» »

Lektoriranje / tisk diplomske

Lektoriranje / tisk diplomske

Highlag ::

Ima kdo že kakšne izkušnje koga izbrati za lektoriranje / tisk diplomske?
Če podpira Open Office bi bilo sploh super....
Never trust a computer you can't throw out a window

Ziga Dolhar ::

Sam tolk glede tiska - povej oz. odloči se, kaj od tiska pričakuješ/želiš. Če bi rad "najceneje", potem praktično katerikoli ponudnik, ki na vašem faksu tala flyerje. Če bi pa rad imel "lastno" naslovnico (torej, oblikuješ sam velikost in postavitev napisov, izbiraš pisavo ...), pa boš moral poseči tipično po zlatotisku. Slednji je tudi sicer mnogo bolj vzdržljiv in se ne "spraska" dol tako hitro kot sitotisk. Sam imam fajn izkušnjo z Boniferjem (bonifer.si). Me je pa približno 80-stransko delo prišlo 20 evrov na izvod (tisk, vezava in custom zlatotisk na platnico in hrbtišče).
https://dolhar.si/

sidd ::

20EUR je zastonj, glede na to kaj vse je napisano v oklepaju ;) Ali je mišljeno 200?
no idea for signature
signed
I

Invictus ::

Tisk diplomske ni drag (tisk je v vsakem primeru poceni), lektoriranje stane malo več ...

LP I.

sidd ::

Lektoriranje pa zna bit drago, ja.
no idea for signature
signed
I

z00s ::

Lep dober dan.

Kar se tiče tiska se strinjam da je 10€ zastonj, pri izbiri lektorja pa je potrebno biti pozoren. Ogromno je študentov slavistike in ostalih kvazi strokovnjakov ki ti ponujajo hitro, ugodno in kvalitetno storitev, kar pa na žalost v večini primerov ne drži. Kvaliteta in hitrost lektoriranja sta sorazmerne z višino cene, zato se moras odločiti, kaj potrebuješ. Če gre za resno zadevo, svetujem profesionalnega lektorja za malo vec gnarja, saj moraš pri 'študentih' potem še sam ogromno nekaj popravljati...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z00s ()

zee ::

Glede tiskanja:
Format Open Office je (podobno kot Wordov) neuporaben za tiskanje. Nalogo pred tiskanje obvezno pretvori v PDF obliko. Nastalo datoteko nato temeljito preglej v programu Adobe Reader (odprtokodni programi včasih kakšno malenkost zašuštrajo).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Highlag ::

Ja itak. Samo še nobenega predloga kje;). Cene sploh nisem omenil.
Never trust a computer you can't throw out a window

Invictus ::

Ja uporabi google, pa poišči najcenejšega.

Ali pa reklame na faksu. Saj jih je vedno dosti ...

Kaj naj ti še napišemo diplomsko in jo damo vezat ????

LP I.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

geniuus ::

a si diplomo kupil????
vsak pravi študent, ki je bil vsaj par dni na faksu se je sigurno sprehodil mimo parih fotokopirnic
ne boš verjel ampak skoraj vsaka je sposobna natisnit standarno diplomo (format A4) barvno/čb
konec koncev naj ugibamo iz katerega konca slovenije si??

vezavo diplome (v usnje, zlate črke...) pa opravlja vsaka peta ter tiskarne. Da ne omenjam množico reklam za vezavo diplomske v x urah, ki ležijo po vsakem faksu

ti pa priporočam tako kot predhodniki pdf format, ki ti edini zagotavlja, da bo natisnjena diploma enaka tisti na zaslonu
pri word/openoffice imaš lahko probleme z nestandarnimi pisavami, raznimi zamiki, ki povzročijo zamik za kakšno stran ali pa nepravilen prelom strani

Furbo ::

Na nekaterih faksih, tisti ki preverjajo diplome tudi lektorirajo. In glej čudo, če sami lektorirajo potem gre zadeva v nadaljnjo obravnavo brez težav :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

harvey ::

