» »

Kateri LED LCD?

Kateri LED LCD?

Jose ::

Kupujem TV. Pri plazmi bi me vedno grizlo, da troši več kot LCD. Ostane mi LCD ali LED LCD. Bolj sem gledal LEDe velikosti od 40 do 47 inčev.

Moj TV naj bi imel realno sliko z dobrimi barvami. Obstaja še cukrček, ki je fajn da je a ni nujno. To je DTS downmix. Tega imajo Samsungi in mogoče še kateri.

Koliko se pozna 100Hz, 120Hz, 200Hz in 240Hz? V trgovini nisem uspel priti do trgovca, ki bi predvajal realno sliko - ne risanke in ne že v odnovi preosvetljenih modnih revij.

Ne rabim pregledovanj spetnih vsebin in ne večine "cukrčkov".

Ker do trgovine zelo težko pridem, se bom žal moral odločiti glede na opise na uradnih straneh in forumih.

Imate kak pameten nasvet poleg tistega: "Pojdi v trgovino in poglej".

Hvala.

popster ::

Refresh rate @ Wikipedia
zgleda da je stvar precej podobna kot hitrost osveževanja..

mastah ::

novejse plazme trosijo isto kot lcd, ali pa cisto malenkost vec

Alamar ::

47 inčna plazma, da žre isto kot 47 led? Malo morgen...

Jose ::

Prosim za bolj direktne odgovore.

Bom malo spremenil vprašanje. Kateri LED LCD je najbolši, kar se slike tiče in zakaj? Zanimiva mi je velikost monitorja 42 inčev.

Nekje sem prebral, da trenutno na svetu obstajata dva proizvajalca led lcdjev. Torej bo verjetno imelo podobno sliko več televizorjev različnih firm. Zame je ključna kakovost slike in najmanj 3 HDMI priključke.

Hvala.

TOP ::

No če ti je tole ključ,kot večini drugim pejdi v trgovino in si poglej.Vsako oko ma svojga malarja.Led LCD so pa nateg.Matrica je prov ista samo Led majo lučke zadaj.

popster ::

Led LCD so pa nateg.Matrica je prov ista samo Led majo lučke zadaj.


hm, mislim da je glavna prednost ledic nizka poraba energije in trajanje, čeprav so mi led žarnice crkle po pol leta (mislim da je šel napajalnik)

frodo12 ::

Jose ::

Hvala frodo12.

Predvideval sem, da se bom danes odločil, pa se še nisem. Kako je nekoč bilo enostavno, ko si šel v edino trgovino s televizorji v regiji.

DarwiN ::

Nope, nobeden izmed teh.
Imaš pa zelo lahko izbiro Jose. Dve vrsti LEDa sta namreč razširjeni.
1.Edge LED, kjer so diode postavljene samo okoli zunanjega roba ekrana. Pri teh v kvaliteti praktično ni razlike v primerjavi s klasičnim LCDjem. Rob je ponavadi bolj svetel, črne barve niso povsem črne, neenakomerna osvetljenost, itd..

2.Full Array LED z lokalnim zatemnevanjem. Pri teh pa so diode po celem ekranu in ne samo to, posamično in v skupinah se vklapljajo in izklapjajo po potrebi, kar ima velik vpliv na kakovost. Predeli, kjer je treba prikazat temno črno barvo, tam se diode enostavno vgasnejo, itd, itd. Praktično idealna in enakomerna osvetljenost in zato lepša slika/barve.

Lahka odločitev pa zato, ker ni dost modelov pri nas, teh full array LEDov z lokalnim zatemnjevanjem (pazi, ker so tudi najde full array brez lokalnega zatemnevanja). Pa tudi plačal boš, seveda..

