» »

Stavka

Stavka

««
5 / 11
»»

Samuel ::



sicer se slabo vidi, pa vendarle

cca 11000 ljudi iz tega sodeč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

lonz ::

peqi

Pod tole se pa z veseljem podpišem!
...arrrrrr, shiver me timbers...

CoolBits ::

No prav teh 11000 je viška.... kdor joče mu je treba vzet!

poweroff ::

Samuel je izjavil:

Matthai.. nihče vam nič ne jemlje v tem trenutku. Gre se samo za to, kdaj naj bi vam povečali plačo.

Saj jaz ne štrajkam. Nisem v tistem delu javnega sektorja. Poleg tega sem itak dal odpoved. Tako da me omenjeno štrajkanje osebno niti ne zadeva kaj preveč.
sudo poweroff

Samuel ::

Ma ti si car. Kam pa greš? V privat sektor, tujina?

poweroff ::

Moja stvar. ;) Načeloma sem tule še dva meseca. Dost je bilo akademske sfere. 8-)
sudo poweroff

JanK ::

WarpedGone je izjavil:

Ja. Takoj ko se uvede prisilno delo.

Al pa ukine odpovedne roke ali pa med upravičene razloge takojšnjega prenehanja delovenega razmerja doda še zavračanje dela, kar stavka je.

Pravzaprav je dost že, da se ukine privilegij stavke. Kdor ni v sindikatu namreč pravice do stavke - nima.


Mislim, da ne.

2. clen zakona o stavki (odebelil sem jaz)


Stavka se lahko organizira v podjetju, drugi pravni osebi (v nadaljnjem besedilu:
organizacija), delu organizacije, pri delodajalcu, v panogi, dejavnosti ali kot splošna
stavka.

Sklep o začetku stavke delavcev v organizaciji, delu ali pri delodajalcu sprejme organ
sindikalne organizacije te organizacije, dela organizacije ali pri delodajalcu, sklep o
začetku stavke delavcev panoge ali dejavnosti sprejme organ sindikata zadevne
panoge ali dejavnosti, sklep o začetku splošne stavke delavcev pa sprejme najvišji
organ sindikatov v republiki oziroma federaciji.

Sklep o začetku stavke lahko sprejme tudi večina delavcev v organizaciji, delu
organizacije ali pri delodajalcu.

S sklepom o začetku stavke se določijo zahteve delavcev, čas, ko se začne stavka,
kraj zbiranja udeležencev stavke in se oblikuje organ, ki zastopa interese delavcev in
v njihovem imenu vodi stavko (v nadaljnjem besedilu: stavkovni odbor).

MIHAc27 ::

Mene je včeraj razkurila ena uradnica po tv ki je jokala da 'ima samo 900EUR neto plače pa more preživljat tri otroke"

Ja jaz pa še bruto komaj toliko dobim, pa imam tudi otroke in še v življenju nisem štrajkal (ker menim da mi ne gre slabo).

Kaj bi na to rekel nekdo, ki res trdo dela za minimalca (ali brezposeln)?

madmitch ::

Še dobro, da je stavka ustavna pravica in je ni tako enostavno ukiniti.

MIHAc27 je izjavil:

Mene je včeraj razkurila ena uradnica po tv ki je jokala da 'ima samo 900EUR neto plače pa more preživljat tri otroke"

Ja jaz pa še bruto komaj toliko dobim, pa imam tudi otroke in še v življenju nisem štrajkal (ker menim da mi ne gre slabo).

Kaj bi na to rekel nekdo, ki res trdo dela za minimalca (ali brezposeln)?


Če imaš toliko bruto, ti gre slabo (za kakšno delo).
Kako veš, da ona ne dela trdo?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

KaiV6 ::

MIHAc27 je izjavil:

Mene je včeraj razkurila ena uradnica po tv ki je jokala da 'ima samo 900EUR neto plače pa more preživljat tri otroke"

Ja jaz pa še bruto komaj toliko dobim, pa imam tudi otroke in še v življenju nisem štrajkal (ker menim da mi ne gre slabo).

Kaj bi na to rekel nekdo, ki res trdo dela za minimalca (ali brezposeln)?


Ce ima nekdo fetis bit tepen po hrbtu in bit tiho, se ne pomeni, da morajo vsi ostali na isti nacin nastavljat svoj hrbet, ti si pac idealen delavec, bolj ko ti bojo nizali, bolj bos tiho in vesel, da imas sluzbo. CE je njena pravica, da joka o svoji nizki placi, naj jo izkoristi, ker je ti ne, se ne pomeni, da ona pocne nekaj nemoralnega.

