» »

AMD se odpoveduje nalepkam na prenosnikih

AMD se odpoveduje nalepkam na prenosnikih

Bodo takšni prizori postali preteklost?

vir: The New York Times
The New York Times - Včasih male stvari pomenijo veliko razliko in AMD bo to taktiko poizkusil uporabiti na nalepkah na prenosnikih. Dandanes so namreč prenosniki, najsi so še tako elegantni, prav nemarno polepljeni z raznimi nalepkami proizvajalcem strojne (Intel, AMD, ATI) in programske opreme (Windows, Skype). Na prvi pogled je njihova uporaba protislovna, saj se proizvajalci trudijo za čim elegantnejše poteze prenosnikov, pa jih potem pokvarijo, a vse ima svojo ekonomsko ozadje. Podjetja na nalepkah plačujejo visoke vsote sestavljavcem računalnikov za tovrstno oglaševanje.

AMD se je odločil nabrati nekaj privržencev s spremembo taktike. V upanju, da se bodo nadležne nalepke poslovile, bodo prihodnje leto prešli na uporabo posebnega lepila za enostavno odstranitev, leta 2011 pa bodo nalepke povsem odstranili. To pomeni, da bodo sestavljavcem računalnikov plačali enako za prenosnike z nalepkami in tiste brez, s čimer bo upadla vzpodbuda za lepljenje vsekrižem.

37 komentarjev

RejZoR ::

Nalepke naj bojo gor, ampak lahko odstranljive. Ker so fajn za prodajalce, da imajo gor neke vrste ov erview kaj laptop ponuja. Slikce so vedno nekaj drugega kot napisane specifikacije poleg laptopa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

huelz ::

Prva stvar na mojih prenosnikih, ki sem jo odstranil, so bile ravno te nalepke :))

edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Furbo ::

Jaz sem se tudi kar lepo pomatral s tem. Ne grejo zlepa dol.

Nalepka ki dokazuje pristnost Windowsev, je pa seveda totalno nekvalitetna in hoče pasti dol.

Narobe svet.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

KoKi ::

Jaz sem še jih par zraven nalepil. Sploh "I steal music of the internet." se mi dopade.
# hackable

zee ::

Te nalepke so ogabne, zato pozdravljam to potezo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ozbolt ::

Sem jih poskušal odlepiti, pa so mi pustile grd madež. Tako sem potem vse skupa prelepil z Ubuntu. Vsekakor raje kot AMD, ATI ter Windows.

WhiteAngel ::

Jap, enak problem pri meni. Na 6 let starem Gericomu je šel ATI lahko dol, AMD za procesor je pa pustil grd bel flek, ki sem ga še en mesec lizal dol. Na novem MSI-ju pa se sploh ne spomnim, kaj je bilo gor, ker sem že prvo uro vse dol spraskal in se nič ni poznalo.

So mi pa všeč tiste prosojne nalepke, ki imajo napisano natančno specifikacijo računalnika - npr. na Hoferjevih Medionih so ponavadi na levi strani. To je tisto, kar mene osebno najbolj zanima, pa tudi prodajalce verjetno.

RejZoR ::

Drugače se dobi neko posebno čistilo v spreju, ki diši po pomarančah (skor kot bi snifal Fanto :D ) in odstrani katerokoli nalepko oz lepilo.
Razen plastificirane, ki jih moraš najprej potegnit dol, da ima čistilo stik z lepilom. V Merkurju ga imajo, pa verjetno tud v kakšnih drugih trgovinah kjer prodajajo kemične zadeve. Sem poznal precej trikov s špiritom, tekočim voskom itd, ampak tale zadeva je daleč najboljša. Posprejaš, mal pustiš in obrišeš.

So pa tiste nalepke s specifikacijami, če niso preveč ogabne zelo uporabne. Tko imaš vedno pred nosom točno kateri model si lastiš in kaj je notri.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s1m0n ::

Ta na sliki splendid je moteča :) Pa tudi odlepi se enkrat sama od sebe, madeža pa ne posti če dobro očistiš! Edino kar se vidi da je plastika v boljšem stanju kot drugje

McMallar ::

Tisto cistilo, ki ima vonj po pomarancah ti ocisti celo lepilo od vinjete. Ampak tudi jaz ne vem, kako mu je ime. Vem le, da ga delajo na TKK (slovenska roba).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

subby ::

pa ravno zadnjič sem razmišljal, da če bi SLUČAJNO kdaj imel namen kupit laptop, bi se probal pozanimat, če bi bil uvoznik zmožen prepričat proizvajalca za en kos brez nalepk

Pyr0Beast ::

Nalepka ki dokazuje pristnost Windowsev, je pa seveda totalno nekvalitetna in hoče pasti dol.

Ali pa nalepka s serijsko številko ki se zdrajsa kompletno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarMaker ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ali pa nalepka s serijsko številko ki se zdrajsa kompletno.


