» »

AMD bojda ukinja znamko ATI

1
2
»

Bistri007 ::

SuperKobeD je izjavil:

Očitno imajo pri AMD-ju velike načrte, ker drugače bi bila ukinitev znamke kova ATI povsem nesmiselna.
Itak. AMD že nekaj let govori o APU. To je bil tudi glavni namen nakupa ATI. Drugače res skoraj ni prednosti imeti GPU izdelovalca v CPU firmi.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

gruntfürmich ::

verjetno je tudi odstotek ljudi, ki pozna samo logo 'ATI' zanemarljiv, sploh pri zadevah ki predstavljajo glavnino prodaje.
važen bo samo P/P, pa ne glede na to kaj piše gor...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Steinkauz ::

Če se samo navija glih ni to navijanje al kaj vi pravte. Zame je to bl v stilu, da bi proc lahko prodali s 3,5ghz pa ga raje s 3ghz pa rečejo da se overclocka na 3,5ghz pa n00bi pol Waaaaa 8-O

:D

Navijanje je ko tega spraviš na 4ghz :P

opeter ::

Za tebe in še nekaj tisoč. Za več kot milijardo uporabnikov pa je vseeno. Glavno, da jim kišta deluje. Če ima CPU HT, pa TurboBoost (kot K.I.T.T v Knight Riderju) in 1 GB predpomnilnika pa jih ne zanima.

Zato pa ima Apple tako lepe prodajne uspehe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Steinkauz ::

Ti to men pišeš?

Steinkauz je izjavil:

49106 je izjavil:

opeter, ta procent navijalcev je iz dneva v dan višji


Kvečjem manjši. Včasih se je skor vsak komp navilo, ko si blo 300, 600, 1000, 1500, 2000mhz in se je dejansko poznalo.
Dandanes je še najcenejši proc dovolj zmogljiv, da obične stvari predela čist dovolj hitro in nimaš od navijanja prov popolnoma nič, razen višjih temperatur ter glasnejših kišt.
Navija pomoje kak 1% ali 2. Še geeki ne navijajo več tolk, navadn folk pa itak ne.

Bistri007 ::

Steinkauz je izjavil:

Če se samo navija glih ni to navijanje al kaj vi pravte.

Zakaj ne? Glavni problem pri "navijanju" je ravno hlajenje. Če je procesor dovolj hladen, si sam poveča frekvenco s Turbo Boost. Če imaš na procesorju dober aftermarket CPU cooler, potem ti bo v Turbo Boost načinu lahko več časa, kot če imaš priloženega.

Ne glede na to, na koliko "naviješ" ti svoj procesor, se novejšim procesorjem pri višji temperaturi vklopi "throttling" - da se ti ne uničijo, če je slučajno kaj narobe s hladilnikom.

Ta funkcija procesorja je samo dodaten bonbonček za izboljšanje zmogljivosti sistema. Ima pa dve glavni prednosti pred divjim domačim navijanjem:
1) CPU ostane znotraj svojih termalnih specifikacij;
2) Proizvajalec procesorja da na to svojo garancijo.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

FireSnake ::

Dr_M je izjavil:

(Intel rules, AMD so jajca, kaj naj s tem drekom v mojem ubermensch pc-ju...)


To seveda govorijo samo nepouceni, ki poslusajo svoje uber pametne prijatelje :D


Ampak dejstvo ostaja!

BoLhCa je izjavil:

Hehe. Noben zagrizen Intel-ovec že zdaj ni tlačil ATI-ja v svoj PC ali kakršnkoli drugi PC ;)

Tole so natolcevanja za v vrtec.

49106 je izjavil:

Glede na to, da je intelove procesorje sila enostavno naviti(win+kerakoli plata) za 50% in več, močno dvomim, da AMD kje vodi.

Ja tudi laik zna inštalirati priložen software in premakniti slider za 50%


Spet natolcevanja za v vrtec. Je tebi jasno, koliko ljudi navija? Manj, kot procent! Uporabi malo mozgane, preden pises.

49106 je izjavil:

opeter, ta procent navijalcev je iz dneva v dan višji.


Vir or STFU!

Ukinit znamko ne bi bilo prevec smiselno (resno) ... je bolje, da jo NVidii prodajo :D (hec)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

opeter ::

Steinkauz je izjavil:

Ti to men pišeš?


