» »

Ubuntu TS na Win2008 server

Ubuntu TS na Win2008 server

ales85 ::

Imam težave s povezovanjem preko RDP protokola na Terminal Services 2008 server. Na začetku je že delalo sedaj pa ob povezavi takoj "vrže ven". Sprememb na strežniku ni bilo. Kolikor sem raziskal, rdesktop in tsclient še nimata podpore za RDPv6. Deluje pa webrdp.com. Kakšna ideja?

ales85 ::

Nihce ne potrebuje tega?

Saso_C ::

Se to povezuješ preko lokalne mreže?

Meni dela iz Ubuntu 10.04 na W2008 brez problemov.

Gemm ::

Se iz 10.04 pogosto RDPjam na precej različnih mašin raznih verzij win serverja. Tudi 2008 R2, te so najbolj sitni s svojim RDPv6.

Ali morda dobiš "Internal Licensing Error"? Če ja, potem sem imel isti problem - čudno mi je bilo to, da mi je delalo, če sem pognal rdesktop ali tsclient kot root. Menda je fix to, da pobrišeš neke licence datoteke v .rdesktop direktoriju v svojem home in/ali chownaš ta direktorij rootu.

Poglej http://dragly.org/2010/08/31/internal-l...

Skratka, nekaj res bizarnega, leta 2010 ne bi pričakoval od mainstream distrota tega. Upam da poštimajo v 10.10 :)

Aja, ni bilo čisto očitno, ali morda tvoj 2008 server uporablja TS Gateway ali imaš direkten RDP. Če je Gateway, potem je to feature iz v6 in si na linuxu pečen - ne vem za nobenege klienta ki bi to znal. Ostane ti edino wine in mstsc.exe :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gemm ()

ales85 ::

Uporablja TS Gateway ja... Sedaj pa, glede na to, da tega ne poznam. Ali lahko izklopim TS Gateway funkcijo in ima to kakšno povezavo z Easyprint ali ne? Sicer bom pogooglal ampak, če ima že kdo odgovor, se ne bom branil ;)

ales85 ::

Ok, TS Gateway sedaj ni, še vedno pa ne deluje :S Če imam izbran protokol RDPv5, mi samo vrže ven, če pa izberem RDP, dobim naslednje sporočilo:
Autoselected keyboard map sl
X Error of failed request: BadAtom (invalid Atom parameter)
Major opcode of failed request: 23 (X_GetSelectionOwner)
Atom id in failed request: 0x0
Serial number of failed request: 56
Current serial number in output stream: 56

Še kakšna ideja?

EDIT:
Sedaj sem poskusil z rdesktop iz konzole, pa mi javi "Internal licensing error". Kakšen predlog za to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

Icematxyz ::

Občutek imam, da uporabljaš verzijo pred Ubuntu 10.04? Za Ubuntu 9.10 imaš na to temo že nekaj napisano v tej temi. Če boš dobro pogledal. Torej če imaš Ubuntu verzija 9.10 lahko testno poskusiš kaj takšnega. Odpreš terminal in vpišeš ukaz:

cd
mv .rdesktop .rdesktop1


In povej če se lahko enkrat povežeš brez težav.

10.04 pa mislim, da če pravilno nastaviš Windows Server 2008. Da mora povezava delovati tako preko terminala če vpišeš ukaz in zaženeš rdesktop ali uporabiš GUI front-end tsclient brez težav.

Zgodovina sprememb…

Gemm ::

ales85 je izjavil:

Sedaj sem poskusil z rdesktop iz konzole, pa mi javi "Internal licensing error". Kakšen predlog za to?


sudo chown root:root ~/.rdesktop
sudo chmod 500 ~/.rdesktop

(poglej tudi moj prejsnji link)

ales85 ::

Ubuntu 10.04, drži. Zaenkrat deluje tako, da se zaenkrat povežem, potem pa več ne oziroma moram pobrisati .rdesktop/*. Sedaj sem nastavil tako, da je .rdesktop datoteka in pač ne zapiše datoteke.

Icematxyz kaj pa pomeni "pravilno nastaviti"? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061183386 (52225) poweroff
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
479521 (8733) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999139920 (102806) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 proti Windows 7 - drugi del (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8719396 (16712) MrStein
»

Namestitev Linux-a

Oddelek: Operacijski sistemi
8890 (773) hojnikb

Več podobnih tem