Highlag povej lokacijo pa te bomo usmerili. Tisk je več ali manj klasika (print PDF), ker vsi uporabljalo bolj ali manj iste stroje. Vezava je pa svoje poglavje. Imaš profije in malo manjše profije, ki so bolj hitropotezni. To pa sam veš kaj potrebuješ, ali hitropotezno zadevo ali pa izdelek kot se šika.8-)

Highlag ::

Eh brez veze. Očitno ni še nihše diplome sproduciral...>:D
Resno sem mislil, da bo kdo svoje izkušnje delil tule.
Najti nekoga da lektorira in natisne ni nek problem. Zanimajo me vaše izkušnje z njimi. Kakšna pohvala, zadovoljstvo pa to...
Drugače pa Ljubljana z bližnjo okolico bi bilo ok.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

z00s ::

Pozdravljen.

Veliko nas je ze sproduciralo diplomo. Za pohvalo pa zadovoljstvo naj ti pa svetujem da izberi osebo, ki ni vec tako zelo mlada, da bo stvar pregledala dosledno. Al pa nehi komplicirat pa nesi ta prvemu ki ga najdes;)

Lp

Invictus ::

V tem času ko tako bluziš tukaj bi ti lahko prebral diplomo vsaj 2x, pa še kak tvoj kolega itn ...

Prav tako bi lahko nekoga našel, da ti natisne in zveže diplomo. Saj je v končni fazi vseeno kaka je. Če je vsebina zanič, ti obleka ne bo nič pomagala.

Diploma ni enako ženska ...

LP I.

tytyra ::

z00s je izjavil:

Lep dober dan.

Kar se tiče tiska se strinjam da je 10€ zastonj, pri izbiri lektorja pa je potrebno biti pozoren. Ogromno je študentov slavistike in ostalih kvazi strokovnjakov ki ti ponujajo hitro, ugodno in kvalitetno storitev, kar pa na žalost v večini primerov ne drži. Kvaliteta in hitrost lektoriranja sta sorazmerne z višino cene, zato se moras odločiti, kaj potrebuješ. Če gre za resno zadevo, svetujem profesionalnega lektorja za malo vec gnarja, saj moraš pri 'študentih' potem še sam ogromno nekaj popravljati...

lp


Se strinjam, da je treba diplomsko nalogo lektorirat. Nekateri mislijo, da če dvakrat preberejo, pa upoštevajo popravke, ki jih naredi Word, da je vse okej. Pa ni. Je še kaj drugega treba, da besedilo zaživi.

Osebno pa mi gre zelo zelo na živce tole pretirano reklamiranje grozno dragih lektorjev in metanje vseh študentov in absolventov slovenistike v isti koš. Ja, če želiš, da je delo strokovno, mora bit lektor strokoven, ni dileme. Torej, če gre za magistrsko delo, doktorsko, razne objave v javnih občilih - delo mora bit neoporečno.

In če imaš študenta, ki se zelo potrudi s svojo diplomsko nalogo, ki izbere naslov v skladu s svojim nadaljnjim delom, morda študijem, sem prepričana, da bo želel, da mu delo tudi kakovostno lektorirajo in mu ne bo odveč odšteti nekaj evrov več.
Na drugi strani pa imaš nekoga, ki se mu gre le za to, da čimprej diplomira, izbere si mentorja, pri katerem se pride najhitreje skozi, naslov, ki zahteva najmanj dela, in potrebuje lektoriranje zgolj zato, da bo dobil tistih nekaj točk pri mentorjevi oceni. Take študente je po mojem skromnem mnenju čisto odveč usmerjati v neka 200, 300 € draga lektoriranja.

Sem študentka višjega letnika slovenistike in ni me sram priznati, da sem lektorirala nekaj diplomskih nalog. Svoje delo jemljem odgovorno, se zelo potrudim, vedno si vzamem vsaj 3 dni in zavrnila sem že dve diplomski nalogi, za katere sem menila, da sta preveč strokovni zame, da jih popravim. Svojih uslug ne razglašam okoli, tudi tukaj ne mislim delati reklame, ker gre večinoma za moje prijatelje in njihove prijatlje. Ker so bili prvi pač zadovoljni z mano.

