» »

Minecraft

Minecraft

««
«
1 / 8
»»

Tr0n ::

Indie igra, ki je zadnje case delezna precejsne pozornosti. Povsem zasluzeno, saj gre za pravcati digitalni crack. ;) Random generirani svetovi, craftanje, minanje, gradnja in boj.


Uradna stran
Wiki

Guzzy ::

trenutno stane 10 eur, potem bo pa 20 eur. ce kupis zdaj ti pol nebo treba doplacat.

Outsajder ::

to je ena tistih igr ki te na začetku ful potegnejo notr pol se jih pa kuj naveličaš>:D

Berserker ::

Niti ne baje je fun če igraš MP ,pravi teamwork (zdaj lahko tudi g33ki poskusijo kako je biti gradbeniški delavec :)) ) , folk gradi prava mesta. Sam sem poizkusil prekopal cele tunele, potem pa našel cele jame. Nevem pa kaj se zgodi če pregloboko koplješ ? Tudi kakšen spisek kako določene elemente kombinirat da dobiš določeno orodije bi bil dobrodošel.

Guzzy ::

pojdi na minepedia, tam je vse lepo napisano pod CRAFTING.cisto spodaj pa je en bedrock ki se ga neda unicit,so diamanti pa redstoni pa nevem kaj se vse. za zombije spodaj se ni treba bat ce mas dosti bakel, povsod jih postavis in ni sans da se spawnajo v tunelu

Tr0n ::

Evo, crafting wiki.

Crafting

Berserker ::

Hvala za linke. Zombiji so not ? Uh na srečo gradim predjamski grad 8-). To glede globine sem mislil na video čist na koncu... takoj sem pomislil na LOTR : moria.. saj veste o čem mislim.

Guzzy ::

najbolj carsko je ce nardis povsod bakle, nardis en plac kjer je tema pa se tam zombiji spawnajo pa jih koljes :)

Smurf ::

Je kdo že poskusil online verzijo? Če bi lahko dobil svoj svet, do katerega imajo dostop samo tvoji prijatelji bi blo dokaj idealno. Torej kak je sistem, so online serverji do katerih imajo dostop vsi, lahko tudi ti hostas?

Tr0n ::

Ja, sam lahko hostas server. Ceprav v multiplayerju zaenkrat se ni survivor mode-a.

Guzzy ::

en moj frend je nardil server tako da smo sli lahko prek lana survivor

Berserker ::

Kje bi lahko našel material za izdelavo ognja ? Kopljem in kopljem pa ne najdem več.

Tr0n ::

Premog? To so blocki, ki so tak malo crno obarvani. Skopat pa jih moras s pickom, drugace ne bos nic dobil.

Mipe ::

Te igre se je hitro prijela stigma avtizma in aspergerjevega sindroma.

]Fusion[ ::

Sem pred kratkim tudi sprobal zadevo in je kar finta :)
Moram nekje nabavit paypal, da si lahko kupim...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Berserker ::

Tr0n je izjavil:

Premog? To so blocki, ki so tak malo crno obarvani. Skopat pa jih moras s pickom, drugace ne bos nic dobil.


Po domače prosim. Torej z krampom, lopato ali z motiko ?


"Te igre se je hitro prijela stigma avtizma in aspergerjevega sindroma."

To bi lahko pojasnil prosim ? Skrita nezmožnost ?

Tr0n ::

S krampom. :)

Tr0n ::

Nekaj ADD/nerd/geek stvari, ki jih folk pocne v Minecraftu. :)



Guzzy ::

haha bogi cela bajta mu zgorela

Berserker ::

Hjo jaz pa nikakor ne najdem premog za bakle, pa sem prekopal cel breg.

Mipe ::

Več sreče boš imel, če se malo sprehodiš naokrog in napašeš oči. Marsikatera žila namreč kuka ven na plano.

Berserker ::

Bom poskusil, čeprav ravno na neki točki gradim. Tečno je tudi da je tako hitro noč. Najbolje je čez dan zunaj tavat in iskat material za orodije potem pa se v zemljo zarit.

miteq ::

Je zakomplicirano tole igrat? Deluje na Win7 brez težav? Ima prijazen vmesnik?:)

Smurf ::

Ni komplicirano igrati, deluje na Win7 in ima prijazni vmesnik. Drugače pa tudi survival multiplayer deluje (čeprou je nekoliko buggast), tole je prav zabavno :D.

Mipe ::

Vsekakor priporočam raziskovanje in sekanje dreves podnevi ter rovarjenje pod zemljo ponoči, samo najprej si naredi zaloge bakel. Zunaj si poišči take premogove žile (kot kamniti bloki z črnimi packami) - čim prej, tem bolje, da ti ne bo treba ponoči čepeti v temnem kotu in poslušati nočne zvoke. Brrr.

mihec87 ::

Je to 100% da če kupim sedaj za 10eur bo igra enako funkcionalna tudi kasneje ko se bo podražala.Da ni to kaki beta ko je cenej potem ko bo pa final bo pa potreben ponovni nakup..

Guzzy ::

100%..

miteq ::

Tip, ki je izdelal to igro, je dejansko obogatel.

Minecraft sales statistic.

