» »

ocenite stran (ja spet:))

ocenite stran (ja spet:))

1
2
»

srus ::

Najlepša hvala za komentarje, glede barvne sheme sem uporabil obstoječe barve iz celostne podobe podjetja, za ostale komentarje pa še posebej hvala Gostu. Vzrok temu, da ni thumbnailov in so slike skalirane preko html je predvsem lenoba ;-)

Lion29 ::

maja, boljsa kot tista v uvodnem postu... ampak je vseeno (oblikovno) no-go.

rdeca full prevec bode... sploh na vecjih monitorjih je ogromno zivo rdece v ozadju... priporocam bolj temno (bordo) rdeco za ozadje

plava je pravtako prevec ziva (sploh tista v menuju) priporocam bolj pastelni oddtenek ali raje rdeco ali sivo (temno) za podlago v menuju... lahko tudi brez podlage

tekst naj malo diha... nekje je cisto prilepljen zraven rdece crte...

logotip bi lahko bil do roba, nekako slogovno bi lahko vseskupaj povezal v lep header

manjka favicon

manjkajo meta tagsi...
1. bolj opisen naslov
2. descriptiona ni
3. keywordi niso nujni, ampak ni slabo, ce so

manjka ogromno opisov slik (alt), nujno za SEO in accesibility

naredi bolj interaktivno, dase ob kliku na slike povecajo

kaj pomeni uni naslovcek "predstavitev" na uvodni strani?
Naj bo "galerija" ali nekaj v tem stilu

tiste slike na desni naj bodo na isti barvni podlagi in lepse stilsko urejene.... predlagam malo bolj interaktiven prikaz... uporabi jQuery in vec slik produktov z interaktivnimi puscicami za scrollanje gor pa dol


etc, etc
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrBrdo ::

meta keywordi so out... brezveze jih tlacit zraven ker jih noben vec ne gleda. description pa je samo zato da se v določenih primerih pokaže pri zadetki v googlu, njegova vsebina pa ne prispeva kej dosti SEOtu. glede naslova je pa res.
MrBrdo

zagi123 ::

Da ne odpiram nove teme - naredil sem stran http://www.peci-kamini.com - kako se vam zdi?

xCore ::

Nisem neki strokovnjak za strani ampak saj tu je samo meni in katalogi. plus če gledaš na manjši resoluciji je sila neprijetno :P
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Gost ::

zagi123 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme - naredil sem stran http://www.peci-kamini.com - kako se vam zdi?


Začetek in osnova je zelo všečna z impresivnimi fotkami, vendar meni in vsebinski kvadrat mi delujeta amaterska in nista ustrezno pozicionirana.

Zakaj se nisi najprej lotil designa v photoshopu/illustratorju in nato šele html postavitve, ko bo design primeren.

nobodyelse ::

Yep tako kot je Gost povedov. Slike so pa res fajne, takih strank ni velik, da te oskrbijo z dobim foto materialom.....

Hair ::

Se strinjam s prešnjimi posti - v photoshop (ali ekvivalentno) pa jovo na novo. Oblikovanja se boš najlažje naučil s takimi fotkami.
Za ideje pa na googla! (npr. klik) Lahko hitro najdeš veliko idej kako fotke vključit v design. Pa če si vzameš nekaj časa lahko brez profesionalnega znanja postaviš navadne pravokotnike tako, da stran zgleda kot iz škatlice.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

Lion29 ::

zagi123:

grozen sajt... resuje te impresivna uvodna slika in tisti ze preverjetni pregledovalnik katalogov...

menu je katastrofalen, tudi barvne kombinacije zgledajo na ravni 15 letnika...

pisava je time new roman, jaz bi izbral vsaj verdano ce ne ze Trebuschet ali arial

menu naj bo bolj eleganten... predlagam veliko manjsi radius sivo srebrno podlago z rahlo prosojnostjo... naj bo pomaknjen malo bolj dol in naj malo diha (vecji padding)

LOGO obvezno prenovo... ce zelis imam zelo poceni struckote,ki bi ti lahko zelo lepo uredili (ZS)

Tisto okence z uvodnim tekstom, pa naj bo spet bolj elegantno, v Zlato srebrnio kombinaciji (kot zadaj na sliki) in z malenkostno prosojnostjo...

priredi tudi za manjse resolucije

sliko v ozadju daj dejansko v ozadje (css background)

koda naj ne bazira na TABELAH...ampak na DIVih (glede na preprostost strani, pa lahko celo zrihtas v HTML5)...

