» »

Minecraft

Minecraft

[D]emon ::

Minecraft 1.8.x ima en nagravzen memory leak. Priporocam cimprejsnjo nadgradnjo na 1.9
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

stegl ::

hvala za nasvet.. sicer nimam problemov s ramom pa se ga lahko po potrebi dodam (ni slo cez 14gb porabe ob rendriranju in "obdelovanju" mape).. danes sem naredil update in zdaj je server na 1.9 verziji sicer samo s osnovnimi plugini.. tako da če kdo hoče lahko komot me kontaktira za ip..

zane ::

A kdo igra tole (oz. ima otroke, ki to igrajo) na windows-ih 10?
Rad bi naredil upgrade na prenosniku iz win 8 na win 10.
Naj bi bile pa neke omejitve pri nadgradnji Minecraft-a v verzijo za win 10
(da ti ne sprejme prejšnje shranjene verzije igre iz win 8)!?!
A kdo kaj ve o tem?

lp,
Zane
Vsaka stvar je za neki dobra :)

[D]emon ::

Na Windows 10 deluje obicajna verzija (torej tista, ki jo lahko igras na Windows 8) cisto v redu.

Ne pa mesati Windows 10 verzije in obicajne verzije, ker je Windows 10 verzija samo port Pocket Edition verzije. (Torej za tablice in mobilne telefone--pri tej pa res ne mores uvoziti shranjene igre iz PC verzije)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

zane ::

Se pravi, da samo naredim upgrade na win 10 in bo tudi Minecraft še naprej normalno delal?
Hvala za pomoč!
Ker če kej zeznem, mi bo tamal še cel mesec težil ;)
Vsaka stvar je za neki dobra :)

[D]emon ::

Tako je, razen ce se Win 10 odloci kaj zahinaviti. Ampak sam nimam problemov.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Kaj ::

Kje je trenutno najcenejši deal za Minecraft za PC (Ne Windows 10 edition)? Bi rabil ene tri izvode.

Truga ::

Na official sajtu. Drugje ne dobis.

travica ::

Mogoče kdo ve kakšen je postopek za pridobitev Minecraft EDU edition. Sicer vidim, da SLO še ni na seznamu držav, je pa videti, da zahtevajo 365 account za šolo. NI jasno ali šolski uporabniški račun ( učenec, učitelj), ali je v igri samo šolski admin račun (365 pooblaščeni).

ScottDJ_ ::

En problem. Imam GTX 1060 OC verzijo, tudi sam sem nekaj overclockal, 3570k procesor OC na 4.1, pa mi dela minecraft z shadersi like shit. Kakšna ideja kaj narediti? ostale nove igerce delajo ultra bp.

Lp

Truga ::

minecraft z modi je precejsen shitshow. probaj se enkrat reinstallat z nule po navodilih itd, drugace pa tough luck.

oo7 ::

Minecraft - E3 2017 - 4K Trailer

fitipaldi ::

Pozdravljeni

Mene pa zanima, če si nekaj zgradiš in potem mal odbluziš kako najdeš nazaj? Ali obstaja tipka za mapo?

Lp

Ziga Dolhar ::

Če si "nekaj zgradil" nekje blizu točke, kjer si se spawnal, potem si prikaži koordinate in se odpravi proti ničli.
https://dolhar.si/

Jerry000 ::

Dalnega 2012 sem igro kupil. Danes grem na minecraft stran in mi napose da igre nimam...wtf? (loginal sem se prvic po 4 letih.

Truga ::

Neki so migriral accounte umes.

tsatthoggua ::

Jest mam še vedno "original" account, vendar nisem nič igral odkar je igro $Mrad kupil (in tudi ne mislim). Če koga zanima bi prodal account za kakih 10€ (osebno - Kranj, Paypal, Bitcoin?). Kolikor razumem je potrebno naredit nov account, tako da ga lahko registrirate na svoj email...
Enkrat ko bo čas pa objavim še kakih sto iger iz raznih bundlov. Večina iger ni za linux in jih ne rabim.

Jerry000 ::

Truga je izjavil:

Neki so migriral accounte umes.

Torej bi mi mogli moj account prenest...

Hexx ::

Verjetno bodo tukaj znali najbolje pomagati.
https://help.mojang.com

Twixz ::

fitipaldi je izjavil:

Pozdravljeni

Mene pa zanima, če si nekaj zgradiš in potem mal odbluziš kako najdeš nazaj? Ali obstaja tipka za mapo?

Lp


Obstaja način izdelave mape, zdaj če si si kaj velikega zgradil boš itak videl "flek" na mapi.

Sicer pa, kaj je novega na minecraftu? Nazadnje sem igral ko je izšel update za enchantanje :)

Jerry000 ::

Hey, mene pa nekaj zanima. Z bratom sva po doooolgem času začela Minecraft (Java edicija original). Imava oba tudi Win10 edicijo. Zdaj pa me zanima, ali alahko na androidu si potegnem minecraft (imam kupljenega) in igram na istem serverju? Ali so to čisto ločene edicije?

