» »

Kateri LCD LED TV??

Kateri LCD LED TV??

«
1
2 3

mktg ::

Pozdravljeni,

Odločil sem se za nakuš novega TV. Nekako mi je najbolj všeč ( glede na to da imam doma že Panasonic plasmo in Samsung LED in Philips LCD ) najbolj všeč LCD LED.

Zanima me kateri tv mi priporočate? ( LED ali Edge LED ???? ). Med naslednjimi tv-ji:

LG:
http://www.moj-tv.com/home.php?sortiraj...

Philips:
http://www.rolan.si/katalog/34869/LCD_T...

Samsung:
http://www.moj-tv.com/home.php?sortiraj...
in
http://www.moj-tv.com/home.php?sortiraj...

Hvala

andy777 ::

krho ::

so. Samsungi so definitvno vsi edge LED. se pravi imajo samo ledice ob strani.
Philips je definitvno osvetljen po sekcijah.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mktg ::

Hvala za odgovore.

Poznam meidamarket ker sem tam kupil vse tv-je. Sem pa dal druge linke zaradi opisa.
Hvala vseeno.:)

Torej kaj je boljše? EDGE LED ali po sekcijah??
Pa še zanima me kako je z znamkami? Katera naj bi bila najboljša?? ( Osebno se najbolj nagibam k LG - zaradi cene )

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mktg ()

krho ::

sekicje so boljše, ker se tako lahko spreminja svetilnost določene sekcije in tako dobiš višji kontrast.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mktg ::

aha...torej iz zgoraj navedenih TV-jev je samo Philips ful led?

Kaj pa http://www.mediamarket.si/ads/tv_spreje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mktg ()

Du5aN ::

- Philips 40PFL8664H je Edge LED (se pravi samo po robovih)
http://www.pchand.si/vsi-izdelki/izdele...

- Philips 40PFL9704H pa je LED PRO (se pravi da ima celotno LED matriko)
http://www.pchand.si/vsi-izdelki/izdele...

Kako ugotoviti, kateri TV od določenega proizvajalca ima Edge LED (robovi) in kateri LED PRO (celotna matrika) osvetlitev:

EDGE LED
--------
Tehnologija zaslonov EDGE LED uporablja kot izvor svetlobe namesto CCFL neonskih svetilk bele LED-diode. Le te so nameščene ob robovih vgrajenega zaslona. Njihovo svetlobo posebna struktura v zaslonu enakomerno porazdeli prek celotne površine. EDGE LED je v primerjavi z običajnim CCFL-zaslonom svetlejši, dosega dinamično kontrastno razmerje do 500.000:1, ima daljšo življenjsko dobo in okrog 40% nižjo porabo energije. Televizor s tehnologijo zaslona EDGE LED prepoznamo po zelo majhni skupni debelini - lahko tudi manj kot 3 cm.

LED PRO
-------
So matrični LED zasloni. To pomeni, da imajo LED diode, ki predstavljajo izvor svetlobe, posejane kot matriko po celi površini zaslona. Zaradi tega se doseže še višja svetlost. Najpomebnejše je, da lahko z njimi zatemnimo kateri koli del (segment) na zaslonu in tako >>prikažemo<< črno barvo zares črno. Na takšnih segmentih se diode dejansko izklopijo in izvora svetlobe ni več. Dinamični kontrast LED PRO zaslona dosega vrednost do 5.000.000:1. Matrični LED je trenutno najboljše, kar obstaja pri tovrstnih LED zaslonih. Debelina teh televizorjev je primerljiva običajnim CCFL televizorjem. Zaradi svoje strukture >>žal<< ne morejo biti tanjši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Du5aN ()

mktg ::

Hvala za odgovore.

Razumem za razliko med obema tehnologijama. Vsekakor bi raje imel FULL LED ampak so cenovno dražje. Zanima me če je kdo že videl razliko med EDGE in FULL led TV? Kako se to opazi na sliki? ali je razlika očitna?

lp

Dr_M ::

Seveda je razlika ocitna.

Poleg tega je tist edge led je brez veze.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mktg ::

kako se to opazi na sliki??

Du5aN ::

kako se to opazi na sliki??


Poglej si en Edge LED zaslon ob robovih in na sredini in pa en LED PRO zaslon, bodi pozoren na svetilnost in kontrast, pa boš hitro videl razliko...

Dr_M ::

Edge LED zgolj osvetljujejo LCD, full LED pa tudi spreminjajo svetilnost na posameznih delih slike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mktg ::

Bom šel v BigBang pogledat. Po vsem tem postajam popolnoma nedločen kaj kupiti, ker EDGE ni to to FULL LED pa so drage. Na koncu prideš do mnenja da se trenutno najbolj splaša kaka navada Soyn Z serial LCD.

