» »

digitalni signal in sprejemnik

digitalni signal in sprejemnik

sandmat ::

hojla, upam, da ne svinjam po forumu(v kolikor podobna tema že nekje obstaja - sem pogledal na hitro kazalo, pa nič nisem našel oz. sem spregledal).

Stvar je sledeča: trenutno nisem na tekočem z digitalnimi sprejemniki za stare televizije. Potreboval bi nek sprejemnik za digitalni signal, po možnosti čim cenejši, da bo babica po novem letu lahko gledala poročila:)

Zanima me predvsem, ali je kaka razlika glede kakovosti napram ceni, kje se splača kupit, če ima kdo s katerim modelom posebno(dobre ali slabe) izkušnje ...

Ne potrebuje nobene high-end opreme, je pa televizija relativno nova, tako da menjava TV ne pride v poštev(posebno zato, ker ima trenutno precej veliko televizijo in jo bo težko prepričati, da da 600€ za novo).

Hvala!

p.s.: če sem falil in tema že obstaja, prosim moderatorje, da naj zadevo ustrezno prestavijo. Hvala!

EDIT: še to: stvar potrebuje vhod za anteno in izhod na SCART(za to sem zihr, da TV ima, ostalo nisem še čekiral).
  • spremenil: sandmat ()

Scorpia ::

Imaš sprejemnike za 50 evrov, mogoče je kje še manj. Skoraj vsaka boljše založena ima tak sprejemnik v tej ceni. Skoraj vsi so med seboj podobni, vsaj tehnično, eni so celo isti v škatlici, le oblika drugačna. Tisti mal dražji sprejemniki imajo sam dodatno hdmi, ali pa snemanje. Sam to ubistvu skoraj vsi lahko snemajo, sam da so programsko onemogočeni glede tega. Ali pa ni gumba rec na daljincu.
////

Lion29 ::

ok, dajte prosim malo bolje to razlozit, ker jaz ne stekam.....

do sedaj smo imeli stari tv priklopljen na navadno analogno anteno...

konec leta bodo signal na navadni TV ukinli....

zdaj...

kupiti bi moral pretvornik signala ...

ce prav razumem, bom navadno anteno priklopil v ta pretvornik, ki se ga potem priklopi na TV?

torej navadna antena bo sedaj lovila digitalni signal namesto analognega?

sem prav razumel?
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

SaXsIm ::

Da. Stvar bo delovala tako kot satelitska. Imel boš zunanjo škatlico, na katero bo priklopljena antena. Iz te škatlice bo preko scart (ali HDMI) kabla šel AV signal. Z daljincem za zunanjo škatlico boš izbiral programe. TV boš imel ves čas nastavljen na isti kanal/AV.
SaXsIm

Lion29 ::

Ok, hvala

jaz sem danes kupil nov LCD samsung TV, ki ima to zadevo ze inkorporirano....

nanj sem priklopi navadno stresno anteno...

ko sem stimal nastavitve sem izbral antenna source kot AIR
in signal digital...

nato sem dal avtomatsko iskanje....

TV ni nasel niti enega samega programa....

ko sem dal antenna source AIR in analogni signal mi je TV nasel iste programe (in kvaliteto) kot sem imel prej na starem TV

kaj pocnem narobe?
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

roscha ::

Verjetno nič.

Pa si preprican da TV podpira MPEG4? Če je samo MPEG2 kompatibilen ti še vedno sledi externa škatlica.

Lion29 ::

ja, so mi sporocili, da na moji lokaciji se ni digitalnega signal...in dokler ga ne bo, bo analogni se vedno funkcioniral
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Alexius Heristalski ::

Mogoče ni signala ali pa filtri v tvojem antenskem sistemu ne prepustijo kanala, na katerem je digitalni multipleks. To lahko preizkusiš tako, da na TV priklopiš samo eno anteno, brez pjačevalcev, filtrov in tega. Če imaš možnost, seveda.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26957744 (34456) Alexius Heristalski
»

Satelitska antena

Oddelek: Omrežja in internet
203857 (3678) Alexius Heristalski
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10123000 (18929) Domn
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399466 (6374) Alexius Heristalski
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611788 (8248) AngelOfDeath

Več podobnih tem