Mislim, saj ti si zadovoljen s svojo situacijo, zakaj morajo vsi ostali tudi biti ?
<insert>podpis.html</insert>

lexios ::

Samuel je izjavil:

Ne primerjam Slovenije z VB ali Avstrijo. Take primerjave so neumne, ker smo mi imeli 45let komunizma, oni ne.

Primerjave se delajo z bivšim komunističnim blokom. In na teh grafih je kar precej tega za vidit.


No, pa sj, skor isto sranje! Iz istega grafa lahko preberem (če vzamem za primer Poljsko, npr. ...ali pa izberi po želji, Češka, Slovaška...), da so Poljski učitelji, profesorji, asistenti, raziskovalci itd v povprečju bili leta 2006 enako dobro plačani kot v povprečju celoten Poljski realni sektor! Cca 10 milijonov prebivalcev (na oko 1/4 Prebivalstva Poljske) bo pa ja v primernih ekonomskih pogojih ustvarilo dovolj visoko povprečje, ne? Če malo poguglaš ugotoviš, da je Poljsko gospodarstvo l. 2006 na letni ravni imelo primerljivo gospodarsko rast (celo malce višjo) kot Slovensko! Če še malo poguuglaš je to 75% več kot v l. 2005 (Poljska)! Waw! Konjunktura, right? Btw., kam je Slovenija tekom konjunkture oz. 2 leti kasneje vso to "gospodarsko rast" zafučkala, proračun se je menda izkazal celo negativen? Ok, zihr so pametno vlagal...

To je pa tudi vse kar mi je potrebno vedeti o Poljskem gospodarstvu, da dešifriram omenjeni graf (ja sj, mogoče je kje vmes tudi kakšno plačno nesorazmerje, pa vseeno, upoštevajmo vse razlike), ker omenjena statistika obsega zgolj podatke do leta 2006!

O industriji, naravnih bogastvih itd mi ni treba razlagat, da smo popušili, ne? Na Češkem so recimo ti izobraževalni delavci plačani celo manj, v povprečju, se ne čudim: beri, ni treba daleč! Iz leta 2007, to je pa skor kot 2006, right?! Skratka, populizme se greste s takšnimi grafi in primerjavami fantje! Predvsem ti Mondeo, že leta 2007 opažam, da se te ni nič prijelo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

MIHAc27 ::

KaiV6 je izjavil:

Mislim, saj ti si zadovoljen s svojo situacijo, zakaj morajo vsi ostali tudi biti ?


Zadovoljen... ja. 15. v mesecu lepo plača, regres je tudi še vedno bil kot mora.
Lahko bi bilo seveda dosti bolje, a ko pomisliš na zgodbice kot tista z Vegradom... tudi mnogo slabše.

KaiV6 ::

MIHAc27 je izjavil:

KaiV6 je izjavil:

Mislim, saj ti si zadovoljen s svojo situacijo, zakaj morajo vsi ostali tudi biti ?


Zadovoljen... ja. 15. v mesecu lepo plača, regres je tudi še vedno bil kot mora.
Lahko bi bilo seveda dosti bolje, a ko pomisliš na zgodbice kot tista z Vegradom... tudi mnogo slabše.


In ker si ti z "malim" zadovoljen, se ti zdi nepravicno in narobe, ker ostali niso ? Al, kaj je bil tvoj point, da te je tista javna usluzbenka razpizdila ..
zavedaj se, da kadar vsako tako postopno teptljanje pravic drugih podpiras, bo prepozno, ko bo tvoje delovno zamenjal se bolj zadovoljen romun s pol tvoje place, brez regresa, ampak takrat bo itak prepozno...
<insert>podpis.html</insert>

mihaf ::

lonz je izjavil:

@mihaf

Aha - kul, smo po večini glupi... Pa ko nam otrok zboli ne mormo vzet 1 mesec bolniške, ko zbolimo sami lahko nasploh sanjamo o bolniških, nikol ni ziher da bo plača 15., na dopust gremo (če gremo) ko čas to dopušča... in po večini smo nesolidarna skupina? Hm.


