegov gospodar (mi vsi).


Ja pa jade! Raje vidim da državo vodijo oni v vrtcu, kot poblaznjen narod!
Predlagaš menjavo 100 butalcev z 1000000 butalci, samo da se vidi, da je 1000000 > 100, ergo bolje?

Preprosto, privat policija in šolstvo.

Ne želi si tega sine! Boš pa najbrž še dočakal (upam da se motim), s sivo brado...

Upam, da ti je jasno kaj pomeni PRIVAT policija (šolstvo, zdravstvo...)?

nekje je nekdo napisal: 'ta stavka je kot če bi gasilci stavkali med poplavami'.

Moram reči, da se precej strinjam s to trditvijo.


Sj, pa bi gasilce sploh kdo resno jemal (ko ni poplav, požarov...)? "Sj jih ne rabimo!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

poweroff ::

Mipe je izjavil:

Preprosto, privat policija in šolstvo.

Sliši se res preprosto. Bi pa rad videl zadeve v praksi. Zlasti privat policijo, hihi... :D
sudo poweroff

detroit ::

Sj je že zdj skor privat...vsaj vodena če že ne plačana
Skero

lurker ::

Bulshit ja. EDINI dolgoročni razlog je sledenje trendu konjunkture (po domače rečeno: mal več smo lahko prodal), ne da bi pričakovali kaj čaka za vogalom...
Sicer vidim, da niti ne veš kaj je produktivnost (ja, povečanje produktivnosti je tudi to, da uspeš Švabu, ki mu gre letos dobro, prodat več kot lani)...

Čudno, koliko podjetij gre v teh časih v stečaj (ob vsej tej povišani produktivnosti v preteklih letih), bi pričakoval da imajo zaloge vsaj za prebrodit 2 takšni krizi... Kak vir mogoče?
Vir česa? Btw, produktivnost ni akumulacija.

Sicer pa ne dvomim, produktivnost je od vekomaj bila nekoliko višja kot v javnem sektorju, država apriori ni najboljši možen gospodar!
Torej naj plače v javnem sektorju rastejo počasneje od gospodarstva ali pa naj delijo usodo z gospodarstvom v dobrem in SLABEM (če že ne znamo merit učinkovitosi javnega sektorja oz. ga ustrezno vodit).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

huelz ::

Ok, od oka. Mamo kolk, pol milijona ljudi, ki kao dejansko delajo? V javni upravi kolk? 150k? Od teh 0.5K jih je ene 8% vedno na bolniski, se prav 40k manj. 100k nezaposlenih, 500k upokojencev, ostalo so salabajzerji, ki ne prinesejo kej dost v skupno blagajno (mladoletni, studentje, itd. pa vsi ostali vmes).
Torej dejansko dela cca 300k ljudi za 2 milijona. Javne uprave ne stejem, ker pravte, da so samo paraziti (pa povecini res ne ustvarjajo bajnih presezkov, vsaj ne takih, ki jih zagrizeni ekonomisti priznavajo > npr. kaka kultura :))).

Tu nekje vmes mamo sicer se problem nevzdrznosti, ki sesuva nas pokojninski sistem, ampak ok, pustmo to za zdej. Torej, javna uprava ze mora bit nek prenapihnjen sistem.
In ja, privatiziral bi vse razen 3 vej oblasti (beri izvrsilne, zakonodajne in sodne), pa bi blo pomoje velik bols. Ker privatnik se za moje pojme mal bolj potrud za svoj dnar/firmo, kot nekdo, ki "mora" oddelat tistih 8ur, potem pa se mu gladko je...

No, tolk o tem, ce ze tko posplosujemo :))

Mipe ::

Stvar je taka... če odrežemo javne službe, npr. gasilce in policijo, se ustvari povpraševanje po teh storitvah. Vstopijo varnostne službe in nudijo svoje storitve, ustanovijo se "javnovarnostna" podjetja, pa sploh varnostna podjetja, ki bodo mastno služila na račun policije in gasilcev. Tam, kjer nastane luknja, se kapital zaredi. Seveda na škodo nas državljanov. "Aja, oropali so vas? Škoda, res škoda, kajti niste na seznamu naših strank."

detroit ::

HAHA

Stavka na RTV. Politika do nadaljnjega na hladnem. Odpoved oddaj, a ne predvolilnih.

http://www.zurnal24.si/slovenija/stavka...


le kake volitve se obetajo (sorry ne sledim političnem dogajanju, imam prešibak želodček:)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Invictus ::

Glede na tip sporočil tukaj, je z lahkoto ugotoviti kdo dela v javnem in kdo v zasebnem sektorju.

