» »

Stavka

Stavka

««
6 / 11
»»

lexios ::

A ni dost če so na oblasti?

Samuel ::

saj bi vam rekel klerikalci, sam mi je izpod časti take neumnosti govort.
vi pa še naprej fantazirate o rdečih, pa take.. evolurat bo treba, fantje, ne samo cepetat na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Pšenični ::

"saj bi vam rekel klerikalci, sam mi je izpod časti take neumnosti govort.
vi pa še naprej fantazirate o rdečih, pa take.. evolurat bo treba, fantje, ne samo cepetat na mestu."

"Evolural" ste vi pred dvajsetimi leti, in to "zelo uspešno"..

lexios ::

Sj maš prov, Mondeo, tole opredeljevanje in žaljenje je neumnost brez primere! Sam k. k se "mentaliteta rima na kontinuiteta"!

Pejmo se raj spet populizme!;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Samuel ::

Najbolj smešno pri tem je, da se npr folk star 25 let označuje za neko kontuniiteto, pa komunajzarje.. mislim, a vas ni izpod časti označevat folk s takimi neumnostmi.

Pšenični je izjavil:

"Evolural" ste vi pred dvajsetimi leti, in to "zelo uspešno"..


nope, takrat me politika še ni zanimala.
drgač je moja barva turkizna... k pa nima kaj dost z rdečo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Pšenični ::

"Sam k. k se "mentaliteta rima na kontinuiteta"!"

In zdej "mentaliteti" zmanjkuje denarja za "kontiuteto".....Še Hit jim je crknu...

Zgodovina sprememb…

durrenmatt ::

Vem, da je to za marsikoga oddaja starih atov in mam, vendar ena ura izobražeavnja ob nekaj odličnih prispevkih ne bo nikogar ubila.

včerajšnji Tednik
Pozor, branje ogroža neumnost!

madmitch ::

zee je izjavil:

Naslednji bo delavec v "realnem" sektorju tepen z blagoslovom despotov.


Vegrad, malverzacije delavcev v SCT-ju, ... to late. Se že dogaja, zato ker je država nesposobna.


Hja, samo tu se še sprenevedajo, da to ni prav, če pa ta štrajk pade, bodo take barabije uzakonili.

Zakaj mam občutek, da o barvanju tukaj (in drugje) najbolj lajajo tisti, ki še gristi ne morejo, ker bi jim mleko iz ust steklo.
Dokler ne pridejo na oblast, tulijo o barvah, potem postanejo farbnblint in samo še €€€ vidijo.
Divide et impera je pa itak najlažji način farbanja raje, že več tisoč let, tko da lepo prosim, pustite črne, rdeče, mavrične... Ko so na oblasti, so vsi iste barve - pokvarjene.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Samuel ::

plosk, plosk.. po dolgem času nekaj pametnega o politični mavrici.

djordjevic ::

Droben popravek - vsi so zeleni - the colour of $.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Samuel ::

Pšenični ::

"plosk, plosk.. po dolgem času nekaj pametnega o politični mavrici"

Z izjemo 4 let, smo od 45 l. v "komunizmu". In zgleda da bomo še naprej.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Vem, vem, samo mi ta enovita keš barva bolj sede za take prilike. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

lexios ::

Točno se ve zakaj se stavka, tko da je kakršnokoli barvanje (ljudstva) odveč in bedarija! Je mogoče zmanjkalo argumentov...? Žal pa se očitno politiki kolca in to jasno kaže, pa če je komu parv al ne! Drugi bi raje moderno obliko "fevdalizma"! "Sužnje" bomo že uvozili, pravic pa itaq ne rabijo (ane Mondeo)! Spet tretjim pa ni jasno, da smo v kapitalizmu! Evo, je pa marsikaj jasno otrokom v 3. razredu, že varčujejo za študij v tujini! Brez zajeb...

evrčke mamo tuki no...

