» »

Navajanje virov vprašanje?

Navajanje virov vprašanje?

bigbada ::

Pišem diplomsko in imam eno vprašanje.

Recimo tu imam tekst:

Tu je tekst blablabla ena dva tri in tako dalje [2]............


Potem imam spodaj med viri navedeno
[1] prvi spletni naslov
[2] drugi spletni naslov

..
Ali je to pravilno navajanje virov? Če sem recimo po tisti strani nekaj na kratko povzemal iz angleščine v slovenščino. V večini sem napisal s svojimi besedami. Je to pravilno, da dam za tekstom oglati oklepaj in noter številko vira ?

Ali je dovolj da samo dam ta oglati oklepaj in število ali mora biti narejen točno "sklic", ker nisem popolnoma prepričan in sem gledal malo ostale primere in predloge diplom in vsi imajo tako z oglatimi oklepaji.

Hvala Vam za odgovor dragi sofurumaši.
  • spremenilo: bigbada ()

smacker ::

Načeloma daš številko [1] in gor povezavo na točko seznama v literaturi - diplomo oddaš v pdf obliki na splet in je objavljena v digitalni knjižnici. Meni z Wordovimi sklici in citati ni uspelo, zato sem ročno dodajal te povezave na seznam virov.
Drugače pa vire navajaš predvsem ko navajaš neke podatke ali primerjave - npr. "zadeva ena je 30% bolj razširjena od zadeve dve [1]. "
Če pišeš neko splošna dejstva, recimo "SloTech je slovenski spletni portal o tehnologiji", ne rabiš zraven vira navajat, čeprav si to nekje prebral in napisal s svojimi besedami.

bigbada ::

A moraš narediti gor povezavo na vir nujno ali je dovolj da samo daš oglati oklepaj in napišeš številko vira?

Kako se v Wordu to sploh naredi, nikjer nisem našel te opcije.

bigbada ::

Kako pa ročno dodajaš to v wordu? In ali je nujno dodati še sklic gor, če že imaš naveden vir v oglatem oklepaju

mitja_i ::

Obstaja več načinov citiranja, ki so predpisani s strani fakultete oz. smeri/oddelka. Preveri v tajništvu, da uporabljaš pravo.

smacker ::

bigbada je izjavil:

Kako pa ročno dodajaš to v wordu? In ali je nujno dodati še sklic gor, če že imaš naveden vir v oglatem oklepaju

http://word.tips.net/T006931_Cross-refe...
Sklic je fajn dodat, kot sem napisal se poleg tiskane verzije odda še elektronska, ki se objavi v digitalni knjižnici. Tam ima večina diplomskih te sklice urejene. Pomoje če tega ne dodaš, ne bo nihče opazil/kompliciral, je pa 10minut dela da to nardiš čez celotno diplomsko. Glede stila citiranja in navajanja literature se zgleduj po ostalih iz tvojega študijskega programa. Če kje zgrešiš, te mentor opozori pa pač popraviš.

bluefish ::

Načeloma imajo približno resne fakultete na voljo tudi predlogo ali dokument, ki vsebuje oblikovne in druge zahteve.

harvey ::

bluefish je izjavil:

Načeloma imajo približno resne fakultete na voljo tudi predlogo ali dokument, ki vsebuje oblikovne in druge zahteve.

Ali pa vsaj napisano po katerem standardu citirajo. Sicer pa imaš tudi doddatke za word, da ti vire lepo poštevilčijo v primeru premetavanja besedila.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bigbada ::

Aha, hvala.

Še nekaj malega me zanima. Recimo da hočem uporabiti ta stavek v svoji diplomi.

""The trick is to be practical at the same time that you are being
impractical."
--Paul Rand1


Ali moram to navesti tudi spodaj pod vire na koncu ali lahko samo v oklepaju napišem ime tega
človeka ko je to izjavil (Paul Randl)

In ali se vam zdi smiselno prevajati ta stavek v slovenščino: Trik je v tem da smo praktični in nepraktični obenem ?

harvey ::

bigbada je izjavil:

Aha, hvala.

Še nekaj malega me zanima. Recimo da hočem uporabiti ta stavek v svoji diplomi.

""The trick is to be practical at the same time that you are being
impractical."
--Paul Rand1


Ali moram to navesti tudi spodaj pod vire na koncu ali lahko samo v oklepaju napišem ime tega
človeka ko je to izjavil (Paul Randl)

In ali se vam zdi smiselno prevajati ta stavek v slovenščino: Trik je v tem da smo praktični in nepraktični obenem ?

Ne daješ vira. Je samoumevno, da gre za citirano izjavo dotičnega gospoda.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bigbada ::

Ali je pravilni slovenski prevod besede "Layout" razporeditev strani ? Mislite da je narobe če uporabim kar angleško besedo v naslovu poglavja?
V tem primeru se beseda nanaša na spletno stran.

marsovcek ::

Hm, kaj nisi pisal kake seminarske naloge na faksu?
Layout ne spada v naslov, niti v besedilo. Prevedi kot npr. Postavitev. Lahko se tudi posvetujes z mentorjem, resne diplome pa morajo biti seveda se lektorirane.

bigbada ::

Sem pisal, ampak tam sem v večini kar uporabljal angleške besede in nikoli ni bilo panike. Tukaj pa bi rad bil bolj pazljiv.