:))

LP I.

detroit ::

Imaš res. Samo eni so preveč pristranski eni pa zaslepljeni.
Skero

Damiani ::

Ščernjavič: Pritiski na zaposlene na Dursu
Sekretar republiškega odbora Sindikata državnih organov Drago Ščernjavič je povedal, da stavka na davčni upravi poteka skladno z navodili, opozoril pa je na pritiske, ki naj bi jih delodajalec izvajal nad stavkajočimi. Ponekod naj bi delodajalci namreč hodili po pisarnah in zaposlene spraševali o tem, ali stavkajo.

Očitno ni razlike
vir rtvslo

lurker ::

:))

Priceless!!!

Sparky69 ::

Tukaj eni tako pljuvate po javnem sektorju, pa pravite kako se bolje dela v privat, itn. Kolikor jaz vidim, ta privat sektor managerji dejansko sprivatizirajo in z delavci ravnajo kot s sužnji. Mislim, da to ni prava pot, in namesto, da se kregamo, bi morali vsi mi skupaj stopit in povedat vsem tem managerjem in politiokom, ki nas kradejo in so nas očitno še skregali med sabo, da IMAMO DOST!!! In bi morali vsi it na ceste, pa štrajkat!
World is my playground

lexios ::

Sicer vidim, da niti ne veš kaj je produktivnost (ja, povečanje produktivnosti je tudi to, da uspeš Švabu, ki mu gre letos dobro, prodat več kot lani)...


Ne, vidim da ne razumeš. Super, če je potvojem torej produktivnost, ustvarjanje nove dodane vrednosti, to, da si uspešen zaseben trgovec, ki prodaja pretežno tuje blagovne znamke, je Slovenija na dobri poti! Problema nema! Ali ima?;((

Govoril pa sem o temu, da smo "švabom pred 3-5 leti uspeli prodati več kot pred 6-10 leti, ne o prodaji letos ali lani, ki v primerjavi z omenjenim obdobjem bolj ali manj stagnira oz. sedaj pretežno oni prodajajo nam!" Kje pa ti vidiš da "švabom" letos prodamo več pa ? Beri tako kot piše, v ",za lažje razumevanje, da ne boš zdj začel s tem kako naša produktivnost več proda na Balkan, in ne Švabom...


Torej naj plače v javnem sektorju rastejo počasneje od gospodarstva ali pa naj delijo usodo z gospodarstvom v dobrem in SLABEM.


Sj so!


Aja, ne, ne delam v javnem sektorju! ;)

Double_J ::

V čem je fora, da cariniki stavkajo tako, da še bolj delajo, namesto da bi manj? Bedaki.
Dve šivanki...

opeter ::

poweroff je izjavil:

Ali pa če bi izterjali vse bonitete od tistih zajedalcev zasebnega sektorja, ki si prikazujejo minimalne plače ter vlečejo subvencije pri vrtcu.


To sploh ne bi bilo slabo. Čas bi bil, da bi že nekdo naredil ta korak.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lurker ::

opeter je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ali pa če bi izterjali vse bonitete od tistih zajedalcev zasebnega sektorja, ki si prikazujejo minimalne plače ter vlečejo subvencije pri vrtcu.


To sploh ne bi bilo slabo. Čas bi bil, da bi že nekdo naredil ta korak.
To res sploh ne bi bilo slabo. Posebej še, ker je to delo v domeni javnega sektorja.

Ko javni sektor spozna, da javni sektor dela slabo, je to korak v pravo smer.

Korak v napačno smer pa je, ko ta isti javni sektor kljub temu, da ve, da dela slabo, štrajka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Mipe ::

Double_J je izjavil:

V čem je fora, da cariniki stavkajo tako, da še bolj delajo, namesto da bi manj? Bedaki.


O ne, pravzaprav so pametni... vedo, da če več delajo, je več gužve na mejnem prehodu. Če preverijo vsak avto in dobro prebrskajo, se to hitro pozna pri urah čakanja na prehodu. To pa kmalu občutimo vsi v Sloveniji.

globoko grlo ::

Še neki povejte. Kolk ljudi je zubil job v realnem sektorju in kolk v javnem? Aja, v javnem so jih ene 3K zaposlil!!!!

Je pa tut mal hecn, da plačuješ državo, da te jebe skor na vsakem koraku, ane.
Je res, da nekateri sposobni posamezniki v javnem sektorju velik naredijo, ampak je 90% takih, ki samo prekladajo papirje in imajo "grozn" dela, pa še več delavncev bi rabil, ker more zdej preložit 100 spisov/mesec, z dodatnimi delavci bi jih pa sam 50/mesec.