Mal prej ste trdil, da denarja ni! ;((>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Samuel ::

Pšenični je izjavil:

"plosk, plosk.. po dolgem času nekaj pametnega o politični mavrici"
Z izjemo 4 let, smo od 45 l. v "komunizmu". In zgleda da bomo še naprej.


s tem zmagaš v gostilniški debati.
moraš bit ponosen na to.

lexios je izjavil:

evrčke mamo tuki no...

Mal prej ste trdil, da denarja ni! ;((>:D


jap, ni jih za povišico

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

lurker ::

opeter je izjavil:

Jaz stavko javnega sektorja podpiram.
Nisem zaposlen v javnem sektorju, a se moram strinjati s tistimi, ki zahtevajo, da jim država izplača zapadle obveznosti.*

Gospodarstvo je ravno zaradi države v kurcu. Zakaj? Zaradi plačilne nediscipline in zavlačevanjem plačilnih rokov. Vase to pa najbolj občutimo mi, podizvajalci.
Čakej mal, ti podpiraš stavko tistih, ki so zaradi svojega malomarnega dela oz. nedela krivi za to, da je nespoštovanje zakonov v Sloveniji samoumevno?!

Naj me kokla brcne, če sem že slišal za bolj neumno argumentacijo!

Samuel ::

ja, kurker, tukaj na tem forumu nadeš tudi take fore za tri sekunde

Pšenični ::

"Ja, kurker, tukaj na tem forumu nadeš tudi take fore za tri sekunde"

Glede na to, da cele dneve visiš na slo-forumu (non-stop, 23 ur) in nas prevzgajaš, sigurno nisi s.p., preprosto, zmajnkalo bi ti časa. Glede na tole časovno kvoto tule mora biti tvoje delo "zahtevno in zanimivo".

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

jah... danes je prav poseben dan...

username ::

Thomas je izjavil:

Šef vašega delodajalca, je Pahor. Ve ali ne ve, on odloča, oziroma njegova vlada.
Hja, ni čisto tako.

Dotično povišanje plač je bilo dogovorjeno že prej (pod Janšo, BTW) in je zapisno v dokumentu (kol. pogodbi, če prav vem).
Je torej pravno dejstvo oz. neke vrste veljavna pogodba.

Pahor in njegovi (ali kdo drug, če bi bil namesto njih)ne morejo kar tako odločati mimo tega oziroma bi bila to kršitev že sprejete pogodbe. Si želite, da oblast po svoji volji krši sprejete pravno zavezujoče dogovore?...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Pšenični ::

Torej še eden iz državne uprave, se mi je kar zdelo.

lexios ::

Čakej mal, ti podpiraš stavko tistih, ki so zaradi svojega malomarnega dela oz. nedela krivi za to, da je nespoštovanje zakonov v Sloveniji samoumevno?!


Človek božji, stavka več kot polovica javnega sektorja, ki ima z izvajanjem in nespoštovanjem zakonov 0 ali če hočeš ravno toliko kot S.P., ki dela na črno ali D.O.O., ki krši vse zakone in pravice po vrsti! Preden izustiš še kakšno floskulo malce premisli kako jo umestiš v kontekst!;((

Telbanc, jst mam dns nočno! Mislm, da tud Mondeo, ker je bil prejšn tedn v jutranji... ;)

Pšenični ::

"Telbanc, jst mam dns nočno! Mislm, da tud Mondeo, ker je bil prejšn tedn v jutranji.."