Opravljanje strokovnega dela prek tujih študentskih napotnic, podaljševanje pogodb zaposlenim na pol leta, po preteku dveh let razporeditev na novo delovno mesto in se zgodba ponovi. Mlade ženske ne upajo imeti otrok, ker potem izpadejo.
Dopust? Minimalen po zakonu, bog ne daj kakšen dan več. Kdaj grem lahko na dopust? Zdaj ne, moramo prijavit ta in ta razpis. Čez en mesec? Ne vem, takrat naj bi izšli novi razpisi, na katere se bo treba v roku enega tedna prijavit in bomo delali po 12 ur na dan. Koriščenje ali plačilo nadur? Ha, ha, ha... Bolniška en mesec? Ja, sanjaj.

Tudi to je javni sektor, veš. In potem ti še vsak dan nekdo pove, da si itak parazit in da samo spiš na šihtu.
Ko te kdo vpraša za plačo, pričakuje, da boš povedal blazne cifre. Ko poveš, kaj delaš in za to ne dobiš niti 800 evrov neto, ti nihče ne verjame.

Sicer pa še enkrat: jaz tebi privoščim, da bi imel pravice, da bi brez težav lahko vzel bolniško za otroka, imel redno plačo ... Zakaj ti zaposlenim v javnem sektorju ne privoščiš tega? Zakaj je še tistim redkim treba to vzet? Čeprav v praksi že sedaj tega mnogi nimajo.

Ti kar bodi zadovoljen z vsem. Pravzaprav je pri nas še zelo živ komunizem. In to prav pri tistih, ki zagovarjajo kapitalizem. Dajmo vsi delat za čimmanj. Bomo vsi enaki v revščini ter zadovoljni, da imamo vsaj tisti en kos kruha na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaf ()

djordjevic ::

mihaf je izjavil:

Sicer pa še enkrat: jaz tebi privoščim, da bi imel pravice, da bi brez težav lahko vzel bolniško za otroka, imel redno plačo ... Zakaj ti zaposlenim v javnem sektorju ne privoščiš tega? Zakaj je še tistim redkim treba to vzet?

Zdaj pa, prosim, zajemi sapo in še enkrat počasneje preberi to temo. Kdo je napisal, da bi bilo treba delavcem v javnem sektorju kaj vzeti? Govorimo, da je skrajno neokusno od države terjat denar, ko je jasno, da ga nima in ko zasebni sektor (vsaj) že dve leti muhe žre za kosilo. In da se kljub nerožnatemu položaju marsikaterega javnega uslužbenca (se ne slepim, ker vem, da na vseh področjih stvari ne štimajo - vsaj plačno gledano) ne zavedate, da ste še vseeno precej privilegirani proti delavcem v zasebnem sektorju. Pa se mečite na trepalnice zaradi mene, ampak to je živa resnica.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mavrik ::

Ja pa kaj? Saj nismo več v komunizmu ko bi vsi morali ležati v istem dreku. Glede na to da (sam priznavaš) da pri njih stvari tudi ne štimajo imajo vso pravico se boriti za boljše razmere.

Sam Slovenceljni bodo pa raje se trudili jih v drek nazaj tiščat ali jim celo jemat plačo in službo (kot se tu po tem topicu pojavlja) da bomo ja vsi v čimvečjem dreku.
The truth is rarely pure and never simple.

denial ::

Mlade ženske ne upajo imeti otrok, ker potem izpadejo.

Bull-fuckin-shit!!! Najkasneje leto po podpisu pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas gredo na porodniški. Videno ničkolikokrat. Da ne bo pomote, nimam nič proti in to je njihova pravica, sam ne tle prodajat buč.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

djordjevic ::

Podtikanja o Slovenceljnih si kar nekam vtakni. Stavko bi v običajnih razmerah z veseljem podprl, v teh razmerah pa se mi zdi, da JU trenutno žal ni na realnih tleh.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mihaf ::

djordjevic je izjavil:

Kdo je napisal, da bi bilo treba delavcem v javnem sektorju kaj vzeti? Govorimo, da je skrajno neokusno od države terjat denar, ko je jasno, da ga nima in ko zasebni sektor (vsaj) že dve leti muhe žre za kosilo.