Manjkajo metatagsi (beri zgoraj par postov)... predvsem description
TITLE naj vsebuje vec kljucnih besed

Domena je odlicna, saj vsebuje 2 kljucni besedi

Jaz bi glavne kontakte uvrstil ze v glavo ali nogo strani, da so vedno prisotni...

mogoce izpostavit kaksno akcijo... ne poznam sicer strategije podjetja... ampak folk pali na znizanja in taka bi bilo potrebno izpostaviti... pa recimo tudi kake novosti... ce dobite kaj novega v ponudbo!

evo, upam, da sem pomagal!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

nobodyelse ::

Tle mas pa recimo primer kaj ti Lion29 skuša povedati: http://www.instrukcije-horizont.si/

Na vsaki podstrani je sigurno eden kontaktni obrazec, ki poziva uporabnika k komuniciranju, na prvi strani so glavne stvari večkrat izpostavljene (v obliki sliderja, spodaj infoPushov, aktualne novice, blog, dober footer itd....

Glavna tipična podstran: http://www.instrukcije-horizont.si/inst...

Vse se 3x linka na nasledno vejo v strukturi, aktualne novice, prijava ne e-novice, vprašajte nas itd....

Seveda sem ti to samo za primer pokazov, od bolj začetnikov se itq ne pričakuje tako obsežen page....

Btw: za tiste ki bi želeli kakršnekoli inštrukcije je to res pravi naslov!

IceIceBaby ::

srus je izjavil:

Najlepša hvala za komentarje, glede barvne sheme sem uporabil obstoječe barve iz celostne podobe podjetja, za ostale komentarje pa še posebej hvala Gostu. Vzrok temu, da ni thumbnailov in so slike skalirane preko html je predvsem lenoba ;-)


Če nimaš na izbiro druge barvne kombinacije pač narediš tako, da barve ne sekajo iz monitorja.

Namesto rdečega ozadja daš belo ozadje in samo obrobo narediš rdečo. Namesto belih črk na barvnem ozadju obrneš sliko in daš rdeče/modre črke na belo ozadje... Glede na to, da so barve res močne jih je treba uporabiti bolj zmerno.

Kar se pa "lenobe" tiče...precej slab izgovor za stranko :) Veste, smo vam želeli narediti kul stran, ampak smo bolj lene sorte, pa se nismo dosti potrudili.

Če bi delal strani ljubiteljsko še ne rečem, ampak glede na to, da za svoje delo zaračunaš bi lahko zadevo vzel malo bolj resno.

zagi123 ::

Hvala za komentarje.

Popravil bom kar lahko oz. znam, torej:
nov zgornji+spodnji meni (vseeno pa bo ostal majhen, ker želim da so background slike čimbolj vidne)
- Glede logota bom videl
- Font bom dal verdana/arial
- Za manjše resolucije ne vidim kje je problem (stran dela lepo od 1024px naprej, najboljše je pa na 1920px širine)
- Meta bom porihtal
- Spodaj v footerju kontakt, cifra, email, lokacija.
- Da folk pali na popuste in mega znižanja, jadadada.... vem, ampak bo ostalo kot je - gre se za peči višjega cenovnega ranga in ne jogurte :)
- Vem da so tabele stvar prejšnega desetletja, ampak sem z njimi začel; bom pa se probal naučiti DIVe

Da so pa barvne kombinacije zanič pa razumem; to stran sem naredil mislim da pri 14 letih :)

opeter ::

Vrhunske fotke si pokvaril z izredno slabim dizajnom.
Ampak OK, če boš naredil popravke, kot so ti napisali fantje v zgornjim postih, lahko stran postane solidna.

...