No. Človek še kej zve, če provocira.

lexios ::

No, sam da smo to dal mim in se ne bomo več spuščal na osebni nivo! ;)

denial ::

Tako Vlada: KLIK. Tudi o številu stavkajočih javnih uslužbencev: PDF
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Samuel ::

Pšenični je izjavil:

"Telbanc, jst mam dns nočno! Mislm, da tud Mondeo, ker je bil prejšn tedn v jutranji.."
No. Človek še kej zve, če provocira.


nope, jst sem računalniški bot, sprogramirana koda. :D

lurker ::

Človek božji, stavka več kot polovica javnega sektorja, ki ima z izvajanjem in nespoštovanjem zakonov 0 ali če hočeš ravno toliko kot S.P., ki dela na črno ali D.O.O., ki krši vse zakone in pravice po vrsti! Preden izustiš še kakšno floskulo malce premisli kako jo umestiš v kontekst!
Not my problem!

Zaradi mene se lahko pa med sabo zmenijo, da bodo dacarje in policiste za kazen dali na minimalca, da bodo v npr. v zdravstvu imeli boljše plače. Sam, prosim, naj mi čez leto ne jamrajo spet, da je potrebno odpravit plačna sorazmerja tako, da se le ta odpravljajo s povišicami tistih, ki imajo nižje plače. Oz. naj vsaj v tistem letu, ko bodo to zahtevali, ne bodo na oblati tabutasti(tm).

Pšenični ::

http://24ur.com/novice/slovenija/stavka...

Zadeva se bo zgleda zelo zaostrila. Prihaja interventni zakon, nekdo je napisal, zakaj ga niso sprejeli, takrat ko je un model z NLB ja, pobasal cel milijonček. Tle se z njim strinjam. Mislim, da bo imela vlada zaradi svoje nenačelnosti velike probleme.

Sicer sem jaz tale konflikt napovedal, da bo sledil po referendumu. Kajti če bi tole počeli z javnim sektorjem prej, bi bil rezultat drugačen. V bistvu so tud uslužbenci naivno misili, da bo šlo brez tega. Torej so tud oni nenačelni. In ko se dva taka srečata...

Na TV slo 1 je zdejle govoril Posedi, pa še eden, med drugim sta si naprej vrgla tud Sožice.....

Zgodovina sprememb…

lexios ::

Not my problem!

Zaradi mene se lahko pa med sabo zmenijo, da bodo dacarje in policiste za kazen dali na minimalca, da bodo v npr. v zdravstvu imeli boljše plače. Sam, prosim, naj mi čez leto ne jamrajo spet, da je potrebno odpravit plačna sorazmerja tako, da se le ta odpravljajo s povišicami tistih, ki imajo nižje plače. Oz. naj vsaj v tistem letu, ko bodo to zahtevali, ne bodo na oblati tabutasti(tm).


No comment! Ta mladina danes, sami intelektualci... >:D

Zadeva se bo zgleda zelo zaostrila. Prihaja interventni zakon, nekdo je napisal, zakaj ga niso sprejeli, takrat ko je un model z NLB ja, pobasal cel milijonček. Tle se z njim strinjam. Mislim, da bo imela vlada zaradi svoje nenačelnosti velike probleme.


Jep, če bodo imel jajca it do konca, pol se lahko naknadno napiše še kak zakon (retroaktivno), upam le da narod skapira in ne bo nasedu, da gre tu za izjemen primer! Se niti ne bi čudil, vse za ceno ohranjanja "kontinuitete", marsikdo je najbrž celo izgubil stik z realnostjo, Križanič že 2 leti govori o okrevanju gospodarstva, Kresalka pa je že pred kakim letom kupovala vodni top, hm hm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

KandazaR ::

Policijo pa vojsko bi bilo potrebno umakniti iz javnega sektorja in tretirati posebej (beri dobro plačati). Ko se zadeve zaostrijo rabiš nek organ, ki zadevo zatre (in to ne mislim tole stavko).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

poweroff ::

Ej, ej, ej. Samo malo.

Zjebat državo.

A ni Janša obljubljal ulice? Vi ste pa ploskali.