Seveda tudi jaz ne prenesem takih, ki ponujajo ''hitro lektoriranje'' - v eni uri (?!) ti nekdo popravi par vejic in misli, da je to to. To ni lektoriranje.

Ne razumem tvojega zadnjega stavka - moraš pri študentih še sam nekaj popravljati. Kaj popravljati? Jaz lektoriram tako, da lahko kasneje sam slediš spremembam, jih pregledaš in popraviš. In tako bi po moje moralo biti. Kje je vrednost dela, če sploh ne veš, kaj ti je nekdo popravil? In včasih gre za tako stvar, da ne moreš vedeti, kaj je pisec mislil, in dodaš komentar, podaš svoje mnenje, ga kaj povprašaš - iz tega logično sledi, da ima pisec po končanem lektoriranju še nekaj dela.

z00s ::

Pozdravljeni.

Moj zadnji stavek, da je potrebno pri študentih še vedno nekaj popravljati ni bil mišljen v smislu sledenja spremembam, kakor si ga opisala. V tem pogledu se s teboj popolnoma strinjam. Tudi nisem želel vse študente tlačiti v isti koš in se opravičujem vsem, ki sem jih krivično opredelil. Vendar pa so moje izkušnje takšne, da se večina mladih neprofesionalnih lektorjev ne zaveda, da si mora za strokovno lektoriranje vzeti malo več časa, kar se posledično kaže v nedoslednosti korektur, predlogih ki jasno nakazujejo, da lektor niti malo ne ve kaj bere (v vsebinskem smislu), pojavijo pa se tudi osnovnošolske napake, kot so spregledanje vejic, presledkov med besedami ipd...

Tytyra, me veseli da zgoraj napisano zate ne velja, zatorej lahko rečem le: kar tako naprej;)

HighLag ti pa le napiši potem kolk dnarja si dal za kolk strani pa kako si bil na koncu zadovljen z vso kolobocijo;)

Lp

nuclear ::

Da vprašam tukaj... Ali je misija nemogoče tole:

- imam 1 izpit, ki ga imam komaj 14.9
- do 31.8 se mora oddati prijava za temo(diplomsko imam napisano že 80%)

- torej ali je misija nemogoče sploh oddati prijavo, če nimaš vseh izpitov, ali pa lahko oddaš, in se zmeniš za zagovor tiplome proti koncu(20-30.9) ?

Brez flejmanja, ker se malo čudno počutim.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Modiano ::

nuclear je izjavil:

Da vprašam tukaj... Ali je misija nemogoče tole:

- imam 1 izpit, ki ga imam komaj 14.9
- do 31.8 se mora oddati prijava za temo(diplomsko imam napisano že 80%)

- torej ali je misija nemogoče sploh oddati prijavo, če nimaš vseh izpitov, ali pa lahko oddaš, in se zmeniš za zagovor tiplome proti koncu(20-30.9) ?

Brez flejmanja, ker se malo čudno počutim.



Js mam podoben problem, s tem da imam diplomo že pri lektorju..
js sem pisal v referat..odgovor je bil sledeč:
Zadnji rok za oddajo prijave za vpis na 2. stopnjo bolonjskih je 10. september 2010, diplomirati pa morate najkasneje do 30. 9. 2010, do tega datuma pa se morate tudi vpisati na podiplomski študij. Diplomskega dela ne morete oddati dokler ne opravite vseh izpitov oz. niso vse ocene vpisane v elektronski indeks. Če imate izpit šele 13. 9. 2010, to pomeni, da ga lahko opravljate šele takrat, se pa z nosilcem predmeta dogovorite, da vam izpit oceni naslednji dan oz. kakor hitro je možno in oceno tudi vpiše v spletni referat. Zagovor bo tako izjemoma možno razpisati (zaradi vpisa na 2. stopnjo) še v mesecu septembru tudi če diplome ne boste oddali do 1. septembra.