Upam, da je poanta jasna.

ps. razumem, da ljudje na minimalcih štrajkajo. Minimalc je minimalc, vseen al v državi al pri privatniku.

ps.1. Pa če bi vedl kako razsipavajo z našim dnarjem pri malih naročilih ipd., bi jih direkt pred zid postavu!!!

gslo ::

me zanima kaj je realni sektor porekel takrat, ko ni bilo krize. ko so bile plače v realnem sektorju višje in je bila povprečna plača v javni upravi dobesedno SRAMOTNA. sedaj, s krizo na grbi hoče realni sektor prepričat ljudji v javni upravi, da se odpovejo denarju, ki jim ga država obljublja že od takrat! logika? kolektivna pogodba je podpisana in vlada ji bo še enkrat rekla NE. kaj se bo zgodil? Sodišče v Strasbourgu.

ja, delam v javni upravi in lahko iz prve roke povem da je ta država Texas. veliko denarja bi se prihranilo, če bi bil nadzor nad političnim kadrovanjem, pa ga ni. tisoči in tisoči evrov gredo v nič za posameznike in ljudi pri koritu, slika pa je posplošena na celoten javni sektor.

filozofija je preprosta: ali bo država upoštevala kolektivno pogodbo, ali pa bo folk resnično začel delat toliko kolikor je plačan = torej nič.

meni osebno se jebe. ne stavkam, delam k norc in sem zaenkrat happy hippo :P - pa ne zarad plače, ampak zarad kolektiva.

globoko grlo ::

, ali pa bo folk resnično začel delat toliko kolikor je plačan = torej nič.


sej to je, v veliki večini, res že sedaj => 0

MIHAc27 ::

Osebno imam z zaposlenimi v javnem sektorju prej slabe izkušnje kot dobre, zakaj bi jih potem podprl, da bi bili za nesposobnost še bolje plačani?
Npr. Socialna je rabila 1 mesec, da je ugotovila kaj more v določeni zadevi narediti, čeprav je bila zadeva nujna in sem jih večkrat klical kdaj bojo končno rekli kaj.

Uradniki so me v zvezi z nepremičninsko zadevo pošiljali sem in tja (Približno na 4 konce po LJ). Na koncu celo na nek naslov kjer že 10 let oddelka sploh ni več bilo. Obupal. Kasneje na krajevni skupnosti prišel sam do človeka, ki mi je vse lepo povedal.

Zdravstvo - Redko sem na vrsti, ko imam napisano uro. Se še spomnim, kako sta mi 2 iz rešilca stopila v pomoč, ko sem se trudil dati taščo z gipsom na nogi v avto (samo smejala sta se)pred vhodom na urgenco.

Ma nezadovoljnih zgodbic je kolikor hočeš. Zgodi se pa nič.

globoko grlo ::

morm še to rečt
Se strinjam, da se da drugje v državi še veliko več prišparat, kot pa pri vseh plačah skupaj. Folk na veliko "pere" državni denar. Iz tega stališča je zmanjševanje plač oz. zamrznitev res mal grda poteza, sam denarja NI in ga tut ne bo.

A mogoče kdo ve, kolk % BPD so plače?

TheJack ::

Nisem bral vsega topica (resnično nimam časa), bi pa rad vseeno povedal svoje mnenje.

Stavke ne podpiram. Sam sicer delam v zasebnem sektorju, imam pa kar dosti kolegov iz javnega (pravniki, pač) in stanje približno poznam. Marsikoga iz javne uprave, ki sedajle stavka v prepričanju, kakšna krivica se mu godi, bi bilo treba za par mesecev poslati na delo v zasebni sektor. Sem prepričan, da bi potem svojo službo bolj cenil. Se človeku res neumno zdi, ko dela vsak dan 10+ ur in marsikateri vikend, da stavka nekdo, ki začne ob devetih zjutraj šele dobro kavico piti, ob treh, štirih je pa že doma.

Sam bi stavke v javnem sektorju prepovedal. Če bi potem uslužbenci vseeno stavkali, bi jih vrgel iz službe in najel druge ljudi. Nas je precej, ki bi ponudbo takoj z veseljem sprejeli.

globoko grlo ::

hehe, v sredo sicer res delajo do 17.30
sam to ponavad pomen, da grejo ob 15.00 (ker takrat pač ponavad nehajo) na eno kavico in potem še tisto dobro urco neki oddelajo. Grejo pa zato v petek ob 13.00 dam. Delovna sobota? Kaj je že to? Dons nisem neki dokončal, ah, bom pa ju3, sej plača bo tko al pa tko.

Tko da ne preveč jokat, javni uslužbenci.
Pa na studio city je bilo vprašanje, ali podpirate stavko al neki tazga. 80% NE. To na vam bo samo v razmislek.