[D]emon ::

Win10 = Pocket Edition

Z Java edition ne mores na Pocket/Win10/Bedrock edicija serverjih igrat, in vice versa.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jerry000 ::

Skoda :/. Se eno vprasanje, se da mogoce mapo prenest na drug client (iz jave na pocket)?

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Jerry000 ::

uuu graphic pack :). Spet, to generalno al za java al za pocket?

[D]emon ::

Jerry000 je izjavil:

Skoda :/. Se eno vprasanje, se da mogoce mapo prenest na drug client (iz jave na pocket)?


Ne, drugacen format zapisa.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

AštiriL ::

Da malo obudim temo.

In zdaj ma Slovenija največji balkanski strežnik!! SloPlex.eu in MysticHero.com port 25565
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Jerry000 ::

AštiriL je izjavil:

Da malo obudim temo.

In zdaj ma Slovenija največji balkanski strežnik!! SloPlex.eu in MysticHero.com port 25565

Creative ali survival?

AštiriL ::

Survival. In zdaj je samo se sloplex in to na SkyKingdoms.net:25565
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

oo7 ::

Gamescom : Minecraft - PC - RTX

yjpe ::

Pred leti sem tale Minecraft kar igral. Se je v zadnjem letu oz. dveh kaj nadgradila zbirka elementov? Ponuja igra kaj izrazito novega?

jype ::

yjpe je izjavil:

Ponuja igra kaj izrazito novega?
Ja, pande.

Gagatronix ::

V zadnjih letih je blo cel kup novega. Preberi si changeloge na wikiju.

dreta ::

Samo se kocke v kroge spremenijo...

jukoz ::

Oj, a ima kdo kaj pojma kako kupiš Minecraft darilno kartico. Na hitro sem pogledal in je cela zbrka s tem - moraš vedeti na kateri platformi se uporablja pa ene 5000 verzij tega je?

Lahko kdo napiše kakšna navodila oz osebno izkušnjo.

En uporabnik uporablja na starem iPadu in Win10 prenosniku, pa verjetno še na kakšnem Androidu - en uporabnik.

Dedek Mraz bi nosil za novo leto otrokom pa to.

Hvala za vso pomoč =)

pixelzgaming ::

V bistvu sta dve glavni verziji igre, Java in Bedrock. Java se igra na PC-ju, in je "tista ta prava" torej v originalu se je začelo delat na Java verziji. Bedrock je prišel kasneje, je namenjen konzolam, telefonom, itd. Razlika je v tem, da niso čisto vsi recepti enaki, nekaj stvari je več/manj, redstone deluje drugače. Bedrock ima tudi mikrotransakcije.

Vsi igralci, ki jih se ponavadi gleda po YouTube skoraj zagotovo uporabljajo Java verzijo na računalniku. Čeprav je trenutno Java verzija v upadu, Bedrock še nekoliko gre navzgor.

Kupit pa moraš za vsako platformo posebej. Tole za Android ne dela na PC ali obratno.

Minecraft za lapotp

Minecraft za Android
Minecraft za iOS

Moje priporočilo - naj se igra samo na laptopu... oz to, kar imajo kolegi.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

Hvala za info. Torej sta (vsaj) dve povsem nepovezani igri.

A je potem s temi gift cards isto? Razumem pravilno da moram kupit točno specifičen gift card?

jedateruk ::

Ne bom delal nove teme o minecraftu, bom kar tukaj napisal.

Uporabljam TLauncher na PC win 8.1. Moj mulc hoče igrati Minecraft z mano na LANu, zato sem inštaliral TLauncher še na prenosnik win 10. Igra dela, čudi me to, zakaj mi v Minecraftu na prenosniku ne pokaže nabavljene "kože" (skin). Na PC in prenosniku imam isti resource pack, v njem v mapi Entity je ista slika za kožo, no dve enaki sliki, ena ima ime alex.png, druga steve.png. Na PC mi skin kaže, na prenosniku pa ne. Ne vem, ali sem pozabil, če je treba kaj narediti. Na PC imam starejšo verzijo TLauncherja, na prenosniku pa novo, morda nova verzija blokira kože, če niso nabavljene na TLauncherju. Mimecraft igram brez TLauncher računa.
Saj ni zelo pomembno, ampak vseeno vas prosim, če poveste, kaj je treba narediti.

Zgodovina sprememb…

Fsegula62 ::

Vpiši v launcher ime enega "premium uporabnika" in boš imel skin viden za obeh računalnikih.

jedateruk ::

Fsegula62 je izjavil:

Vpiši v launcher ime enega "premium uporabnika" in boš imel skin viden za obeh računalnikih.

Da ti napišem še enkrat: nikjer nimam TLauncher računa, na PC vidim skin, na prenosniku pa ne.

AštiriL ::

jedateruk je izjavil:

Ne bom delal nove teme o minecraftu, bom kar tukaj napisal.

