» »

Sandisk predstavil najmanjši SSD na svetu

Sandisk predstavil najmanjši SSD na svetu

bit-tech.net - Sandisk je predstavil najmanjši polprevodniški pogon na svetu, ki obstoji v kapacitetah od 4 do 64 GB. Meri zgolj 16 mm x 20 mm x 1,85 mm in tehta 1,3 grama, tako da se prispajka neposredno na vezje v obliki BGA. S sistemom komunicira prek vmesnika SATA, čeprav priključek ni standarden. Novinec tudi ne bo namenjen končnim uporabnikom, ampak ga bodo ti prejeli že vgrajenega v raznih napravah. Hitrost pisanja in branja je zadovoljiva za tako drobno napravo in znaša 100 MB/s za pisanje in 160 MB/s za branje, oboje zaporedno. V mirovanju pogon porabi 60 mW, pri rabi pa povprečno 180 mW. Cena še ni znana.

29 komentarjev

IztokBitenc ::

Živ!
Novinec tudi ne bo namenjen končnim uporabnikom, ampak ga bodo ti prejeli že vgrajenega v raznih napravah.

Bolje, da je vgrajen. Če ne bi bil in bi ga slučajno pozabil na mizi, bi ga lahko odnesel prepih. ;)

LP, Iztok

st0jko ::

Kul. Zdaj pa naj samo še ASUS prispajka 3 ali 4 takšne(64GB) v raid0 direktno na matično, pa imamo epic win.
keks?

dzinks63 ::

Klasičnim pc z zunanjim ohišjem bo počasi odklenkalo, vse se manjša, cd, dvd, enote so out, prevzeli so jih usb-eji , prihodnost bodo zmogljivi all in one, prenosniki, tablet pc, ...

KaRkY ::

Bi takoj mel par totih za sistemski disk:)

Ti all in one sistemi pa mi sploh niso všeč(Nemoreš namreč šraufat po njih:)).
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Izi ::

dzinks63 je izjavil:

Klasičnim pc z zunanjim ohišjem bo počasi odklenkalo, vse se manjša, ...

Pozabil si na Grafične kartice, ki so vsako leto večje in za najbolj zmogljive rabiš velikanska ohišja, da jih sploh spraviš noter.
Povprečna grafična kartica za novejše igre je večja kot cel prenosni računalnik. Poleg tega pa se še uveljavlja trend 2 grafičnih kartic, kar kompletno zapolni še tako velikansko namizno (podmizno) ohišje, da ne omenjamo velikega napajalnika, ki komajda zmore napajati 2 grafični kartici. In da odvedeš velikansko temperaturo, ki jo oddajajo današnje grafične kartice v paru skupaj z kilowattnimi napajalniki rabiš spet veliko in prostorno ohišje.
Tako, da vsaj kar se tiče igričarskih računalnikov, nič ne bo z manjšanjem računalniških ohišij.

Edino kar se spreminja je, da je vse ostalo integrirano na matični plošči. Kmalu bo od računalnika ostalo samo še velik napajalnik, matična plošča, velikanska grafična kartica ali dve in velikansko ohišje in seveda cel kup ventilatorjev.
Tile SSDji, bi bili z lahkoto integrirani na matične plošče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

dunker ::

Js se že kar veselim časov, ko bom hodil po svetu in svoj mobilnik priključil na najbližji prost 24" monitor in nemoteno nadaljeval z delom. Zaključiš v ofisu, daš mobilnik v žep in greš domov. Za razna pisarniška opravila in tudi programiranje bi verjetno znali biti na tem nivoju v 5 letih. Gejmerji se bodo pa mogoče res držali gigantskih kišt, ali pa prešli na konzole naslednje generacije.

matejdro ::

Tako, da vsaj kar se tiče igričarskih računalnikov, nič ne bo z manjšanjem računalniških ohišij.


Vse ne-igračarsko pa imaš lahko malo že danes. Klasično pisarniško delo lahko brez problema delaš na kakem nettopu, če pa malo bolj odpreš denarnico pa lahko na nettopu pogledaš tudi 1080p filme.

KaRkY ::

@matejdro oprosti ampak ti si očitno mazohist. Mi nikoli nebi prošlo na pamet da bi gledal v 13" zaslon še 23" mi je premali.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

matejdro ::

nettop lahko priklopiš na katerikoli zaslon želiš.

KaRkY ::

@majedro ja potem pa si kr konkretnega stacionarca kupim z 2 zaslonoma.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

destiny ::

aha, a pa boš pol ta stacionarc povsod sabo vlaču al kako? A ni precej lažje met eno mejhno prenosno mašinco, ki jo lahko priklopiš na katerikoli displej?

