» »

televizija-signal

televizija-signal

šernk ::

pozdravljeni,

zanima me na koga se lahko obrneš če ti ne delajo programi.
digitalni signal začne delovati šele ob 15:00, in to že praktično 3 mesece vsak dan!!!

na analogno lovi pa le TV SLO 1, pop TV in golica...manjka nam TV SLO2, kanal A in TV primorka.

antene so nastavljene pravilno, ker drugače niti zgornjih treh programov ne bi lovilo, pri digitalni pa vsi tuji programi delajo 24/7...le slovenski začnejo šele po 15. uri.

torej za internet plačujemo siolu in pričakujem njihovo podporo...za TV plačujemo RTV SLO in lahko pričakujem od njih kakršnokoli podporo? kam se obrnit v tem primeru?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Scorpia ::

Nikamor se ne moreš obrniti, ker je to testno obdobje in bo verjetno do decembra tako. Mislim da je to z nanosa, ko začne dvb-t delovati po 15 uri. Pred tem pa analogni pokriva.
////

šernk ::

ja zna biti glavni signal iz nanosa ja, ne vem točno kam lovijo antene, na katere mi lovimo.

analogni pokriva pa kot sem rekel bolj slabo...TV SLO 2, kanal A in tv primorka nam ne delujejo, pa čeprav je bila prej kristalno čista slika.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Scorpia ::

S kod pa si? Drugače je tv slovenija močno znižala moč svojih oddajnikov, jaz sem 30 km od krvavca vidno polje, pa tv slo z navadno sobno anteno komaj spravim da je lepa slika, medtem ko mi tv3 in pop, kanal a lovi odlično. Pop tv je kupoval oddajnike od italijanov, tako da en čas imeli kar močne anologne signale, ampak so tudi oni počasi začeli prodajat naprej na jug.
////

šernk ::

okolica kanala ob soči. antene imamo nastavljene na dve drugi postaji, od kje ti dve sprejemata pa ne vem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AnZo ::

Zdravo!
Doma imam 1 leto staro satelitsko ki ima zraven DVB-S. Satelitske ne uporabljam več imamo pa še eno TV, ki je priklopljena na zunanjo anteno. Zanima me ali s tem dekoderjem na tej TV lahko spremljam naš program z digitalnim signalom?

Tnx in lp.
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

Scorpia ::

Žal ne boš mogel nič sprejemat, edino Lastovka ki deluje na sistemu dvb-s, oni pa imajo večinoma vse programe zakodirane in ti nič ne bo pomagalo.
////

šernk ::

ok, ko vidim da kar precej veš glede teh stvari. prakvar sem dobil od nekoga vprašanje kaj bo z satelitskim signalom?

se ne spremeni nič? treba dokupit kaj novega? TV je trenutno star cca 20let, satelitska ravno tako, le pred kratkim je bila tista škatla za upravljanje menjana, ker je prejšnja šla falit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Scorpia ::

Če je satelitska/reciver star 20 let, loviš samo analogne programe. Pa še ti so na Astri in so samo nemški? Kakšno je trenutno stanje analogne satelitske pa nimam pojma. Če pa še obstaja analogna satelitska, je pa odvisno od televizijske hiše koliko časa bojo še delali na tem.
Če pa imaš digitalno satelitsko se še kar nekaj let ne bo nič spreminjalo. Se pa trenutno uvaja dvb-s2 standard zaradi HD programov, ampak dvb-s bo še kar lep čas obstajal. Saj še danes prihajajo novi SD reciverji, ki sploh ne podpirajo S2.

Drugače tudi če imaš 20 let star tv, še vedno lahko kupiš digitalno škatlico pa naj gre za dvb-S ali T, cene pa imajo okoli 40 evrov. Je pa pri večini pogoj da imaš SCART na tv-ju.
////

šernk ::

sam krožnik je star cca 20 let, sam sprejemnik pa le dobri 2 leti, lovi se pa tudi TV SLO 1 in 2 ter italijanske in ostale programe...kar pač ni zaklenjeno.

torej je velika verjetnost da ni potrebno ničesar dokupit, na sprejemniku piše DVB- samo potem ni bilo S...temveč nek F kaj vem kaj...bom mogu zgleda še enkrat skočit pogledat, za samo pretvorbo signala pa skrbi tisto in ne TV?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alexius Heristalski ::

šernk je izjavil:

digitalni signal začne delovati šele ob 15:00, in to že praktično 3 mesece vsak dan!!!

antene so nastavljene pravilno, ker drugače niti zgornjih treh programov ne bi lovilo, pri digitalni pa vsi tuji programi delajo 24/7...le slovenski začnejo šele po 15. uri.

Tukaj imaš informacije o oddajnikih muxa A. Poglej si, kateri ti je najbližje in katero frekvenco uporablja, nato ročno skeniraj to frekvenco. Kam imaš obrnjene antene? Na Skalnico (K51 - 714MHz), Golo brdo (K57 - 762MHz), Kuk (K31 - 554MHz), Nanos (K51 - 714MHz)? Sicer pa Nanos testira tudi na K27 (522MHz), vendar le ponoči in dopoldne, ko na tem kanalu ne oddaja analogno TV Koper.

Kontakti Oddajnikov in zvez (OZ) RTVSLO (operaterja muxa A)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

šernk ::

no po tej mapi sem v območju kjer signala niti ni xD

skratka pojma nimam od kje sprejemamo, ker smo vezani na drugo anteno...od kje ta sprejema se mi pa tudi sanja ne.

še največ možnosti po tem vidim da je skalnica ali golo brdo in kuk ali grahovo. za analogno imamo namreč 2 anteni, ena je za sprejem pop tv in kanala a, druga za TV slo 1 in 2. problem je le da digitalna TV začne delovati šele po 15 uri (le slovenski programi, hrvaški in italijanski delajo 24/7), na analogni smo ostali pa brez TV SLO 2 in kanala a. TV SLO 1 in POP TV delata vredu na analogni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Scorpia ::

Počakaj še nekaj časa, ker bojo kmal, lahko tudi v enem mesecu da bo dvb-t deloval 24ur na dan.
////

Gogo ::

@šernk
Obrni anteno proti Kuk-u tj. proti Tolminu in daj iskanje. Jaz sem par km južneje od tebe in lovim Nanos in tudi KUK.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Alexius Heristalski ::

šernk je izjavil:

za analogno imamo namreč 2 anteni, ena je za sprejem pop tv in kanala a, druga za TV slo 1 in 2. problem je le da digitalna TV začne delovati šele po 15 uri (le slovenski programi, hrvaški in italijanski delajo 24/7), na analogni smo ostali pa brez TV SLO 2 in kanala a. TV SLO 1 in POP TV delata vredu na analogni.

Mogoče veš, na katerih kanalih sprejemaš analogne programe?

Da DVB-T začne delati šele po 15. uri, je pa skrajno čudno. Kjer sem jaz, tega ni. Kontaktiraj OZ in jih vprašaj, kaj je s tem na vašem koncu.

Tukaj pa piše, katere repetitorje in pretvornike muxa A bodo še vklopili. Za tiste iz 3. faze se še ne ve, kdaj.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956274 (32986) Alexius Heristalski
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494466 (3104) Alexius Heristalski
»

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

Oddelek: Zvok in slika
475780 (3980) Hardstyle
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828644 (5983) KoMar-
»

Kaj je DVB-T TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
497310 (5137) Tody

Več podobnih tem