» »

administrator

administrator

tinkatonka ::

Pozdravlejni,

spet imam težavo :) ... če hočem kakšen program naložit mi napiše, to continue type an administrator password and then click yes ... računalnik pa je moj, a je to mogoče kaj povezave ko sem naložila microsoft račun ? :8)

hvala ;)

harvey ::

Podoben problem
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

tinkatonka ::

še vedno se ne morem prijaviti kot administrator ima kdo še kakšno idejo ?

frtusnk ::

Lahko bi napisala katere racune uporabljas in kaj se zgodi ce vpises geslo.

Poiskusi tole:

pritisni Win+r tipko in v okno vpisi "netplwiz"

Nato poglej kdo ima admin pravice. Po potrebi aktiviraj admin racun ali pa sebi dodaj pravice skrbika sistema.

asdwasdwa ::

Control Panel (Nazdorna Plošča) -> User Accounts (Uporabniški Računi) -> User Accounts (Uporabniški Računi) -> poglej kaj piše za tvoj username. Moralo bi pisati - Ime Priimek, Email, Administrator, Password protected (na levi strani pa slika)

Na tej isti strani imaš 'Change User Account Control settings'. Klikni in povleči modri kvadratek čisto dol (Never notify).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

asdwasdwa ::

Ni povezano z Microsoft računom. Je pa možno, da si si odvzela administratorske pravice. Pri Windows 10 je treba posebej pazit ker 'lokalni račun' ima dva pomena.

1. Lokalni račun glede na pravice ki jih ima uporabniški račun (obstajajo lokalni, administrator in guest)
2. Lokalni račun kot račun, ki ni prijavljen kot Microsoft račun (obstajata lokalni in Microsoft račun)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

tinkatonka ::

Če pritisnem Win+r tipko in v okno vpisi "netplwiz" mi ponovno napiše, to continue type an administrator password and then click yes


je pa res da mi je računalnik naložu win 10 in res tako kot si ti napisal TypeScript odvzel administratorske pravice :(

če grem na Control Panel (Nazdorna Plošča) -> User Accounts (Uporabniški Računi) -> User Accounts (Uporabniški Računi) -> poglej kaj piše za tvoj username. Moralo bi pisati - Ime Priimek, Email, Administrator, Password protected (na levi strani pa slika) imam pa napisano Local Account

nisem pa več vpisana v microsoftov račun

asdwasdwa ::

tinkatonka je izjavil:

Če pritisnem Win+r tipko in v okno vpisi "netplwiz" mi ponovno napiše, to continue type an administrator password and then click yes


je pa res da mi je računalnik naložu win 10 in res tako kot si ti napisal TypeScript odvzel administratorske pravice :(

če grem na Control Panel (Nazdorna Plošča) -> User Accounts (Uporabniški Računi) -> User Accounts (Uporabniški Računi) -> poglej kaj piše za tvoj username. Moralo bi pisati - Ime Priimek, Email, Administrator, Password protected (na levi strani pa slika) imam pa napisano Local Account

nisem pa več vpisana v microsoftov račun


Microsoft račun s tem nima veze. Pravice si si odvzela sama, ker ob nadgradnji ostane vse tako kot je bilo prej. Če nisi vpisana v MS account potem mora pisati local account.

EDIT: standard account = račun brez administratorskih pravic

Probaj opisane možnosti http://www.tenforums.com/tutorials/2969... čeprav je zelo malo verjetno, da boš lahko brez administratorskih pravic aktivirala built-in administrator račun.

Če nič od naštetega ne dela lahko probaš vrnit sistem nazaj na Windows 7 in ponovno nadgradit, a tokrat glej da ne boš klikala po sistemskih nastavitvah brezglavo.

Settings -> Update & Security -> Recovery
- Najprej probaj z 'Go back to an earlier build' oz. ekvivalentno
- Če zgornja ne deluje -> reset PC
- In na zadnje Advanced startup

Kako je z Recovery če nimaš admin pravic ne vem. Če nobena od zgornjih možnosti ne bo delovala ti preostane samo clean install z USB-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

Lonsarg ::

Če greš v safe mode te vrže v skritem admin račun brez gesla in lahko naštimaš admin dostop svojemu računu.

Čeprav Windows je dovolj pameten in ti ne bi dovolil zbrisati edini administratorski račun, tako da pomoje imaš ti več računov in en izmed teh je še vedno Administrator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

frtusnk ::

Katere direktorije imas v users(uporabniki) direktoriju?

V skrajni sili pomaga tudi kon-boot ( ce nimas bitlockerja in secure boot vklopljeno), seveda moras ob tem vedeti kateri racun ima admin pravice.

tinkatonka ::

homegroupuser$

če zaženem računalnik mi avtomatsko samo da mene, ne moram nič izbirati :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaprtje gesla za vstop v računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
235142 (4586) solatko
»

V Safe modu ni dostopa do particije

Oddelek: Operacijski sistemi
272668 (2459) k4vz0024
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213403 (3127) gorenjc
»

Win xp Administrativne pravice! Težave... Rabim pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281728 (1508) smrekca
»

Uporabniški račun

Oddelek: Pomoč in nasveti
91131 (1033) Muzo

Več podobnih tem