Lepo njemu, ne?:))

kihc ::

LOL @ 16-bit ALU :O
x

Tr0n ::

Tilen ::

Na Ubuntu sem postavil njihov (trenutno še ZELO buggy) server.

ftp.boomy.org:25565
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

]Fusion[ ::

"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

jizzer ::

Malo sem igral zaj do prve noči :D Odlična igra :) Fajn je da ti stamine ne sfali je pa bed da ponoči kr neki ludožerci okol lutajo :D

mihec87 ::

Ni fajn, greš ven pa jih kolješ...

Berserker ::

Danes sem precej globoko kopal, namreč, sredi jezera sem naredil svetilnik pod njim sem začel kopat. Zraven sem imel na kopnem rudnik za kamne, v njem sem našel predor jam, ker sem imel s sabo kup bakel(okoli 60) sem seveda raziskal območje, tako najdem potoke lave, podzemne reke, redke rudnine, skratka z malo domišljije ti je takšen podzemni svet precej bolj zanimiv in raznolik kot v kakšni novejši igri. Seveda sem tudi izgubil tako da je malo jaće ven prit ;((.

Tr0n ::

Berserker ::

Pa kje človek najde toliko časa ? Za tole moraš tedne garat. Lahko bi kdo od vas postavil na ogled kakšen svoj izdelek ali napredek po želji.

xxxgeekxxx ::

Mene pa zanima če pozna kdo koga, kateremu bi lahko jaz nakazal denar, on pa bi mi gift-al minecraft, saj namreč nimam Paypala, samo zaradi tega pa nebi rad dajal delati kompatabilne kartice, ustvarjati minecraft account itd. :)
Ke te češ

ivanuscha ::

Minecraft account itak rabiš.

DiaMonDer ::

Mene pa zanima ker sem jaz tp igro potegnu s partisa. Ampak bi zdaj prašu kje ib lahko acc naredu za multiplayer. pac kje to narocim... pa kok je ... 10EUR se skos la je ze 20EUR?

jizzer ::

10EUR pa paypal rabiš...

galu ::

Kvadratno sonce FTW:D
Tako to gre.

DiaMonDer ::

jizzer je izjavil:

10EUR pa paypal rabiš...

Ej jizzer amm kje pa to nardim ta acc al pa kupim na kateri strani al pa kje. Pa kwa je to paypal :D

ivanuscha ::

Tale post iz minecraft foruma je zelo zanimiv:

Hey everyone! I just recently got into Minecraft, and i absolutely love it. I have a pretty mathematical background, so, while i was up late, i came up with this. If you find my math to be wrong, simply respond with the correction, and I'll go back in and edit.

"I did some calculations, cause i was bored, to see about how much of the map i had explored in my Minecraft world. Keep in mind I've spent 24-36 hours in this world.

Opening some of my game files, i found that I had explored around 4,950,000 square meters ( 1 block = 1 square meter). For the sake of the calculations we'll say 5,000,000 square meters. 5 million square meters = 5 square kilometers. 1 Minecraft world = 8 times the surface area of the Earth. The surface area of the earth is 510,072,000 square kilometers.

So, 8 * 510,072,000 = 4,080,576,000 (4 Billion Square Kilometers!)
I have explored 5 square kilometers.

5 kmsq / 4,080,576,000 kmsq = .0000000001225317

In, we'll just say 36 hours, i have explored, practically speaking, 0% of the full potential of my map.

To calculate the amount of time it would take me to explore the map at the rate i was going (I'll admit, i was doing some mining, crafting, etc)...

.0000000001225317 * 10 Billion = 1.2 (% of the map)

1.2 * 83.3 = 100%

So then, the amount of time it would take to completely explore a world on Minecraft, to be able to go no further, is 36 hrs * 83.3 Billion = 2,998,800,000,000

Approximately 3 trillion hours.

Average human life expectancy is 78 years.

78 years = 683,280 hours

So to find the amount of Lifetimes it would take to completely explore a Minecraft map, you just do 3,000,000,000,000 / 683,280

At the rate I was going, it would have taken me 4,390,586 lifetimes to explore the Minecraft map. "

Guzzy ::

kak se mu da lol...

[D]emon ::

Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Engineer_SLO ::

sam mam občutek da ti kar dobr šteka, oziroma se ne igra tekoče... :(

kakšno konfiguracijo imaš?
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

[D]emon ::

Kriv je FRAPS, ki mojo kisto zategla na polno. :)

Drugace pa P4 @2.5GHz, 2GB rama, HD3650.
V casu nastanka tega klipa sem imel Win7, zdaj sem na Ubuntu 10.10. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

WinsuckeR ::

Vabljeni na nov slovenski server: server.slo-minecraft.com

Strežnik je Survival Multiplayer, vse ostale podatke (s mapo, ukazi in ostalimi drobnarijami) pa si lahko ogledate na SLO-MINECRAFT.COM (stran je še v izdelavi).

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Mislim, da je trenutno največji slovenski server zombie.si. Samo poglej si mapo in se čudi :P
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Forest

Oddelek: Igre
243155 (201) DR0N
»

Minecraft

Oddelek: Pomoč in nasveti
384304 (403) Riff
»

Raspberry PI - nakup

Oddelek: Strojna oprema
182852 (2549) LJ4L
»

Minecraft izide 11. novembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6418223 (15508) revvs

Več podobnih tem