Jst ::

Ta SSD plus AMD Fusion, pa bo računalnik v velikosti pol prenosnika brez zaslona. Za discrete grafično pa posebej priklop na vrhu zunaj. :) Zraven pa potem dobiš lep pokrov, da se grafična ne vidi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

KaRkY ::

@destiny nerabim jaz mobilnega PC-ja. Sem si lani kupil prenosnik za na fax pa od kar nimam več faksa sem ga 2x prižgal. Mi je 10000x bolj udobno sedet za velikim monitorjem pa normalno tipkovnico in miško. Da bi pa nosil neki računalnik v park in podobno pa nimam potrebe ker živim sredi "parka". Nevem pa zakaj bi za drugega potreboval PC, za volanom ga nesmem uporabljati, v lokalu sem raje z kolegi kot pa za računalnikom, knjig ne berem. Nimam enostavno potrebe po mali prenosni napravi mam raje veliko stacionarno napravo ki je ob enem še lepa.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Half-Saint ::

KaRkY, na laptop lahko priklopiš tipkovnico in monitor, pa imaš dual-screen setup. Kje je problem?

LP
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

bluefish ::

@KaRkY: ti imaš pač raje veliko stacionarno kišto, nekdo drug pa nekaj, kar ima lahko vedno pri roki - sto ljudi sto čudi.

KaRkY ::

Saj jaz sem samo rekel da bi meni bla muka gledati v mali zaslon potem pa sem rekel da prenosniki niso za mene. Zaradi mene lahko imate vsi prenosnike vendar jaz raje uživam v udobju stacionarnega PC-ja, ki ga lahko kadarkoli nadgradim. Zame(Kot mene osebno) so prenosniki neuporabna stvar izven faxa(pa še tam se da preživeti brez njega).

@Half-Saint pokaži mi laptop z 12GB rama, 6 jedernim procesorjem, 2TB diska in 2 23" monitorjema. Ne pravim da mam to doma ampak hočem pokazati da prenosniki niso za vse imajo stacionarci še vedno določene prednosti pred prenosniki.

P.S. Počasi to postaja že off topic no če smo natančni že je.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

destiny ::

Vsakemu svoje. Sam uporabljam služben laptop tako v službi kot doma, včasih na kavču, kdaj v jedilnici, za pisalno mizo ali pa v postelji. Včasih ga pa vzamem s seboj tudi v tujino. Stacionarca sem pa podaril svojim staršem, ker sem ga tako redko prižgal, da mi je bilo kar hudo ga pustit tako neizkoriščenega :)

matejdro ::

KaRkY je izjavil:

@majedro ja potem pa si kr konkretnega stacionarca kupim z 2 zaslonoma.


Hotel sem povedati, da so že zdaj za nezahtevne ljudi (tiste ki ne rabijo 2 zaslona ali super duper grafičnih kartic) mali računalniki popolnoma dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

KaRkY ::

Ja so ja ampak meni ni dovolj mali zaslon(pod mali zaslon je vse kar je pod 20"). Se strinjam, da je za neke ljudi overkill če imajo zverino doma in prav je tak. Vendar stacionarni računalniki kot so sedaj še dolgo nebojo izumrli ker eni mamo potrebo po njih in so nam mobilne naprave odveč je škoda denarja če nerabiš mobilnosti.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

destiny ::

Enivej, argument z zaslonom ne zdrži vode, ker lahko vsak prenosnik priklopiš na zunanji zaslon. Če imaš pa še docking station je pa to itak zmaga...

klinker ::

Btw je blo govora o nettopu ne pa netbooku :)
Drugace mam pa tudi jst raje stacionarca, ampak ce bi bil velikosti mac minija in mel not i7 bi blo to to :) Maticne so ze,samo tako majhno ohisje z dovolj mocnim napajalnikom za to hranit ni za dobit :|

jRk0 ::

destiny je izjavil:

Enivej, argument z zaslonom ne zdrži vode, ker lahko vsak prenosnik priklopiš na zunanji zaslon. Če imaš pa še docking station je pa to itak zmaga...


to ni res, ker ne mores met 2x24 na laptopa brez zunanjih naprav (matrox dual/triple head to go), ki so drage... laptop + 24 ni isto in mors met po nepotrebnem prevec prostora zasedenega z laptopom, se dodatno tipkovnico...pa bo se vedno manj delovne povrsine
You fuck up once, you loose two teeth.

Prospekt ::

znanstvena fantastika is now :)

BigWhale ::

Jaz prenosnikov sicer ne uporabljam. Obcasno na kaksnem predavanju odprem pinky netbooka, to je pa tudi vse.

