» »

Windows 7

Windows 7

sostarpof ::

Lep pozdrav!

Jes bi pa nekaj vprašal. Imam Windows 7 Home premium, in rad bi dal Windows 7 Ultimate. Zdaj me zanima ko recim se lotim inštalirat W7 Ultimate a dam na novo inštalacija ali update ali nekaj tagega. Pa če bi recimo dal update W7 a bi mi kaj spremenilo nasplošno če bi mi kakor čisto na nov inštaliral ali bi bilo use po starem.

Hvala za odgovore.

Ajt!

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sostarpof ::

aha HVALA.

Me pa še nekaj zanima. Se mi je pokvaril dvd/cd zapisovalnik oz. pekač in se si kupil čisto novega in tudi ista Samsungovega. Pa sem tastar zapisovalnik lepo in prav vn dal ter zamenjal s tanovim in tudi use isto priiključil, ampak ko zaženem računalnik in dam cd not z igrico se mi sploh nič ne pokaže tudi ne "goni" veliko. In ko grem gledat če mi sploh zazna zapisovalnik mi ga pa sploh ne.

Prosim POMOČ šeenkrat HVALA!!!

sostarpof ::

Ok ne se ni treba zej za ta moj tazadni problem, zdaj mi ga je pa kar zaznal. Jest na vem mogoče je to k not v navodilih nič ne piše da podpira windows 7 in zato muj mal trajal =) a jbg važn da dela.

Oprostite mi zaradi spamanja ali smetenja foruma če he kakŠnega admina kaj motilo.

Lp!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

echoman ::

Pozdravljeni,
Zanima me, če bi lahko omogočil navadnemu uporabniku uporabo administratorskih programov, brez da bi moral vedno vpisovati admin. geslo?

Če je možnost me zanima, kako bi bilo to izvedljivo. Hvala! :)

ender ::

Daš mu administratorske pravice.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

echoman ::

ender je izjavil:

Daš mu administratorske pravice.


Brez teh pravic ne gre?

ender ::

Če lahko navaden uporabnik požene program z administratorskimi pravicami, si mu s tem tako ali tako že dal administratorske pravice (ker lahko iz tega programa potem požene katerikoli drug program).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Jasna1 ::

Jaz imam en problem, ki mi že par ur najeda živce pa rabm pomoč.
Imam nov računalnik z prednaloženimi windows7. Ga zalaufam, hočem inštalirat kak program in se mi pojav tole na zaslonu:


Ne morem kliknit "Da". Potem ugotovim, da sem prijavljen pod skrbniškim računom.


Ampak problem je da se nikakor ne morem prijavit na oz. sploh ne najdem administratorski račun. Če hoćem preklopiti med uporabniki imam na voljo samo ta račun. Torej kje je moj administratorski račun? Probal sem že s tistim "hidden" admin računom pa ne morem prit do njega ker spet naletim na nadzor uporabniškega računa (glej prvo sliko).
Kakšna ideja razen tega da jim ga pošljem nazaj, da mi znova naložijo windowse?
-------------------------------------------------------------------------------------------
BI MI LAHKO TO RAZLOGO SPODAJ KDO MALO PODROBNEJE RAZLOŽIL, KER SEM LAIK?!? HVALA

vzami ERD commander (live cd) in ga zaženi kot live CD (first boot device...), nato imaš gor lock smith orodje - s tem si boš nastavil admin geslo ;) upam da je že za Win7, poišči na netu

ender ::

Windows 7 ti ne dovoli prijave v račun "Administrator", vendar pa ima račun, ki si ga ustvaril na začetku (oz. račun, v katerega te prijavi samodejno) enake pravice. Kaj pomeni, da ne moreš klikniti Da (predvidevam, da gre za UAC okno)?

ERD commander ti ne bo pomagal nič, ker je račun Administrator onemogočen na nivoju sistema.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Cold1 ::

Prednaložena Okna 7, so nekako poškodovali v trgovini/tovarni?

Poizkusi ustvariti nov račun - administratorski, potem pa poglej če pod njim stvari normalno delujejo, če ja ga uporabljaj in izbriši trenutni račun, če ne, ponovno namesti Okna (ali uveljavljaj garancijo, samo to lahko traja).

ender ::

Cold1 je izjavil:

Prednaložena Okna 7, so nekako poškodovali v trgovini/tovarni?
Ne bi bil presenečen - baje so nekje dajali na (prednaloženo angleško) 7 Pro Vistalizator, da so lahko naložili slovenščino - nakar so imeli uporabniki težave, ker je MS začel označevati take Windows kot piratska.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

administrator

Oddelek: Pomoč in nasveti
102812 (2280) tinkatonka
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305082 (4689) SLO_Matej
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213445 (3169) gorenjc
»

Windows 7 Service Pack 1 še letos? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6516182 (14101) noraguta
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913689 (10524) fosil

Več podobnih tem