Kaj vas sedaj moti? Da bodo ulico delali sindikati brez Janše?
sudo poweroff

amigo_no1 ::

Ko bo vlada popustila, bo s tem sprožen drugi val domino efekta (ko bodo vsi po spisku zahtevali višje plače), potem pričakujem da bo v 1 letu šla naša banana država v bankrot, ker tako kot je sedaj ne more več iti.

lexios ::

Policijo pa vojsko bi bilo potrebno umakniti iz javnega sektorja in tretirati posebej (beri dobro plačati). Ko se zadeve zaostrijo rabiš nek organ, ki zadevo zatre.


V tem primeru, mislim da kr ustreza, da je policija in vojska v isti godlji! V kaki idealni državni ureditivi pač ne, se strinjam...

lurker ::

Kaj vas sedaj moti? Da bodo ulico delali sindikati brez Janše?
Jaz upam, da se jim Janša pridruži na ulici. V parlamentu je že pokazal solidarnost z njimi. Naj še na ulici. Čeprav, ne vem, če ni oktobra že mal premrzlo za njega.

Samuel ::

lexios je izjavil:

Se niti ne bi čudil, vse za ceno ohranjanja "kontinuitete", marsikdo je najbrž celo izgubil stik z realnostjo, Križanič že 2 leti govori o okrevanju gospodarstva, Kresalka pa je že pred kakim letom kupovala vodni top, hm hm...


ja, in sosedov pes je dvakrat bevsknu, pa en ene zvezde ne vidim na nebu, hm hm...

amigo_no1 ::

Vendar vedi da ima narod 1x vsega dovolj, takrat tudi represivni organi ne bodo mogli več držati pokrova posode z vrelo kašo pokritega...

KandazaR ::

Samo strah me je kaj bi sledilo "padcu Bastilije".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

lexios ::

potem pričakujem da bo v 1 letu šla naša banana država v bankrot, ker tako kot je sedaj ne more več iti.


Agonija se bo še vlekla, da sistem ne bo tako hitro počepnu ti je v dokaz Mondeo in javno mnenje o študentskih demonstracijah!>:D

ja, in sosedov pes je dvakrat bevsknu, pa en ene zvezde ne vidim na nebu, hm hm...


Hočeš reč "how how" al kaj si mislu s tem konstruktivnim komentarjem?

Samuel ::

mislu sem, da reci svojim ta starim, da bodo že dobili tistih par deset evrov.. naj se nič ne bojijo, bo že realni sektor zaslužil, da se jim bo to izplačalo.

lexios ::

Čuj ti jako težki privatnik! Moje starše ne vpletaj v svoje komentarje, ko ti zmanjka argumentov ali pa vsaj preveri, če so živi!

madmitch ::

amigo_no1 je izjavil:

Ko bo vlada popustila, bo s tem sprožen drugi val domino efekta (ko bodo vsi po spisku zahtevali višje plače), potem pričakujem da bo v 1 letu šla naša banana država v bankrot, ker tako kot je sedaj ne more več iti.


Ali obratno, če se sedaj popusti državi, ji bodo zrasla krila, ne glede na barvo, politično, spolno, versko ali kakršnokoli drugo pripadnost.
Vsakič, ko bodo rabili več denarja za krpanje, recimo tajkunskih gospodarskih presežkov ali svojih lastnih briljantnih projektov, bodo a. dvignili davke b. znižali penzije c. vzeli iz zdravstvene blagajne, d. odpustili in z zakonom dovolili odpustiti x procentov ljudi... Spisek, kje vzeti je dolg.

Na eni strani so pripravljeni na dialog, druga stran arogantno laja. Hmmm, pogajalci?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Samuel ::

lexios je izjavil:

Čuj ti jako težki privatnik! Moje starše ne vpletaj v svoje komentarje, ko ti zmanjka argumentov ali pa vsaj preveri, če so živi!


Nekako si priklopljen na državno siso.
Ne bi bil tako goreč pri branjenju javnega sektorja, če ne bi blo tako. Ker si ne znam čisto predstavljat v teh časih nekoga, ki bi tako zagovarjal JU kot jo ti na primer.