Prenosnik z brezzicno misko in tipkovnico ter dodatnim monitorjem lahko povsem skrijes na mizi in ti zasede precej manj prostora kot normalen racunalnik.

KaRkY ::

@destiny kako pa boš mel prenosnika z i7 ali pa z AMD-jovim 6 jedernikom pa več kot 8GB rama?

To da pa prenosnik zasede manj površine pa je čisto neuporabno, saj lahko maš kišto na tleh pri nogah in maš več prostora na mizi pa še bolj estetsko je. Prenosnik je uporaben za ljudi, ki dejansko rabijo računalnik na 2 mestih(kot študentje, ki so med tednom v študentskem domu) za tiste ko pa rabimo računalnik samo doma pa je stacionarni računalnik boljša izbira tako cenovno kot performančno.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Izi ::

KaRkY je izjavil:

@destiny kako pa boš mel prenosnika z i7 ali pa z AMD-jovim 6 jedernikom pa več kot 8GB rama?

To da pa prenosnik zasede manj površine pa je čisto neuporabno, saj lahko maš kišto na tleh pri nogah in maš več prostora na mizi pa še bolj estetsko je. Prenosnik je uporaben za ljudi, ki dejansko rabijo računalnik na 2 mestih(kot študentje, ki so med tednom v študentskem domu) za tiste ko pa rabimo računalnik samo doma pa je stacionarni računalnik boljša izbira tako cenovno kot performančno.

Se popolnoma strinjam. Prenosnik je primeren samo za študente, da ga nosijo z seboj tudi na predavanja in v šolo in za delavce, ki ga dejansko uporabljajo na terenu. Potem pa se uporabnost neha.

Ampak ljudje nasvetov ponavadi ne upoštevajo in morajo vse sami preizkusiti. Večina dandanes kupi prenosnik tudi za doma in potem se nekaj let trudi in dokupuje raznorazne hladilne postaje, ker noben prenosnik ni namenjen delovanju 24/7 in se vsaj poleti v nekaj urah pregreje, potem končno obupajo in si kupijo pošten stacionarni računalnik, ki je potem lepo pod mizo in je na mizi več prostora kot prej. Stane ravno pol manj, se ne pregreva, in končno imaš pošteno tipkovnico, ki je na vseh prenosnikih bolj ali manj zasilna. Pa še vsak del posebej lahko zamenjaš ali nadgradiš brez da si finomehanik in elektrotehnik.

ales85 ::

Se vedno pa lahko prenosnik uporabljas kjerkoli. Ga vzames s sabo na pot in v avtu/na letaliscu/letalu pogledas film, pises dokumente... Ga neses na teraso, uporabljas v postelji... S stacionarnim je to malo tezje.

zee ::

Ampak ljudje nasvetov ponavadi ne upoštevajo in morajo vse sami preizkusiti. Večina dandanes kupi prenosnik tudi za doma in potem se nekaj let trudi in dokupuje raznorazne hladilne postaje, ker noben prenosnik ni namenjen delovanju 24/7 in se vsaj poleti v nekaj urah pregreje, potem končno obupajo in si kupijo pošten stacionarni računalnik, ki je potem lepo pod mizo in je na mizi več prostora kot prej. Stane ravno pol manj, se ne pregreva, in končno imaš pošteno tipkovnico, ki je na vseh prenosnikih bolj ali manj zasilna. Pa še vsak del posebej lahko zamenjaš ali nadgradiš brez da si finomehanik in elektrotehnik.


Seveda to velja samo, če kupuješ prenosnike najnižjega cenovnega razreda. Sam se veči del na prenosnikih že dobrih šest let pa težav, ki jih omenjaš nisem še nikoli imel.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

KaRkY ::

@zee večina kupuje prenosnike najnižjega razreda saj jim je odveč dati 600EUR za prenosnik. Zato pa je za njih bolje stacionarni saj za 400EUR dobijo že solidni računalnik z solidnim monitorjem prenosnik za 400EUR pa je nikakvi.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CES 2015: Hitrostni rekorder Samsung SM951 SSD

Oddelek: Novice / Diski
289076 (6440) Qushaak
»

SSD-ji za manj kot stotaka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6717693 (12152) nekikr
»

OCZ z novimi pogoni Vertex 2 prodaja mačka v žaklju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
8015882 (13328) Pyr0Beast
»

Linksys WRT150N WDS + Clienti - Ne funkcionira

Oddelek: Omrežja in internet
51065 (1023) Pyr0Beast
»

Satelit v SLO ??

Oddelek: Omrežja in internet
142034 (1712) Dami

Več podobnih tem