Koliko pa si star zdaj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zagi123 ::

@lion29: Kaj si mislil z zlato-srebrno kombinacijo za okence? Zlat pravokotnik z srebrnim shadowom ali kaj?
Zgornji meni naj bo siv? Potem se bele črke ne bi vidle. Tukaj bi še vprašal, ali je bolje na taki strani zgornji meni ter footer naresti tako, da bo okvir repeat:x oziroma da bo trak iz sive barve čez celo dolžino zaslona, ali pustim tako kot je sedaj, 1000px?

@opeter: No, meni se ne zdi slab design. Če se pa vam zdi, da odstranitev barvnega outer glowa in manj radiusa na okvirjih spremeni ogabno stran v solidno stran, pa tudi prav. 15 sem drugače.

Lion29 ::

vzel sem si 5 minut...ce bi si vzel par urc, bi lahko res lepo naredu...pa se dizajner nisem...

sicer bi pa jaz layout strani drugace uredil

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrBrdo ::

Ja no treba je priznat da je slikovni material res precej dober. Tako da si je lažje privoščit zanič design pa še vedno ne izpade tako slabo. Tista stran je pač za preživet, sploh če si neuk lahko rečeš da je ok. Vendar nek oblikovalski dosežek pa to ni, itak je bilo pa že vse povedano zgoraj.
MrBrdo

Lion29 ::

evo, se ene 10min dela.... malenkost spremenil layout,....
jaz bi nekako tko uredil.... seveda pa bi precej delal na finesah... kaksno ikonco bi dal za kontaktne podatke


Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

fizikalac ::

Ozadje naj bo bolj očem prijazno, pa text tudi... Najdi pravo razmerje med barvami.
Slika wtf bi bila lahko lepša (beli robovi).
Spletni strani manjkajo kakšni elementi kot so robovi, sence, kontrasti, zaobljeni robovi, oblikovani gumbi...

skulijo ::

Kako se vam pa ta zdi? http://revidiranje.si/

bluefish ::

Bruh. Lahko bi sicer komentiral vsak del strani, vendar škoda časa, ker potrebuje konkretno predelavo oz. kar povsem novo obliko.

Lion29 ::

bluefish je izjavil:

Bruh. Lahko bi sicer komentiral vsak del strani, vendar škoda časa, ker potrebuje konkretno predelavo oz. kar povsem novo obliko.


yup, bi se v celoti strinjal
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Matev ::

Designed by Studio Panthera S.P.


to besedioo se pojavlja na čisto vsakem koraku
odstrani zadevo

poleg tega pa odstarni večanje in manjšanje slikc pri izbiri
ker je zgolj moteče

pa še in še ...

IceIceBaby ::

Ja bruh :) Težko bi dal konstruktivno kritiko, ni elementa, ki bi bil sprejemljiv za komercialno stran.

Če te matra dizajn kupi template za par 10EUR, postavi v html pa nafilaj vsebino.

skulijo ::

Kake svinje ste:), sej sm vloži neki časa v to, je blo dosti grših variant.

Mogoče kaj v tej smeri?

Hvala za odziv/pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skulijo ()

IceIceBaby ::

Ne gre za to, da bi bil kdo svinja :) Samo konkretno smo ti povedali kakšno je stanje, brez bullshita. Lahko pa to vzameš kot slabo ali pa kot konstruktivno kritiko.

Poglej si recimo http://www.templatemonster.com/ pa boš videl kakšne naj bi bile sodobne spletne strani. Tole tvoje žal ni na nivoju, sploh pa ne za komercialno spletno stran.

Tako kot sem ti napisal. Če nimaš izkušenj z dizajnom in sodobnimi smernicami je najbolj enostavna varjanta nakup že narejenega dizajna, ki ga potem postaviš na strežnik in napolniš z vsebino.

skulijo ::

Sej mate prav.:) bo treba malo še dodelat..
Torej stran ste ocenili z 2 na lestvici 10 al kaj? -> čimprej izboljšaj.

Sam poglej to:, ne morš rečt, da je ta stran lepša od moje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skulijo ()

IceIceBaby ::

Obe sta precej grdi. Dobra lastnost te zadnje je ta, da ima jasno predstavljene kontaktne podatke in storitve podjetja, na dobro vidnih mestih strani. Pravzaprav stran ni slaba in sigurno dobro služi svojemu namenu. Je pa res, da ni najlepša.

