» »

FE DIPLOMA UNI

FE DIPLOMA UNI

gansta ::

Priporoča kdo kakega mentorja? Smer avtomatika, sam pomoje nima veze, lahko izberem tudi temo druge smeri?
  • spremenil: gansta ()

geniuus ::

sicer nism delu uni diplome, ampak lahko priporočim mojega mentorja - Gašper Mušič

gansta ::

Aha, še kakšen? :)

Kako je pa s temami oz. naslovi diplomskih?

lp

geniuus ::

lahko delaš teoretično, lahko praktično po nekem projektu
tema je lahko ubistvu kakršnakoli, seveda v zvezi z elektrotehniko
se pa potem z mentorjem dogovoriš glede teme, kaj bi naj raziskal, kako obsežno, kako globoko itd
nekateri mentorji imajo seznam diplomskih, čeprav mislim, da vsak sam ve kaj ga zanima
mentorja pa nekako izbereš glede na temo - nekoga, ki se spozna na elektroniko, ne izbereš za diplomo o programiranju robotov
na mentorja naj bi se namreč obrnil tudi takrat, ko nekega problema neznaš rešit...

gansta ::

Aha, sej ravno to sem gledal te teme katere imajo že razpisane pri nekaterih laboratorijih....

Se pravi lahko stopim do nekega mentorja,pa skupaj izbereva nek naslov, ali moram že ta naslov sam izbrati(recimo da mi nobeden ne ustreza iz tistih že predlaganih), ter šele potem najti mentorja?

Nekje sem zasledil, da če delaš samo teoretično, da je max ocena 8?

Mogoče veš, kako je z darili za mentorja in narezki po diplomi?

lp

rasta ::

Se pravi lahko stopim do nekega mentorja,pa skupaj izbereva nek naslov, ali moram že ta naslov sam izbrati(recimo da mi nobeden ne ustreza iz tistih že predlaganih), ter šele potem najti mentorja?

Stopiš do potencialnega mentorja in se pomeniš kaj bi ti lahko kaj delal (in kaj ti omogočajo). Glede teme je tako, da če je ne boš imel sam, ti bo mentor kaj predlagal (v okviru tvojih želja in zmožnosti laboratorija).
Seveda, teh potencialnih mentorjev lahko obiščeš več.

Nekje sem zasledil, da če delaš samo teoretično, da je max ocena 8?

Čenče ...
Kaj pa naj bi pomenilo "samo teoretično"? Da ne deljuje na realni napravi? Trend gre v to smer, da diplomanti ne preživljajo več časa v laboratoriju ...

Mogoče veš, kako je z darili za mentorja in narezki po diplomi?

Darila jaz nisem dal.
Za narezek se pa sam zmeniš, naj enostavneje kar v Kulinarju. Za prostor za pogostitev pa bo že mentor poskrbel (seveda ga moraš na to opomniti).

gansta ::

Ja bral sem da je glede diplome na našem faxu, vse skupaj zelo težavno:

1. mentorja je težko dobiti, nimajo časa, malo je sposobnih za to, ko ga dobiš, ga potem iščeš po celem faxu, ti ne odpisuje...
2. če hočeš diplomirat septembra moraš že junija oddat diplomo
3. noben ti nič ne pove kaj pa kako, na enih faxih imajo celo par ur namenjenih temu, tudi kako bi okvirno izgledala diploma..., tukaj pa nič
4. darila kot slišim(sem bil že na parih zagovorih drugih faxov), pa ni bilo ne narezka ne darila; sej vem da ni obvezno, temveč če vsi dajejo potem ne moreš biti izjema...
5. pa še kaj bi se našlo

geniuus ::