pa dodajam, da mamo tudi mi uradni rok oddaje do 1.septembra

nuclear ::

hvala care, si mi vlil upanja zdajle kot bi mi en adrenalin zabil. modiano mi izdaš kateri faks si?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Modiano ::

sej so na faksu krivi, če majo tok pozne izpitne roke:)
fedeve:)

nuclear ::

Ok jaz čakam še odgovor iz našega faksa, upam da isto odpišejo :)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Modiano ::

srečno;)držim pesti:)

nuclear ::

Se da še po tem datumu, torej 100% na uro diplomo dokončat in izpit 200% na uro. Uf.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

BC3 ::

tytyra je izjavil:

Sem študentka višjega letnika slovenistike in ni me sram priznati, da sem lektorirala nekaj diplomskih nalog. Svoje delo jemljem odgovorno, se zelo potrudim, vedno si vzamem vsaj 3 dni in zavrnila sem že dve diplomski nalogi, za katere sem menila, da sta preveč strokovni zame, da jih popravim. Svojih uslug ne razglašam okoli, tudi tukaj ne mislim delati reklame, ker gre večinoma za moje prijatelje in njihove prijatlje. Ker so bili prvi pač zadovoljni z mano.
Mene bi bilo pa sram, če bi bil ,,študent višjega letnika slovenistike" in ne bi znal dvojine pravilno uporabljati...

--da ne bo čisto off-topic - jaz sem bil zadovoljen s tiskanjem in vezavo diplomske naloge v Sekomu v Šiški ( http://www.sekom-grafika.si )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

nuclear ::

Mene pa zanima, če je kateri delal diplomsko nalogo v podjetju? Eno večjo aplikacijo sem sprogramiral za podjetje pri praksi, in bom zdaj to uporabil v diplomski nalogi, pa me zanima, če smem v diplomo notri napisat, da sem to delal pri praksi itd itd? Ali kako to gre?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

thramos ::

Tega, da si aplikacijo naredil med prakso pač ni treba napisati v diplomsko ... Da je tema diplomske rešitev nekega realnega problema pa je popolnoma običajno.

Pa še OT, pri zgoraj omenjenemu Sekomu so bili prijazni, šli časovno zelo na roko, tam sem bil še pol ure po uradnem zaprtju, naslednji dan zjutraj ob odprtju je bilo že narejena, so pa pozabili na napis na hrbtu diplome.

z00s ::

Pozdrav.

Najboljše diplome so ponavadi ravno tiste, ki obravnavajo primer iz prakse, če boš pa omenil, da si zadevo sam sprogramiral, bo pa po mojem mnenju še toliko boljša. Bi bilo pa vsekakor najbolj smotrno da bi tole vprašanje poslal kar tvojemu mentorju, ki ti bo znal najbolje svetovati in te usmerjati v vsem, kar je povezano z izdelavo diplomske naloge.

Lp

Highlag ::

Ja z Secomom sem bil tudi jaz v končni fazi zadovoljen. Sem se oglasil dopoldne s CD-jem, po službi sem jih pa že dvignil. Brez napake. Priporočam.
Never trust a computer you can't throw out a window

tony1 ::

Sekomu sem dal vezati/printati diplomo tudi sam... Priporočam...

WilhelmTell ::

sekom se tudi meni ni zameril. predvsem če se ti mudi. veliko tiskarn printa/veže kak dan (če prineseš do 11, 12h, dvigneš naslednji dan), pri njih pa si fertik lahko tudi v manj kot eni uri.

Zgodovina sprememb…

bacekjon ::

zdravo,

še vas prašam, kje bi dobil čimceneje in čimhitreje tisk + vezavo 4 izvodov diplome

izgled ni preveč važen, za fax bo uredu, važno, da ostane za kak pir :)

LP

prtenjam ::

Tisk 0,06EUR (ČB stran), trda vezava 12EUR komad...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

bacekjon ::

zdravo,

sem že zrihtal, najdu pa sem v Ljubljani na www.diplomska.si.
Cene so podobne edino barvni print je dosti cenejši.