Tako nekako, ja.
Verjetno imajo pri M$ en dooollgg spisek kod, ki so jih dali zraven prenosnikov, ki pa so se, od časa izdaje do sedaj, že izbrisale (verjetno) in jih lahko ponovno uporabijo :D.

opeter ::

Naj se zgledujejo po Applu. Tam ni nobenih nalepk. Pozdravljam AMD-jevo potezo.

Isto bi lahko naredili pri MS. Serijsko Windowsov naj se vgravira za laserjem (podobno, ko jo imamo dandanes na jajcih in drugih embalažah) na sam material (naj bo to plastika ali kovina).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pviran3 ::

Meni se zdijo nalepke kul, vsak vidiš, kaj je pod pokrovom, se mi pa ne zdijo moteče :)

opeter ::

Vsak ima svoj okus. Meni je kičasto. Je pa nek pregovor tipa "vsak malar ima svoje oči".

Recimo, da je gor ena nalepka, ajd, maksimalno dva.
Ne pa štiri, pet, nekaj manjših, dva velika, zalepljeno skoraj ves prostor okoli trackpada ...
Kot da bi bil v cirkusu ali na kakšni vaški veselici kjer prodajajo vsemogoče. Kot novoletne lučke.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Tarzan ::

Mene ne moti če je spodaj ena nalepka, recimo, ampak če je vse polepljeno je pa to ne samo moteče ampak nevzdržno. Vse večje nalepke sem potrgal dol, pustil sem intelovo core2 duo, ki je en dan sama začela odstopat. No pa sem jo nadomestil z Xeon inside, ker sem ravno postavljal nov server, pa se mi je valjala. :)

Mi pa nobena od nalepk na sreečo ni pustila nobenih madežev. Znanka recimo je imela grd madež na prenosniku, potem pa je šla čistit še z neko žavbo, ki ji je namesto nalepke razjedla barvo in proizvedla grd bel flek. :)

Podpiram idejo, ki se mi zdi ena boljših v zadnjem času. Poleg samega učinka na izgled računalnika, bo to pripomoglo mogoče še k malenkost nižji ceni. o AMD.

Tomay ::

Čistilu se reče Apursil. In odstrani večino lepil za nalepke in tudi svež purpen, kar je bil prvotni namen tega čistila. Na večini plastik, tudi barvanih ne poškoduje plastike. Bi pa vseeno prej poskusil na kakem manj vidnem mestu, da ne bo namesto nalepke "luknja".

Tudi na avtomobilih me motijo nalepke za olje in servise, na zadnjih šipah in še kje.
Voodoo 4Ever

McMallar ::

Tocno, Apursil. Je pa bil primarno za purpen.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Mitja358 ::

Tudi jaz pozdravljam to potezo, vendar sem mnenja, da bi morale biti nalepke vseeno priložene za fane.

flekec ::

Ma ja če potem tisto lepilo ostane gor, in ga zelo težko odstraniš, vem da sem kar en čas glancal, da je bilo tak kot mora bit

subby ::

:O Ravno danes sem postavljal enega HP-jevega 17" Envya - ni imel niti ene nalepke, razen tiste s serijsko na spodnji strani... zgleda da hp na svojo luksuz serijo ne bo nič limal

gendale ::

Tomay je izjavil:

Čistilu se reče Apursil. In odstrani večino lepil za nalepke in tudi svež purpen, kar je bil prvotni namen tega čistila. Na večini plastik, tudi barvanih ne poškoduje plastike. Bi pa vseeno prej poskusil na kakem manj vidnem mestu, da ne bo namesto nalepke "luknja".

Tudi na avtomobilih me motijo nalepke za olje in servise, na zadnjih šipah in še kje.

kje pa prodajajo to

techfreak :) ::

opeter je izjavil:

Naj se zgledujejo po Applu. Tam ni nobenih nalepk. Pozdravljam AMD-jevo potezo.

Se strinjam, Apple je verjetno edini proizvajalec prenosnikov, ki zna narediti normalno ohišje. Brez brezveznih nalepk na vrhu in spodaj (Windows serijska izgleda grda), brez nepotrebnih LED za vsako sr*nje (če rabim lightshow bom kupil posebno napravo, ne rabim te funkcije na laptopu) ter brez nepotrebnih gumbov.

Vse kar imajo na prenosnikih je en gumb, ena LED, ki označuje delovanje in na spodnjih strani nekaj vrstic teksta. Zakaj še drugi ne morejo nekaj takšnega narediti?

Bor H ::

Ker mamo ljudje različne okuse.

treker ::

za odstranjevanje lepila uporabljam že vrsto let Zippo Fuel (gorivo za Zippo vžigalnike -> trafike). Tudi 4 leta stare nalepke sem iz laptopa lepo dol spravil s tem. Plastike pa ne poškoduje.