Ima kdo izkušnje z LG tv-ji??

Hvala

clancy ::

Bom šel v BigBang pogledat. Po vsem tem postajam popolnoma nedločen kaj kupiti, ker EDGE ni to to FULL LED pa so drage. Na koncu prideš do mnenja da se trenutno najbolj splaša kaka navada Soyn Z serial LCD.

Ima kdo izkušnje z LG tv-ji??

Hvala


Tako je. Sony W, Z ali Samsung B650, B750. Sigurno boljša izbira kot EDGE-LED.

Z LG-jem izkušenj nimam, ampak kolikor sem po trgovinah gledal je slika in gibanje objektov zelo nenaravno, kakor tudi na tako opevanem EDGE-LED Samsungu B6000.

mktg ::

Nisem še bil v trgovini poglesat tako da nimam pojma kaka je razlika. Ampak lahko s Sony W,Z serio ali Samsung B750 predvajaš mkv filme + subs????

kreki ::

Sam sem si naročil PHILIPS 40PFL9704 in ga čakam ker ni dobavljiv.
Najbrž je bolje dati malo več saj se TV kupuje za 10 in več let.
Priklopljen na šštrom.

mktg ::

Res je.. ampak 2000EUR za tv res ne bom dal. Kje pa si naročil? cena?

Zdaj celo razmišljam celo o LG SL8000 seriji. Na testih je zelo dobro ocenjena in tudi dobitnica več priznanj. Mnenja?

še link:
http://www.lge.com/uk/tv-audio-video/te...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mktg ()

hamurabi ::

Sam sem si naročil PHILIPS 40PFL9704 in ga čakam ker ni dobavljiv.
Najbrž je bolje dati malo več saj se TV kupuje za 10 in več let.


No ja, dandanes se televizor ne kupuje za 10 let in več. Glede na trenutno stanje razvoja LCD-plasma tehnologij, bo tvoj Philips čez 10 let samo še za na odpad.:)

mktg ::

To pa vsekakor. Nekoč smo kupovai tv za 20 let..danes za par let..ker gre tehnologija tako naprej da če danes kupiš tv je še pol leta že star..
Sem pa mnenja da se splača dat kakšen EUR več in imeti kaj bolšega.

kreki ::

Res je bolše dati malo več ampak ga še danes čakam.
Naročil sem v setringu v Medvodah.
Oblubljajo pa mi še nižjo ceno. Pri Maxpro je cena že 1.600 EUR
Priklopljen na šštrom.

ravny ::

Res je.. ampak 2000EUR za tv res ne bom dal. Kje pa si naročil? cena?

Zdaj celo razmišljam celo o LG SL8000 seriji. Na testih je zelo dobro ocenjena in tudi dobitnica več priznanj. Mnenja?

še link:
http://www.lge.com/uk/tv-audio-video/te...


Samo ta TV ni Full HD !

Sem se enkrat pogledal in opazil da je FULL HD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ravny ()

opajec ::

a LG SL9000 je Full led ali EDGE led, ve kdo mogoče?
lp

Dr_M ::

Tukaj pravijo, da je edge.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cveto ::

Tudi vsi Full LED niso enaki. Sharp ima recimo Full LED, a ne zna izklapljati posameznih ledic in ima torej enake slabosti kot edge led, razen tega da je osvetlitev lepše razporjena. Pri tistih ki pa to znajo je pa menda problem, če kaže nekaj svetlega na temni podlagi (recimo luno na nočnem nebu) in zaslon poveča osvetlitev celega kvadranta (pač kakor ima razporejene ledice) kar povzorči da je na te temnem ozadju svetel pravokotnik.

Vedno bolj me vleče Samsung 750 serija, recimo 46 colski. Ima kdo kaj izkušenj z tem TVjem?