Tvoja pa ni ne lepa ne uporabna.

Poglej si malo teorijo izdelave strani. Kam postaviti določene elemente, kako napisati tekste za splet, kaj sploh vklučiti v spletno stran itd.

En od prvih rezultatov na googlu: http://www.webcredible.co.uk/user-frien...

Lion29 ::

skulijo je izjavil:

.

Mogoče kaj v tej smeri?


definitivno! zelo lepa in zgovorna slikica... edino zgoraj tistu font pr "JSP...." ni najbolj primeren

ce dobis vec takih fotk lahko naredis bolj prozorna okenca nad slikami in notri vsebino...

una stran, ki si jo omenil je tudi grda ku smrt!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Matev ::

skulijo
daj se skuliraj

če hočeš slišati samo hvale ti lahko rečem da je tvoja stran za čisto desetko - je tehnološki in oblikovni presežek

si sedaj zadovoljen

...

blackbfm ::

sam je res ogabna stran lol

skulijo ::

Še enkrat hvala za odgovore. Ko bom našel čas/voljo bom stran najbrž kar v celoti na novo izdelal in rezultat tukaj objavil.
@Matev
S svojim komentarjem si mi dal mislit, da sem se neprimerno izražal, da sem nespoštljiv itd..
Se opravičujem, čeprav nisem imel slabih namenov.

Sem prišel prosit za pomoč, tako da sem samo hvaležen in nič drugega.

skulijo ::

Evo stran sem spremenil: revidiranje
Se mi zdi, da je veliko bolje... ampak ne vem če je tako kot mora bit.

Matev ::

ehhh

skulijo

ne znaš in ne boš nikoli znal...

namig: kaj dela tista velika slika na začetku - zgolj odžira prostor !!!

...

oblikovanje raje prepusti komu ki se na zadevo vsaj malo spozna ali ima vsaj malo občutka za estetiko

Len-Art ::

@Matev:
no ni treba biti prestrog, nekje je treba začeti.

@skuljo:

1. širina strani je 600px, to se je uporabljajo v devetdesetih, malo se pozanimaj kako je z širinami danes, meni osebno je pri srcu 960px grid, ki še lih ujame 1024 res. lahko si tukaj potegneš že narejene guide v photoshopu www.960.gs, ko maš enkrat te guide v photoshope se pa v njih lepo igraš da je vse pozicionirano v enem razmerju. (fajn grid je tudi 978px)

2. Če že moraš uporabljat zaobljene robove, bi priporočal 5-10px radius, kar je več je pomojem že malo preveč staromodno.

3. font bi ti priporočal en sans serif, pomoje bolj paše pod tvojo temo, mogoče kar arial.

4. footer naj bo v širini strani, oziroma naj se ujame z headerjem.

5. če boš uporabil na začetku veliko sliko, ti priporočam da že v njo daš kakšen naslov. spet bodi previden kako boš to naredil.

Uglavnem, photohsop odpri, si notri daj grid pa lepo od začetka, vmes si lahko pomagaš s kakšnimi tutoriali na webdesign.tutsplus.com

Lp

L.

skulijo ::

@Matev me je že prvi skurčal:) sej sm prebral zadnjič neki tvojih zadnjih postov, baje sam to počneš.

@Len-Art
5. točka- JSP je v sliki, kao vliva se v model "JSP". Pa ne da noben ne bo tega opazil.