Na nek način vsi, ki ne podpirajo te stavke. Zakaj je neokusno terjat nekaj, kar imaš zapisano v pogodbi, ki je podpisana tako s tvoje strani kot s strani delodajalca (države)? Menim, da se premalo poudarja ta razlika - ne gre se za zahteve po višjih plačah kar tako, ampak po izpolnjevanju podpisanih pogodb! Javni sektor je v času debelih krav zategoval pas, takrat tega nihče ni videl. Sedaj se jih pa prikazuje, kot da lakomno kot pijavke zahtevajo še in še.
Ključna pa je aroganca vlade. S sindikati se ne pogaja, ampak jih bo preprosto povozila. In ne bo se ustavila tu ...

Poleg tega je argument o tem, da denarja ni, precej bos. Za nekatere stvari se vedno najde.
Sicer pa nisem zaposlen v javnem sektorju, da ne bo pomote.

denial je izjavil:

Mlade ženske ne upajo imeti otrok, ker potem izpadejo.

Bull-fuckin-shit!!! Najkasneje leto po podpisu pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas gredo na porodniški. Videno ničkolikokrat. Da ne bo pomote, nimam nič proti in to je njihova pravica, sam ne tle prodajat buč.


Ja, kdaj pa naj potem sploh imajo otroke? V srednji šoli, na faksu? Ali v penziji (ta bo malo težka)?
Mlade ženske ne upajo imeti otrok, ker jim podaljšujejo pogodbe za določen čas. Jasno? Videno ničkolikokrat. V javnem sektorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaf ()

denial ::

Mlade ženske ne upajo imeti otrok, ker jim podaljšujejo pogodbe za določen čas. Jasno? Videno ničkolikokrat. V javnem sektorju.

Kul, sedaj se pa še mal razglej po realnem sektorju.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

mihaf ::

denial je izjavil:

Mlade ženske ne upajo imeti otrok, ker jim podaljšujejo pogodbe za določen čas. Jasno? Videno ničkolikokrat. V javnem sektorju.

Kul, sedaj se pa še mal razglej po realnem sektorju.


Evo, pa smo tam. Vem, da je v realnem sektorju še slabše. In?
Kako že gre? Bog, prosim te, naj sosedu krava crkne ...

Točno tako logiko imaš. Po vaši logiki je treba v drek spravit še javni sektor, da bodo vsi na istem.
Super!

denial ::

Kako že gre? Bog, prosim te, naj sosedu krava crkne ...

Ne, prej "Bog, prosim, da bo tudi onim nekoliko boljše". Ne skrbi, takšen način razmišljanja od tebe nihče ne pričakuje. Sploh ko prebere nasledno bistroumno cvetko: "delavci v realnem sektorju, ki delajo za minimalca, imajo v večini tudi zelo nizek intelektualni domet. Znajo sicer opravljat svoje delo, a družbenih problemov ne vidijo in razmišljajo samo o svojih 500 evrih."
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Samuel ::

ne, ne mihaf
Vi spravte realni sektor na čisto, da ne bomo v dreku. Saj veste, kaj morate narest.

lurker ::

Poleg tega je argument o tem, da denarja ni, precej bos. Za nekatere stvari se vedno najde.
Potem pa ga najdite. Država je povedala koliko denarja je. Če pa pod kakšnim kamnom najdete miljardo - si jo komot razdelite.

Če pa pod kamni denarja ne najdete, pa povejte komu ga boste vzeli in če se le-ti strinjajo, go ahead!

mihaf ::

denial je izjavil:

Kako že gre? Bog, prosim te, naj sosedu krava crkne ...

Ne, prej "Bog, prosim, da bo tudi onim nekoliko boljše". Ne skrbi, takšen način razmišljanja od tebe nihče ne pričakuje. Sploh ko prebere nasledno bistroumno cvetko: "delavci v realnem sektorju, ki delajo za minimalca, imajo v večini tudi zelo nizek intelektualni domet. Znajo sicer opravljat svoje delo, a družbenih problemov ne vidijo in razmišljajo samo o svojih 500 evrih."


Zelo mi je žal, da sem moral tole "bistroumno cvetko" zapisat. A nekdo jo mora. Če se motim, me prosim popravite z argumenti.
Ker v življenju še nisem videl delavca/delavke iz kakšne proizvodnje, ki bi podpiral zahteve tistih, ki imajo višjo plačo. Ne v medijih, ne "v živo".

Ti delavci niti pod razno, po mojih izkušnjah, ne cenijo intelektualnega dela. To je itak ne-delo, spanje na šihtu, itd.

Bi bil zelo vesel, če bi se motil.