Uporabljam TLauncher na PC win 8.1. Moj mulc hoče igrati Minecraft z mano na LANu, zato sem inštaliral TLauncher še na prenosnik win 10. Igra dela, čudi me to, zakaj mi v Minecraftu na prenosniku ne pokaže nabavljene "kože" (skin). Na PC in prenosniku imam isti resource pack, v njem v mapi Entity je ista slika za kožo, no dve enaki sliki, ena ima ime alex.png, druga steve.png. Na PC mi skin kaže, na prenosniku pa ne. Ne vem, ali sem pozabil, če je treba kaj narediti. Na PC imam starejšo verzijo TLauncherja, na prenosniku pa novo, morda nova verzija blokira kože, če niso nabavljene na TLauncherju. Mimecraft igram brez TLauncher računa.
Saj ni zelo pomembno, ampak vseeno vas prosim, če poveste, kaj je treba narediti.



Predlagam, da naložiš dediciran PaperSpigot strežnik, https://papermc.io/downloads, ga poženeš, da naredi potrebne datoteke, mape in generira svet, ga ustaviš, nato naložiš MySkin plugin, https://www.spigotmc.org/resources/mysk..., v imenik plugins/, ter strežnik poženeš še enkrat. Po tem bi morali skini delati.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

jedateruk ::

Z mulcem lahko igram. Oba imava isto TLauncher verzijo, za multiplayer igranje je treba imeti TLauncher account, kjer se uploada skin. Problem rešen.


Naslednje vprašanje. Kako se naštima, da se sliši svoje nastavljene pesmi v jukeboxu?

Po navodilih se v mapi resourcepacks naredi mapo - ali zip - z naslovom za svoj resource pack npr. Music Discs Pack, v tej mapi se naredi mapo assets, v njej mapo minecraft, v tej mapi lang in sound, v sound mapo records.
Naslednja stvar je menda, da se v verziji igranja odpre .jar z winrar ali 7zip in od tam kopira pack.mcmeta in pack.png in prilepi v mapo za svoj resource pack, torej v Music Discs Pack. Odpre se pack.mcmeta in v vrsti "description" se spremeni: "The default data for Minecraft" v "Custom Records".
Iz .jar se gre v Lang mapo in od tam se kopira en_us.json in prilepi v Lang mapo v svojem resource packu.
Pesem je treba predelati v .ogg format, jo preimenovati v 13.ogg ali kaj drugega, kar se vidi v en_us.json pri music_disc in jo dati v Music Discs Pack\assets\minecraft\sound\records mapo.

To sem naredil, ampak moje pesmi ne slišim, slišim nekaj drugega.
Igram Optifine Forge 1.16.4.
Povejte, kako je prav.

Zgodovina sprememb…

AštiriL ::

ta resource pack moraš naložiti v oba clienta, ne v server.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Celila ::

minecraft power

Celila ::

maybe there are those who love minecraft, I wanted to share with you not a bad community where there are a lot of mods, we can play together https://99minecraft.com/mods/quarryplus...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

Twixz ::

Ko grem v Minecraft (kreiram nov svet) imam 100 FPS, potem pa počasi pade na 38-45 FPS.
Kar je čudno, ker imam GPU AMD 6800XT in CPU R5 3600XT. Je pa zanimivo, da ga AMD-jev program za GPU ne zazna. Any ideas?

oo7 ::

Minecraft Legends - Announce Trailer - Xbox & Bethesda Games Showcase 2022




Enkrat 2023

Dober dan ::

Zdravo pebi. Pubec mi je zrasto v taka leta in v šoli zapadel v tako družbo, kjer je vsaka druga beseda Minecraft, kako je to ql in kaj vse lahko naredijo. Na telefonu sem mu sicer pred časom nastavil nek app, kjer bi naj bil en konc minecrafta in je to šlo, dokler ni telefon enostavno mrknil in adijo vse, kar je zgradil. Sploh nevem, kateri app je bil. Jaz nikoli nisem to igral, niti me to ne potegne, ker so to zame ene navadne pobarvane kocke brez pomena. Telefon lahko koristi 3 ure na vikend, se ga pa ne nosi od doma in je brez kartice. Ker je pubec priden v šoli in tudi nasploh, sem pripravljen odšteti ta drobiž za igrico in mu privoščiti original. Na uradni strani sem nekaj že gledal, pa preventivno vprašam še tukaj. Se da kupiti komplet za telefon in PC, ali je to strogo ločeno? Gledam tudi, da je več verzij in da pride nova nekje aprila letos. Dobim s plačilom dostop do vseh verzij, ali kako je s tem? Zanima me tudi, če mu kupim verzijo za telefon, ali kaj izgubi napram PC verziji? PC, ali tablet/telefon?

Gagatronix ::

Pocket Edition in Java sta dve popolnoma razlicni igri. Ne vem sicer zakaj se tako kurcis okrog Minecrafta, morda bi rajse videl da se ti mulc drogira in pije alkohol ?

Dober dan ::

Zakaj kurčim, kaj sem pa rekel takega? Vprašam, kaj predlagate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno igrate? (strani: 1 2 3 458 59 60 61 )

Oddelek: Igre
3040481665 (197) oo7
»

Minecraft

Oddelek: Pomoč in nasveti
384337 (436) Riff
»

Raspberry PI - nakup

Oddelek: Strojna oprema
182872 (2569) LJ4L
»

Minecraft izide 11. novembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6418379 (15664) revvs

Več podobnih tem