» »

Wordpress -> Malo pomoci

Wordpress -> Malo pomoci

Wisor ::

Danes sem se malo igral s izdelavo spletne strani, odlocil sem se kar za wordpress, ko zgleda najbol enostaven :))

Torej imam sledeci problem. Na kisti kjer je hostana spletna stran z remote desktopom vidim template, na PCju katerem delam (in ostali ljude iz interneta), ga pa na zalost ne vidijo. Probal sem tudi z "default" templatom, ampak je zadeva enaka. Torej ce kdo ve kako bi odpravil tezavo, dobi za rundo ali dve.


Se sliko za lazjo prestavitev:

 Problem

Problem

Gost ::

Pot /wordpress ni enaka poti /. Css datoteke in slike ti išče na napačnem koncu. Ne vem, kje v wordpressu to nastaviš. Nekje tam v nastavitvenih datotekah verjetno.

P.S: Ignoriraj moje sporočilo. Sem zabluzil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Tody ::

Gost pomoje nisi :) CSS mu definitivno ne prikazuje. Wisor pokaži izvorno kodo oz sam poglej kam gre CSS iskat. Vrjetno bo problem ker nimaš pravilno skonfiguriranih nastavitev web serverja saj 192.168.2.1 je notranji IP tko da dvomim da kdo od zunaj vidi to.

Pokaži izvorno kodo pa ti povemo kje je napaka :)

bluefish ::

Zazženi Firebug (dodatek) v FF in poglej, kam kaže CSS.

Wisor ::

Um sem si namestiv Firebug, pa kjer bi morala pisat CSS "koda" sploh nic ne pise (je vse prazno). Tako, da osebno mislim, kot je napisal Tody, da je problem nekje s konfiguracijo nastavitev. Sedaj bi pa se prosil ce mi lahko kdo bolj natacno svetuje kaj narediti, ker se mi ne sveti kaj prevec :|

Wisor ::

Evo, zadeva postimana, neki sm v nastavitvah narobi imel nastavlen, tako da zadeva funkcionera 8-)

EDIT: pa ze smo pr novem problemu. V starem problemu sem spremenu IPije in sicer iz localhosta v 193.77.70.50/wordpress (moj ip), vendar se iz pcja na katerem imam hostan server oz. iz katerega koli PCja prikloplenega na modem ne morem povezati. Ce grem cez proxy mi deluje normalno. Ce se skusam povezati na stran z 193.77.70.50/wordpress dobim prijavno okno za nastavitve od siol modema (proteus 932b), ce pa kot 192.168.1.2/wordpress/ pa spet ne vidim slik -> vidi se samo pisva (Firebug tudi nima zapisano nic v CSS oknu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

Gost ::

Joj, kaj ti to vse nastavljaš po nepotrebnem. Če imaš podatkovno bazo na istem strežniku kot web server potem kar pusti, da deluje baza na localhost.

Konstanta ABSPATH pa naj bo podana takole:
define('ABSPATH', dirname(__FILE__) . '/');


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277263806 (115) Netrunner
»

Autoptimize mi je zrušil stran WP -Kaj sedaj?

Oddelek: Izdelava spletišč
302564 (1881) Stari89
»

Hitrost spletne strani Localhost vs. Web

Oddelek: Izdelava spletišč
372141 (871) Netrunner
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513498 (9352) betmen
»

ocenite stran (ja spet:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9214314 (11277) Tody

Več podobnih tem