Dr_M ::

Veselo branje.
klik
klik

Hint: RGB LED >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klasicni ::

A je v SLO že možno kje videt Philips 52PFL9704? A je že sploh dobavljiv?

kreki ::

Philipsa 40PFL9704 nisem dočakal. Bodo šele čez mesec.
Odločil sem se za LG 42SL9500 in sem zaenkrat zelo zadovoljen.
Slika je kristalno čista in ima še Bluetooth in se lahko kar iz telefona pošilja na TV slike, mp3...
Poraba elektrike je cca 100W do 130W odvisno od glasnosti in svetlosti slike.
Ker sem dal skoraj 900EUR manj kot za Philipsa sem si omislil še dober hišni kino in imam sedaj vse.
Priklopljen na šštrom.

djordjevic ::

Kakšna pa je kaj intenzivnost barv? Meni so se zdele v trgovini precej sprane.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kreki ::

Kakšne so pa sprane barve.
Barve so takšne kot si jih nastaviš.
Priklopljen na šštrom.

djordjevic ::

Gledal sem HD prikazni posnetek na LG-ju serije SL, čeprav mislim, da je bil 9000. Kolikor sem sicer prebiral teste, neke blazne razlike ni. In slika je bila opazno bleda. Ravno zato sprašujem, ker ne vem, ali je to pač out of the box slika in se v trgovini niso nič ubadali z njo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

smarty ::

Zdej bi pa tud js kako TV kupu pa bi verjetn kar LED.
Lansko leto sem hotel kupiti Sony KDL46W4500 pa potem nisem nič kupil ker sem imel investicije v stanovanje.
Zdaj pa je čas da nekaj kupim tja do max 1400 Eur.

Gledam sem tudi neke LG SL9500 al SL9000 ampak naj nebi bila lih ne vem kako TOP.

Ali ima kdo kak predlog kako bi se izplačalo kupiti?
Mi je pa fajn da ima USB pa bluetooth, da bi kak film iz ključka pogledal pa kako sliko prenesel na TV.

kreki ::

Ja blede slike se opazi če imaš nastavljeno na varčevalni način delovanja. Če nastaviš sliko sam je čisto OK je pa res, da ti potem ne porabi več 80W ampak 100W.
Priklopljen na šštrom.

bastadu ::

Kupujem nov televizor, in sicer mora ustrezati naslednjim pogojem:
- velikost 117cm (46")
- LED osvetlitev, po možnosti matrična
- podpora DVB-T/C
- cena 1500?500 EUR

Na njej se bo gledalo vglavnem Bluray/mkv filme ... Kaj priporočate za ta denar?

Mozart ::

Jaz bi ti priporočal Samsung UE46C6000, ima dobre karakteristike pa še sedaj imajo pri SLONAKUP-U akcijo...dobiš kar 240 EUR popusta z kodo za popust UE46C6


ali pa tega sem jaz tudi gledal
Nov Philips, ki pa ima še Ambilight...

Dr_M ::

Ta samsung ima edge led. Slabo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bastadu ::

Kako sploh vedeti, kater televizor ima Edge LED ali Full LED zaslon? Pod speceifkacijami določenega televizorja to nikjer ni zaslediti ... Kakšen zaslon ima pa Samsung UE-46B7090?

roCkY ::

Dr_M je izjavil:

Ta samsung ima edge led. Slabo.

zakaj slabo?

Edge led je trenutno najbolj optimalna varinta osvetlitve pri LCD. Je relativno poceni in majhna poraba. Karakteristike zelo solidne.
"Local dimming" pa ima glede na teste kar nekaj težav v določenih svtlo/temnih situacijah. Res pa je letošnjih testov še relativno malo.

Mitja358 ::

Sem bil v BigBangu in Edge LED slika je popolna. Ne vidim slabosti, pa še ekran je veliko tanjši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

frodo12 ::

Nimaš kaj razmišljat, vzami Samsung UE40C6000.

Mitja358 ::

Ta Samsung je tudi Edge LED ne?

clancy ::

Ja.

Mitja358 ::

Še vedno čakam na Dr M-ja, da nam pove zakaj je Edge LED tako slab.

Dr_M ::

Edge LED ni tako slab, ampak ni nic boljsi od CFL, razen rahlo nizjo porabo mogoce.
Je pa tak tv cca 2x drazji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihco ::

Tisti, ki imate toliko za povedat cez EDGE-lit led lcdje nimate pojma kaj govorite... Seveda je je back led tehnologija boljsa, ampak a je res vredna 2x vec??? Sam imam LG sl9500 in razlika proti navadnemu lcd-ju je ocitna. Crna je absolutno boljsa, barve so perfektne(na nekaterih testih po kalibraciji celo referencne) in tisti ki mu sl9000 ali sl9500(razlika je le v stojalu) ne disita je bebec. Za 900 eurica kolikor stane 42incni model boljsega tvja trenutno ne dobis!!!

LP

mikias ::

živjo majstri,

eno vprašanje: kako oz. kje lahko kalibriram TV?

pa moje mnenje na zgornjo debato: LG SL9000 je huda stvar, zelo dobro ocenjen s strani večih testov (tujina), pa še zgleda dobro. Na moji listi je bil na prvem mestu - no na koncu sem sicer vzel plazmo - vseeno, če te plazme ne bi našel, bi mel tega LG-ja.