Seveda.
Napisal si, da je TurboBoost drek, tapravo navijanje pomeni, da moraš zadevo naviti vsaj za 1/4 več.

3 GHz -> 4 GHz.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

s1m0n ::

Če bodo res ukinili ATI in bo na kartica AMD a bodo od zdaj črno/zelene? :)

Steinkauz ::

Ne pravim, da je drek.
Sam ne morš pa TurboBoost štet med navijalce.
Kaj kr vsak k ma podobno tehnologijo je potem navijalec. Potem bi se strinjal z izjavu Messiaha, da jih je vsak dan več

FireSnake ::

Steinkauz: se strinjam!

To, kar je out of the box ni navijanje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrDelight ::

Sej hvala bogu, da se kdo drži teme ane... Vsaka čast moderatorjem.

opeter ::

Zdaj ko/če bodo ukinili blagovno znamko in kakšne bodo (PR in finančne) posledice bomo itak brali v novicah na ST-ju. Se vidimo čez eno leto.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mitja358 ::

Potem bodo morali spremeniti tudi "Radeon".

filip007 ::

Grafična podoba naj bi bila že nared,


Ne razumem bo ATi pol AMD ali bo tud AMD spremenil logo, kaj zdaj nakladate?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Riff ::

ja to pa po mojem ne bodo nardili :)

Mitja358 ::

Lahko pa da bosta oba logoja ali pa kak delček od njiju združen. Čeprav bolj verjamem, da bo samo AMD.

Engineer_SLO ::

škoda, kot kaže še ena blagovna znamka ugaša...

ATI je pravo ime ker skozi dokazuje da ni samo enega pravaka (nvidia), kar pa AMD-ju v zadnjih letih (že kar predolgo) ravno ne uspeva, na žalost...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

McGregorSL ::

koga briga za logo nej raj driverje porihtajo, kar pa jim očitno gre zelo slabo od rok...

kuglvinkl ::

V bistvu je logično, mogoče je kdo že povedal. Grafične karte bodo za širši trg slej kot prej zginle, ker bodo na isti ploščici kot procesor.
Your focus determines your reallity

49106 ::

Bolj pametno bi bilo, da se AMD preimenuje v ATI

Senitel ::

Hja al pa bodo procesorji na isti ploščici kot grafična. >:D Če zlepiš 500mm^2 in 200mm^2 velik kos, kaj si priključil čemu? Grafične karte bodo šle, ko bo grafika dovolj dobra, oziroma bo ljudem zmanjkalo idej kako izračunavat še bolj zakomplicirane stvari.

Bistri007 ::

Senitel je izjavil:

Če zlepiš 500mm^2 in 200mm^2 velik kos, kaj si priključil čemu?

Dobil si APU. Glej prvi post na tej strani ;)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

kuglvinkl ::

Senitel je izjavil:

Hja al pa bodo procesorji na isti ploščici kot grafična. >:D Če zlepiš 500mm^2 in 200mm^2 velik kos, kaj si priključil čemu? Grafične karte bodo šle, ko bo grafika dovolj dobra, oziroma bo ljudem zmanjkalo idej kako izračunavat še bolj zakomplicirane stvari.


True, nimam pa ideje, kako nvidia peše k temu.
Your focus determines your reallity

Jst ::

Ravno zadnjič sem bral intervju z nekom iz AMD/ATIja.

Intervju se je vrtel okoli tega, ali bodo počasi ukinili diskretne grafične kartice.

Odgovor je bil NE.

Diskretne bodo furale razvoj, kjer bodo potem uporabili tehnologijo tudi za Fusion.


--

Zavrtimo čas naprej do te novice. Fusion - naj bi prva verzija izšla 2011. Če je to res, potem dobi preimenovanje oziroma ukinitev znamke ATI nekaj smisla.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Bistri007 ::

Jst je izjavil:

Intervju se je vrtel okoli tega, ali bodo počasi ukinili diskretne grafične kartice.

Odgovor je bil NE.

Pravo vprašanje je KAKO počasi. Vsa takoimenovana "integrirana" grafika bo šla na isti čip ali pa vsaj v isto pakiranje kot CPU. Ziher bo situacija 2015 taka.