Samuel ::

to se s tabo mihaf strinjam...

denial ::

Ker v življenju še nisem videl delavca/delavke iz kakšne proizvodnje, ki bi podpiral zahteve tistih, ki imajo višjo plačo. Ne v medijih, ne "v živo".

To bo najbrž držalo. Največkrat pa bo držalo tudi obratno.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

lexios ::

;)

Potem pa ga najdite. Država je povedala koliko denarja je. Če pa pod kakšnim kamnom najdete miljardo - si jo komot razdelite.


Denar je seveda težko najt, če ga ne vidiš ali sploh "ne obrneš nobenega kamna"! G. Križanič ga najde recimo pri nas! Jst pa marsikdo drug tudi bi ga za začetek tudi pri ga. Cerkvi, pol pa še mogoče pri kakšnem g. ministru, g. menedgerju, g. direktorju itd (bi šlo to mogoče retroaktivno?)... >:D

PS: ženski del populacije naj mi oprosti, ker sem vas izpustu! Seveda ste vštete...

PPS:
prenovi kakšne pisarne


Sj vem. Bil Gates se pa smeje in jih vsako leto nategne z licencami za nove Office!

Skratka denar se najde! Če se hoče... Sam običajno ne pomaga, ker dokler ga sosed meče skozi okno, zakaj ga ne bi kar vsi?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

madmitch ::

lexios je izjavil:

Lepo od tebe.;)

Potem pa ga najdite. Država je povedala koliko denarja je. Če pa pod kakšnim kamnom najdete miljardo - si jo komot razdelite.


Denar je seveda težko najt, če ga ne vidiš ali sploh "ne obrneš nobenega kamna"! G. Križanič ga najde recimo samo pri nas! Jst bi ga za začetek tudi pri ga. Cerkvi, pol pa še mogoče pri kakšnem g. ministru, g. menedgerju, g. direktorju itd (bi šlo to mogoče retroaktivno?)... >:D


... prenovi kakšne pisarne, ker ministrovi ženi ne sede, kakšnem blaznem avtu, nujni selitvi v čist nove prostore, zalivanje rož...

Ne, najeonsatevneje je javnemu sektorju vzeti, ker ne sme pisniti - itak majo vse privilegije.

PS: štrajka javni sektor, ne samo javna uprava.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

mihaf ::

denial je izjavil:

Ker v življenju še nisem videl delavca/delavke iz kakšne proizvodnje, ki bi podpiral zahteve tistih, ki imajo višjo plačo. Ne v medijih, ne "v živo".

To bo najbrž držalo. Največkrat pa bo držalo tudi obratno.


Ne bi rekel. Ko stavkajo tisti z najnižjimi dohodki, jih podpirajo vsi, zlasti pa javni sektor.
Jaz cenim vsakršno delo, tako fizično, kot intelektualno. Poznam primere "fizikalcev", ki delajo po dve uri na dan, in tistih, ki garajo kot črne živine. Nikoli nisem ne iz ust prvih, ne iz ust drugih slišal kakšen glas podpore komu drugemu, ki ima višji dohodek, sploh pa ne tistim, ki delajo intelektualno delo. Se spominjam primera, ko sem takemu delavcu, ki je bentil čez novinarje, razlagal, da imajo nižji dohodek kot on, pa še zaposleni niso. Sploh ni mogel doumet. Je mislil, da imajo najmanj 1500 neto in itak službo za nedoločen čas. Ko sem mu to končno dopovedal, je pa zadevo zaključil z "ugotovitvijo", da novinarji itak nič ne delajo. Prispevek, ki ga pripravljaš cel dan in ti urednik ob 17ih popoldne spremeni temo, se itak naredi sam, vklop v Odmeve ob 22.30 pa verjetno tudi ...

detroit ::

Tole glede novinarjev je očitno če pogledaš kake hude portale 24whatever, čemu preplačat copy paste z napačnimi prevodi
Skero

huelz ::

Pa sej je simpl, javni sektor lahko vzame znotraj svojega > vzames enemu, das drugemu, ampak potem spet jokajo. Realni pa... vzames, drugemu niti ne mores dat, lahko pa ga odslovis.
Men se ne zdi smiselno, da ne bo odpuscanj (pa se zavedam, da niso vsi paper pusherji), da bi radi realizacijo dviga plac (pa ceprav denarja ni), se najvecji nesmisel so pa cvetke tipa glede "intelektualne" ravni. Ker ja pa vsi vemo, da so sami tapametni in sposobni v javnem sektorju (zakaj pa ne bi od visje stopnje izobrazbe dobil tud visji dodatek, ker realni sektor pa placuje po nekih sposobnostih, ki ni pozegnana s strani nasih cudovitih univerz, se manj pa se vsem skupaj sanja o kvalificiranosti).

