» »

IGN bo izdatno podprl neodvisne razvijalce iger

IGN bo izdatno podprl neodvisne razvijalce iger

TG Daily - Spletni založnik IGN se je odločil za darežljivo potezo in bo neodvisnim razvijalcem iger (indie) ponudil 24-urni dostop do svojih pisarn za delo in še nekaj drugih ugodnosti. Projekt se imenuje IGN's Indie Open House.

V okviru projekta bodo razvijalci dobili neomejen dostop do sedeža IGN, konferenčnih sob, kuhinj, pisarn in ostalega. Poleg tega bodo imeli tudi možnost govoriti z uredniki in menedžerji IGN-a, ko bodo želeli. Tudi GameSpy, ki je v lasti IGN-a, bo ponudil brezplačne tehnične konzultacije in svoje odprte razvijalske platforme. Dodali bodo še mesto na dogodku Demo Days in mesto na GameSpyevi stojnici na Game Developers Conference v San Franciscu. Vsaka prijavljena ekipa bo ugodnosti deležna šest mesecev.

IGN-jev predsednik Roy Bahat je v intervjuju za ifc.com povedal, da pride celoten paket brez obveznosti. IGN ne bo imel nobenega avtorskega deleža in pravic v razvitih igrah neodvisnih razvijalcev. Kot pravi, so se za to potezo odločili, ker jim je mar za celoten igralniški ekosistem. Bahat priznava, da imajo indie igre vedno pomembnejšo vlogo, saj igralci ne kupujejo več iger za 60 dolarjev, ki jih igrajo mesec dni, marveč raje 30 dvodolarskih iger, ki jih igrajo vsako po teden dni.

20 komentarjev

bsaksida ::

Jaz mislim da je to tudi prav in da bo to vzpodbudilo razvijanje iger samostojnih prozvajalcev

opeter ::

Končno, nekaj se odpira.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

legice ::

ok ...najti moram manjšo ekipo in gremo hehe
dobra ideja odpreti tako stvar btw =)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Pesimist ::

24 ur? Useless.

legice ::

Pesimist je izjavil:

24 ur? Useless.

24 urni dostop...kadart jim paše lahko delajo.dostop do teh ugodnosti pa imajo 6 mesecev:)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Jst ::

Nobel ideja - podpreti indie razvijalce, - a učinek oziroma potreba po ponujenih storitvah, se *mi* nekako ne sklada z ideologijo indie iger.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

legice ::

meni je prav všeč,ker nekateri znajo,bi radi naredili,nimajo pa prostora npr in to jim da možnost. pač niso podprti finančno s strani velikih razvijalcev,to je zame indi=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Jst ::

Večino iger naredi koliko ljudi? Nekaj parov? One man band večino hard worka-a, kakšno stvar, kot je glasba, pa kdo drug?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kenpachi ::

Jah, Deus Ex dev team je prvo štel 6 ljudi, nato pa je narasel na astronomskih 20 O_o

And we love them for it.
Zaraki Kenpachi.

Jst ::

V mojem postu sem imel v mislih seveda indie igre, ne AAA naslove...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kenpachi ::

Eh, tomejto tomato. Tud Braid je koštal $60.000 pa je še vedno privzet za indie igro. When is indie not indie?

Sprva je bil DX le Shooter. Something, kar so hoteli Spector in njegova garaža nardit za orto gike. Potem je preraslo v $500.000 biznis.

Mejto, mato, I say.
Zaraki Kenpachi.

Jst ::

Ja, to je pa to, ko človek - jaz - ne poznam indie iger in nekaj pametujem.

Ne vem, besedo "indie" igre sem vedno povezoval z one-man-band narejeno igrico, narejeno predvsem v prostem času. Jih ne igram, sem pa sklepal po ceni, ki je par $$$ ali EUR.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kenpachi ::

No, saj imaš prav. Ampak zdaj je tak "indie" razmah, da v bistvu s stališča developmenta stvari niso več tako indie, kot je to bilo na začetku. Zdaj nekateri pojmujejo "indie" v bistvu kot tak razvoj, kot je izgledal pred 10 leti za AAA naslove.

Edit stuff: typomatic :|
Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()

mtosev ::

i don't get it. od kdaj nekdo da nekomu nekaj free brez da bi v zameno nekaj pricakoval nazaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

legice ::

naša vlada in bmw-ji...od prejšnega tedna očitno :))
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

opeter ::

mtosev je izjavil:

i don't get it. od kdaj nekdo da nekomu nekaj free brez da bi v zameno nekaj pricakoval nazaj?


Daj mtosev, malo razmisli. Recimo pri nas v zdravstu in tudi drugje je ogromno ljudi, ki nudi free storitve, kot je v tej in ta drugi temi.

Ali ti kaj doma pomagaš? Staršem, sorodnikom? Travo kosti, nosit ven smeti, sesat stanovanje, oprati krožnike itn.? Če imaš prijateljico, ti ona nudi brezplačni seks. No ja, seveda pa pričakuje tudi protiuslugo.

Seveda pa se nekako vedno pričakuje neke vrste protiuslugo. Včasih jo dobiš, včasih pa pač ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Bor H ::

Če ne drugega bo IGN skorej 100% dobil "exclusive preview" teh špilov.

mtosev ::

opeter je izjavil:

mtosev je izjavil:

i don't get it. od kdaj nekdo da nekomu nekaj free brez da bi v zameno nekaj pricakoval nazaj?


Daj mtosev, malo razmisli. Recimo pri nas v zdravstu in tudi drugje je ogromno ljudi, ki nudi free storitve, kot je v tej in ta drugi temi.

Ali ti kaj doma pomagaš? Staršem, sorodnikom? Travo kosti, nosit ven smeti, sesat stanovanje, oprati krožnike itn.? Če imaš prijateljico, ti ona nudi brezplačni seks. No ja, seveda pa pričakuje tudi protiuslugo.

Seveda pa se nekako vedno pričakuje neke vrste protiuslugo. Včasih jo dobiš, včasih pa pač ne.

IGN je podjetje in ne fizicna oseba v tem je razlika
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

mtosev je izjavil:

IGN je podjetje in ne fizicna oseba v tem je razlika


Ni razlike. Ne glede, ali je pravna ali fizična oseba, ti lahko zadeve ponudi brezplačno.
Res pa je, da je vedno treba prebrati pogoje in tisto kar je napisano/natisnjeno z malimi črkami.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

T-h-o-r ::

to je komunizem! jadajadajada! >:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

No Man's Sky (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22538305 (1521) oo7
»

Igračarski portal hop.si [Gaming.si] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
14424897 (13047) Vazelin
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532525 (21958) greeenmaster
»

produkcija igre v času in denarju

Oddelek: Igre
141477 (1142) Mipe
»

IGN bo izdatno podprl neodvisne razvijalce iger

Oddelek: Novice / Igre
205962 (5335) T-h-o-r

Več podobnih tem