Širino sm pa tako izbral kr nism mel veliko teksta, in sm pač stan naredu ozko in je lepo vidna tud na 640 resoluciji. Pol sm pa na tem delu, pa naredu tiste glupe boxe za text. Mah.:(

Hvala

LP

Matev ::

sm pač stan naredu ozko in je lepo vidna tud na 640 resoluciji.


da ne boš rekel da samo kritiziram

!!!

stran ni lepo vidna na nobeni ločljivosti
zatoker večino zaslona zavzame ena povsem nepomembna slika - (tisto kar avtor mislida je najlepše, a je popolnoma nepomembno)
tekst ki je pa pod sliko (in je pomembnen) je pa skrit in je potrebno scrolati dol da ga sploh vidiš

tu imaš konkreten predlog...

a če nočeš pač nočeš

bluefish ::

Se strinjam. Obiskovalec ob prihodu na stran pričakuje konkretne informacije, ne pa neke nesmiselne in z dejavnostjo nepovezane slike.

skulijo ::

@Matev
Header je pogosto velik, po moje bo to vedno bol "in", sploh na tistih straneh na katere ne greš vsak dan. Recimo če bi mel ta slotech header čez celo stran bi klel vsakič ko bi ga videl. Ko pa se gre za neko predstavitveno stran pa to ne bo moteče.

Lion29 ::

skulijo: either you got it either you don't....and you clearly don't...

govorimo o nekem estetskem smislu...

jaz to enako dojemam, kot da se nekdo, ki nima zilice za slikanje loti ustvarjanja neke umetniske slike... ali pa folk brez posluha pride na talente odpet neko zlo zahtevno ario....

valda zadevo prepustis nekomu, ki to zna! priucis se lahko do ene mere.... ampak tebi fali se ogromno, ogromno polente.. prakticno celo skladisce polente... ma kaj skladisce, cela slovenija polente....

ne to sprejet kot nekaj negativnega... pac si dobil nekaj kritik, ki ti dajo vedet (ket si ocitno premalo samokriticen), da to ni zate... in prej ko bos to dejansko dojel, prej bos lahko nasel tisto kar pa ti dejansko lezi!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bluefish ::

skulijo je izjavil:

@Matev
Header je pogosto velik, po moje bo to vedno bol "in", sploh na tistih straneh na katere ne greš vsak dan. Recimo če bi mel ta slotech header čez celo stran bi klel vsakič ko bi ga videl. Ko pa se gre za neko predstavitveno stran pa to ne bo moteče.
Napačno razmišljanje. Velik header si lahko privoščiš pri strani, kjer je to integralni del vsebine. Pri tebi pa nima prav nikakršne funkcije - nasprotno, kvečjemu odvrača pozornost od bistva. Posledično ni upati, da bo obiskovalec na strani preždel kaj več časa kot nujnih nekaj sekund za vpis url-ja do nove strani (ponavadi je to konkurenca).

Skratka, prejel si kar nekaj dobronamernih nasvetov. Če jih ne izkoristiš, potem tvoja stvar.

skulijo ::

V mojih genih je to al kaj? Vprašal sm vas za mnenje o strani, dobim pa vaša mnenja o tem a sm sposoben lepo internetno stran naredit.. "P.S. ne bodi jezen ampak si idiot in ne veš, da delaš neki kar ne znaš". In tega se ne da naučit..
Kakšen odgovor je to:) mislim kaj misliš, da je mili možnost, da bi kdor koli tvoj post dojel: "Ja očitno sem tepec in ne vem kaj delam, nimam razloga, da sm sploh šel delat to stran..". Hvala vsem za mnenja. Pa taka mnenja:) en post je bil ok. "Pejt na novo delat, naredi si gride na 960 v PS...". Folk je čuden danes.. JAO

LP

Matev ::

skulijo

če ne preneseš kritike
potem ne prosi zanjo

...

so ti vsi lepo povedali da pač ne zmoreš

get it over with it

Tody ::

Skuljo jah lepo so ti povedal da nimaš talenta, kar je res da ga nimaš, če bi pa rad vseeno malce približal se nekim osnovnim smernicam pa se posluži tega http://products.sitepoint.com/ ali pač kupi že narejen template za WP ali Joomlo ali kak podoben CMS.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
274262649 (7584) nejcskorne
»

Od dizajna do programiranja spletne strani

Oddelek: Programiranje
356748 (4172) Arey
»

Kako vaditi izdelavo strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
4210840 (9031) BigWhale
»

Ocena moje spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
687873 (4609) Goran's Blog
»

Izdelava spletnih strani v Photoshopu

Oddelek: Izdelava spletišč
453845 (2893) DiTi

Več podobnih tem