Gregor P ::

techfreak :) je izjavil:

Apple je verjetno edini proizvajalec prenosnikov, ki zna narediti normalno ohišje. Brez brezveznih nalepk na vrhu in spodaj

... morda so to storili preventivno ker so se njihovi prenosniki kar nesramno pregrevali, pa bi nalepke same odpadle, ali pa se celo vžgale8-O:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

techfreak :) ::

Moraš upoštevati, da aluminij bolj prevaja toploto kot pa plastika in so tudi zaradi tega toplejši na otip.

Bor H je izjavil:

Ker mamo ljudje različne okuse.

In kdo si želi nekaj ur zafrkavanja z odstranjevanjem nalepk? Glede gumbov pa je vedno boljše manj kot več. Saj recimo tudi Xbox ima samo dva in eno LED, enako tudi pri televizijah kjer je ponavadi en dovolj.
Pri stvareh, kjer gumbi niso primarne input naprave, ti v veliko primerih sploh ne koristijo veliko.

Gregor P ::

techfreak :) je izjavil:

Moraš upoštevati, da aluminij bolj prevaja toploto kot pa plastika in so tudi zaradi tega toplejši na otip.

...misliš reči zelo vroči na otip8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Bor H ::

"Vse kar imajo na prenosnikih je en gumb, ena LED, ki označuje delovanje in na spodnjih strani nekaj vrstic teksta. Zakaj še drugi ne morejo nekaj takšnega narediti?"
nisi omenil nalepk, glede nalepk si pa vidu, enim gre za bahanje (imam nvidio, imam intel, kompenziram 5cm nekje drugje) ali pa preprosto da veš kaj je res v prenosniku (če piše na listku zravn da je 2.4ghz dvojedrni procesor mi bolj malo koristi, a je to C2D T7700, al je SP9400 al je mogoče i3?)
moj odgovor je letel na knofe, men je kul da mam mute knof, pa wireless switch pa mogoče še celo nastavljanje glasnosti na dosegu prstov, tukaj pa že gre za stvar okusa
edit: tudi indikator num/caps pa wireless in mute je fajn, še bolj je pa ko so te ledice občutljive na dotik in se obnašajo kot knof

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

Gregor P ::

Mimogrede meni so tudi všeč dodatni gumbi, še posebej za brezžično omrežje in glasnost, pa tudi tisti, ki preklaplja med zasloni, ni odveč:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

xabre ::

treker je izjavil:

za odstranjevanje lepila uporabljam že vrsto let Zippo Fuel (gorivo za Zippo vžigalnike -> trafike). Tudi 4 leta stare nalepke sem iz laptopa lepo dol spravil s tem. Plastike pa ne poškoduje.



jaz od nekdaj uporabljam zippo bencin za čiščenje računalniških komponent :D

techfreak :) ::

Za knofe sem bolj ciljal na tiste za wireless ali pa bluetooth, ki jih lahko po pomoti izklopiš. Če nočeš wirelessa pač v OSu izklopi, ne rabiš dodatnih gumbov. Multimedijske gumbe bi pa lahko tako kot ima Apple, dali na F1 - F12 tipke.

Gregor P ::

Če klikneš samo enkrat na nek priročen gumb, se mi zdi malo bolj praktično kot pa nekaj klikov v OS ipd.:) Wireless je npr. že nekaj takšnega kar na poti priklapljaš in odklapljaš non-stop.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Bor H ::

Yup, in na PC laptopih je treba vedt, da proizvajalec ne ve a boš mel gor windowse 95 al tanov Ubuntu, torej ne more vedt a bo sistem uspel izklopt wireless, zato je fizičn knof kr fajn rešitev.
Osebno mi je tudi kul na mojem laptopu calculator knof na numerično tipkovnco.

Furbo ::

Te tipke niso problem, če so komu odveč, jih pač ne uporablja. Če jo pa po pomoti pritisneš, jo pač pritisneš znova. :)

Sem imel pa res zabavo enkrat s prenosnikom od kolega, ki mu 'ni deloval' wifi. No po pritisku na ustrezno tipko, je deloval. Tega mu IT oddelek v službi ni znal popraviti, trdili so, da njegov prenosnik nima wifi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zee ::

Prav lahko se zgodi, da če imaš HW gumb za vklop npr. wireless kartice in operacijski sistem (Ubuntu) ne ve zanj, sploh ne moreš uporabljati te kartice.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OEM in Windows: manj je več

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
195394 (3994) Icematxyz
»

Tožba zoper Kitajsko in sestavljavce računalnikov zaradi Zelenega jezu se bo nadaljev

Oddelek: Novice / Tožbe
63646 (3072) sandmat
»

AMD izgublja tržni delež pri grafiki

Oddelek: Novice / Grafične kartice
176423 (5528) FireSnake
»

Intel dosegel poravnavo s FTC-jem

Oddelek: Novice / Tožbe
64819 (4573) Isotropic

Več podobnih tem