Prenosniki z diskretno grafiko - raje bo več GPU jeder na procesorju.

Edino, kjer vidim, da bo mogoče obstala zunanja grafika, so delovne postaje in gamerji. Ampak to je zanemarljivo velik trg in nVidia bo morala iti z ARM arhitekturo za mobilne naprave in CE, ali pa z Via za netbooke/nettope.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

kuglvinkl ::

Včasih smo diske prklapljal na spešl karto. In potem je kar naenkrat ni blo več... Možno, da se bo v consumer razredu zgodilo točno to.

GPU zraven CPU-ja (vsaj na začetku) bo sposoben gont zadnjo igro pri 1080p. Zakaj bi tlaču še karkoli drugega zraven?
Your focus determines your reallity

filip007 ::

Samo upam da AMD ve kaj dela, ker njegovi CPU, še vedno niso elita.

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

kuglvinkl ::

Sem mislil, da je njgov šestjedrnik kar spodobna zadeva.
Your focus determines your reallity

Lonsarg ::

Če še kdo verjema, da rabiš drag CPU za igre naj si tole pogleda:
http://www.tomshardware.com/reviews/bal...

AMD x2 Phenom al pa core i7 920 pa so enaki FPSji, ne glede na grafiko, naj bo 5750, ali pa 5870. Je pa druga zgodba, če se greš Crossfire grafike, recimo 5970, ampak večina nas ima itak eno normalno grafiko notri.

Tak da namesto, da si predstavlate GPU pripet zraven CPU, si lahko predstavlate recimo Fusion čip, ki bo imel 5870 kot osnovo, pa zraven pripet en X2 Phenom, pa zmele vsako igro.

Pomoje bo kmalu kar vse prispajkano na plato, grafa, procesor, ram, ter en SSD. In razlike med desktop PCji in laptopi bojo izginile.

gruntfürmich ::

Lonsarg je izjavil:

Pomoje bo kmalu kar vse prispajkano na plato, grafa, procesor, ram, ter en SSD. In razlike med desktop PCji in laptopi bojo izginile.

ja, bi se znalo zgoditi nekaj v tej smeri, vendar pa propada desktopov ne pričakujem; prenosniki so pa le preveč okorni za resno delo.
minjaturizacija seveda bo stekla, vendar pa po moje ne na račun stroškov in ne na račun nezmožnosti lastnega poseganja v komponente. torej pričakujem da bo 'kišta' postala majhna škatlica, ampak vseeno ne predrobna, da ne bi mogel z roko posegat noter... nekakšen tanek & ličen podstavek za monitor, najmanjši kar jih danes poznamo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Lonsarg ::

Ja sej izumrl ne bo. Ampak propad desktopa sem mislil v tem smislu, da ne bo več razlik med laptopom in desktopom, samo ohišje drugo, notri vse enako, torej boš pač dal ene 200EUR več za laptop, zaradi integriranega ekrana in tipkovnice, lahko boš pa ga uporabljal kot desktop kišto, pač boš priklopil gor vse potrebno vključno z večjim ekranom.

filip007 ::

Ja že 6x, Winrar se ustavi že na 4x in je pol brezveze kar ponuja.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Bistri007 ::

gruntfürmich je izjavil:

ja, bi se znalo zgoditi nekaj v tej smeri, vendar pa propada desktopov ne pričakujem; prenosniki so pa le preveč okorni za resno delo.

Docking station? Potrebuješ ravno 15 sekund, da računalnik nasadiš gor. In imaš priključeno napajanje, žično mrežo, zunanji monitor, tipkovnico in miš. Ter vso ostalo USB periferijo (npr. tiskalnik, HDD), ki je priklopljena na Docking station oziroma hub.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Bor H ::

Večina laptopov ne podpira docking stationov pa tudi dragi so. Je pa definitivno to, da imaš v enem kablu audio + video že korak naprej, pol rabiš sam en kabl za audio/video, en za napajanje in en za usb naprave (imaš komot lahko en usb hub za 10eur na mizi)

Bistri007 ::

Za HPje te pride DS okoli 120EUR. Drago? Ne vem. Jaz sem ga vzel zaradi portov, ki so na voljo samo preko DS. Je pa bolj praktično za prenašati, saj ni treba priklapljati vseh teh kablov. Prednost je tudi, da ne zamešaš v kateri USB port daš kako napravo in se potem preštevilčujejo njihovi naslovi.