Spy ::

poweroff je izjavil:

Mipe je izjavil:

Preprosto, privat policija in šolstvo.

Zlasti privat policijo, hihi... :D

Vprašaj lastnike "izbranih" gostinskih obratov kako deluje. In potem se vprašaj, kaj NAREDI državna policija v zvezi s tem. Skratka, v praksi lahko preveriš:
a) kako deluje privat policija
b) kako ne deluje državna policija
LP

Double_J ::

O ne, pravzaprav so pametni... vedo, da če več delajo, je več gužve na mejnem prehodu. Če preverijo vsak avto in dobro prebrskajo, se to hitro pozna pri urah čakanja na prehodu. To pa kmalu občutimo vsi v Sloveniji.


Ali to potem ne pomeni, da takrat ko ni stavke ne delajo kot bi morali, torej ne preverjajo?
Dve šivanki...

Samuel ::

gslo je izjavil:

filozofija je preprosta: ali bo država upoštevala kolektivno pogodbo, ali pa bo folk resnično začel delat toliko kolikor je plačan = torej nič.


A res? Sunca vam žarkega lenega. Nič niste plačani?? Vsak stane državo najmanj 700€ (s prevozom in malico) in to sploh ni majhna plača dragi moj. To je cca 170.000 tolarjev. Pa ne mi jokcat kok je to manj, kot takrat ko smo imeli še tolarje. Če nimaš stroškov s stanovanjem (najemnina/kredit) in takih je velika velika večina v javnem sektorju potem sam preživiš za šalo. Če sta pa dva pa še toliko lažje, samo visoko ni treba letet. Če pa hočeš še kaj več, pa delaj še popoldne. Saj ni problem, ko pride človek spočit iz službe.

Samo ne mi pisat tukaj, da niste NIČ plačani.

sv-pt ::

Double_J je izjavil:

O ne, pravzaprav so pametni... vedo, da če več delajo, je več gužve na mejnem prehodu. Če preverijo vsak avto in dobro prebrskajo, se to hitro pozna pri urah čakanja na prehodu. To pa kmalu občutimo vsi v Sloveniji.


Ali to potem ne pomeni, da takrat ko ni stavke ne delajo kot bi morali, torej ne preverjajo?

gre se za to, da zavlačujejo kolikor se le da

Zheegec ::

ah, en kurc pregledujejo. Mene so pri 10+ prečkanjih samo enkrat preverjali ali je avto ukraden, to je pa tudi to.
Je pa res, da je to mogoče celo boljše, če se bistveno zmanjša pritok mamil lahko to pomeni razne gang-wars in kar precej smrtnih žrtev...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

detroit ::

noben ni kritiziral policije vojske kar jest tuki sledim

čez dohtarje ma itak vsak kej za povedat, ampak čez "uradnike", ki sedijo na kafi pol šihta pol pa še piskajo. Poznam kr neki folka iz javne uprave, kaj jih je vodilo tja jih uprašam: Ja sigurna plača pa nič dela...to so mi rekl....WTF
Ej boli me kitara jst ne bom delu za 700 na javni upravi pa prespal življenje. Moj življenjski cilj je malce višje:) sodeč po hitrosti opravljanja zadev na kakršnem koli uradu pa mislim da je 201,5 eur na mesec preveč.
Skero

lexios ::

Bi blo zanimivo od komentatorjev izvedet še stopnjo izobrazbe, trenutno zaposlitev (+ vse pretekle zaposlitve) in trenutno neto plačo! Lahko pa vseskup zreduciramo na eno samo cifro, IQ! >:D

Damiani ::

Če komu plača v JU ne odgovorja, naj pa službo zamenja (pa še zmanjša se število zaposlenih v JU).

Spy ::

lexios je izjavil:

Bi blo zanimivo od komentatorjev izvedet še stopnjo izobrazbe, trenutno zaposlitev (+ vse pretekle zaposlitve) in trenutno neto plačo! Lahko pa vseskup zreduciramo na eno samo cifro, IQ! >:D

In kakšno zvezo ima IQ s (priznano) stopnjo izobrazbe, trenutno! zaposlitvijo in neto plačo?

lexios ::

Nobene! Ampak o tem se (izključno) na podlagi komentarja lažje ugiba kot o neto plači...

>:D

Zeberdee ::

V trenutku, ko bom jaz moral zaradi stavke čakati, da mi bo direktno storjena škoda, bom škodo v 13 sekundah vrnil. Majke mi, to ni normalno.
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745841 (39961) dstr17_
»

Realnost privatnega sektorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117124 (13945) Pithlit
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20781999 (77583) lexios

Več podobnih tem