EDGE LED: hej šefi, ca 80-90% na TV se gleda signal, ki ni HDTV (ali blu-ray...). Tu je EDGE LED svetlobna leta predober za prikaz tega, kar zmore. Ko pa kdaj pa kdaj gledaš film v boljši ločljivosti (HD,...), pa je ta EDGE LED dovolj dober za 99,995% vseh, ki to uporabljajo (beri: predober)- barve so dobre (še boljše, če jih nastaviš) - sicer pa po čem boš pa primerjal:)? Tistih ostalih 0,005%, ki to potrebujejo oz. sploh barvno lahko ločijo zares minimalne odtenke, pa itak kupijo povsem profi stvari (studijske, npr Pioneer KURO plazma displeje...). Velika večina ljudi itak ima na PC-jih LCD monitorje, pa gor gleda slike, ki so jih posneli s fotoaparati s kar srednjega če ne višjega cenovnega razreda - ti pa so sposbni prikaza AdobeRGB barvnega prostora - (monitor itak lahko hudo fali barve) in jih celo korigirajo, tule se pa dlakocepi o hudo črni barvi...hja, kaj pa vem. Mislim, da je več vredno gladko gibanje (več Hz) in kristalen prikaz slike (ne prenašponane barve)...pojdi v štacuno pa ti naj zasuknejo navaden signal na vseh TV-jih in kak prezentacijski Blu-ray material na vseh, pa boš videl - ta LG je dober (ja, tud ostali so dobri, z nobenim v istem cenovnem in tehnološkem rangu ne fališ...).

Brez zamere, pač moje skromno mnenje, gledano čisto s strani uporabe in potreb ter sposobnosti normalnega človeka z normalno na barvo občutljivimi očmi...

djordjevic ::

Opažam, da se trgovcem prav ne da zezat z nastavitvami. Ko sem v bigbangu primerjal sliko lg sl9000 in razstavljenih sonyjev, je imel lg bistveno slabšo, povsem bledo in neostro sliko. Pa sem bil kar razočaran. Nato pa je sorodnik kupil enega osnovnejših lg-jev - ista pesem. Ko pa sem vzel v roke daljinski upravljalnik, se sprehodil po menijih, obljukal par stvari, tu in tam kaj ojačal/zmanjšal, je slika nekaj čisto drugega. Za svoj cenovni razred celo zelo dobra. In stavim, da je enako pri teh boljših. Barabe nočejo, da bi LG hodil v zelje ostalim firmam.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Dr_M ::

mikias: no, se moram kar strinjat. Glede na to, da folk kupuje TN monitorje, je ocitno, da je raja zadovoljna z vsakim sranjem, ki ji ga ponudis. :)
Ceprav mene edge LED ne preprica, sploh pa ne za tako ceno. Mogoce za pol cene, potem bi se lahko kaj pogovarjali.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

@Dr M: Teh 100EUR več za Edge LED tehnologijo, kar se ti po par letih povrne, ima boljšo sliko ... pa ni tako dosti. Teh 100EUR sem vzel na osnovi Philips 37PFL8404H ter Philips 37PFL7605H (slednji ima vse funkcije stare serije 8, ter še nekaj drugih ter Edge LED).

mikias ::

majstori, ali kdo ve, kje oz. kako kalibrirati TV? Tisto vprašanje zgoraj ni bila zajebancija - prosim za kak pameten nasvet, pomoč...

_Medo_ ::

Kupujem nov televizor in se že par dni odločam katerega naj vzamem in se ne morem odločit kateri bi bil najprimernejši glede na ceno/zmogljivost. Zato se obračam na vas in na vaša mnenja. Prosim za konkretne odgovore!

- Cena do 1000EUR (več se mi zdi potratno)
- Velikost 40" ali 42"
- po možnosti LED tehnologija

Glede na to, da se bliža svetovno prvenstvo me zanima če se splača še počakat cca. 2 tedna na kakšne akcije?

Lp
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8627992 (21320) popster
»

kateri lcd tv

Oddelek: Kaj kupiti
478155 (5229) simic12
»

Nakup LCD/LED televizije

Oddelek: Kaj kupiti
122007 (1412) AapocalypseE
»

Kateri LCD TV

Oddelek: Kaj kupiti
51114 (974) arozma
»

Kateri 37" LCD FULL HD Televizor?

Oddelek: Kaj kupiti
213528 (2897) Mitja358

Več podobnih tem