Drugače pa me zanima, če je kaj hudo narobe če prekoračiš število strani diplome. Naš faks piše da moramo imeti tam 25-30 strani. Je kaj narobe če imaš recimo 36 strani? Mentor je rekel, da ni panike, na referatu pa so rekli da ni priporočljivo, lol.
A ni pol to zelo tanka "tiskana verzija diplome s platnicami" ? Se spomnim, da so včasih diplome bile prek 60 strani par let nazaj, danes na boloncu pa je diploma skoraj krajša kot seminarska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

Rok Woot ::

Instaliraj Zotero, super za reference. Nisi napisal niti iz česa delaš diplomo. Recimo humanisti uporabljajo "footnotes" pa indexe, v naravoslovju pa oklepaje pa na koncu vse. V vsakem primeru rabiš datum dostopa, pa ime avtorja ...

Smrekar1 ::

bigbada je izjavil:

Pišem diplomsko in imam eno vprašanje.

Recimo tu imam tekst:

Tu je tekst blablabla ena dva tri in tako dalje [2]............


Potem imam spodaj med viri navedeno
[1] prvi spletni naslov
[2] drugi spletni naslov

..
Ali je to pravilno navajanje virov? Če sem recimo po tisti strani nekaj na kratko povzemal iz angleščine v slovenščino. V večini sem napisal s svojimi besedami. Je to pravilno, da dam za tekstom oglati oklepaj in noter številko vira ?

Ali je dovolj da samo dam ta oglati oklepaj in število ali mora biti narejen točno "sklic", ker nisem popolnoma prepričan in sem gledal malo ostale primere in predloge diplom in vsi imajo tako z oglatimi oklepaji.

Hvala Vam za odgovor dragi sofurumaši.


Točen sklic in datum kdaj si zadevo odprl, obvezno :)

bigbada ::

Tisti, ki ste iz Maribora ali okolice ali priporočate kake lektorje, ki so hitri (da opravijo zadevo v 2-3 dneh največ).

Pa kje ste si dali tiskati oziroma vezati diplomsko ter koliko je približno cena tega?

Res se priporočam za odgovor! Ful vam hvala za odgovor!

Rok Woot ::

Jaz diplome nisem dal lektorirat .)

lebdim ::

A nimajo ponavadi naravoslovno-tehnične fakultete IEEE način citiranja?

Rok Woot ::

Ja ima. Zotero preizkusite, res super v kombinaciji z Wordom.

bigbada ::

Uporabljam word 2003. A Zotero deluje tudi tam ?

lebdim ::

Kdor pa želi delati diplomo v LaTeX-u, pa ima tukaj Natbib citation styles. Saj se da tudi v Wordu lepo naredit, mi je pa oblika precej lepša v LaTeX-u.

stalker ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz diplome nisem dal lektorirat .)

Tudi jaz je ne bom dal, ker ne bo časa in ker zaupam v svoje znanje slovenščine =)

tikitoki ::

bigbada je izjavil:

Pišem diplomsko in imam eno vprašanje.

Recimo tu imam tekst:

Tu je tekst blablabla ena dva tri in tako dalje [2]............


Potem imam spodaj med viri navedeno
[1] prvi spletni naslov
[2] drugi spletni naslov

..
Ali je to pravilno navajanje virov? Če sem recimo po tisti strani nekaj na kratko povzemal iz angleščine v slovenščino. V večini sem napisal s svojimi besedami. Je to pravilno, da dam za tekstom oglati oklepaj in noter številko vira ?

Ali je dovolj da samo dam ta oglati oklepaj in število ali mora biti narejen točno "sklic", ker nisem popolnoma prepričan in sem gledal malo ostale primere in predloge diplom in vsi imajo tako z oglatimi oklepaji.

Hvala Vam za odgovor dragi sofurumaši.


Imas pravilnik, ki si ga lahko preberes. Lahko vprasa mentorja.. Pa stare diplomske naloge so dober vire odgovorov na taksna vprasanje.

tikitoki ::

Nekdo je ze lepo napisal, obstaja vec moznosti, katero predpisuje tvoja fakulteta najlazje izves v referatu.
Naceloma pa je navajanje spletnih strani nezazeljeno ali celo prepovedano. To je pa ze druga stvar.

lonewolf_ ::

Potreboval bi čimhitrejšo pomoč..

Ali se pri harwardskem navajanju virov (po abecedi) internetni viri mešajo z pisno literaturo?


Krasko, K., 2010. Zaščita otrok pred soncem: ne priporočilo, ampak nuja!. [Elektronski]
Available at: http://www.nasa-lekarna.si/clanki/clane...
[Dostop 25 maj 2017].

Kühne P., 2008. Hrana za dojenčke. Priročnik. Maribor: [s.n.], 2008.

Obalne lekarne Koper, 2017. Nega dojenčka. [Elektronski]
Available at: http://www.obalne-lekarne.si/nega-dojen...
[Dostop maj 2017].

Je takole vredu?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

galu ::

Tole prav vidim, da je gnil stock Wordov formatting.

Ampak ja, lahko daš vse skupaj.
Tako to gre.

lonewolf_ ::

Super, hvala :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diploma + navajanje virov (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5726749 (15913) mojca
»

oglati oklepaji v smislu navajanja virov ...

Oddelek: Šola
51294 (1142) lebdim
!

PREBERI ME: označevanje topicov v oddelku programiranje

Oddelek: Programiranje
538013 (2596) MrStein
»

Razlika med oklepaji in vprašanja o sintaksi

Oddelek: Programiranje
271555 (858) Rias Gremory
»

Smajliji?

Oddelek: Slo-Tech
463528 (2773) Primoz

Več podobnih tem