» »

priključitew wooferja

priključitew wooferja

davaman ::

LP!

ker sem amater v audio tehniki me zanima če se sploh lahko woofer priklopi tako da bi lahko predvajal zvok iz računalnika?
Woofer je pioneerjev 700W in ima 2 priključka (+ in -(logično))...imam zvočnike iz računalnika mini woofer + 2 navadna in sem iz kretnice ki je v malem wooferju priključil na tavelik woofer in dela...(hotel sem preverit če dela ker sem ga kupil od znanca)sam problem je ker je ta signal prilagojen za miniwoofer ki pa ima moč 10W??a obstaja kakšna možnost za priključitev na velik woofer ki bo izkoristil wseh 700W moči??? predvidevam da potrebujem kakšen ojačevalec...

hvala za odgovor!

RazzorX ::

Lahko poveš model wooferja? Nekako ti ne verjamem da ima 700W RMS-a.

zagi123 ::

Lol. Seveda potrebuješ ojačevalec. Ima ta tvoj woofer sploh škatlo? Koliko W RMS ima? Kakšen je premer membrane? Kakšni so podatki na wooferju?

davaman ::

ja je u škatli... RMS/Max power 230/460 Wattow premer membrane je 30 cm...

neki takega je ...http://www.pioneer.co.uk/uk/products/TS...

mislo sm na izhodno moč da je 700W...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: davaman ()

davaman ::

ne zajebo sm to piše naškatli ko ni original...pač model je pioneer tsw 305c

zagi123 ::

To bi vsi neke wooferje za avte kupovali ker so poceni, nato pa ugotovijo da rabijo dati še enkrat toliko za amp :D

Če želiš da bo ornk delalo, lahko nabaviš ali vgradni ojačevalec za sub (take ki se ponavadi v škatlo vgradijo), ali pa kakšen pocenski PA ojačevalec z kretnico tipa behringer/american audio in daš v bridge - bo pa to vsaj 200EUR.... če pa ti je to preveč pa nabavi rabljenega...

Aja pa še ena opcija - sploh ne priklaplaj, če misliš to dvakrat na leto prižgat. Sploh če si v bloku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zagi123 ()

St235 ::

Jaz sem zadevo rešil preko namenskega ojačevalca za woofer. Pri konradu je bil 250w RMS neki čez 100 EUR, potem sem pa zadevo priklopil v za to namenjen neojačan izhod na receiverju. Sam to se je šlo za dnevno sobo in za 5.1 sistem kjer so tudi ostali zvočniku ustrezni. To kar ti predlagaš, da bi kar direktno na komp vezal oziroma preko enega mini 2.1 sistema je bolj utopija kot kaj dugega.

zagi123 ::

Sej conrad ma te vgradne ampe za 80-160EUR...

davaman ::

na srečo...nism v bloku :)...hvala za info bom vido kalahk nardim...
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Clippan sub?

Oddelek: Zvok in slika
151171 (920) techsloth
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17237094 (20553) čuhalev
»

izdelava zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
206822 (3534) RaVnI
»

avtoakustika??

Oddelek: Zvok in slika
262634 (2122) levy
»

Kateri avto ojacevalec kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
82406 (2285) DrSergioDJ

Več podobnih tem