Javni sektor JE prenapihnjen pri nas in zal velikokrat sam sebi namen. Sem enkrat gledal razmerja koliko zaposlenih v javnem/realnem sektorju je po drzavah, pa me ni presenetlo, kje je bila nasa ljuba Slovenija.

Thomas ::

Eni ste se odločili zjebat državo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Javni sektor zdaj obljublja, da bo izvedel to, kar je Janša kao načrtoval. Spravili bodo ljudstvo na ulice, in ne odgovarjajo za posledice.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pšenični ::

Tole stavko je bilo za pričakovat. Pač denarja ni. Bil bi, če ne bi imeli politikov, šoferjev,obramboslovcev, ...itd., ki so šli vrhunske managerje. Vrhunski so bili za polnjenje lastnih žepov, pol države pa so spravili v nesrečo. In za konec, še nobenega ni dosegla roka pravice. Ko smo pred enim letom opozarjali, kaj se bo zgodilo brez realnega sektorja,ki pospešeno propada, smo bili deležni posmeha. Pač trg dela svoje je bilo slišati. Trg je opravil svoje, en kup podjetij je izginilo, izginili pa so tud prilivi v državno blagajno. In smo v situaciji, ko država funcinira le še z enormnim zadolževanjem. Vendar, Do kdaj;

http://www.finance.si/290533/Moodys-zni...

Bonitetne ocene padajo, tako da bo zadolževanje vedno dražje, če pa se nas bodo lotili kakšni Hedge skladi, kar je mogoče, saj je napovedano nadaljne padanje ocen naših ključnih bank, potem bo hudo, pojedli nas bodo za malco.

Pač stavko podpiram, zato, ker imajo prav. Menim da če se čez noč najdejo silni milijoni za razne stadione in milijarde za banke, se naj najde pa še denar za njih. Sej niso glupi, pokradejo se milijarde, pa nikome ništa, zdej bojo pa na njih šparali. Upam le, da bodo vstrajali, sej ne bo treba, sej Pahor nima "trdih" jajčk.

"Eni ste se odločili zjebat državo"

Zanimivo, da jo bojo "referendumski zmagovalci". In če jo bojo, jaz ne bom nič na slabšem. Taka država, kjer se za potrebe lokalne politike interventno zapira ceste, namesto, da bi se plačalo podizvajalce, taka država je - nimam izraza, npr. potekel ji je rok trajanja.

Zgodovina sprememb…

mihaf ::

detroit je izjavil:

Tole glede novinarjev je očitno če pogledaš kake hude portale 24whatever, čemu preplačat copy paste z napačnimi prevodi


Nope. Kar sem napisal, velja za novinarje, ki jih lahko vsak dan gledaš v prvih minutah Dnevnika na RTV ali 24ur na POPu.

Kar se pa medijskih portalov tiče, gre pa zgodba tako: študent (ne novinarstva) je plačan po članku, prisiljen jih je naštancati čimveč. Upoštevati mora navodila urednika (ta pa lastnika medija) in štancati take članke, ki zagotavljajo največ klikov - seks in nasilje ...
Misliš, da je tisti študent ponosen na svoje delo? Ne, samo preživeti hoče in upa, da bo kdaj lahko kaj bolj resnega počel.

lexios ::

Thomas je izjavil:

Eni ste se odločili zjebat državo.


Ma to so se odločili že leta 2008! Kak dedek bi se verjetno strinjal, da večje skupine kekcev ni bilo na oblasti že vse od časov Marije Terezije, še takrat bi težko našel enakovredno zamenjavo med staroselaci... (Pa nisem desničar in mi dol visi za Janšo oz. je vštet v omenjeno skupino!) ;((

PS: Je pa o tem pisal že F. Milčinski! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Thomas ::

Države zjebat vseeno ne bo uspelo. Sam GDP bo padel še za kakšen procent, dodatno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lexios ::

Trudijo se lahk! Na dolgi rok...

Pšenični ::

"Ma to so se odločili že leta 2008! Kak dedek bi se verjetno strinjal, da večje skupine kekcev ni bilo na oblasti že vse od časov Marije Terezije, še takrat bi težko našel enakovredno zamenjavo med staroselaci.."

