» »

Razvoj web portala

Razvoj web portala

l0g1t3ch ::

Kateri jezik in framework priporočate za enostavno gradnjo spletnega portala. Nujna stvar je, da omogoča neodvisno izdelavo komponent, kater potem tvorijo portal in so združene v nek skupen okvir.
Torej osnova je nek okvir (prazna spletna stran), ki omogoča zgolj prijavo uporabnika z različnimi pravicami, dejanska vsebino pa sestavljajo gradniki/komponente, ki se lahko razvijojo medsebojno neodvisno in tako tudi delujejo (razen v primeru, ko avtoh hoče, da komponenti sodelujeta).
Nekaj sem slišal za web parts, samo mi ne diši, ker rabi sharepoint oz. baje je zakompliciran. Potem za javo obstajajo portlets, ki tud nevem kolk to še miga. Priporočate kaj tretjega, če sploh kaj ?

HardFu ::

http://codeable.io

l0g1t3ch ::

Nah nebi php-ja, sploh se mi pa ne zdi, da je to to kar iscem.

Backup22 ::

Umbraco - je na nivoju in izredno programabilen...
//

HardFu ::

http://codeable.io

l0g1t3ch ::

iGoogle bo pomoje zmaga.

KaRkY ::

To mi diši točno po portletih. Kot je HardPuck omenil Liferay. Na vprašanje koliko to še živi pa lahko rečem da vem za dve podjetji v SLO ki to uporabljata. Naše podjetje ki uporablja Websphere Portal(grozna implementacija portala podpora pa še slabša:) in eno podjetje v lj.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Netrunner ::

l0g1t3ch je izjavil:

Nah nebi php-ja, sploh se mi pa ne zdi, da je to to kar iscem.

PHP ti omogoča da si naredš custom module po želji .. težko boš dobil že narejene zadeve točno take kot si želiš ..

drugače pa prirporočam Modx Revolution !! na pol CMS na pol framework ... aja pa brez znanja PHPja ne pride v poštev...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

l0g1t3ch ::

Moduli bodo zlo specifični tako, da v vsakem primeru jih bo treba samostojno razvit. Rabim samo neko ogrodje v katerem bodo ti moduli. Pa moduli moraj biti med sabo neodvisni glede razvoja, ogrodje pa naj zagotavlja zmnožnost single sign on in pa nek api za komunikacijo med moduli.

Java portleti se mi vsaj v teoriji slišijo zelo vredu, sam kolk berem je praksa bolj slaba.

DubleG ::

Dotnetnuke?
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

Gandalfar ::

Kaksen drupal, je korak nizje kot joomla.

Sicer pa lahko gres nivo nizje: django, rails ipd. php frameworki

MrBrdo ::

Ja najbolj konfigurabilno je ziher kakšen tak framework, se ga pa moreš mal naučit. To kar si rekel bi nekako ustrezalo Rails-om z nekim avtorizacijskim pluginom (recimo declarative authroization je tak bolj advanced).
MrBrdo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena za spletno trgovino?

Oddelek: Izdelava spletišč
396450 (5501) HardFu
»

Izšel Rails 3.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
358893 (7466) njok
»

Kateri drug programski jezik za HTML/JS programerja?

Oddelek: Programiranje
333651 (2421) LeQuack
»

Izdelava spletne trgovine 2

Oddelek: Izdelava spletišč
344685 (2683) IceIceBaby
»

Je izdelava web strani na podlagi joomle sprejemljiva?

Oddelek: Izdelava spletišč
293214 (2347) _Beast

Več podobnih tem