LG LE8500 je eden takšnih tapravih, morda celo edini pri nas?: 42", 47

Izi ::

Res, da so plazme nekaj malega napredovale kar se tiče ogromnih porab ampak, proti LCDjem nikoli ne bodo imele za burek.
Povprečne porabe najnovejših povprečno velikih (do 46") televizorjev:
Plazma - 300 wattow
Navadni LCD - 110 wattow
LED LCD - 100 wattow

Tudi navadni LCD so vedno bolj varčni, tako da je razlika vsaj pri manjših ekranih minimalna.
Pri največjih in najbolj potratnih ekranih (55" in več) so razlike malo večje:
Plazma - 350 do 500 wattow
Navadni LCD - 250 do 290 wattow
LED LCD - 220 wattow

Torej dejstvo je, da so LED TV najbolj varčni, ampak razlike niso tako velike, da bi se splačalo dati toliko več denarja za LED. LED so namreč opazno dražji od navadnih LCD in plazem.

Pomoje je največji plus oziroma razlika med LED in ostalimi TV v debelini ekrana.
LED TV so debeli samo par centimetrov, medtem kos so ostali TV na sredini debeli tudi 15 in več centimetrov.
Posledično pa so LED TV tudi precej lažji, kar je vsaj pri večjih od 50" precej pomembno.

Kar se tiče kvalitete slike pa jaz kakšnih bistvenih razlik pri najnovejših modelih sploh ne opazim več ne glede ali gre za Plazmo, LCD ali LED.
Večje razlike v kvaliteti slike so med cenejšimi in dražjimi modeli iste kategorije kot pa med različnimi kategorijami istega cenovnega razreda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Jose ::

Hvala za vse nasvete.

Bom videl, kako bom zadovoljen z LED LCD. Najhuje bi bilo, da bi nekaj kupil in potem obžaloval. Upam, da tokrat ne bom. Sigurno ne bom, če bo dobra slika.

LP, Jose.

galu ::

No, seveda najjača FULL LED TV je LG LE8500 (glede na ceno). Tisti Side-LED je bullshit.
Tako to gre.

neki4 ::

Sigurno boš zadovoljen, če boš navrgel zadosti denarja. Gre se bolj zato, kaj dejansko dobiš za ta večji kupček denarja.

Yoni ::

Nevem če bistveno višja cena LED LCD-ja odtehta to, da dobiš pri plazmi enako ali bolj kvalitetno sliko za precej manj denarja, kljub nekaj 10W višji porabi.

Pa nehite sanjat in bluzit da plazma porabi 300W in nevem še kaj. Imam Panasonic x20 42" in še nikoli ni šla poraba čez 180W, povprečno je pa pod 150W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

galu ::

No, jaz nisem tega mnenja da je plazma boljše kvalitete slika..
LCD je dosti svetlejši, kot pa Plazma... Nisem še videl plazme ki bi lahko konkurirala po svetlosti kakim LED/CCFL zaslonom..
Al ok, če maš vedno zlo temno sobo ti je plazma vredu izbira, pa dosti cenejša.
Tako to gre.

ivanuscha ::

Jst mam Panasonic P42g10e in je poraba okoli 300W.

Bellzmet ::

Si kupil? Katerega? Kako izgleda?

fpbs ::

Dobri LCDeji imajo svetilnost 500cd/m². Novejše plazme LG in nekateri Samsungi pa po podatkih dosegajo 1500cd/m². Nisem pa dobil podatka za Panasonic. Domnevam, da ne dosegajo podobne rezultate, pa jih malo skrivajo? Tako, da to ne drži več, da je LCD svetlejši od plazme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAKUP LED TV

Oddelek: Kaj kupiti
223842 (3406) dinho1992
»

Plazma ali LED LCD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5228577 (25502) gorann
»

nakup TV - stotič

Oddelek: Zvok in slika
163102 (2765) floyd1
»

Nakup TV - povezljivost, slika

Oddelek: Kaj kupiti
91892 (1755) zavajon
»

Kateri LCD LED TV?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10069401 (55533) seljo

Več podobnih tem