V vsakem primeru pa lahko enostavno priključiš na prenosnik monitor (isto kot na kišto) in pa kabel na 7 portni USB hub z vso periferijo: miš, tipkovnica, tiskalnik, skener, zunanji HDD.

Če smo že pri ergonomiji: prenosniki so bolj tihi kot namizni računalniki :D
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

KaRkY ::

Bistri ni rečeno da so bolj tihi lahko maš pasivni hladilnik za procesor pa če nimaš neke hude grafike je tudi grafa tiha potem pa še samo 2 20cm ali več ventilatorja in ga sploh ne slišiš:) Ja pa je 120EUR veliko ker si že za laptop dal več denarja kot pa bi ga za stacionarnega pa še slabši performance maš. Meni osebno ni vredno dati 200EUR več samo zato da bo mobilen raje investiram ta denar za sposobnejše komponente v stacionarnem računalniku.

Drugače pa mi to združevanje komponent sploh ne diši saj z tem izgubiš možnost kombiniranja. Res da je za razvijalce to boljše saj je manjše število komponent.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

subby ::

osebno do zdaj nisem hotel ati kartice v svojem računalniku, čist iz principa, ker imajo grd logo... je morda čas za spremembo?

Bistri007 ::

KaRkY je izjavil:

že za laptop dal več denarja kot pa bi ga za stacionarnega pa še slabši performance maš. Meni osebno ni vredno dati 200EUR več samo zato da bo mobilen raje investiram ta denar za sposobnejše komponente v stacionarnem računalniku.

Čisto odvisno od preferenc. Ampak ali čisto realistično potrebuješ takšen "performance"? Ali je ta razlika v zmogljivosti vredna tega, da stvar ni prenosljiva?

Sicer pa lahko kupiš prenosnik, pa ga čez eno leto nadgradiš na npr. ves RAM, ki ga podpira matična (8GB) in 1TB notranji disk (ko pride) - ali pa zunanji eSATA disk.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

KaRkY ::

Še vedno mi mobilnost ne pomeni toliko kot performance še posebej če se ukvarjaš z tooli ki že na najnovejših mašinah delujejo počasi(zaradi slabe kode, mogoče res tako potratni kdo bi vedel). Meni osebno mobilno ne pomeni nič ker ne rabi prenašat računalnika in mi je navadni stacionarna mašina bolj pri srcu in bolj udobna.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Jst ::

>mi je navadni stacionarna mašina bolj pri srcu in bolj udobna.

Meni isto. V Entertainment sobi *mora* biti stacionarc. Ampak življenje brez prenosnika si ne znam predstavljati.


>Sicer pa lahko kupiš prenosnik, pa ga čez eno leto nadgradiš

V večini primerov je res tako, vendar sem naletel na ponudbo, pri kateri če bi vzel _ta_naj_ta_hude_komponente, mi je bil predstavljen 20% popust v predračunu.

Kar sem pa s tem mislil povedati je, da se je dobro pozanimati, če in kako do morebitnega popusta.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

WamPIRe- ::

Glede nekaj zadnjih postov... je sploh še prava tema o ukinitvi ATi znamke!?

No pa zgleda je znan tudi nov logo oz. vse izvedenke.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

opeter ::

Pametno, da so barvo obdržali. Sicer bi verjetno tudi zeleno delovalo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Tarzan ::

Točno o nečem takem sem razmišljal. Na daleč ni spremenjeno nič, tako da ne bo niti najmanjše dileme, katero kartico kupuješ. Če, ko se bo Radeon izpel, pa verjetno pride popolnoma nova grafična zasnova, vprašanje, če še vedno v rdečih odtenkih...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Catalyst Control Center popolnoma prenovljen

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
247140 (6043) bf4ed
»

AMD bojda ukinja znamko ATI (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9319426 (15454) Tarzan
»

Rambus toži nVidio

Oddelek: Novice / Tožbe
456310 (4432) Dr_M
»

Bomo odslej kupovali AMD Radeone?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
304386 (2615) Jaka83
»

3D Labs izstopa iz sveta PC-jev

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
233607 (2247) Matevžk

Več podobnih tem