jst sm ti priporočil mojega mentorja, zato ker sem bil z njim zadovoljen
večino stvari sva se menila preko maila, odgovori so bli v roku enega dneva, če ni mogel zaradi obveznosti se je opravičil
za sestanke sva se tudi uskladila tako, da je obema ustrezalo
pri vss imaš po prijavi teme 3 mesece za dokončanje diplome, koliko je pri uni ne vem iz glave
pisat jo lahko začneš prej, dokončat pa jo načeloma moraš v roku, zato moraš razmisliti, kdaj jo prijaviti
lahko jo spišeš tudi v enem mesecu po prijavi teme
sam sem imel zagovor v roku enega tedna po končni verziji diplome, takoj ko smo se komisija in jaz uskladili za datum, ki nam ustreza
narezek je bil, darilo pa ne

je pa glede mentorstva tako, da nihče ne mara padalcev
ne moreš napisat diplome in potem enga pocukat za rokav in mu rečt nej ti poprav in zrihta zagovor naslednji teden
prej se malo pozanimaš okoli kdo ima čas, se pomeniš o temi, pošlješ osnutek (kazalo) itd - nam so se mentorji ponujali kar sami, po drugi strani pa nekaterih padalcev niso hoteli

glede oblike in tega je pa najbolje dobit eno že narejeno diplomo iz našega faksa - jih je v knjižnici malo morje...

p.s.: če bi delu na strojnem faksu bi moral paziti tudi na to, kako boš oblečen na zagovoru :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: geniuus ()

rasta ::

Kje pobiraš vse te čenče?
Kar se jaz spomnim, sploh ni bilo tako grozno. In jaz sem diplomiral 5. septembra, nalogo pa oddal zadnje dni avgusta.

1. mentorja je težko dobiti, nimajo časa, malo je sposobnih za to, ko ga dobiš, ga potem iščeš po celem faxu, ti ne odpisuje...

Je še druga plat medalije: absolventi, ki si domišljajo, da se cel svet vrti okrog njih. Cel absolventski staž ga žurajo, ko pa je ta tik pred iztekom, pa bi v trenutku diplomirali in sedaj naj vsi kar skočijo ...
Profesorji imajo še kup drugih zadolžitev in posebno v septembru, ko ni predavanj, je sezona službenih poti v tujino.
Če boš že nazačetku določil rok, do kdaj želiš diplomirat in to jasno povedal, boš gotovo tudi takrat diplomiral!
Pa če tvoj mentor ne bo imel časa, lahko dobiš tudi delavnega mentorja, ki se bo imel čas ukvarjat s tabo.

Sicer pa če ti delanje diplome na FE tako smrdi, jo pojdi delat na Štefana.

gansta ::

Tukaj, in vsi prispevki so letošnji:

http://www.student-info.net/index.php/f...

rasta ::

Mislim, da razprava na podani povezavi nima dosti veze s FE, ker:
[...]težava nastopi predvsem v primerih, ko si dejansko odvisen od drugih (npr.: ne dobivaš izpolnjenih vprašalnikov,[...]

O kakšnih vprašalnikih je to govora?

Gabi je super profesorica in natančna mentorica,[...]

Saj je res že nekaj let mimo, odkar sem diplomiral, ampak se ne spomnim nobene profesorice "Gabi". Sem šel pogledat seznam zaposlenih na strani FE in ni navedene nobene profesorice, katero ime ali priimek bi se začel na črko G.

DuleKrtola ::

A temo za diplomo dvigneš šele, ko imaš opravljene vse izpite? Nameravam namreč izkoristit absolventa in počasi narest izpite. Se pa ukvarjam z enim projektom, s katerega bi se mogoče dal diplomirat, samo ne vem kako bi zgledal da potem pridem do mentorja s predlogom, da ponucam en projekt izpred enga leta. Bi blo pa najbrž fajn se malo vnaprej zmenit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720303 (3437) guestalison9
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277801 (4790) 111111111111
»

Diploma na faxu

Oddelek: Loža
277041 (5629) Invictus
»

Izbira teme diplomske naloge

Oddelek: Šola
112854 (2575) bajsibajsi
»

Zagovor diplome (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
14550308 (29873) gzibret

Več podobnih tem