Pšenični ::

"Ne bi bil tako goreč pri branjenju javnega sektorja, če ne bi blo tako. Ker si ne znam čisto predstavljat v teh časih nekoga, ki bi tako zagovarjal JU kot jo ti na primer."

Morda v nas tli majhno upanje, da nas javni sektor reši Pahorja, lahko je to vzrok za podporo.
Če pogledamo še, kaj je ostalo od pol milijarde vrednega posla v Libiji.

http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/...

Enim še zdej ni jasno, da ima Pahor ameriške svetovalce...nakladače, tko kot je sam...

In kdo mu zdej še verjame??? Da bodo višje penzije, da bo.....bla,bla...

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

Vežde.. ovca boš tako ali tako, kaj se slepiš človek.

Kar se tiče Libije...hm..a je stvar zaključena, glede da pišeš "kaj je ostalo"? Ni. Torej kaj to komentiraš, ne vem. Razen standardnega naslajanja nad morebitnim neuspehom. Res si reven človek po duši, ali pa družbeno deprimiran, da si vesel tega.

Pšenični ::

"Kar se tiče Libije...hm..a je stvar zaključena, glede da pišeš "kaj je ostalo"? Ni. Torej kaj to komentiraš, ne vem. Razen standardnega naslajanja nad morebitnim neuspehom. Res si reven človek po duši, ali pa družbeno deprimiran, da si vesel tega."

Pozabil sem povedat, da bo zato SCT verjetno prevzel še tiste majhne posle, ki bi pomagall preživeti majhnim podjetjem pri nas v Sloveniji.

Za crknt smešno je pa to, ko so delali tak mediski halo, kaj da bo naša operativa delala dol, kaj da je Pahor naredil, častili so ga že skor po božje - zdej pa še kameljiga dreka ne bojo kidal. Heh,heh....Kakšna blamaža, kakšna blamaža....

In to so lajnal ene 14 dni non stop.

Zgodovina sprememb…

lexios ::

Ne bi bil tako goreč pri branjenju javnega sektorja, če ne bi blo tako. Ker si ne znam čisto predstavljat v teh časih nekoga, ki bi tako zagovarjal JU kot jo ti na primer.


Ja, nekako tako kot najbrž po tvoje prejemam tudi pokojnino, če argumentiram v temi o pokojninskem sistemu, študiram, če sodelujem v temi o študentskih protestih, sm Srb, ko spustim komentar v temi o Srbih, igram nogomet, ko kritiziram naše nogometaše, sm učitelj, če napišem komentar v temi o šolstvu? Kaj naj pol človek reče zate? Dej no, sm pričakoval več pameti od tebe, kljub tvojim včasih povsem debilnim komentarjem... Prehitro in slabo sklepaš!

Pšenični ::

"Vežde.. ovca boš tako ali tako, kaj se slepiš človek."

Patetika?, morda preveč bereš?

opeter ::

amigo_no1 je izjavil:

Ko bo vlada popustila, bo s tem sprožen drugi val domino efekta (ko bodo vsi po spisku zahtevali višje plače), potem pričakujem da bo v 1 letu šla naša banana država v bankrot, ker tako kot je sedaj ne more več iti.


Saj lahko pričakujemo, da nam bodo EU države ponudile pomoč, tako kot Grčiji. Ne vidim problema.
Ali pa name ne bodo? Ker smo nepomembni igralci na EU zemljevidu? Nam bodo odvzeli Evre (valuto)?

Obstaja realna možnost, da država razpade tudi v fizičnem smislu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Mipe ::

Fizično? Če nas zadene kak mega asteroid, morda!

amigo_no1 ::

Prvi dobi pomoč, vsi naslednji palico :D.
««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746629 (40749) dstr17_
»

Realnost privatnega sektorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117318 (14139) Pithlit
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782351 (77935) lexios

Več podobnih tem