Lp in hvala

penny55 ::

Tudi sama se ukvarjam z lektoriranjem in moram reči, da ni vedno tako, da je kvaliteta sorazmerna s ceno (ker je nekdo pač predlagal, da je dražji lektor boljša izbira kot kakšen "študentek" slavistike - mimogrede, mi smo slovenisti, ne slavisti). Moram vas opozoriti na to, da je med lektorji konkurenca res huda, enostavno nas je preveč in tudi ne cenimo dovolj svojega dela. Žal nas tudi stranke očitno ne cenijo dovolj, ker si ne predstavljajo, kakšna znanja potrebuje lektor pri svojem delu - lektoriranje ni samo popravljanje vejic in velikih/malih začetnic, torej pravopisna problematika, ampak je prisotna še slovnična problematika, potem je treba gledati tudi na stil in zvrstnost ter komu je besedilo namenjeno - vse to pa zahteva kar precej jezikoslovnega znanja in splošne razgledanosti. To je ena stran lektoriranja, druga pa je potem še čisto oblikovna, tehnična - v mislih imam kakšne odvečne presledke, nespretno oblikovane tabele in podobno. V bistvu delamo potem nekaj, kar ni naše delo. :) Hja, tako je. Jaz lektoriram za en evro na stran. Cene si višje ne upam postaviti. Tisti, ki delamo na črno, imamo tako ceno. S.p.-ji imajo cene višje za par deset centov. Jaz si cene 1,50 na stran ne morem privoščiti. Kje bom pa dobila stranke. So pa potem še agencije, ki imajo cene tudi okoli 2 evra na stran. Žal mi je, da delam za tak drobiž, ampak lektoriranje me veseli. Vedno se tudi potrudim, da svoje delo opravim tako, da sem povsem prepričana, da sem naredila vse, kar je bilo potrebno. Važna je natančnost. Zato si tudi raje vzamem malo več časa.

lambda ::

Poznam slovenistko, ki jo smatram za zelo dobro lektorico. Po zadnji debati o lektoriranju diplom, ko je povedala koliko časa porabi za to, da nekomu, ki ima nekoliko podpovprečen slog izražanja, zadevo spravi v red in se brez slabe vesti podpiše kot lektor ... sva prišla do zaključka, da je boljše iti za kelnarco v lokalni bife, če ne računaš najmanj 2-4 € na stran, odvisno od tega kakšno diplomo dobiš v roke.

Na podlagi tega mi ni jasno, kaj lahko dobiš za 1 € na stran. Nekoga, ki je pripravljen delat za res majhen denar ali za golo veselje. Ali pa šalabajzerja.

Oxford ::

Penny55 zamenjaj posel! Kot je napisal nubes - delaš zastonj!:O

Poznam slovenistko, ki za 1 € zagotovo ne bo sedla pred računalnik. Če hoče, da je narejeno dobro, porabi preveč časa, da bi se ji to splačalo.

thramos ::

No še malo reklame, jaz sem bil s svojo lektorico svoje diplome zelo zadovoljen, lektorira vse vrste dokumentov, Libre Office, Latex, Word, ... Tudi dela kot lektorica, če se ne motim je nekaj malega pomagala tudi pri lektoriranju prevodov Ubuntuja. Cene se pa malo spreminjajo glede na stanje teksta.

tjasa.lektura@gmail.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navajanje virov vprašanje?

Oddelek: Šola
263868 (3216) lonewolf_
»

Lektoriranej naloge, napisane v Latexu

Oddelek: Šola
376383 (4236) marflor
»

MS Word & co versus diplomska naloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111783 (8906) marflor
»

[Diplomska naloga] Lektoriranje, knjigoveštvo

Oddelek: Šola
132904 (1264) bacekjon

Dilema do kam lahko seže pomoč pti izdelavi diplomske naloge (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7620475 (18852) Azrael

Več podobnih tem