In teli bodo gor še dve leti. Jezus.

Samuel ::

hja, kaj naj si mislim od ljudi, ki so nafilani s kontinutiteto.

pomoje bo še leta 2100 enako.. pogrevali bojo ta šit do onemoglosti. Potem se pa čudijo, da jih podpira večina neizobraženih ljudi, ta drugi, ki jih je pa vedno več, pa podpira "kontinutiteto"

Nehajte poneumljat ljudi, pa boste zmagal na volitvah.

lexios ::

Sj prejšnji najbrž niso bli dost boljši?;((

P. smo Slovenci sploh kdaj volili poštene sposobne ljudi? Od kar pomnim (in to ni prav dolgo) se je na oblasti zvrstilo ene par Person, žal tko al drugače kompromitiranih, vse ostalo pa je priskledniška gnojnica v dobesednem pomenu besede! Hja, Mondeo, tokrat se strinjam!

madmitch ::

Samuel je izjavil:

hja, kaj naj si mislim od ljudi, ki so nafilani s kontinutiteto.

pomoje bo še leta 2100 enako.. pogrevali bojo ta šit do onemoglosti. Potem se pa čudijo, da jih podpira večina neizobraženih ljudi, ta drugi, ki jih je pa vedno več, pa podpira "kontinutiteto"

Nehajte poneumljat ljudi, pa boste zmagal na volitvah.

Ja kero kontiuniteto? Uno 60 letno al 2000 letno. Isto ti dojde, ko enkrat oblast zavohajo.

Dejmo nehat o tem, kaj ima kdo preveč. Naj sosedu krava crkne in tako naprej.
Ta štrajk je bil nujen tudi zato, da se spravi vlado na realna tla. Da vidijo, da ne morejo spremeniti zakona, ker jim nekaj ne paše. Če ta štrajk pade bo groza. Naslednji bo delavec v "realnem" sektorju tepen z blagoslovom despotov.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

zee ::

Naslednji bo delavec v "realnem" sektorju tepen z blagoslovom despotov.


Vegrad, malverzacije delavcev v SCT-ju, ... to late. Se že dogaja, zato ker je država nesposobna.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

detroit ::

prou smešn je kam prihaja tema:D

Kako še zdj ni jasn da nas (vsaj večino upam) boli penis za vašo plačo gospoda? Pomembno je da vas je na kratko malo povedan ene 3x preveč. 1/3 javne uprave je viška, za 2/3 te 1/3 se znižajo davki, 1/3 te 1/3 pa ostane vam za povišico i'm fine with that, pa čeprav bi bili še vedno krepko nad povprečjem(stroškovna obešenost na plačo mislim).


Koga naj volim nasledne volitve? Ne gledam tvja (samo filme from travnik;), probam ignorirat une opice v vladi. Zato pa se k vam obračam koga volit?
Skero

Samuel ::

s komunizmom seveda... čudno, da do sedaj niste ugotovili, da smo globoko v kapitalizmu.

Kako naj imam take ljudi za kredibilne, če še take stvari ne morejo ugotovit.

opeter ::

Jaz stavko javnega sektorja podpiram.
Nisem zaposlen v javnem sektorju, a se moram strinjati s tistimi, ki zahtevajo, da jim država izplača zapadle obveznosti.*

Gospodarstvo je ravno zaradi države v kurcu. Zakaj? Zaradi plačilne nediscipline in zavlačevanjem plačilnih rokov. Vase to pa najbolj občutimo mi, podizvajalci.

* ker če država svojim uslužbencem ne plačuje tako kot je v pogodba napisano, kaj lahko pričakujemo ostali?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Okapi ::

Eni ste se odločili zjebat državo.
A ni to tisto, kar bi tudi ti rad?>:D

O.

Pšenični ::

"Države zjebat vseeno ne bo uspelo. Sam GDP bo padel še za kakšen procent, dodatno."

Medtem, ko v Nemčiji govorijo drugem gospodarskem čudežu. In je zaposlenost na ravni izpred krize. Smo mi v še večjem "k...." In rdeče žabe vedno bolj skačejo....heh,heh

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Misliš, da stavkajo samo rdeči kmeri?
No grave is deep enough to keep us in chains.
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745850 (39970) dstr17_
»

Realnost privatnega sektorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117132 (13953) Pithlit
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782004 (77588) lexios

Več podobnih tem